Tuesday 30th November 2010

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday 30th November 2010

Race No. 1Lion Quality Products (tier 3)06:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 400 Metres at Warragul Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1BILLY BODAK34877W H Ferguson (Trafalgar)
2OUR ABBY83713L M Gorman (Newborough)
3WHERE’S KEZ47156R W Wood (Warragul)
4NIGHT CHARMER74483L H Bottom (Drouin South)
5MOUNTAIN WARRIOR78754G Johnson (Healesville)
6UNO BIRD48721P A Smith (Pascoe Vale South)
7ONE PUTT PAT55225R P Cunneen (Moe South)
8NANDO TORRES43623G S Paez (Athlone)
9LIVE THE MOMENT16456C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
10KINGSTON FLAME83846M L Williams (Noble Park)
Race No. 2Wild Dog Winery Final (gobis)07:08PM (VICtime)
Maiden Final event over 400 Metres at Warragul Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1IMA VERCOE132P A Mullen (Cranbourne)
2FOCUS GIRL33F41G Debono (Lang Lang)
3BLAZING SKY41T Attard (Altona Green)
4SHOCKING KICK82A Spiteri (Morwell)
5MAXI’S MISS2351S M Shinners (Pearcedale)
6SPECIAL EXPRESS32742G R Scott (Drouin)
7INSERTER42243C J Johannsen (Devon Meadows)
8SMURF’S PABLO64453C A Tabone (Nambrok)
9TRICKSY CRUISE53J Chilcott (Iona)
10LILLY’S PEARL62845W P D Read (Devon Meadows)
Race No. 3Mad Dog Images07:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MONTEBELLO OSCAR1232G N Villinger (Pearcedale)
2FOX BOUND1543A J Gringhuis (Ripplebrook)
3APRIL BOND38F15W P D Read (Devon Meadows)
4CRUISE AWAY LASS1G S Campbell (Wantirna)
5MY PENNY ARCADE23218S Dwight (Glengarry)
6MATLOCK21732P Dedes (Devon Meadows)
7AMSONA BABE11745I D Bindley (Wonthaggi)
8HOTEL BACI44233M Briganti (Tuerong)
9NICK’S DRUMSTICK37158R J Partington (Pearcedale)
10WADELOCK AMORE68767M J Clohesy (Stratford)
Race No. 4Siyan Kennels Ht107:48PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 680 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SWEET PUFF74686J A Azzopardi (Keysborough)
2CARLINFORD STEWY14475R D Conway (Bunyip)
3WADELOCK SAL11158M J Clohesy (Stratford)
4SINBAD’S ANGEL64342H A Cooke (Newcomb)
5*** VACANT BOX ***
6I’M HERE SHIRLY48318D J Langley (Cranbourne)
7TIME TO SPEED62257J Galea (Tarneit)
8SHALL SHE48554D G Crawford (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Veolia Environmental Services08:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1HOONSTAR45716T Scott (Romsey)
2BIG GALOOT411W A Vassallo (Devon Meadows)
3SOBER46731S M Shinners (Pearcedale)
4LISA’S PEARL64624W P D Read (Devon Meadows)
5ELITE FAIRY46141T Morris (Traralgon)
6BIG BOY JIMMY11871D J Connor (Cranbourne)
7MIGHTY UNO17371M D Forsyth (Maffra)
8INCARCERATE111G M Rounds (Tooradin)
9HER OWN CLASS68785C W Mizzi (Cranbourne)
10NICK’S DRUMSTICK37158R J Partington (Pearcedale)
Race No. 6Radford’s Meats08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Warragul Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1MARBRO MAN11511K G Greenough (Pearcedale)
2GO VICTOR86325P E Giles (Moe)
3TOO BUSY33155C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
4SONNY’S SPENCE41773S A Reed (Yarram)
5KIRJEN LASS82746G A Smart (Drouin)
6HORNBLOWER31347J A Selleck (Tooradin)
7NORMAL LIKE YOU14521A Paraskevas (Kilmany)
8OUR BUDDY13347S A Reed (Yarram)
9OFTEN ALONE21456I W Dann (Whitelaw)
10BUTTERFLY FLIT75128S W Jack (Dalmore)
Race No. 7National Greyhound Form08:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PLATINUM RYDER21227G R Jolly (Officer)
2MAGIC PENSKI47552P E Giles (Moe)
3SEE YOU LATTE78611W A Vassallo (Devon Meadows)
4MENTAWAI18187J Delaroche (Cranbourne North)
5LUNGILE LOCH21368C S Siekman (Denison)
6WHERE’S BRETT68172A J Gringhuis (Ripplebrook)
7ROCK HEART85825S I Nagy (Traralgon)
8MOZZIE GALORE82485A M Mcinnes (Elliminyt)
9BOMBA BLITZ83748W P D Read (Devon Meadows)
10FREHLEYS COMET64378R D Conway (Bunyip)
Race No. 8Australian Quality Pet Foods09:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1WADELOCK TIGER72234M J Clohesy (Stratford)
2BARNIK BOY75527J A Selleck (Tooradin)
3TIMBERLAND87215P Riley (Ballarat East)
4OXYGEN LIL62754M Briganti (Tuerong)
5MARLEY AND ME74244E C Dowsey (Traralgon)
6ZIEBELL67155Y Andrews (Cranbourne North)
7UNLIMITED42518W A Vassallo (Devon Meadows)
8COOL LENNY46774I W Dann (Whitelaw)
9FREHLEYS COMET64378R D Conway (Bunyip)
10BOMBA BLITZ83748W P D Read (Devon Meadows)
Race No. 9Rapidvite Ht209:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 680 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DENISON FLASH26457P W Mckenzie (Maffra)
2DONNA MATRIX21531S G Northey (Brunswick West)
3PURE CITY21557C J Johannsen (Devon Meadows)
4RUN RICHIE RUN55156R W Wood (Warragul)
5*** VACANT BOX ***
6SHANLYN SPARKLE54564M Campbell (Longwarry)
7BLUES JUDD21526D G Crawford (Pearcedale)
8BELLA JINX67877J W Johnson (Reservoir)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Jinks Catering09:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MY MYSTIQUE58741S B Ralph (Tooradin)
2UNO GYPSY41A J Gringhuis (Ripplebrook)
3JOHN CONNOR5614S W Jack (Dalmore)
4GUPPA GEE35522T E Burns (Koo Wee Rup)
5ARVO’S LEVI81342T E Burns (Koo Wee Rup)
6ULTRA SPIN64761I W Dann (Whitelaw)
7HUSH44341B L Selleck (Tooradin)
8LUCKY BREAK18217C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
9MRS. DUDLEY44237J E Zammit (Hazelwood North)
10TICORAN LASS34362S Collins (Hazelwood)
Race No. 11Warragul Gazette10:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SPECIAL STRIKE14476G R Scott (Drouin)
2DANDY DREAM85732L M Holmes (Cranbourne)
3STRESSED65414C W Mizzi (Cranbourne)
4FAIR CAVALIER42373K T Byng (Rosedale)
5LAURA TWINK38512M Thomas (Meeniyan)
6MAVIS WINIFRED41385R J Partington (Pearcedale)
7WHITE HAZE52331B J Duffy (Ballan)
8HE’S MINE3261FM Clay (Lang Lang)
9STEALTHY BLACK58753W P D Read (Devon Meadows)
10DADDY’S COOL64888W P D Read (Devon Meadows)
Race No. 12Winning Post Supplies (tier 3)10:25PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 400 Metres at Warragul Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S LAUREN87876D Lyons (Sunshine)
2NEAREST62176D A Schwarz (Dallas)
3UNO JANO611D Mines (Woodside)
4SHANLYN ZORRO24246L H Bottom (Drouin South)
5ACE WARRIOR22426G Johnson (Healesville)
6OUR OWN STAR53464K J H Mccann (Rye)
7MISS INFERNO41174S M Combridge (Junction Village)
8HURRICANE REX42643J Abela (Clyde)
9SIR SIR HANNIBAL21857I D Bindley (Wonthaggi)
10FAIRY PARK35788T Scott (Romsey)