Tuesday, 5 April 2016

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday, 5 April 2016

Race No. 1Mel’s Kitchen Ht16:42 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA CROWNIE [M]3FSHB Dewan (Carrum Downs)
2MUSTANG SAMMY [M]25FSHP Leonard (Cannons Creek)
3DR. OHWOE [M]44243FSHW Mcmahon (Darriman)
4MEDIA STREET [M]5NBTS White (Buln Buln East)
5JAKE (QLD)[M]3FSHJ Gill (Darriman)
6NAT [M]FSHR Boyce (Korumburra)
7GUTSY MANOLIS [M]22FSHM Busuttil (Kilmany)
8BOHDI SAGE [M]53434NBTA Wood (Nambrok)
9MEENIYAN HAWK [M]Res.88674FSTDM Thomas (Meeniyan)
10MISS GIBLET [M]Res.84758NBTI Ognjenovic (Endeavour Hills)
Race No. 2Top Run Images Ht27:05 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1EMPEROR CRUZ (NSW)[M]3FSTDD Belsham (Longwarry)
2MILLY O’MUFFIN (NSW)[M]72666FSTDG Carr (Sunbury)
3SON OF NIKITA [M]24422NBTC Sinclair (Morwell)
4GROUCHO [M]5FSHG Walker (Tonimbuk)
5SUMATRA BALE (NSW)[M]22NBTH Collins (Lara)
6DR. OPA [M]54FSHJ Mcmahon (Darriman)
7OUR WILD EMILY [M]62NBTP Romagnino (Moe)
8GALAXY STAR [M]5NBTG Tatti (Devon Meadows)
9LUNAR CHIEF [M]Res.6T877NBTG Hall (Yarragon)
10BURNT RUBBER [M]Res.648FSTDC Haas (Endeavour Hills)
Race No. 3Wwr Sawdust Ht37:25 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BLATTER [M]35228FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2GENIUS FREE [M]FSHG Walker (Tonimbuk)
3PAUA AND KAHA (NSW)[M]8FSTDB Moles (Allambee Reserve)
4DR. GAMMIRIS [M]37272FSHW Mcmahon (Darriman)
5INDIGO BRUNA [M]54843FSHA Grech (Carrum Downs)
6BLUE SURFONIC [M]3FSHJ Gill (Darriman)
7CANDYO [M]FSHG Howell (Pearcedale)
8MASTER MORDECAI [M]3F2FSTDR Cook (Munro)
9TIGRATO [M]Res.846NBTG Thorneycroft (Don Valley)
10ROTTER DAMM [M]Res.447NBTJ Van-konynenburg (Devon Meadows)
Race No. 4Morland’s Meats Ht47:42 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BERNMAR THUNDER [M]7FSTDI Hastie (Bass)
2DAISY SPARKLE [M]FSHH Collins (Lara)
3BURNT ORANGE [M]33FSHC Haas (Tynong)
4DR. GIDGET [M]FSHJ Mcmahon (Darriman)
5BACK COUNTRY (NSW)[M]26FSHG Jose (Catani)
6LAGUNA MADRE (NSW)[M]FSHS Mcdonnell (Brookfield)
7DR. WATSON [M]34854NBTJ Gill (Darriman)
8INVICTUS SKYBIRD [M]5FSHM Schmidt (Devon Meadows)
9HAPPY COLOUR [M]Res.56525NBTC Haigh (Crossover)
10KING FAROUK [M]Res.658NBTA Karabitsakos (Keysborough)
Race No. 5Longwarry Hotel (1-6 Wins) Final7:58 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 460 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SIR TEX [4]4646126.12(2)W Vassallo (Devon Meadows)
2IRISH SPRITE (QLD)[4]1116126.20(3)J Thompson (Pearcedale)
3ASTON TULLOCH [4]4336126.06(2)D Pattinson (Pearcedale)
4SUZIE (QLD)[6]2134126.09(5)W Mcmahon (Darriman)
5DR. TORETTO [4]4365126.19(5)W Mcmahon (Darriman)
6DR. VALHALLA [4]6435126.14(3)J Gill (Darriman)
7ULTIMATE MAGIC (NSW)[4]1311126.02(2)A Azzopardi (Londonderry)
8MALEUNE [4]3152126.57(3)C Jones (Rosedale)
9DYNA ZEEK (NSW)[5]Res.2127226.49(7)H Collins (Lara)
10HUNTER’S HERO [5]Res.65542NBTT Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 6Tab Rewards (0-6 Wins) Gdr8:22 PM (VIC time)
Restricted Win event over 680 metres at Warragul Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1SHELBY’S MAGIC (NSW)[6]66374FSHJ Collins (Lara)
2ALPE D’BLANC (NSW)[M]53746FSHG Carr (Sunbury)
3ABLE CHIEF [5]86315NBTS Drummond (Heathcote)
4ROCK SISTER (NSW)[5]57583FSHG James (Woodleigh)
5KOKODA ECLIPSE [5]51553FSHC Johannsen (Devon Meadows)
6KOKODA MOON [4]5885139.66(3)C Johannsen (Devon Meadows)
7SPRING PATSY (NSW)[5]46841FSTDT O’donovan (Devon Meadows)
8EL CHANA [5]72867NBTJ Chilcott (Heathcote)
9BARROOM SHIRAZ [M]Res.87576FSTDG Burke (Hazelwood North)
10TIGRATO [M]Res.846FSTDG Thorneycroft (Don Valley)
Race No. 7Endeavour Locksmiths8:42 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 460 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK PONTIAC (NSW)[4]5836126.04(3)D Selleck (Tooradin)
2MINCIN’ MACHINE (NSW)[4]52151FSHA Azzopardi (Londonderry)
3BLINGZILLA [4]6322125.96(8)N Wakefield (Cranbourne)
4CALL ME TICKETS [4]1577426.22(2)B Russell (Sale)
6DARCON DASH [3]8254826.06(3)R Conway (Bunyip)
7BLAZIN’ BOMBER [3]243F125.55(1)D Pattinson (Pearcedale)
8ABSOLUTE SILENCE [4]2422625.75(6)D Pattinson (Pearcedale)
Race No. 8Top Cat Video9:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SONNY’S SALUTE [5]12112NBTL Davis (Yarram)
2TUMBLE AND DRY (NSW)[5]25327NBTC Johannsen (Devon Meadows)
3YEATES BALE (NSW)[5]81652FSHH Collins (Lara)
4ASTON SLOAN [5]35181NBTE Lieshout (Drouin West)
5ASA HARD KNOX (NSW)[5]24372NBTA Azzopardi (Londonderry)
6MEGAN KEEPING (NSW)[5]53344FSTDD Dean (Nyora)
7MAURY SPIRIT (NSW)[5]11355FSTDK Greenough (Pearcedale)
8YEAH WHATEVER (NSW)[5]86282NBTA Galea (Sunshine North)
9HERMOSO [5]Res.45166NBTC Hughes (Lara)
10OUR MISS NITRO [5]Res.5552425.93(3)G Hall (Yarragon)
Race No. 9Murphy’s Greyhound Complex9:25 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HARISTOTLE [7]12FSHJ Gill (Darriman)
2YORGI BLUES [7]4543126.23(7)M Musselwhite (Lindenow)
3MIGHTY MISH [7]36718NBTJ Mcmahon (Darriman)
4WHY NOT BARREL [7]43575FSTDW Mannix (Clyde)
5SHINY ICE (NSW)[7]18263NBTV Rose (Junction Village)
6REALLY MAGIC [7]61834NBTI Dann (Whitelaw)
7CAPTAIN FRECKLES [7]22421FSTDV Mihalache (Altona Meadows)
8POPPY JAY [7]5545726.40(3)D Jones (Devon Meadows)
9HOOF IT (SA)[7]Res.315FSHC Watson (Cranbourne West)
10DAVE’S MISTAKE [7]Res.6344326.05(4)C Johnson (Longford)
Race No. 10Australian Quality Pet Foods9:45 PM (VIC time)
Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA INTEREST [6]1521FSHM Dewan (Carrum Downs)
2DEWANA DIMIE [6]112FSHB Dewan (Carrum Downs)
3PAUA OF TERROR (NSW)[6]11FSTDS White (Buln Buln East)
4HYPERSTAT [6]11FSHC Dundon (Traralgon)
5WADELOCK WILLOW [6]12337NBTR Conway (Bunyip)
6INVICTUS IVY [6]2842426.10(4)C Schmidt (Devon Meadows)
7REVISION [6]1145NBTJ Hopkins (Junction Village)
8LUCKY TETRIS [6]1412NBTW Mcmahon (Darriman)
9MAROON BLITZ (QLD)[6]Res.26176NBTG Jose (Catani)
10ALEXIA RAE [6]Res.1485726.05(6)E Gemci (Pearcedale)
Race No. 11Tab – More Than Just Winning10:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER HUGO [5]37831FSHD Johnston (Boisdale)
2DR. SHERLOCK [5]1112426.29(6)W Mcmahon (Darriman)
3RIVER CROSSING [5]84346NBTJ Nibbs (Catani)
4OFF THE HIP [5]82564NBTL Russell (Sale)
5INVICTUS LAWLESS [5]16556NBTC Schmidt (Devon Meadows)
6CARLY JAY [5]74621NBTT Jones (Devon Meadows)
7MACEY BLUE [5]41413NBTC Hughes (Lara)
8DYNA ZEEK (NSW)[5]2127226.49(7)H Collins (Lara)
9DELTA DAISY [5]Res.3614525.99(7)J Selleck (Tooradin)
10MIZUKI [5]Res.18134NBTR Busuttil (Kilmany)
Race No. 12Find Us On Facebook10:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING LAURA (NSW)[5]6415626.28(8)P Brown (Loch)
2JUST WINS (NSW)[5]4522226.26(8)M Busuttil (Kilmany)
3HUNTER’S HERO [5]65542NBTT Burns (Koo Wee Rup)
4ANOTHER MAN [5]13246NBTJ Brooks (Longwarry)
5BRUISER SENOR [5]35155NBTD Johnston (Boisdale)
6WRONG GIVEN WAY [5]42341NBTB Russell (Sale)
7LION REBEL [5]25627NBTA Karabitsakos (Keysborough)
8SWAN’S WADDLE [5]25415NBTJ Mcmahon (Darriman)
9MR EMGRAND (NSW)[5]Res.64426FSHB Sands (Pakenham)
10DR. COMPULSION [5]Res.1246426.06(6)J Mcmahon (Darriman)