Thursday 3rd January 2013

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday 3rd January 2013

Race No. 1Lion Quality Products01:04PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SMURF’S DIANE86588NBTA C Tabone (Nambrok)
2BEE SEA DOUGLAS645FSHK R Ward (Mount Moriac)
3UNO TALKS CHEAPFSHG C Biggins (Glengarry)
4BURNSY’S GYPSYFSHP J Burns (Koo Wee Rup)
5BRUCE DA BRITT27FSHD B Curtain (Drouin)
6RAG TRADE33NBTP J Elston (Sale)
7ARCADIA GOLDFSHM Fulton (Baxter)
8SKINNY DOUGLAS68326NBTN M Carthew (Newcomb)
9SUPER CALIBER8FSHS R Dervish (Stanhope)
10JACOB’S SPECIAL778NBTD Mines (Woodside)
Race No. 2Www.lion.net.au01:21PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1 HARLEY568NBTR P Cunneen (Moe South)
2CHOCKY WOCKY167FSHG Robinson (Violet Town)
3CHELEANATORFSHM V Sposito (Morwell)
4TAYLAH JOY4528FSHG A Smart (Drouin)
5COOLAN QUEENFSHR J Redenbach ()
6BRAN NUE DAE4FSHP D Colthup (Cranbourne)
7MY WISH62572NBTT E Burns (Koo Wee Rup)
8HEZA WHIRLWIND77675NBTR A Anchen (Nagambie)
9JACOB’S SPECIAL778NBTD Mines (Woodside)
10STRIKER GEM8FSHN J Gates (St Albans)
Race No. 3Wild Dog Winery01:37PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LUKE’S SPECIAL43283NBTD Mines (Woodside)
2LOIS’S ANGEL57777NBTK A Collyer (East Coburg)
3WILD PATH625FSHH A Clarke (Buln Buln)
4MICKARCHOFSHA J Connell (Corinella)
5HARE ADDICT678NBTT Vass (Poowong North)
6DANCING GENIEFSHC A Lawrence (Morwell)
7WHITE FRECKLE54335FSHC W Leviston ()
8MY SENORITA4FSHJ Reddoch ()
9STRIKER GEM8FSHN J Gates (St Albans)
10SUPER CALIBER8FSHS R Dervish (Stanhope)
Race No. 4Top Cat Video01:53PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JUST CALL ME28345NBTW P D Read (Devon Meadows)
2SEASPRAY LAD83428NBTH L Gates (St Albans)
3NEV4235NBTL M Gorman (Newborough)
4PARUMBA CORVETTEFSHE Lieshout (Drouin West)
5BUSH KANGA64766NBTJ Reddoch (Healesville)
6LIGHTNING SHADOW5FSHS M Lithgow (Devon Meadows)
7RIPPLEBROOK AL24566NBTD Hill (Traralgon)
8ONYX BLACKFSHP R Trim (Devon Meadows)
9JACOB’S SPECIAL778NBTD Mines (Woodside)
10SUPER CALIBER8FSHS R Dervish (Stanhope)
Race No. 5Australian Quality Pet Foods02:14PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CITIZEN JANE3FSHC L Haigh (Crossover)
2EAGLE’S BLAZE34686NBTJ R Mifsud (Hernes Oak)
3DITCH TO DITCH45247FSHG Robinson (Violet Town)
4SNAP PUZZLE5FSHR J Moles (Neerim East)
5ROCK STEADYFSHK Gorman (Moe)
6BRANDY 78436NBTM Thomas (Meeniyan)
7 ATTENTION84627NBTP R Trim (Devon Meadows)
8MISS SEASPRAY73268FSHN J Gates (St Albans)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Www.hotdogs.com.au02:34PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTNING POWER6FSHD M Despard (Paynesville)
2DUSTY SHEKELS33568NBTD M Pulis (Moe South)
3BIDDILY BASO77134FSHM L Ferguson (Maryborough)
4CHANCETTE64654NBTG L Howell (Pearcedale)
5UNO HILLBILLY543NBTA J Gringhuis (Ripplebrook)
6BABY BAD GIRL35663NBTS Long (Pakenham)
7BREN ED FLYERFSHP R Trim (Devon Meadows)
8JESSIQUE53FSTDJ Clay (Lang Lang)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Wwr Sawdust02:52PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TEDDYBEAR POWER63744FSHD M Despard (Paynesville)
2ETHICAL SAUCE442FSHR D Conway (Bunyip)
3BRANDY’S PUZZLE8FSHR J Moles (Neerim East)
4SKINNY LIZZIE25435FSHV Bromley (Paynesville)
5COUP D’ETAT6148FFSHB J Buchanan (Sunday Creek)
6TANGLED SKY26767NBTB D Pulis (Moe South)
7CURLY EMFSHS Trim (Devon Meadows)
8SUPER FLY68768NBTW P D Read (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Pakenhamarket Fruit & Veg03:12PM (VICtime)
Maiden event over 460 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BLITZ ‘EM KEATS43323NBTC Whitford (Yarram)
2FRANKY TWOCARDS35744NBTK A Collyer (East Coburg)
3NAVARA57F76NBTC M Davis (Murrabit)
4SMURF’S MAXINE83757NBTA C Tabone (Nambrok)
5ABSOLUTE BOSS3FSHS Liuzzi (Lara)
6HILLBILLY DIRECT42264NBTP M Tabone (Toongabbie)
7ELLIE’S PORTRAITFSHC L Haigh (Crossover)
8FAST AS ESCARGOT524FSTDP D Colthup (Cranbourne)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Big Dog Products03:34PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LUCKY PANDA534FSHD H Dawson (Crossover)
2TRUE WISHES32638NBTT A Neilson (Toongabbie)
3MASTER SPIKE5FSHD G Crawford (Pearcedale)
4PONYOFSHD B Curtain (Drouin)
5PARUMBA GLENFSHE Lieshout (Drouin West)
6BURNSY’S BRUISER52434NBTP J Burns (Koo Wee Rup)
7MIGHTY ONE445FSHM D Forsyth (Maffra)
8GAVE SURF AWAY4375NBTN J Gates (St Albans)
9SUPER CALIBER8FSHS R Dervish (Stanhope)
10STRIKER GEM8FSHN J Gates (St Albans)
Race No. 1003:58PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GUNMETAL ROSE28566FSHS Chignell (Rosedale)
2SHAN SHIRL GIRLFSHM Thomas (Meeniyan)
3JESS DUNROAMING67784NBTR N Floyd (Sale)
4MASTER 862NBTJ Imlach (Pearcedale)
5PARUMBA TRIVETTFSHE Lieshout (Drouin West)
6GO WILD PHIL6FSHC V Berkel (Torquay)
7GIDDY’S STAR3FSHR J Redenbach (Cranbourne)
8ELITE APACHE44658FSHJ W Lindrea (Stratford)
9JACOB’S SPECIAL778NBTD Mines (Woodside)
10STRIKER GEM8FSHN J Gates (St Albans)
Race No. 1104:19PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TALK TO MACCAFSHJ Clay (Lang Lang)
2JENNY ROCKS82468FSHJ C Rohan (Trafalgar)
3JACK’S ELLE7FSHC V Berkel (Torquay)
4AMBER MOGAMBO52573NBTM Thomas (Meeniyan)
5SMOKEY YUNICK27347NBTN J Gates (St Albans)
6ST. VICTORYFSHI W Dann (Whitelaw)
7SNOW BACK68FSHD B Curtain (Drouin)
8COUP DE MAIN62FSHG J Buchanan (Sunday Creek)
9SUPER CALIBER8FSHS R Dervish (Stanhope)
10JACOB’S SPECIAL778NBTD Mines (Woodside)
Race No. 12Ashley Institute Of Training04:42PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LIL’ MISS CRAZY77766FSHS Trim (Devon Meadows)
2UNO CHLOEFSHG C Biggins (Glengarry)
3BLOCK SPLITER7FSHS R Dervish (Stanhope)
4THUNDEROUS CHEERFSHM L Deutscher (Devon Meadows)
5LIONEL’S ALONE44FSHC H Goodman (Cranbourne)
6TILLY NEVE23FSHJ E Zammit (Hazelwood North)
7I’M A MEADE2557NBTS J Thomas (Junction Village)
8LOLLY POP LOLA23FSHJ C Rohan (Trafalgar)
9STRIKER GEM8FSHN J Gates (St Albans)
10SUPER CALIBER8FSHS R Dervish (Stanhope)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments