Tuesday, 23 July 2013

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday, 23 July 2013

Race No. 1Arbortrim Training & Consultancy6:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S TOM [5]72127NBTR Mcrae (Junction Village)
2MIDNIGHT SWIRL [5]25217FSHA Cole (Avalon)
3TAYLER MINES [5]2654522.82(3)S Long (Pakenham)
4BURNING HALO [5]31116NBTN Vincent (Lal Lal)
5TWO STROKE PAT [5]3253P22.86(2)R Cunneen (Moe South)
6JUST BLISS [5]4235623.78(8)M Collyer (Coburg East)
7TARKS ALMIGHTY (QLD)[5]67485NBTG Johnson (Chum Creek)
8CEDAR ROSE [5]8473522.68(4)V Gay (Hastings)
9JUST CALL ME [5]Res.7434723.11(7)W Read (Devon Meadows)
10CHEWY’S GIRL (NSW)[5]Res.8746323.06(4)J Rohan (Trafalgar)
Race No. 2Superior Waste7:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1QUICKSILVER MISS (TAS)[5]36776FSHD Selleck (Tooradin)
2PREMIER PIZAZZ [5]4314422.84(5)D Condon (Tooradin)
3BERELLA TITAN (QLD)[5]25354NBTG Johnson (Chum Creek)
4DYNA SUZIE (NSW)[5]27636NBTS Collins (Lara)
5PITA MILO [5]7225222.62(6)R Cunneen (Moe South)
6AL MORAN [5]22116FSTDR Mcrae (Junction Village)
7SO CONFUSED [5]52533NBTH Collins (Lara)
8ENJOY THE RUSH [5]41133NBTV Brook (Colac)
9COOPER’S PADDY [5]Res.6337523.09(2)P Burns (Koo Wee Rup)
10MY MISTY GALO [5]Res.8335422.99(6)M Braithwaite (Moe)
Race No. 3Dexion Dandenong7:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NIMBLE SWIP (NSW)[5]45671FSHB Alford (Yarram)
2JADED SANDY [5]73424NBTR Moles (Neerim East)
3LITTLE VALENTINE [5]41761FSHJ Sharp (Lara)
4GREYSYND JET [5]47254FSHP Anderton (Devon Meadows)
5ARCADIA TRIVETT [5]1527526.42(8)M Sposito (Morwell)
6NAOMI ROSE [5]42866NBTG Kantzidis (Plenty)
7BABY PIE [5]84111NBTG Burke (Keysborough)
8MICK MOW [5]32871NBTG Debono (Lang Lang)
9WY YUNG DASH [5]Res.8371726.20(6)P Tabone (Nambrok)
10LEAF CUTTER (NSW)[5]Res.8577726.75(3)J Absalom (Lang Lang)
Race No. 4Source And Solve7:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRAN NUE NITE [5]48722NBTR Lyfield (Lang Lang)
2AMAROO CRUISE [5]1F21FSTDS Schembri (Moe)
3KIRKY COURTZ [5]61532FSHJ Sharp (Lara)
4VAN CARRHO FLASH [5]51216FSHA Thurston (Lemnos)
5PURE GRAND SENOR [5]31126.31(6)L Gorman (Tanjil South)
6CRACKERJACK LAD [5]44561FSTDP Hunt (Avalon)
7WOT PRICE DANNY [5]7131326.05(4)G Allen (Darnum)
8MAHLO EXPRESS (NSW)[5]74253NBTJ Sharp (Lara)
9HERE’S HANNIBAL [5]Res.4631727.03(1)I Bindley (Wonthaggi)
10BOSSY BEST [5]Res.1T888NBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 5Ashworths Rendering8:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NEAR HISTORY [5]1554FNBTJ Sharp (Lara)
2COOL TREND (NSW)[5]14322NBTB Alford (Yarram)
3MY GIRL SCARLETT [5]3827626.29(2)D Dawson (Crossover)
4HENRY STOMPER [5]3128326.15(7)V Gay (Hastings)
5SPIRAL STAIRCASE [5]43446FSHR Brook (Colac)
6GOTTEM [5]11112NBTJ Mallon (Pearcedale)
7QUEER BANANA [5]33121FSTDR Cunneen (Moe South)
8ROCKVEL [5]32424FSTDE Sykes (Beaconsfield Upper)
9WY YUNG DASH [5]Res.8371726.20(6)P Tabone (Nambrok)
10BURNSY’S BRUISER [5]Res.7814526.32(1)P Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 6Grv Vbis Maiden Final (gobis)8:27 PM (VIC time)
Maiden Final event over 460 metres at Warragul Of $11,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SMOOTH GRIN [5]2231126.20(7)W Vassallo (Devon Meadows)
2DAINTREE MUSTANG [M]2242NBTP Spiteri (Morwell)
3SHARKEY FLASH [M]22NBTA Thurston (Lemnos)
4PURE MAYHEM [5]2126.23(1)W Vassallo (Devon Meadows)
5SPUDS COLOUR [M]25332NBTJ Reynolds (Pearcedale)
6CROWDZA TALKING [5]1126.51(2)K King (Langwarrin)
7HILLBILLY FLASH [5]61125.94(4)A Thurston (Lemnos)
8DUNDEE MILLIE [M]56542NBTG Scott-smith (Pakenham South)
9DR. GERALD [M]Res.35543NBTW Mcmahon (Darriman)
10BATMANDU [5]Res.1326.76(5)P Scott-smith (Warragul)
Race No. 7Waste Flex8:50 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DAVEN BALE (NSW)[4]4131822.81(5)S Collins (Lara)
2SOUTHPAW BOXER [4]4183523.02(1)R Lesueur (Sunshine South)
3BLUE FLUTE [5]21864NBTC Johannsen (Devon Meadows)
4RIVERSIDE MARY [4]2124322.74(7)P Brown (Loch)
5ICE TRUCKER (NSW)[4]1561122.81(8)G Bate (Lara)
6DENNIS BALE (NSW)[5]73815FSTDS Collins (Lara)
7ALLEN BARRY (NSW)[5]17527NBTS Collins (Lara)
8MR. RUMBY [5]6142722.78(8)L Gorman (Tanjil South)
9NEON STORM [5]Res.4428823.23(5)S Langenhoff (Tooradin)
10WY YUNG DASH [5]Res.83717FSTDP Tabone (Nambrok)
Race No. 8S.m.wilson Accounting9:09 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY AMIGO (NSW)[4]5142125.92(1)D Mcdonald (Devon Meadows)
2STRANGE WISH (NSW)[4]1225626.12(4)D Saunders (Somerville)
3NAPTHINE BALE (NSW)[5]P1843FSHG Bate (Lara)
4FIVE PERCENT [4]3654626.38(6)P Hunt (Avalon)
5QUINTELLA [5]31545NBTR Lesueur (Sunshine South)
6OH SO SWEET (NSW)[4]1242426.09(6)W Vassallo (Devon Meadows)
7DYNA ISHAAN (NSW)[5]26625NBTG Bate (Lara)
8CODE NINE [5]3785626.14(8)J Condon (Tooradin)
9FINBAR BALE (NSW)[5]Res.73687FSHS Long (Pakenham)
10LITTLE ODESSA [5]Res.7675626.45(1)D Jones (Devon Meadows)
Race No. 9Cranbourne Market9:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMA LEGEND [5]22114NBTD Minarelli (Cranbourne)
2ROCKIN ROX [5]53176NBTS Edgar (Warrenheip)
3HERE COMES ALEX [5]83225NBTP Repici (Hampton Park)
4AMAROO MY GIRL [5]1436NBTC Schembri (Moe South)
5DOROTHY RAWSON (NSW)[5]41FSTDL Weeks (Mount Martha)
6RAINBOW MISS [5]26118FSTDO Mcgovern (Rosedale)
7HARE ADDICT [5]6467126.51(1)D Dawson (Crossover)
8ZIPITY DO DAH [5]2575326.64(2)P Burns (Koo Wee Rup)
9HERE’S HANNIBAL [5]Res.4631727.03(1)I Bindley (Wonthaggi)
10EBONY METISSE [5]Res.516FSHV Gay (Hastings)
Race No. 10Pure Auto9:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE STREAK (NSW)[5]4633322.75(3)S Thomas (Junction Village)
2SEMYORKA [5]65256FSHJ Sharp (Lara)
3DENISE MAGIC [5]4483423.08(6)J Mallon (Pearcedale)
4BATWOMAN [5]83558FSHM Tabb (Norlane)
5SUBERUSHIE [5]64353NBTS Ralph (Tooradin)
6DAVIS (NSW)[5]57261FSTDJ Collins (Lara)
7CROSSCHECK [5]26247NBTJ Condon (Tooradin)
8HANIFY’S SILVER (NSW)[5]14431FSTDW Vassallo (Devon Meadows)
9ROCKIN’ UNO [5]Res.17767FSHD Jones (Devon Meadows)
10BOSSY BEST [5]Res.1T888NBTT Jones (Devon Meadows)
Race No. 11Adams Heavy Haulage10:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MILKY [5]6154223.10(1)T Currie (Chadstone)
2FIRE WITH ICE [5]4872623.14(6)J Rohan (Trafalgar)
3SHIFTY STICKA [5]311FSHP Anderton (Devon Meadows)
4CHARCOAL ASH (NSW)[5]71834FSHD Hill (Traralgon)
5LIONEL’S ALONE [5]1851523.06(5)C Goodman (Cranbourne)
6SUPERIOR HAILEY [5]2221123.25(8)J Condon (Tooradin)
7EXPLOSIVE DOLLY [5]7222723.35(3)M Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
8SMASH IT [5]4216123.10(4)R Romyn (Newborough)
9BRANDEEN KATIE [5]Res.4514323.33(4)L Allen (Darnum)
10MINNIE SPECIAL [5]Res.83718FSHG Johnson (Chum Creek)