Thursday, 19 March 2015

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 19 March 2015

Race No. 1Mel’s Kitchen12:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MY MISS MAUD [M]43NBTT Churchill (Allambee)
2ONE STORMY NIGHT [M]76183NBTY Andrews (Cranbourne North)
3BLUEHAWK SUN [M]42F61FSTDC Mizzi (Cranbourne)
4DEMON PUZZLE [M]44476NBTB Moles (Allambee Reserve)
5DR. VICTORIA PEA [M]46383NBTJ Mcmahon (Darriman)
6CLASSY CATCH [M]763NBTA Lauterboom (Tooradin)
7CINQUEDEA (QLD)[M]52NBTI Dann (Whitelaw)
8LIL’ MISS PLEB [M]43FSHR Boehm (Nilma Nth)
9DR. NICHOLAS [M]Res.634NBTJ Mcmahon (Darriman)
10COOL LOIS [M]Res.335FSHJ Burch (Junction Village)
Race No. 2Top Run Images12:40 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINEE SAINT [M]75225NBTS Lithgow (Devon Meadows)
2DIGNITY DIAMOND [M]64554NBTS Neocleous (Yinnar South)
3BLACK ALABAR [M]47245NBTG Tatti (Devon Meadows)
4BILLIE BLUE GIRL [M]63477FSHT Kennedy-harris (Somerville)
5ZOU ZOU NEE [M]35752NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
6RIVERSIDE DEB [M]2863NBTS Trotman (Ripplebrook)
7MISS MARGOT [M]45575NBTJ Brown (Nyora)
8UNLOVED [M]47464FSHD Curtain (Longwarry)
9RENAJOHN [M]Res.45374NBTM Campbell (Longwarry)
10PERRY WHITE [M]Res.65566NBTG Bartlett (Tenby Point)
Race No. 3Moreland’s Meats12:55 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GINLEE’S PRINCE [M]26373NBTF Alister (Cranbourne South)
2BANDIT BRAD [M]6788NBTV Sultana (Newborough)
3DR. NADAL [M]53FSHJ Mcmahon (Darriman)
4BEN’S STAR [M]8553NBTS Ralph (Tooradin)
5GAELIC TRALEE [M]42283NBTW Ferguson (Trafalgar)
6SIMPLE [M]43756FSHS Kipirtidis (Cranbourne South)
7FEAR ME ROAR [M]26388NBTM Braithwaite (Moe)
8LITTLE FERRET [M]62452NBTN Gieschen (Maffra)
9STILL BLUFFING [M]Res.53365NBTL Lacy (Noble Park)
10PETITE POWER [M]Res.F8FSHW Fasoli (Heyfield)
Race No. 4Endeavour Locksmiths1:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK SAMSARA [6]1747222.93(4)G Tatti (Devon Meadows)
2FAWN KARA [6]7685323.33(2)J Reddoch (Healesville)
3OH SO SERIOUS [6]31735FSTDG Graham (Woodleigh)
4ORIGINAL HUSTLER [6]47878NBTL Mitchell (Lara)
5ARVO’S JOY [6]56567NBTG Arvanitis (Nyora)
6RULLA RONALDO (TAS)[6]1864422.88(2)T Burns (Koo Wee Rup)
7LUKEY PARKER [6]57576NBTC Johannsen (Devon Meadows)
8KETCHUM [6]46646NBTJ Griffiths (Lang Lang)
9WASABI PRINCESS [6]Res.2337523.05(2)R Busuttil (Kilmany)
10GAELIC FLYER [6]Res.1183523.28(7)W Ferguson (Trafalgar)
Race No. 5Murphy’s Greyhound Complex1:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SPINNER [6]86356NBTD Jones (Devon Meadows)
2LADY MAGIC [6]8666526.86(7)D Brown (Heyfield)
3POLAR BEE [6]38778NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
4DON’S BULLET [6]87656NBTK Ward (Mount Moriac)
5SELYNYA KEV [6]71253NBTK Ward (Mount Moriac)
6OBSTINATE [6]37341FSTDB Scott (Pearcedale)
7KING TED [6]67674NBTJ Jarkis (Lang Lang)
8DR. TIMOTHY [6]55716NBTJ Mcmahon (Darriman)
9THURSDAY SIP [6]Res.38257NBTP Galea (Rosedale)
10FUTURIST (QLD)[6]Res.61185FSTDP Krasnaborodkin (Noble Park)
Race No. 6Longwarry Hotel1:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WOLFBANE MCCABE (QLD)[5]32174FSTDP Romagnino (Moe)
2ICE CONTRACTOR [5]85554FSHR Colpoys (Bass)
3SPECIAL MAX [5]6141826.46(4)D Brown (Heyfield)
4BETSY ANN [5]88635NBTK Fogarty (Heyfield)
5BRANDON’S WAY [5]87583NBTT Jones (Devon Meadows)
6LONE SURVIVOR [5]4246726.62(2)D Bottrell (Belgrave)
7IN THE FLESH [5]65353NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
8GIFTED MAN [5]56761NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
9OUTER TIME [5]Res.3265826.22(2)C Haigh (Crossover)
10SEE YOU WIN [5]Res.1518526.31(6)D Fasoli (Heyfield)
Race No. 7Australian Quality Pet Foods2:08 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OUR MISS PENNY [7]23566NBTJ Imlach (Pearcedale)
2RIVERSIDE SHAZ [7]72743FSTDS Trotman (Ripplebrook)
3WAVE ACTION [7]37665NBTG Graham (Woodleigh)
4DR. NEDDIE [7]18341FSTDW Mcmahon (Darriman)
5ZEVA DIVA [7]58231NBTW Read (Devon Meadows)
6NIKITA’S NITRO [7]58324NBTT Kennedy-harris (Somerville)
7SODA STORM [7]43321NBTR Cunneen (Moe South)
8DR. TALKBACK [7]4536726.29(1)R Floyd (Cobains)
9ZATMINE [7]Res.3372526.25(1)K Mccann (Rosebud West)
10PULLY GEORGE [7]Res.65568NBTS Thomas (Junction Village)
Race No. 8Www.hotdogs.com.au2:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FEARSOME WARRIOR [5]3584726.24(7)C Kiernan (Pascoe Vale)
2DAINTREE MUSTANG [5]87886NBTP Pollutro (Morwell)
3WALLY MATUSZEK [5]33445NBTN Walsh (Tullamarine)
4ZELEMAR KNIGHT [5]8764726.72(1)A Gieschen (Maffra)
5DELTA QUEEN [5]5417726.20(2)R Mcrae (Junction Village)
6ALMOST HUMAN [5]35462NBTG Howell (Pearcedale)
7CHARLOTTE BELLE [5]1765626.12(1)G Tatti (Devon Meadows)
8COST CUTTER [5]3825726.32(1)J Grindley (Gladysdale)
9LA LUCA TRICK [5]Res.6445826.00(8)I Bindley (Wonthaggi)
10PLAYING TOUGH [5]Res.5676626.58(7)I Clarke (Frankston South)
Race No. 9Wwr Sawdust2:46 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HEZA DEE LIGHT [7]62281NBTD Irby (Rosebud)
2SODA ANNE [7]2156222.93(2)J Van gelderen (Traralgon)
3CHOPPER WHELAN [7]52172FSHM Whelan (Lakes Entrance)
4HANDI BANDIT [7]63654NBTC Johannsen (Devon Meadows)
5HIT THE GAS [7]1442NBTI Dann (Whitelaw)
6RED KALI [7]3334323.14(2)G Biggins (Glengarry)
7OMEGA CLOVER [7]47483NBTD Curtain (Longwarry)
8MAKE THAT CALL [7]68377NBTG Bartlett (Tenby Point)
9TOORADALE [7]Res.3625623.30(7)M Justice (Five Ways)
10TALENTED MISS [7]Res.45866FSTDJ Gieschen (Valencia Creek)
Race No. 10Top Cat Video3:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZELEMAR ZONK [7]5718623.21(4)S Reed (Yarram)
2DIAMOND MAXINE [7]46123.27(6)M Clay (Lang Lang)
3DR. WALDO [7]2654323.13(4)L Floyd (Cobains)
4LIKA SURPRIZE [7]5158323.49(4)M Campbell (Longwarry)
5SMOULDERING ICE [7]45688FSTDT Whitford (Sale)
6MYSTIC DREAM [7]18223.40(6)J Lindrea (Stratford)
7ARVO’S LEROY [7]51422FSHK Arvanitis (Nyora)
8BEGIN AGAIN [7]36413NBTN Lund (Longwarry)
9ON FLYER [7]Res.34385NBTC Mason (Neerim South)
10MEMPHIS PIRATE [7]Res.5384423.51(4)I Newcombe (Bayles)
Race No. 11Big Dog Products3:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1I’M PUMPED [5]1768222.74(1)G Orr (Newborough)
2BROOKLYN CRUISER [5]8887822.81(3)V Sultana (Newborough)
3NIGHT FIGHTER [5]44628NBTS Kaliszewski (Melton)
4HERODIUM [5]48471NBTN Walsh (Tullamarine)
5FORHEZA [5]5546223.90(8)R Colpoys (Bass)
6DISRUPTIVE SPIN [5]7744723.34(7)N Lund (Longwarry)
7MY BABY PORSCHA [5]4358323.13(3)C Cortese (Hampton Park)
8WHERE’S NEO [5]4678523.02(1)T Burns (Koo Wee Rup)
9JUNGLE WARFARE [5]Res.2341722.76(5)J Martinovic (Koo Wee Rup)
10ELSWYK MISS [5]Res.8873623.28(1)S Hardisty (Maffra)
Race No. 12Tabrewards.com.au3:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DON’S LEGEND [5]37F42FSHN Carthew (Newcomb)
2MISS CLOUD NINE [5]14382NBTL Mitchell (Lara)
3REPEAT [5]5243PNBTT Whitford (Sale)
4GOSPEL LASS [5]8635322.75(1)T Alister (Cranbourne South)
5OSCAR’S CHAMP [5]77751NBTL Bottom (Drouin South)
6CRESSY WHIZ [5]5674123.05(4)I Partington (Pearcedale)
7DOZER LAD [5]55523NBTJ Reddoch (Healesville)
8BUCKLE UP ANGUS (TAS)[5]4354622.79(5)P Burns (Koo Wee Rup)
9BIG VEE [5]Res.5651723.05(8)K Mccann (Rosebud West)
10ZIPITY DO DAH [5]Res.6556523.15(3)P Burns (Koo Wee Rup)