Tuesday, 17 February 2015

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday, 17 February 2015

Race No. 1Top Run Images3:57 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BEL AIR SPICE [M]2FSHI Murray (Tooradin)
2BANDIT BRAD [M]67FSHV Sultana (Newborough)
3GROOVER GROOVER [M]73242FSHT Burns (Koo Wee Rup)
4TAHLIA’S SUNRISE [M]6FSHT Chatwin (Johnsonville)
5OFF THE HIP [M]33FSHL Russell (Sale)
6DARK AVENGER [M]842FSHY Andrews (Cranbourne North)
7LIKA SURPRIZE [M]25FSHM Campbell (Longwarry)
8DODGY DEDE [M]213FSHM Delaney (Cobains)
9MINTER BEE (NSW)[M]Res.17FSHR Reinke (Johnsonville)
10ASTON ZEUS (SA)[M]Res.FSHB Moles (Allambee Reserve)
Race No. 2Mel’s Kitchen4:19 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND PYTHON [7]11FSHG Saunders (Somerville)
2SIDEWAYS GLANCE [7]4512423.10(4)J Van gelderen (Traralgon)
3BOARD WALK [7]F2152FSHJ Hunt (Lara)
4ELI’S JET [7]213FSTDE Sykes (Beaconsfield Upper)
5MAKE THAT CALL [7]86736NBTG Bartlett (Tenby Point)
6BIG WOLT [7]14F44NBTJ Hopkins (Junction Village)
7WYNBURN POWER [7]45687FSTDN Gates (St Albans)
8HIT THE GAS [7]1FSHI Dann (Whitelaw)
9ON FLYER [7]Res.83438NBTC Mason (Neerim South)
Race No. 3Lion Quality Products4:37 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TWIST AWAY [7]17FSHJ Hunt (Lara)
2IMMORTAL PANTHER [7]1626.18(6)K Greenough (Pearcedale)
3CAVALIA [7]3425126.39(5)M Schmidt (Devon Meadows)
4YOKO BALE (NSW)[7]25317FSHJ Hunt (Lara)
5ROWDY RONDA [7]77824NBTL Hellmuth (Pearcedale)
6MARCIARNO MISS [7]56376NBTS Neocleous (Yinnar South)
7JOE HANDSON [7]65765NBTT Jones (Devon Meadows)
8MR. CHARLEY BEAR (SA)[7]1752NBTD Langley (Cranbourne)
Race No. 4Endeavour Locksmiths4:59 PM (VIC time)
Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC MEEHAN [6]21561NBTS Ralph (Tooradin)
2ROZEHILL MAISIE [6]74422NBTJ Van gelderen (Traralgon)
3ME THE CHIEF [6]3117422.94(7)L Hall (Yarragon)
4PROVEN CHOPS [6]5133122.43(1)B Divirgilio (Langwarrin)
5IONA MACHINE (NSW)[6]31173NBTW Vassallo (Devon Meadows)
6STARZAR BORN [6]18532FSHN King (Pearcedale)
7BLACK SAMSARA [6]5435122.93(4)G Tatti (Devon Meadows)
8WASABI PRINCESS [6]6535223.05(2)R Busuttil (Kilmany)
9PHOTO BOMBER (QLD)[6]Res.78433FSTDC Kas (Lynbrook)
10RULLA RONALDO (TAS)[6]Res.4271822.88(2)T Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 5Longwarry Hotel5:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTY PUZZLE [5]6437226.05(7)G O’keefe (Neerim Junction)
2SENOR GOLD [5]32753NBTM Power (Frankston)
3DARK JAMESON [5]34284NBTP Anderton (Devon Meadows)
4KNEES UP [5]72435NBTN Rilen (Nilma North)
5PUNK PIRATE [5]44218NBTM Mallia-magri (Avalon)
6FIREMAN JOHNNY [5]4713126.13(3)G Neocleous (Yinnar South)
7LE DOYEN (QLD)[5]4231126.27(7)W Read (Devon Meadows)
8ALLMENDINGER (NSW)[5]14432FSHJ Galea (Rowsely)
Race No. 6Murphy’s Greyhound Complex5:39 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE STINGER (NSW)[4]8563625.94(7)K Richardson (Drouin)
2HOOVER JACK [5]78723NBTM Gibbons (Lara)
3CRUISER’S SOL [5]6432626.06(3)D Crawford (Pearcedale)
4MAGIC DREAM [5]23433NBTT Chatwin (Johnsonville)
5BLACK SELANDRA [4]5625226.12(6)G Tatti (Devon Meadows)
6CRACKERJACK BABE [5]68123NBTM Gibbons (Lara)
7LOYAL SON [4]6742626.38(8)W Wilson (Grantville)
8SKINNY VINNIE [4]35872FSHM Fothergill (Numurkah)
Race No. 7Australian Quality Pet Foods5:57 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RADAR BANDIT [7]62333NBTP Scott-smith (Warragul)
2JOHNNY MOBSTER [6]34578NBTG Neocleous (Yinnar South)
3GOOD JUDGE BUDDY [6]53528NBTC Johannsen (Devon Meadows)
4SPEEDIE RIOLI [6]3417226.44(2)P Kelly (Longwarry North)
5PRECIPITATION (SA)[6]71471NBTT Chatwin (Johnsonville)
6SERIOUS DARCY (QLD)[6]2343426.42(8)K Minne (Moe South)
7JUST WINS (NSW)[7]2236526.26(8)M Busuttil (Kilmany)
8SANZMAN [6]22811NBTN King (Pearcedale)
Race No. 8Grv Vic Bred Final (gobis)6:14 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 460 metres at Warragul Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CETTE AWAY [5]33612NBTJ Hunt (Lara)
2KENJU [4]6513125.91(1)J Grindley (Gladysdale)
3WE’RE OFF HERE [4]1274125.88(1)B Keel (Devon Meadows)
4BOLT ON [4]3561125.93(7)I Brown (Loch)
5STEALTHY BLONDE [4]7154126.06(8)E Dowsey (Cowwarr)
6BLACK AND PRETTY [5]6135226.07(1)P Burley (Wattle Glen)
7WHO TOLD BLACKIE [5]15332NBTM Fothergill (Numurkah)
8RUFF EDGES [5]2256226.65(6)D Ferguson (Longwarry)
9CRACKERJACK BABE [5]Res.68123NBTM Gibbons (Lara)
10SENOR GOLD [5]Res.32753NBTM Power (Frankston)
Race No. 9Tooradin Trial Track6:32 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MERMAID PRINCESS [5]23534NBTJ Hunt (Lara)
2GIFTED MAN [4]8467522.94(5)A Gringhuis (Ripplebrook)
3TEXAN [4]2213122.83(2)K Leek (Devon Meadows)
4KEY LARGO PRINCE (NSW)[4]3673222.81(4)P Colthup (Cranbourne)
5JUST GO BANG (NSW)[5]4374222.78(1)I Dann (Whitelaw)
6TWISTEX [5]8271822.82(7)T Jones (Devon Meadows)
7KOFI KAYLAN [5]4345322.94(5)S Toner (Pakenham)
8FLYING ALF [4]4113722.97(3)F Ryan (Koo Wee Rup)
9KO KO MIKADO [5]Res.3857123.14(7)P Jones (Hoddles Creek)
10BROOKLYN CRUISER [5]Res.8888722.81(3)V Sultana (Newborough)
Race No. 10Big Dog Products6:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PURE MAYHEM [5]25315FSTDW Vassallo (Devon Meadows)
2ALL BAR ONE [5]16123FSHG White (Mount Helen)
3THUNDER STORM (QLD)[5]12113FSHG Selkrig (Devon Meadows)
4PLAY A KAZOO [5]44133FSHM Mallia-magri (Avalon)
5MIGHTY SPRITE [5]43111NBTA Lauterboom (Tooradin)
6IMA RIVER BOY [5]41366NBTD Saunders (Somerville)
7BUCKLE UP BRETT (TAS)[5]3557622.86(4)T Burns (Koo Wee Rup)
8PUZZLE AND ME [5]17228NBTD Dawson (Crossover)
9KO KO MIKADO [5]Res.3857123.14(7)P Jones (Hoddles Creek)
10BROOKLYN CRUISER [5]Res.8888722.81(3)V Sultana (Newborough)
Race No. 11Wwr Sawdust7:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLOCKBUSTER [5]32526FSHG Clifton (Tynong North)
2BUCKLE UP ANGUS (TAS)[5]1464722.79(5)P Burns (Koo Wee Rup)
3HE’S PANICKEN [5]35131NBTM Tocknell (Rosebud)
4HAWKA TRON [5]11121NBTM Mallia-magri (Avalon)
5LITTLE SIENNA [5]6111622.82(3)L Wakefield (Cranbourne)
6GINGER PIECES [5]1761623.03(2)F Ryan (Koo Wee Rup)
7PRINCE NANDO [5]1663422.81(8)A Gringhuis (Ripplebrook)
8LITTLE MANTRA (NSW)[5]2663422.86(8)M Braithwaite (Moe)
9RIPPLEBROOK AL [5]Res.7463423.02(1)D Hill (Traralgon)
10OUR BLUE EARNER [5]Res.85665NBTD Jones (Devon Meadows)
Race No. 12Top Cat Video7:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PEREGON FLYER [5]2138322.79(2)D Crawford (Pearcedale)
2BOBBY’S RASCAL [5]5245122.99(5)L Allen (Darnum)
3SONNY’S SALUTE [5]41F47FSTDL Davis (Yarram)
4SPLASH OF WHITE [5]27111FSHG Selkrig (Devon Meadows)
5YAHOO GOLD [5]2324323.00(1)B Whelan (Swan Reach)
6PACHACUTI [5]1171222.82(2)S Eustace (Athlone)
7GO GO DANNI [5]57311NBTD Dawson (Crossover)
8CANTONA [5]55116FSTDD Condon (Devon Meadows)
9RIPPLEBROOK AL [5]Res.7463423.02(1)D Hill (Traralgon)
10DAGGY’S GIFT [5]Res.85626NBTP Burns (Koo Wee Rup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments