Tuesday, 12 May 2015

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday, 12 May 2015

Race No. 1Mel’s Kitchen (vic Bred) Final (gobis)6:48 PM (VIC time)
Maiden Final event over 460 metres at Warragul Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1TAYMEL PRINCE [7]7452126.58(3)G Debono (Lang Lang)
2IT’S A BLAST [7]6324126.26(8)W Vassallo (Devon Meadows)
3LOUD AND NAUGHTY [7]6126.30(3)J Greenough (Pearcedale)
4BILLECART BRUT [7]68126.15(3)D Holmes (Blind Bight)
5ANOTHER MAN [M]22NBTS Clarke (Tooradin)
6SILLYBILLY BLING [M]43222NBTR Eades (Carrum Downs)
7BARROOM EXPRESS [M]1332NBTG Burke (Hazelwood North)
8DR. BALBOA [M]362NBTJ Gill (Darriman)
9ROUTINE ADVICE [M]Res.43NBTP Dedes (Devon Meadows)
10CHARGING IN [M]Res.25253NBTD Pattinson (Pearcedale)
Race No. 2Endeavour Locksmiths7:11 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ADAMANT (NSW)[7]21FSHG James (Woodleigh)
2MY POCKET ROCKET [7]4854122.92(8)C Barnard (Longwarry)
3MAGIC JACK ROSE [7]71FSHC Haigh (Crossover)
4ASTON ZEUS (SA)[7]1862723.14(1)B Moles (Allambee Reserve)
5IONA BLACKFLASH (NSW)[7]17FSHW Vassallo (Devon Meadows)
6MAP IT OUT [7]1FSHM Brown (Loch)
7BLACK PONTIAC (NSW)[7]1541822.96(1)D Selleck (Tooradin)
8SCANEZ TWELVE [7]8228423.34(2)I Newcombe (Bayles)
9CHILD’S DREAM [7]Res.4165F22.87(7)G Joske (Jeeralang Junction)
10BANDIT BRAD [7]Res.1564723.48(1)V Sultana (Newborough)
Race No. 3Top Run Images7:35 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BUBBLE HEAD [7]61365NBTB Sands (Narre Warren)
2EARLY VIOLET [7]32841NBTO Fraser (Devon Meadows)
3SECRET COLOUR [7]57344NBTC Haigh (Crossover)
4SODA STORM [7]32126NBTR Cunneen (Moe South)
5MR. LEIGH [7]764F425.99(4)M Delaney (Cobains)
6RUNNIN’ ON GAS [7]34412NBTI Bindley (Wonthaggi)
7BENDING BANANAS [7]22312FSTDJ Musselwhite (Lindenow)
8I’M SO LATE [7]13325FSHC Tilley (Sale)
9SHREK’S PHANTOM [7]Res.44514FSTDR Lesjak (Nyora)
Race No. 4Murphy’s Greyhound Complex7:52 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AYE SIMPLE MYTH [7]12FSHM Musselwhite (Lindenow)
2GROOVER GROOVER [6]17345NBTT Burns (Koo Wee Rup)
3CLASSY CAITLYN (QLD)[7]2F3F823.30(1)M Height (Yarragon)
4WORTHY REAB [6]3126122.83(3)M Clay (Lang Lang)
5DR. GOTCHA [6]4T83322.98(4)J Gill (Darriman)
6COOL BOSS [6]4518422.95(8)S Corrigan (Clyde)
7FIXATE (NSW)[6]18438FSHW Vassallo (Devon Meadows)
8SNOW GYPSY [6]3531622.77(4)P Brown (Loch)
9FANTASY MCQUEEN [7]Res.615FSHJ Musselwhite (Lindenow)
10KICK LIKE MICK [6]Res.27884FSHJ Collins (Lara)
Race No. 5Grv Vic Bred Ht18:11 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PRECIOUS PINK [5]5775126.09(8)T Burns (Koo Wee Rup)
2FULL OF GRACE [5]24631NBTP Craig (Langwarrin)
3FRAGILITY [5]3377526.27(1)J Van gelderen (Traralgon)
4BLACK SELANDRA [5]4564226.12(6)G Tatti (Devon Meadows)
5DR. SAMSON [5]63144NBTW Mcmahon (Darriman)
6SAAHD [5]56115NBTG Ennis (Sandhurst)
7COSMIC DAICOS [5]13184NBTK Chivell (Sunbury)
8CONQUER FEAR [5]7621125.84(7)G Howell (Pearcedale)
9ZOLTAR [5]Res.64718NBTJ Gill (Darriman)
10DELTA DAISY [5]Res.8686425.99(7)J Selleck (Tooradin)
Race No. 6Grv Vic Bred Ht28:35 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK SAMSARA [5]18253NBTG Tatti (Devon Meadows)
2HOGG THE LOT [5]45328NBTD Pattinson (Pearcedale)
3MAX MOON [5]23563NBTA Galea (Sunshine North)
4GRAND INTENTION [5]78242FSHG Ennis (Sandhurst)
5HAWKA TRON [5]31211FSTDJ Magri (Avalon)
6DR. LES [5]66367NBTJ Mcmahon (Darriman)
7COST CUTTER [5]1153526.18(7)J Grindley (Gladysdale)
8CRUISER’S SOL [5]6253526.06(3)D Crawford (Pearcedale)
9ZOLTAR [5]Res.64718NBTJ Gill (Darriman)
10WAKEUP WEDNESDAY [5]Res.67548NBTP Craig (Langwarrin)
Race No. 7Grv Vic Bred Ht38:55 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUFF EDGES [5]311F426.65(6)D Ferguson (Longwarry)
2PLAY A KAZOO [5]62431FSTDJ Magri (Avalon)
3PEREGON FLYER [5]8163326.14(1)D Crawford (Pearcedale)
4FORHEZA [5]3232426.34(3)R Colpoys (Bass)
5OUTER TIME [5]6531726.22(2)C Haigh (Crossover)
6DR. RAHOUAL [5]625F8NBTJ Mcmahon (Darriman)
7SHIRDON CONNORAE [5]12111NBTK Chivell (Sunbury)
8SODA ANNE [5]24531FSTDR Cunneen (Moe South)
9DELTA DAISY [5]Res.8686425.99(7)J Selleck (Tooradin)
10WAKEUP WEDNESDAY [5]Res.67548NBTP Craig (Langwarrin)
Race No. 8Australian Quality Pet Foods9:14 PM (VIC time)
Free For All event over 460 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SCENIC SHOT (NSW)[4]1321125.87(5)J Magri (Avalon)
2LITTLE SIENNA [3]7147326.20(8)L Wakefield (Cranbourne)
3JUAN DIEGO [3]5446725.89(7)N Boyd (Pearcedale)
4AZZA AZZA AZZA [4]11616NBTW Vassallo (Devon Meadows)
5LISTER BALE (NSW)[4]1144226.26(8)D Coleman (Lara)
6RUMBLING RICK (TAS)[3]T124526.29(3)D Pattinson (Pearcedale)
7AWESOME GRUNT [2]8842425.79(1)I Bindley (Wonthaggi)
8WHITE STINGER (NSW)[2]1734125.94(7)K Richardson (Drouin East)
Race No. 9Moreland’s Meats9:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BONJOUR BONSOIR (NSW)[5]68677FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
2GEE CALLAN [5]67566FSTDT Burns (Koo Wee Rup)
3YARIS BALE (NSW)[5]71422NBTD Coleman (Lara)
4OOPS (TAS)[5]1723526.68(5)D Coleman (Lara)
5TRICKY MOVER [4]6131726.13(1)I Bindley (Wonthaggi)
6KENJU [4]7664725.91(1)J Grindley (Gladysdale)
7KAWASAKI ROSE (NSW)[5]17251FSHD Coleman (Lara)
8CREATIVE KARISMA [4]7435326.11(5)K Podmore (Wagga Wagga)
9DELTA DAISY [5]Res.8686425.99(7)J Selleck (Tooradin)
10BILLY BUBBA [5]Res.5175726.07(3)J Naughton (Berwick)
Race No. 10Top Cat Video10:00 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKLE UP BRETT (TAS)[5]4742822.86(4)T Burns (Koo Wee Rup)
2BELJAY FANTASY [4]3762422.79(8)B Scott (Pearcedale)
3PAUA TO ESCAPE (NSW)[5]61486FSTDG Hall (Yarragon)
4CREATIVE AVENUE [4]1111322.68(8)K Podmore (Wagga Wagga)
5SUAVE ODESSA (NSW)[5]8117522.94(3)J Fothergill (Heathcote)
6AUNTY JANET [4]6475822.84(5)J Fothergill (Heathcote)
7CHOCLOTTO [5]77212NBTI Brown (Loch)
8KEZZA’S SPIRIT (NSW)[5]7448FFSHC Grenfell (Lara)
9CAPTAIN COTCHIE [5]Res.7515322.69(4)K Sweeney (Gladysdale)
10GET UP ALVIN (TAS)[5]Res.68834NBTT Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 11Longwarry Hotel10:20 PM (VIC time)
Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SIDEWAYS GLANCE [6]43T41NBTJ Van gelderen (Traralgon)
2MACALISTER SAM [6]35T36FSHL Hughes (Longford)
3PURE GASSED [6]75422NBTJ Reid (Sale)
4SIR TEX [6]3116226.12(2)W Vassallo (Devon Meadows)
5COOLER COLOUR [6]64522NBTC Haigh (Crossover)
6ROZEHILL MAISIE [6]3535426.55(2)R Cunneen (Moe South)
7NOAKI BOMBER [6]1372626.16(7)G Brown (Cardinia)
8CUT LOOSE MAX [6]7214725.83(1)G Howell (Pearcedale)
9MAKE THAT CALL [6]Res.5856426.69(1)G Bartlett (Tenby Point)
10BLACK ARORA [6]Res.6777726.32(2)I Ognjenovic (Endeavour Hills)
Race No. 12Big Dog Products10:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OBLIVIOUS (NSW)[5]56422NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
2SURF JESTER (QLD)[5]58523NBTJ Gill (Darriman)
3JONNY QUICK STEP [5]15132FSHW Vassallo (Devon Meadows)
4ENCHANTED LASS [5]1131123.03(1)F Alister (Cranbourne South)
5SHEZA GYM JUNKY (NSW)[5]21565FSTDD Evans (Lilydale)
6DOLLAR CHIPS [5]1433622.90(5)I Bindley (Wonthaggi)
7COSMIC TATE (NSW)[5]72428FSHJ Galea (Rowsely)
8CALL ME SHELBY (NSW)[5]71773FSHJ Greenough (Pearcedale)
9GOSPEL LASS [5]Res.1216822.70(4)T Alister (Cranbourne South)
10RIPPLEBROOK AL [5]Res.6533523.02(1)D Hill (Traralgon)