Thursday, 23 October 2014

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 23 October 2014

Race No. 1Tooradin Trial Track12:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BRUREE JEWEL [M]62833NBTE Dollery (Croydon)
2MAGIC KARA [M]47272NBTJ Reddoch (Healesville)
3RIVERDALE DAISY [M]8372NBTI Green (Little River)
4WILDCARD LAD [M]12516NBTJ Imlach (Pearcedale)
5MEYER FENCING (NSW)[M]76857NBTJ Meyer (Upwey)
6RAIL RIDER [M]7361FSHR Delahunty (Newry)
7ZAP AND YAP [M]33572NBTL Russell (Sale)
8NIKITA’S NITRO [M]277FSTDT Kennedy-harris (Somerville)
9DEADMAN JUNCTION [M]Res.55477NBTL Harris (Somerville)
10DR. VICTORIA PEA [M]Res.844FSHJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 2Longwarry Hotel12:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE NANDO [M]78233NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
2ROMANTIC STAR [M]455FSHF Vassallo (Doveton)
3MAGIC HOOK [M]54866NBTT Whitford (Sale)
4NEED’S LUCK (NSW)[M]36632NBTG Graham (Woodleigh)
5DEMON PUZZLE [M]74447NBTB Moles (Allambee Reserve)
6DAVID DUCAL [M]888NBTM Thomas (Meeniyan)
7BERNMAR PAULINE [M]63186FSTDP Borradale (Rosedale)
8BLACK EYED PAPA [M]84456NBTM Jones (Chelsea Heights)
9HEZ ALL BLACK (SA)[M]Res.683F8NBTJ Peterson (Morwell)
10PERRY WHITE [M]Res.55557FSTDG Bartlett (Tenby Point)
Race No. 3Tabrewards.com.au12:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CEE ME WIN [M]56375NBTM Campbell (Longwarry)
2FUTURIST (QLD)[M]45423NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
3GALLOPING HOPE [M]43FSHR Conway (Bunyip)
4LYLEY BOY [M]376F3NBTS Hardisty (Maffra)
5KOBE’S HAND [M]75542NBTD Dean (Nyora)
6LINDA BELLA (NSW)[M]76887NBTV Sultana (Newborough)
7LITTLE BOOTS [M]4443FSHL Harris (Somerville)
8FOXY LULU [M]77854NBTJ Carrodus-nagy (Traralgon)
9WHERE’S SALMA [M]Res.536FSHJ Harrington (Alberton)
10LULUGEN [M]Res.76644NBTL Harris (Somerville)
Race No. 4Find Us On Facebook1:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE MYAH [5]76787NBTT Whitford (Sale)
2DR. HAMISH [5]38621NBTJ Mcmahon (Darriman)
3RAGTIME LUCY [5]63757NBTD Rose (Cowwarr)
4MERCURY BENZ (QLD)[5]41FSHG Johnson (Chum Creek)
5PUZZLE ‘EM [5]71885FSHK Mitchell (Lara)
6RADLEY’S REALITY [5]17286FSHW Duve (Denison)
7BIG VEE [5]3168523.05(8)D Hardwick (Rosebud)
8ARVO’S VIOLET [5]3431523.19(1)K Arvanitis (Nyora)
9TOORADALE [5]Res.3645623.30(7)M Justice (Five Ways)
10MR. CRUMPET [5]Res.4862823.49(1)C Haas (Endeavour Hills)
Race No. 5Action Packed Images1:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JULES’ FANCY [5]6871326.19(4)J Reynolds (Pearcedale)
2WHERE’S ASHA [5]85762NBTR Ashworth (Seaton)
3SONNY’S MAGIC [5]6782326.58(3)S Reed (Yarram)
4WOOD SHED [5]26843NBTM Sposito (Morwell)
5DR. TIMOTHY [5]53347NBTJ Mcmahon (Darriman)
6ROAD TRIP BLUES [5]16461NBTL Mitchell (Lara)
7DIAMOND ED [5]4255326.39(8)F Ryan (Koo Wee Rup)
8ALL BETS OFF (QLD)[5]8627226.32(1)G Hall (Yarragon)
9NORTHERN EMMA [5]Res.3645526.54(6)F Alister (Cranbourne South)
10LOVES IT [5]Res.34325NBTG Orr (Newborough)
Race No. 6Big Dog Products1:52 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TOY TSUNAMI [5]22212NBTP Westbrook (Corio)
2GOLDEN HIPPY [5]4678626.19(3)T Whitford (Sale)
3NEON FORTUNE [5]88467NBTF Langenhoff (Cranbourne North)
4BATTLE FLAME [5]2124226.19(5)J Leonard-scott (Pearcedale)
5CHAD’S NITRO [5]7886826.30(1)T Kennedy-harris (Somerville)
6SAMMY THE FOSS (NSW)[5]1877826.24(2)P Wilson (Hastings)
7LIL MAYBE [5]5715326.49(8)G Paez (Athlone)
8HI LADDIE [5]85856NBTM Jones (Chelsea Heights)
9SPEEDIE RIOLI [5]Res.24586NBTP Kelly (Longwarry North)
10ROYAL COLOUR [5]Res.8656326.30(8)J Reynolds (Pearcedale)
Race No. 7Pakenhamarket Fruit & Veg2:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RUTHLESS STAGGER [5]8774222.76(5)P Brown (Loch)
2EDDY BETZ KEATS [5]7327723.53(8)R Floyd (Cobains)
3PHIL MIESKI [5]3171722.64(4)V Gay (Hastings)
4VEE FOR VEGAS [5]37F32NBTS Neocleous (Yinnar South)
5UNSHRINKABLE [5]24283NBTT Currie (Chadstone)
6SOUTHWOOD JUMA [5]3647123.06(3)J Leonard-scott (Pearcedale)
7FLASH GALO [5]3235322.97(1)C Lindrea (Stratford)
8ROCKEM WOODY [5]44442NBTS Combridge (Junction Village)
9RELEASE THE HEAT (NSW)[5]Res.74658FSTDG Johnson (Chum Creek)
10RIVERSIDE MARY [5]Res.5763822.74(7)P Brown (Loch)
Race No. 8Lion Quality Products2:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GO RED KEV [5]6816726.27(8)I Bindley (Wonthaggi)
2RONALD [5]8846326.12(4)B Moles (Allambee Reserve)
3DR. SAMSON [5]64641NBTW Mcmahon (Darriman)
4BUSTINO [5]6363726.24(8)G Sneyders (Nilma North)
5LOOKING MAGICAL [5]77874NBTD Williamson (Moe)
6LEAF CUTTER (NSW)[5]8T46626.75(3)J Absalom (Lang Lang)
7GHOSTLY THOUGHTS [5]5758226.41(6)C Paez (Athlone)
8HE’S SENSITIVE [5]6277226.28(5)P Brown (Loch)
9SURVIVOR SAL [5]Res.75645NBTT Cortese (Hampton Park)
10GRIFTER BALE (NSW)[5]Res.12648FSHD Coleman (Lara)
Race No. 9Mel’s Kitchen2:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BRINDLE MIST [5]T5126.47(1)L Cunningham (Pakenham)
2HOME ALONE [5]7F372NBTC Goodman (Cranbourne)
3PLAZA BOY [5]84341FSTDJ Connor (Rosedale)
4RUSTY PUZZLE [5]316FSHG O’keefe (Neerim Junction)
5SAMMY JADE [5]1877526.34(1)C Spiteri (Morwell)
6RED TRUMP [5]25844FSHL Russell (Sale)
7MARCIARNO MISS [5]172NBTS Neocleous (Yinnar South)
8DAMN NUISANCE [5]73431NBTP Tabone (Nambrok)
9FULL DAY (NSW)[5]Res.34286NBTJ Reddoch (Healesville)
10MOHAWK MAKO [5]Res.3651626.55(1)B Moles (Allambee Reserve)
Race No. 10Nitro Burst @ Stud3:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STREAMING (NSW)[5]5443322.85(2)C Haas (Tynong)
2DELTA QUEEN [5]2352123.25(7)R Mcrae (Junction Village)
3NOT SO CHEAP [5]77764NBTL Mitchell (Lara)
4REMEMBRANCE DAY [5]72563NBTS Thomas (Junction Village)
5DON’T CRUMBLE [5]6625222.85(8)M Brown (Loch)
6HOPETOUN DREAMS [5]4276623.25(7)J Imlach (Pearcedale)
7BOGAN’S HERO [5]7378723.46(4)T Whitford (Sale)
8BETSY ANN [5]8547223.48(3)D Hill (Traralgon)
9FEEN DISH [5]Res.1467823.01(3)F Alister (Cranbourne South)
10DR. SUNOVA [5]Res.3762823.31(8)J Mcmahon (Darriman)
Race No. 11Australian Quality Pet Foods3:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DR. WAUGH [5]88741NBTJ Mcmahon (Darriman)
2JEMIMA CHARM [5]5321126.45(4)I Newcombe (Bayles)
3OPEN ALL NITE [5]44822NBTG O’keefe (Neerim Junction)
4SEE YOU WIN [5]51552NBTD Fasoli (Heyfield)
5SECRET COLOUR [5]68235NBTJ Reynolds (Pearcedale)
6LEFTY BURNER [5]66134NBTJ Connor (Rosedale)
7GIFTED MAN [5]21853NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
8WICKED WENDY [5]87862NBTM Braithwaite (Moe)
9RAMPAGE RHONDA [5]Res.7653726.42(4)J Lindrea (Stratford)
10BETTY ARMAGH [5]Res.82725NBTB Tharle (Carrum Downs)