Tuesday, 7 October 2014

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday, 7 October 2014

Race No. 1Mel’s Kitchen6:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BEAUTY BALE (NSW)[5]712FSTDS Collins (Lara)
2DAY AND AGE [5]41523.17(1)P Ellul (Noble Park North)
3ALEX’S ENTITY [5]114FSHK Greenough (Pearcedale)
4BLACK FAIRY [5]11823.10(2)L Cunningham (Pakenham)
5RAGTIME LUCY [5]56375NBTD Rose (Cowwarr)
6LOVES IT [5]6534322.97(6)G Orr (Newborough)
7COMPRENDO [5]3122.91(5)N Mcrae (Clyde)
8PLEA FOR BEER [5]48315NBTG Debono (Lang Lang)
9OPAL SADIE (NSW)[5]Res.15535NBTG Jose (Catani)
10RULLA RONALDO (TAS)[5]Res.2224723.09(3)T Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 2Top Cat Video7:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CYCLONE RUSTY [5]1826.21(8)B Selleck (Tooradin)
2NIGHT PHANTOM [5]14FSTDB Selleck (Tooradin)
3APOCAL BALE (NSW)[5]15433NBTS Collins (Lara)
4NEOLISIOUS [5]213626.44(8)W Neocleous (Hazelwood North)
5IMA RIVER BOY [5]6172326.75(1)D Saunders (Somerville)
6BLACK ARORA [5]1454426.32(2)I Ognjenovic (Endeavour Hills)
7CORDUROY LASS [5]5842126.15(5)C Haas (Tynong)
8WHITE STINGER (NSW)[5]3328126.23(7)K Richardson (Drouin)
9LONESOME HONEY [5]Res.F218FFSHA Dailly (Anakie)
10SPANKY’S THUNDER (NSW)[5]Res.84823FSHK Smyth (Lang Lang)
Race No. 3Grv Vbis Distance Series Ht17:27 PM (VIC time)
S/E Heat event over 680 metres at Warragul Of $2,710 Prizemoney.
1st: $1,895 2nd: $545 3rd: $270.

No.NameFormBestTrainer

1BECCI LEONE [5]34642FSHM Chilcott (Heathcote)
2EL CHANA [5]52142FSHL Sturgess (Talbot)
3DEWANA LASS [5]44541FSTDB Dewan (Edithvale)
4KINLOCH DEE [5]77718FSHJ Chilcott (Heathcote)
6BIG KAT [5]58846FSHC Schlensog (Anakie)
7MATLIN’S TORNADO [5]18836NBTP Repici (Hampton Park)
8BLAZING ROCKET [M]64266FSHB Selleck (Tooradin)
Race No. 4Grv Vbis Distance Series Ht27:50 PM (VIC time)
S/E Heat event over 680 metres at Warragul Of $2,710 Prizemoney.
1st: $1,895 2nd: $545 3rd: $270.

No.NameFormBestTrainer

1CLUMSY TANK [5]26762NBTM Lithgow (Devon Meadows)
2OSCAR DE LARGO [5]36365NBTR Henness (Heathcote)
3REAP THE BENEFIT [5]21423NBTM Chilcott (Heathcote)
4ULTIMATE LIDDELL [5]47536NBTF Andrighetto (Lance Creek)
6SMALL ONE [5]44314NBTG Jose (Catani)
7BEKIM GODDESS [4]5641740.30(1)T Chatwin (Johnsonville)
8PEPE’S A KNOCKA [5]81184FSTDJ Nicholls (Melton West)
Race No. 5Lion Quality Products8:09 PM (VIC time)
Grade 4 event over 460 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1GO MOBO [4]87113FSHD Coleman (Lara)
2HOOVER JACK [4]68675NBTA Dailly (Anakie)
3HUMPHREY BALE (NSW)[4]88647FSHA Dailly (Anakie)
4EMPIRE ALLEN (NSW)[4]3242426.20(6)A Dailly (Anakie)
6ALLEN GIZMO (NSW)[4]62753FSHA Dailly (Anakie)
7ALLEN ERYK (NSW)[4]731P7FSHA Dailly (Anakie)
8PAPA HOOK [4]2331425.99(1)R Neocleous (Hazelwood North)
Race No. 6Wwr Sawdust8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON DIMA [5]45343NBTE Lieshout (Drouin West)
2CAFE DIOR [5]31214NBTS Kyriacopoulos (Narre Warren South)
3LEKTRA OUTLAW [5]26235FSHA Dailly (Anakie)
4DYNA OLWEN (NSW)[5]5221326.51(5)D Coleman (Lara)
5ROXY’S PRIDE [5]8433625.99(8)J Grindley (Gladysdale)
6LET’S SAY HELLO [5]2224126.31(2)P Galea (Rosedale)
7POLLY BALE (NSW)[5]41213FSHA Dailly (Anakie)
8RYLEE’S MARSHALL (QLD)[5]3543826.13(4)G Whitford (Yarram)
9DON JULIO [5]Res.78818FSHR Henness (Heathcote)
10BUCKLE UP ANGUS (TAS)[5]Res.2661826.19(3)P Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 7Australian Quality Pet Foods8:50 PM (VIC time)
Free For All event over 400 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1QUARA BALE (NSW)[4]1216122.96(3)A Dailly (Anakie)
2OSCAR’S CHANCE (NSW)[4]1245123.23(2)P Pollutro (Morwell)
3JUST GO BANG (NSW)[3]2762622.78(1)I Dann (Whitelaw)
4FINE DINER [2]2127222.61(1)L Hellmuth (Pearcedale)
5LOYALTY UNITE US [4]1513322.70(5)G Elston (Sale)
6BROOKLYN CRUISER [3]8687822.81(3)V Sultana (Newborough)
7DYNA TONY (NSW)[4]23632NBTS Collins (Lara)
8MICK MOW [3]2534422.88(2)G Debono (Lang Lang)
Race No. 8Action Packed Images9:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SENOR GOLD [5]71381NBTM Power (Frankston)
2SMART MAXWELL [5]22146NBTD Coleman (Lara)
3DYNA NICO (NSW)[5]13141FSHA Dailly (Anakie)
4RUFF EDGES [5]4152126.65(6)D Ferguson (Longwarry)
5FRANK FURTER [5]14765FSHC Schlensog (Anakie)
6LEKTRA BRAVE [5]17742FSHA Dailly (Anakie)
7CHEEKY HAND [5]57532NBTD Dean (Nyora)
8FABIO (QLD)[5]11127FSHK Greenough (Pearcedale)
9STARVIN’ SEAGULL [5]Res.12188FSHM Gibbons (Lara)
10DESTINY BALE (NSW)[5]Res.71365NBTS Collins (Lara)
Race No. 9Pakenhamarket Fruit & Veg9:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BIT AFTER NINE [5]18431NBTP Spiteri (Morwell)
2LADY ABBY [5]117FSTDR Redenbach (Cranbourne)
3TANTRUM TOMMY [5]12532FSHA Dailly (Anakie)
4IFRIT BALE (NSW)[5]11341NBTS Collins (Lara)
5BETTY ARMAGH [5]68272NBTB Tharle (Carrum Downs)
6MINT BURST (NSW)[5]22147NBTJ Selleck (Tooradin)
7ROCKABILLY KING [5]11638NBTE Dowsey (Cowwarr)
8OUSAI BALE (NSW)[5]17318FSHA Dailly (Anakie)
9PROVEN GLADY [5]Res.14142NBTW Vassallo (Devon Meadows)
10FLIRTATIOUS [5]Res.37888NBTR Stephens (Drouin West)
Race No. 10Big Dog Products9:50 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SKYE [4]7228322.66(3)K Sweeney (Gladysdale)
2ESSENTIALLY [4]6411823.00(6)W Vassallo (Devon Meadows)
3IZACK BALE (NSW)[5]11252FSTDA Dailly (Anakie)
4CLASSIQUE [4]4874323.01(6)B Anquetil (Tullamarine)
5PRAISE CHORUS [5]62315FSTDD Condon (Devon Meadows)
6BUCKLE UP BRETT (TAS)[4]8751422.86(4)T Burns (Koo Wee Rup)
7WHATTA JOKE [5]5445122.89(8)D Dean (Nyora)
8ASTON DAREH [4]7831523.10(8)E Lieshout (Drouin West)
9ALLEN ZENTAX (NSW)[5]Res.55456FSHA Dailly (Anakie)
10I’M PUMPED [5]Res.3722122.74(1)G Orr (Newborough)
Race No. 11Longwarry Hotel10:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PURE GLORY [5]61383NBTA Inger (Nambrok)
2ELITE GLADIATOR (QLD)[5]62651FSTDP Kaltsis (Nagambie)
3RYLEE’S BANDIT (QLD)[5]45525NBTG Whitford (Yarram)
4HAY ANGEL [5]5718123.01(3)D Wheeler (Cranbourne North)
5NIMROD [5]8725323.01(7)S Nagy (Traralgon)
6SHAGGY BEN [5]53311FSHD Johnston (Boisdale)
7RAFFA ROSE (NSW)[5]15137NBTG Jose (Catani)
8IN THE FLESH [5]4626422.95(2)P Martinovic (Koo Wee Rup)
9RUTHLESS GIRL [5]Res.12314NBTE Lieshout (Drouin West)
10MISS SO GOOD [5]Res.21175NBTS Wilson (Carrum Downs)