Thursday, 7 January 2016

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 7 January 2016

Race No. 1Longwarry Hotel12:05 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NINETYMILE ACE [M]6554FSHR Whitford (Yarram)
2CUSTOMIZED (NSW)[M]3324NBTB Alford (Yarram)
3SMILEY GIRL [M]83453NBTC Cortese (Hampton Park)
4SULTAN’S BOY [M]44243NBTJ Sultana (Newborough)
5NATES MAGIC (QLD)[M]88NBTK Mitchell (Lara)
6ALL ABOUT ARBY [M]52533NBTP Hartley (Boronia)
7IMA REALITY [M]43NBTP Burns (Koo Wee Rup)
8VIENNA BLACK [M]37NBTM Brown (Loch)
9NUTCASE SAMBIA [M]Res.8367TNBTE Prazza (Traralgon)
10NIGHT FOX [M]Res.78374NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
Race No. 2Wwr Sawdust12:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ARCTIC BLAZE [M]422NBTS Combridge (Junction Village)
2MIDORI MISS (NSW)[M]26677FSHL Mitchell (Lara)
3GEE WHIZ GRAN [M]38843NBTJ Sultana (Newborough)
4SIMITA (WA)[M]38FSHS Labozzetta (Cheltenham)
5TO INFINITY [M]2558NBTL Kraemer (Cranbourne South)
6SHREK’S KING [M]86888NBTR Lesjak (Nyora)
7KIYOSHI [M]474F3NBTC Busuttil (Kilmany)
8LITTLE MEGS [M]7887TFSHK Mitchell (Lara)
9SHAKEY BENZ (QLD)[M]Res.86424FSHG Johnson (Chum Creek)
10LLOYD CHRISTMAS [M]Res.84734FSHN Gost (Little River)
Race No. 3Www.hotdogs.com.au12:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HAPPY COLOUR [M]53525NBTC Haigh (Crossover)
2WHITTLE MIKADO [M]32537NBTP Jones (Hoddles Creek)
3ALOTTA MEMORIES [M]22553FSTDG Condon (Hampton Park)
4REROD MAGIC [M]3335NBTR Ashworth (Seaton)
5CYCLONE PETE [M]56785NBTA Hunter (Devon Meadows)
6DAVE’S MISTAKE [M]36FSTDC Johnson (Longford)
7DYNAMITE ROAD (WA)[M]21454NBTC Johnson (Longford)
8BOMBAY ROCK [M]5747FSTDS Richer (Boolarra)
9BARROOM PROMISE [M]Res.F674FSTDG Burke (Hazelwood North)
10QUINCEY MC GOO [M]Res.T4485NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
Race No. 4Mel’s Kitchen12:58 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA CRUZ MOON [7]31NBTR Cook (Munro)
2VANISHED [7]31576FSHG Kerr (Bairnsdale)
3DR. SHILOH [7]8376126.74(6)J Mcmahon (Darriman)
4JONI SUNSET (NSW)[7]27632NBTG Tuck (Pakenham)
5LOVE THE GRUB (NSW)[7]85461NBTS Spoljaric (Kilmany)
6CHILI DELIGHT [7]62877NBTJ Baldwin (Kilmany)
7NEVER SATISFIED (NSW)[7]72621FSHL Mitchell (Lara)
8FINAL DECEPTION [7]68886NBTG Johnson (Chum Creek)
9MANDELA SUN [7]Res.3612826.37(4)P Pollutro (Morwell)
10DR. NELLY [7]Res.73376NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 5Top Run Images1:13 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LETTY BEE [6]1152526.69(2)I Newcombe (Bayles)
2SURFING MINNIE [6]87486FSHM Salvatore (Greensborough)
3ANOTEROS [6]23527FSTDS Kipirtidis (Cranbourne South)
4DUNDEE RAPTOR [6]56317NBTG Scott-smith (Pakenham South)
5RENBERG [6]7476626.37(8)J Clay (Lang Lang)
6LOPSIDED [6]7285826.36(5)B Sands (Narre Warren)
7BOLD DESERT [6]15478NBTD Douch (Maffra)
8SEVEN GALLONS [6]67655NBTM Busuttil (Kilmany)
9LET RIP JOHNO (QLD)[6]Res.32436FSHK Gorman (Tanjil South)
10LEROY TRON [6]Res.17455FSHJ Psaila (Little River)
Race No. 6Endeavour Locksmiths1:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WOLFBANE MCCABE (QLD)[5]7658326.24(1)P Romagnino (Moe)
2BLACK SELANDRA [5]5223726.12(6)G Tatti (Devon Meadows)
3BASHIR [5]78582NBTR Lyfield (Lang Lang)
4MISS SPENCE [5]6837626.10(3)R Ashworth (Seaton)
5UNDER TAKER [5]4382526.21(4)M Ryan (Boronia)
6PARAGON DIAMOND [5]16636FSTDN Parsons (Carrum Downs)
7LAKEVIEW LUKE [5]55745NBTM Whelan (Metung)
8RYLEE’S MARSHALL (QLD)[5]F676526.12(3)G Whitford (Yarram)
9SURF JESTER (QLD)[5]Res.4468426.25(5)J Gill (Darriman)
10EXPLOSIVE ANGEL [5]Res.7656425.85(3)M Brown (Loch)
Race No. 7Murphy’s Greyhound Complex1:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SO FAR AWAY (TAS)[5]47355NBTL Mitchell (Lara)
2KEY LARGO PRINCE (NSW)[5]6555622.81(4)P Colthup (Cranbourne)
3FIESTY FAIRY [5]32778FSTDN Parsons (Carrum Downs)
4ZONDA BALE (NSW)[5]32335NBTR Camilleri (Lara)
5RIPPLEBROOK AL [5]4867523.02(1)D Hill (Traralgon)
6HUGH MADE WHO [5]62685NBTG Johnson (Chum Creek)
7CHOPPER WHELAN [5]34878NBTM Whelan (Metung)
8DON’T CRUMBLE [5]4541622.85(8)M Brown (Loch)
9ANNA RAY GIRL [5]Res.5644622.93(8)A Ashworth (Seaton)
10BIT AFTER NINE [5]Res.5677523.20(1)P Spiteri (Morwell)
Race No. 8Endeavour Locksmiths2:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROZEHILL LUCY [5]63747NBTL Lacy (Noble Park)
2ARVO’S VIOLET [5]55464NBTK Arvanitis (Nyora)
3DAGWOOD [5]7363326.85(7)L Davis (Yarram)
4CHLOE’S ENTITY [5]51427NBTJ Burch (Devon Meadows)
5BIG BURKEY [5]6652626.86(1)C Tuck (Pakenham)
6BERGAZ [5]75376NBTJ Baldwin (Kilmany)
7WENDY LEW [5]11822NBTM Sposito (Morwell)
8COOLAN PRINCE [5]75353NBTI Dann (Whitelaw)
9DIAMOND MAXINE [5]Res.8367526.13(1)J Clay (Lang Lang)
10BLUE POISON (NSW)[5]Res.14778NBTE Lieshout (Drouin West)
Race No. 9Moreland’s Meats2:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HELLO BOBBY [7]45351NBTH Savage (Sale)
2BURNSY’S SAM [7]541223.15(5)P Burns (Koo Wee Rup)
3TINA’S TIDDLES [7]8747423.53(7)J Carrodus-nagy (Traralgon)
4TURBO LONGSTRIDE [7]81545FSTDD Franklin (Lang Lang)
5SNOWY HUNT [7]66614NBTA Hunter (Devon Meadows)
6SHREK’S JUNIOR [7]153P723.29(7)R Lesjak (Nyora)
7MOLLY WALKER [7]4313FSHC Schembri (St Albans)
8CREATIVE SCENE [7]6123.21(6)N Podmore (Pearcedale)
9SIMPLE [7]Res.8165723.54(1)S Kipirtidis (Cranbourne South)
10EVERY CLOUD [7]Res.63517NBTJ Atkinson (Traralgon)
Race No. 10Top Cat Video2:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CALIFORNA LEVO [7]77425NBTG Dalton (Hazelwood North)
2FIESTY IVY [7]18827NBTG Graham (Woodleigh)
3CASH OWNLEY [7]58248NBTG Graham (Woodleigh)
4PERRY WHITE [7]8384323.16(2)G Bartlett (Tenby Point)
5ARVO’S SAMARAS [7]38468NBTG Arvanitis (Nyora)
6ASTON SALUTE (SA)[7]73237NBTB Moles (Allambee Reserve)
7TEKKI HAIL [7]4636223.24(7)R Lesjak (Nyora)
8SIMPLY MYSTIC [7]83564FSTDM Musselwhite (Lindenow)
9MOHAWK MAKO [7]Res.72344NBTP Burns (Koo Wee Rup)
10GAELIC FLYER [7]Res.4686523.28(7)V Sultana (Newborough)
Race No. 11Australian Quality Pet Foods3:05 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VANE BLUE [6]2551323.01(4)P Martin (Chirnside Park)
2ANOTHER MAN [6]3333823.02(3)J Brooks (Longwarry)
3ELSWYK GAL [6]64748NBTC Busuttil (Kilmany)
4FUTURIST (QLD)[6]6746322.97(1)P Krasnaborodkin (Noble Park)
5WHERE ARE WE [6]54866NBTT Whitford (Sale)
6FURY ROAD [6]6531623.04(1)S Marsh (Neerim South)
7MERCURY BENZ (QLD)[6]88468NBTG Johnson (Chum Creek)
8TRY ME [6]2F81323.08(1)M Justice (Five Ways)
9FALLEN STAR [6]Res.4878823.25(3)J Sultana (Newborough)
10SWEET AMBER [6]Res.78646NBTK Gorman (Tanjil South)
Race No. 12Tab – More Than Just Winning3:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GINLEE’S PRINCE [5]5751823.17(2)D Langley (Cranbourne)
2FIND OUT FRIDAY [5]8436823.44(8)P Craig (Langwarrin)
3RAVEN LORD [5]7F67322.90(1)K Mccann (Rosebud West)
4DIAMOND ED [5]3188623.07(5)F Ryan (Koo Wee Rup)
5TURBO INJECTED [5]11865NBTL Mitchell (Lara)
6DA MISHKA [5]1537423.27(5)T Alister (Cranbourne South)
7SNOW GYPSY [5]2333722.77(4)P Brown (Loch)
8LAKEVIEW BELLA [5]5666823.18(3)M Whelan (Metung)
9RICHO BRAE [5]Res.1787623.09(7)E Lieshout (Drouin West)
10RUSTY MIA [5]Res.67814NBTB Moles (Allambee Reserve)