Friday, 17 July 2015

Box Draw For , 17 July 2015

Race No. 1Www.tab.com.12:11 PM ( time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSY ARROW [M]66682FSTDJ Ward (Lake Goldsmith)
2SUPREME PLUTO ()[M]34FSHC Ward (Portland)
3BETTER MAC [M]FSHL Lenehan (Koroit)
4COSMIC WINSLOW [M]FSHR Proctor (Westmere)
5FABRAWHAT (NSW)[M]4FSHC Ward (Portland)
6STYLISH LABEL [M]83NBTJ Thomson (Boolite)
7SUNSHINE CASEY [M]7NBTJ Brouwer (Branxholme)
8CAPE ABILITY [M]1FSHD Dawson (Crossover)
9BLAZING NITRO [M]Res.FSHM Niele (Berringa)
10LATTE DONNY [M]Res.FSHG Campbell (Anakie)
Race No. 2Norfolk Butchers12:30 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TIZZA REBEL [M]FSHP Osborn (Bungador)
2MILLY O’MUFFIN (NSW)[M]86873FSTDG Carr (Sunbury)
3OK OLLIE [M]56556NBTN Lenehan (Woolsthorpe)
4BANGER REGIS [M]FSHG Hansen (Daisy Hill)
5FLYING DO DO [M]73585NBTP Teuma (Winslow)
6PAINT A RAINBOW [M]53FSHG Hansen (Daisy Hill)
7MAJOR LARRY (NSW)[M]54586NBTB Hodgson (Smythesdale)
8OH LELE SUZI [M]84FSHG Campbell (Anakie)
9PARROT IS LOOSE [M]Res.37786FSHG Carr (Sunbury)
Race No. 3Warrnambool Gotba12:46 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR SPOILS (NSW)[7]51476NBTB Hodgson (Smythesdale)
2OAKEY BOY (NSW)[7]42654FSHM Marshall (Pentland Hills)
3SIR TIM [7]23576NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
4TREATTY (NSW)[7]65354FSTDM Bowerman (Raglan)
5TOUCH OF FROST [7]13477FSHR Brook (Elliminyt)
6RODARTE QUAYLE [7]86426NBTG Campbell (Anakie)
7SHAN YAO SHEN [7]13588FSHB Rogers (Tahara)
8KARDINIA MAGIC [7]23718NBTM Davison (Talbot)
9TEAR AWAY BOOF [7]Res.3717822.42(3)R Mahony (Southern Cross)
10FU SHEN [7]Res.84785FSTDB Rogers (Tahara)
Race No. 4Koroit Street Tab1:05 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REVERIE [6]3223725.65(3)J Kruisselbrink (Raglan)
2SAINT OAKS [7]22637NBTJ Cameron (Penshurst)
3MOONLIGHT LACE [6]86588NBTJ Thomson (Boolite)
4MELODRAMATIC [6]37688FSHM Marshall (Pentland Hills)
5KENZI [6]1764425.63(3)S Bonaccurso (Mount Mercer)
6SHARON BENZ (QLD)[6]38613NBTW Hansen (Daisy Hill)
7INITIAL FACTOR [6]11834NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
8ANY SILVERS BRO (NSW)[7]84324FSTDP Bouchier (Dennington)
9NAUGHTY AND NICE (NSW)[7]Res.76888FSTDG Carr (Sunbury)
Race No. 5Kermonds Hamburgers1:26 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS PETROVA [5]71556NBTW Hansen (Daisy Hill)
2COLLOQUIAL (WA)[5]2164425.48(2)S Bonaccurso (Mount Mercer)
3VAPOUR CAPER [5]6485525.66(2)R Harrowfield (Colac)
4 CHANCE [5]23423NBTJ Thomson (Boolite)
5HASHTAG JORDAN [5]7724625.55(2)M Wright (Allansford)
6READY JET GO [5]27152NBTP Carmichael (Elliminyt)
7TEKKI YVETTIA [5]3376725.61(2)P Smith (Wonwondah)
8MONSTER DEEDS [5]54117FSTDR Brewer (Camperdown)
9BRANDON’S WAY [5]Res.51752NBTB Rogers (Tahara)
10ZED’S BIRTHDAY [5]Res.3544325.88(3)P Osborn (Bungador)
Race No. 6Eureka Sheds1:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DEANO’S GADGET [5]61277FSHW Hansen (Daisy Hill)
2NOOK AND CRANNY [5]3212825.50(1)R Harrowfield (Colac)
3WEATHER WHATEVER [5]4473825.54(1)J Thomson (Boolite)
4TERRORIZER [5]42364NBTG Campbell (Anakie)
5TWIST AWAY [5]18226NBTT Sinnott (Yambuk)
6RESSLER [5]75222NBTG George (Beulah)
7INFINITE SENOR [5]55774NBTJ Ward (Lake Goldsmith)
8HERO TO ZERO (NSW)[5]42642NBTA Richardson (Bushfield)
9ZED’S BIRTHDAY [5]Res.3544325.88(3)P Osborn (Bungador)
10PLATINUM SHEN (TAS)[5]Res.66365NBTB Rogers (Tahara)
Race No. 7Coast Fm & 3yb2:01 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1IMA HARLEY [5]5631222.11(8)R Walsh (Koroit)
2BURSTING FLAMES [5]57412FSHC Jaensch (Curlwaa)
3LITTLE POOKIE [5]42112NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
4ROGER THE RUNNER [5]4464321.85(2)M Wright (Allansford)
5THRASHING OSTI (NSW)[5]2365722.08(8)M Niele (Berringa)
6PUZZLE AND ME [5]63744NBTD Dawson (Crossover)
7BEKIM VAPOUR [4]5715622.27(8)R Brewer (Camperdown)
8GEE BOY [5]11234FSHC Jaensch (Curlwaa)
9LUMPSTAR [5]Res.6387822.16(5)M Niele (Berringa)
10TEKKI TYRANT [5]Res.56536NBTC Smith (Wonwondah)
Race No. 8Carpetcourt2:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DOING CHEWING (NSW)[4]7412625.52(8)S Bonaccurso (Mount Mercer)
2BELENA PRINCE [4]8178125.98(8)R Brewer (Camperdown)
3DANNY DARKO (NSW)[5]12121FSHA Craven (Wangaratta)
4SMILEY SAM [5]52365NBTG Hansen (Daisy Hill)
5CALL ME HANK [4]2426425.55(8)G Hansen (Daisy Hill)
6CUDGEE [4]2221325.28(2)G Hunt (Cudgee)
7PEREGON FLYER [5]58673FSHP Smith (Wonwondah)
8AUTHENTIC ACE (NSW)[5]3834625.43(4)L Harrowfield (Colac)
9BRANDON’S WAY [5]Res.51752NBTB Rogers (Tahara)
10PLATINUM SHEN (TAS)[5]Res.66365NBTB Rogers (Tahara)
Race No. 9Protectcorp Securities2:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT OSTI (NSW)[5]85424NBTM Niele (Berringa)
2DISCO DIAMOND (NSW)[5]1134622.35(1)G Campbell (Anakie)
3HORSHAM MYTH (NSW)[5]6562722.12(8)S Bonaccurso (Mount Mercer)
4BAZZAGREY [5]83416NBTP Smith (Wonwondah)
5GO GO DANNI [5]47571NBTD Dawson (Crossover)
6BOMBER OSTI (NSW)[5]55665NBTM Niele (Berringa)
7OFF THE PROPERTY [5]1221122.32(5)L Lenehan (Koroit)
8MORSON SENOR [5]28736NBTL Morshead (Barongarook)
9OSTI’S EXPLORER (NSW)[5]Res.41456NBTM Niele (Berringa)
10LUMPSTAR [5]Res.6387822.16(5)M Niele (Berringa)
Race No. 10Cassign Design2:57 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LACE PARASOL [7]64566NBTJ Thomson (Boolite)
2HOOPLA DOOPLA [7]54831NBTD Burge (Kinglake West)
3MAJOR GOLD (NSW)[7]41874FSTDB Hodgson (Smythesdale)
4TANG SHEN [7]1877FFSHB Rogers (Tahara)
5LIKELY TARGET [7]147FSHS Daniliuk (Sunbury)
6BILLY BEERGARDEN [7]6626325.93(4)R Harrowfield (Colac)
7DUVAL (NSW)[7]67574FSTDM Bowerman (Raglan)
8RAY’S ROSIE [7]55713NBTR Mahony (Southern Cross)
9NAUGHTY AND NICE (NSW)[7]Res.76888FSTDG Carr (Sunbury)
Race No. 11Macey’s Bistro3:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WOLF SPY [5]74453NBTR Gavin (Killarney)
2DELLAVEDOVA [5]38555NBTC Jaensch (Curlwaa)
3UNDERBELLY ANGEL [5]37754NBTC Smith (Wonwondah)
4RED SALLY [5]73465NBTM Niele (Berringa)
5COSMIC JEWELS [5]3774722.58(4)N Sheehan (Koroit)
6BLACK BETSY [5]86165NBTM Niele (Berringa)
7ANOTHER CITY [5]5856FNBTK Anderton (Warrnambool)
8MISS GEEVES [5]754F3NBTD Dawson (Crossover)
9OSTI’S EXPLORER (NSW)[5]Res.41456NBTM Niele (Berringa)
10PLATINUM SHEN (TAS)[5]Res.66365NBTB Rogers (Tahara)
Race No. 12Greyhound Adoption Program3:31 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SLOW COOKER (NSW)[6]67867NBTP Brouwer (Branxholme)
2KIRABILLI RONAN [6]7775722.65(4)D Goudge (Winslow)
3MISSY MISS (NSW)[6]43532NBTD Dawson (Crossover)
4KINLOCH CREEK [7]82635NBTK Gavin (Killarney)
5ERNIE OLD [7]52523FSTDL Morshead (Barongarook)
6MAKE ME CLASSY (NSW)[6]3113FSHM Niele (Berringa)
7CRYMELON RUBY [6]71167FSHI Bibby (Warracknabeal)
8ASTON ODIOUS [7]152NBTG George (Beulah)
9CYCLONE POLLY (NSW)[6]Res.427F5FSHB Rogers (Tahara)
10BLUE JAGER LIGHT (NSW)[6]Res.14857FSTDG Campbell (Anakie)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments