Tuesday, 30 June 2015

Greyhound Box Draw For – Tuesday, 30 June 2015

Race No. 1Moreland’s Meats6:49 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SMASHING CANS [M]54FSHJ Grindley (Gladysdale)
2IN DEE BEGINNING [M]FSHT Allen (Darnum)
3CALIFORNA LEVO [M]32224NBTG Dalton (Hazelwood North)
4TEXAS TOMMY [M]FSHC Jones (Rosedale)
5ZALL GOOD [M]5FSHI Brown (Loch)
6ISLA ROSE [M]35134NBTS Mckay (Denison)
7FOREVER HUMBLE [M]FSHH Clarke (Buln Buln)
8WHY NOT LISA [M]75712FSHG Carter (Devon Meadows)
9SHOWTIME CHEVI [M]Res.75264NBTR Moles (Neerim East)
10FEAR ME ROAR [M]Res.3F244NBTM Braithwaite (Moe)
Race No. 2Endeavour Locksmiths7:09 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TUMBLE AND DRY (NSW)[M]228FSHC Johannsen (Devon Meadows)
2MIDNIGHT BOOM (NSW)[M]FSHD Gibaldi (Thomastown)
3EXPLOSIVE FLAME [M]24338FSTDM Campbell (Longwarry)
4ASTON LYDIA [M]84342NBTB Moles (Allambee Reserve)
5RINGO DINGO [M]FSHB Sands (Narre Warren)
6SNOW GOOD [M]46FSHM Brown (Loch)
7LIL’ SCALLYWAG [M]2FSHK (Gladysdale)
8STORMY REIGN (NSW)[M]515FSHJ Callaghan (Rosedale)
9KAYLA LAS [M]Res.256NBTW Dawes (Moe)
10JAX MIKADO [M]Res.5375NBTP Jones (Hoddles Creek)
Race No. 3Murphy’s Greyhound Complex7:28 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BILLIE GAGA [M]8FSHM Tocknell (Rosebud)
2RUNNIN’ STAR [M]F4FSHI Bindley (Wonthaggi)
3DIEGONATOR [M]FSHB Sands (Narre Warren)
4ABLAZIN MIKADO [M]75NBTM Barber (Hoddles Creek)
5UNEXPECTEDLY [M]FSHA Terry ( South)
6UNDERCOAT [M]7NBTG Burke (Hazelwood North)
7SOMERSBY RED [M]FSHC Mcmillan (Drouin)
8CLEO’S BOY [M]323NBTW Bickerton (Tooradin)
9RUNNIN’ HOT [M]Res.55576NBTI Bindley (Wonthaggi)
Race No. 4Longwarry Hotel7:50 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EXPLOSIVE SKY [7]33225NBTY Andrews (Cranbourne North)
2BRODIE’S MULLET [7]26214NBTR Moles (Neerim East)
3ANOTHER MAN [7]2262123.02(3)T Interligi (Dandenong North)
4MAP IT OUT [7]132NBTM Brown (Loch)
5SNOW MATTER [7]231123.21(2)I Brown (Loch)
6MR. PIFF [7]515FSTDC Jones (Rosedale)
7MEGA TORQUE [7]2132223.09(8)J Rowley (Denison)
8MISS KADIA [7]3522423.18(5)A Gringhuis (Ripplebrook)
9SCANEZ TWELVE [7]Res.2844423.34(2)I Newcombe (Bayles)
10BIRD HAS FLOWN [7]Res.4741623.44(2)I Bindley (Wonthaggi)
Race No. 5Tabrewards.com.au8:09 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LAKEVIEW LUKE [6]54767NBTM Whelan (Metung)
2REBOUND RITA [7]34354NBT (Catani)
3CHOPPER WHELAN [6]72146FSTDM Whelan (Metung)
4BENDING BANANAS [6]2318726.36(2)J Musselwhite (Lindenow)
5PRUE JAY [7]42261NBTD Jones (Devon Meadows)
6JET MIKADO [6]53453NBTP Jones (Hoddles Creek)
7UNDER TAKER [6]7681126.21(4)M Ryan (Boronia)
8RUNNIN’ ON GAS [7]12458NBTI Bindley (Wonthaggi)
9ASTON JOSH [7]Res.77824NBTE Lieshout (Drouin West)
10PARUMBA LACHLAN [6]Res.78265FSTDE Lieshout (Drouin West)
Race No. 6Top Run Images8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNBROKEN (NSW)[5]32124FSHA Azzopardi (Londonderry)
2BUDDIE BARGAIN [5]48837NBTC Johannsen (Devon Meadows)
3LOUD LANA [5]1743125.99(7)P Rowley (Denison)
4CHUBBA CHOPS [5]82561NBTL Allen (Darnum)
5SIR REUBEN (NSW)[5]33753NBTG Jose (Catani)
6GULLY RAIDER (NSW)[5]3131226.21(7)G Jose (Catani)
7PROVEN SCARY [5]21615FSHB Divirgilio (Langwarrin)
8COST CUTTER [5]5373626.18(7)J Grindley (Gladysdale)
9ALDERAAN [5]Res.5756826.33(1)C Johannsen (Devon Meadows)
10SAMMY THE FOSS (NSW)[5]Res.5778726.24(2)P Wilson (Hastings)
Race No. 7Big Dog Products8:50 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MESSIDONNA CLOUD (NSW)[5]44524FSTDK Virtue (Tooradin)
2I’M PUMPED [5]1767722.74(1)G Orr (Newborough)
3HE’S PANICKEN [5]13144NBTM Tocknell (Rosebud)
4PRAISE CHORUS [4]1627322.89(1)D Condon (Devon Meadows)
5CRAWF’S BREAD [4]1315322.64(1)D Crawford (Pearcedale)
6STRANGE WISH (NSW)[5]67653NBTD Saunders (Somerville)
7YOU SAY SO (QLD)[4]5327122.73(5)S Whyte (Bunyip)
8SUPERFONIC (QLD)[5]12624FSTDS Whyte (Bunyip)
9BUCKLE UP BRETT (TAS)[5]Res.4473522.86(4)T Burns (Koo Wee Rup)
10UNO NANDO [5]Res.3486823.15(7)A Gringhuis (Ripplebrook)
Race No. 8Australian Quality Pet Foods9:09 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CHOCLOTTO [4]6217726.11(4)I Brown (Loch)
2SHORT CAKE CLOUD (NSW)[5]53352FSTDK Virtue (Tooradin)
3LAKEVIEW HARLEY [5]3313426.53(2)M Whelan (Metung)
4TEAR AWAY SIZE (QLD)[5]51636NBTS Whyte (Bunyip)
5TANKSTER [5]72162FSTDG Clifton (Tynong North)
6HALF WAY THERE (QLD)[4]5874426.00(3)K Height (Toora)
7ASTON DIMA [5]75552NBTE Lieshout (Drouin West)
8DON’T CRUMBLE [5]3463825.98(2)M Brown (Loch)
9ALDERAAN [5]Res.5756826.33(1)C Johannsen (Devon Meadows)
10SAMMY THE FOSS (NSW)[5]Res.5778726.24(2)P Wilson (Hastings)
Race No. 9Wwr Sawdust9:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHEZA GYM JUNKY (NSW)[5]57724NBTD Evans (Lilydale)
2WAYWARD WIND [5]7162523.05(3)F Vassallo (Doveton)
3OUR BLUE EARNER [5]58471NBTD Jones (Devon Meadows)
4COURTESY [5]3636423.00(2)C Johannsen (Devon Meadows)
5CRESSY WHIZ [5]7445423.05(4)I Partington (Pearcedale)
6BOBBY’S RASCAL [5]7878722.90(2)L Allen (Darnum)
7BOSS ELECTRO (NSW)[5]13424FSHA Azzopardi (Londonderry)
8GEE CALLAN [5]6621522.97(8)T Burns (Koo Wee Rup)
9BUCKLE UP BRETT (TAS)[5]Res.4473522.86(4)T Burns (Koo Wee Rup)
10WICKED WENDY [5]Res.4467T22.99(3)M Braithwaite (Moe)
Race No. 10Mel’s Kitchen9:52 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUNNING SHADOW [7]5615326.42(8)I Bindley (Wonthaggi)
2COSMIC JEWEL [7]17617FSTDG Jose (Catani)
3FANTASY MCQUEEN [7]55532NBTJ Musselwhite (Lindenow)
4KEVIN IN BANGKOK (NSW)[7]35212FSHA Azzopardi (Londonderry)
5AMBER DIANE [7]76816NBTB Sands (Narre Warren)
6BRADLEY’S ANGEL [7]24316NBTM Ryan (Boronia)
7YUZUKI MIKADO [7]1726.71(7)M Barber (Hoddles Creek)
8FRANKIE TANA [7]58315FSHC Johannsen (Devon Meadows)
9ASTON JOSH [7]Res.77824NBTE Lieshout (Drouin West)
Race No. 11Top Cat Video10:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SVEEN [5]12812FSHA Polzin ()
2BUCKLE UP VICKI (TAS)[5]3231122.97(1)T Burns (Koo Wee Rup)
3FLYING ALF [5]7874522.97(3)F Ryan (Koo Wee Rup)
4DIAMOND PYTHON [5]52245NBTG Saunders (Somerville)
5PRINCE NANDO [5]3343622.81(8)A Gringhuis (Ripplebrook)
6HIGH STYLE [5]28866NBTG Dalton (Hazelwood North)
7RAGTIME LUCY [5]3485823.16(4)D Rose (Cowwarr)
8BROOKLYN CRUISER [5]887P822.81(3)V Sultana (Newborough)
9UNO NANDO [5]Res.3486823.15(7)A Gringhuis (Ripplebrook)
10WICKED WENDY [5]Res.4467T22.99(3)M Braithwaite (Moe)
Race No. 12Www.hotdogs.com.au10:30 PM (VIC time)
Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MARIE SCHRADER [6]21624FSHM Rudd (Cranbourne)
2PROVEN CHOPS [6]1224722.43(1)B Divirgilio (Langwarrin)
3LAKEVIEW MISS [6]21363FSTDM Whelan (Metung)
4SPOKESMAN [6]36236FSTDK Leek (Devon Meadows)
5AYE SIMPLE MANNA [6]21164FSTDM Musselwhite (Lindenow)
6WALMAC [6]43116FSTDD Hay (Maffra)
7MERVUE (NSW)[6]1316122.84(5)K Height (Toora)
8GAELIC GENERAL [6]2211223.17(6)P Burns (Koo Wee Rup)
9AYE SIMPLE MYTH [6]Res.5313723.46(1)M Musselwhite (Lindenow)
10DASH DASH DOT [6]Res.76466FSHD Ryan (Boronia)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments