Thursday, 23 July 2015

Greyhound Box Draw For – Thursday, 23 July 2015

Race No. 1Eureka Sheds7:01 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RONELL HUBBARD [M]FSHS Fisher (Lara)
2CARVE [M]18FSHA Smedts (Cudgee)
3BARTEMIUS CROUCH [M]FSHL Cockerell (Buckley)
4FAST BOLONEY [M]2F32FSHK Bravo (Lovely Banks)
5NICE NURSE FRANK [M]FSHS Fisher (Lara)
6BOSTON JIVE [M]46FSHT Turnbull (Crowlands)
7ROLANDA HOOCH [M]7352NBTL Cockerell (Buckley)
8THOMELI ROAR [M]34FSTDG Taylor (Allansford)
9SEA WINDS [M]Res.6454FFSTDT Mitchell (Lara)
10FLYING DO DO [M]Res.35856NBTP Teuma (Winslow)
Race No. 2Norfolk Butchers7:19 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PUZZLE ‘EM [7]78487NBTK Mitchell (Lara)
2PURE RIDDLE [7]76525FSHS Liuzzi (Lara)
3BLUE AWAY [7]5F852NBTK Chivell (Sunbury)
4ERMAC BALE (NSW)[7]36148NBTT Mitchell (Lara)
5TEAR AWAY KUDA [7]55543NBTR Mahony (Southern Cross)
6JACANA [7]25148FSHG Turnbull (Crowlands)
7CHIEF WINSLOW [7]5615222.33(4)R Proctor (Westmere)
8ANY SILVERS BRO (NSW)[7]4324622.39(8)P Bouchier (Dennington)
Race No. 3Coast Fm & 3yb7:37 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LACE PARASOL [7]56672NBTJ Thomson (Boolite)
2SAINT OAKS [7]26373NBTJ Cameron (Penshurst)
3BALLY MO TOWN (NSW)[7]55625NBTD Taylor (Durham Lead)
4SIMPLY VIVACIOUS [7]82415FSHS Daniliuk (Sunbury)
5TEECEE RAIDER [7]34522NBTB Shillington (Lara)
6AROLOK OLLIE [7]13T23FSTDJ Riches (The Sisters)
7TALANJEE STIFF [7]188NBTG Taylor (Allansford)
8RIMPAC [7]82553NBTT Turnbull (Crowlands)
Race No. 4Grv Vic Bred Ht18:02 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHIRDON CONNORAE [5]53424FSHK Chivell (Sunbury)
2NOOSA JET [5]34514NBTD Fisher (Lara)
3PRETTY BOY GRIGG [5]77731NBTM Turner (Lara)
4LYNLEA JAKE [5]3533725.69(4)J Mcdowall (Nullawarre)
6REVERIE [5]2237125.65(3)J Kruisselbrink (Raglan)
7PODIUM CHANCE [5]34236NBTJ Thomson (Boolite)
8HAPPY HUDSON [5]1713225.67(3)N Sheehan (Koroit)
Race No. 5Jade Wiese Memorial Final ()8:19 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Warrnambool Of $4,900 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $600 3rd: $300 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1KATIE RIOT [M]43NBTF Spiteri (Sunshine West)
2ASTON DAWN [7]4274125.98(1)S Fisher (Lara)
3DON’S SHY GIRL [M]2NBTK Ward (Mount Moriac)
4TEAR AWAY LUCY [M]54422NBTR Mahony (Southern Cross)
5CHARLIE’S LADY [M]62444NBTK Ward (Mount Moriac)
6BOSTON SHUFFLE [M]73334NBTT Turnbull (Crowlands)
7COSMIC LACEY (SA)[M]3NBTG Hunt (Cudgee)
8HEART IN MOTION [7]532125.84(1)D Brennan (Ross Creek)
9BOZZIE’S GIRL [M]Res.56455NBTA Kelson (Warrnambool)
10MA MA KEOGH [M]Res.F3625NBTP Fish (Dennington)
Race No. 6Kermonds Hamburgers Gdr8:37 PM (VIC time)
Novice Grade 7 event over 650 metres at Warrnambool Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1OH LELE SUZI [M]842FSTDG Campbell (Anakie)
2ELITE LUCY (NSW)[7]43346FSHL Mitchell (Lara)
3SOMEBODY’S IMAGE [M]66435FSTDL Mitchell (Lara)
4LORD KITCHENER [7]61455FSTDJ Thomson (Boolite)
5MA MA KEOGH [M]F3625FSTDP Fish (Dennington)
6PROJECT PAT [M]FSHP Fulton (Ecklin South)
7JASMINE LILLY [7]15544NBTJ Cameron (Penshurst)
8DESTINEE SAINT [7]35351FSTDS Lithgow (Devon Meadows)
9JUST ANGUS (NSW)[M]Res.46554FSTDP Fulton (Ecklin South)
Race No. 7Grv Vic Bred Ht29:02 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC DAICOS [5]73578NBTK Chivell (Sunbury)
2CORGI CRY [5]52314FSTDB Jacobs (Carisbrook)
3SNAPPER’S MATE [5]663T8NBTR Fisher (Lara)
4LEKTRA HAWK [5]2425326.01(6)I Cockerell (Buckley)
6BORIS BEKIM [5]23T8325.57(6)B Fish (Dennington)
7BLUE MCCOOL [5]42524FSHN Lund (Longwarry)
8ELBOW ROOM [5]56141NBTI Bibby (Warracknabeal)
Race No. 8Macey’s Bistro9:19 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON MAVERIC [6]17512NBTD Fisher (Lara)
2IGOR KARKAROFF [6]62151FSHI Cockerell (Buckley)
3KENZI [6]7644225.63(3)S Bonaccurso (Mount Mercer)
4ZIPPING DERMOT (NSW)[6]3411726.03(5)R Drew (Dennington)
5HASHTAG DANNY [6]2125325.84(8)J Mcdowall (Nullawarre)
6NAWALA BARKO [6]7232125.87(1)N Wynd ()
7JIMMY WHO [6]2352125.99(1)K Turner (Lara)
8JACK MOUNTY [6]1851325.36(8)D Brennan (Ross Creek)
9SHOW BAG CARTER [6]Res.61477FSTDG Campbell (Anakie)
10MOONLIGHT LACE [6]Res.65885NBTJ Thomson (Boolite)
Race No. 9Cassign Design9:37 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CERRONE (NSW)[5]26467FSTDT Price (Compton)
2FURY BALE (NSW)[5]4616725.40(5)T Mitchell (Lara)
3BRYVON [4]7721325.62(6)P Riches (The Sisters)
4DOING CHEWING (NSW)[4]1265325.52(8)S Bonaccurso (Mount Mercer)
5EUMERALLA DONNY [5]12651NBTJ Hardy (Darley)
6CREAMY SODA [4]5386725.51(1)L Cockerell (Buckley)
7NOONBARRA JOE [4]4432125.36(3)K Turner (Lara)
8CUDGEE DESTROYER [4]2213225.28(2)G Hunt (Cudgee)
Race No. 10Warrnambool Gotba10:02 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CEE ME BURST [6]21312NBTT Price (Compton)
2TOTES AMAZEBALLS [6]4241822.35(3)R (Koroit)
3PINK MARTINI [6]2211422.50(4)C Brennan (Ross Creek)
4KIRABILLI RONAN [6]7757322.65(4)D Goudge (Winslow)
5JELLYBEAN JESS [6]15827FSHR Fisher (Lara)
6TOUCH OF FROST [6]3477122.74(5)R Brook (Elliminyt)
7BLUE JAGER LIGHT (NSW)[6]14857FSTDG Campbell (Anakie)
8TEAR AWAY BABE [6]51217NBTR Mahony (Southern Cross)
Race No. 11Koroit Street Tab10:21 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TEDDY’S MOMENT (SA)[5]1188722.34(1)T Price (Compton)
2MR. SNACKMAN (NSW)[4]2167621.90(7)K Lloyd (Anakie)
3ANOTHER CITY [5]856F2NBTK Anderton (Warrnambool)
4GRAND SLAM DIVA (NSW)[4]7778422.49(6)M Lloyd (Anakie)
5SENOR LAURIE (NSW)[4]1576122.26(8)D Fisher (Lara)
6AY GOODES (NSW)[5]47147FSHE Lloyd (Anakie)
7FOURIER BALE (NSW)[5]38587NBTT Mitchell (Lara)
8FEAR THE BEST [4]7821622.06(8)B Shillington (Lara)
9DYNA QUOTE (NSW)[5]Res.66488NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 12Carpetcourt10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BARCIA BEEBEE [5]14575NBTK Lloyd (Anakie)
2PULCIANO [5]7452722.40(4)S Bruce (Warrnambool)
3WEEPING LASS [5]12232NBTA Osborne (Napoleons)
4PINGU (SA)[5]24515NBTG Campbell (Anakie)
5ROAD TRIP BLUES [5]45284NBTL Mitchell (Lara)
6JUST PUSH ON [5]12876NBTS Coulson (Balliang)
7HORSHAM MYTH (NSW)[5]5627522.12(8)S Bonaccurso (Mount Mercer)
8 BALE (NSW)[5]18143NBTT Mitchell (Lara)
9DYNA QUOTE (NSW)[5]Res.66488NBTT Mitchell (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments