Friday, 20 March 2015

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Friday, 20 March 2015

Race No. 1Norfolk Butchers (bitches)12:09 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SAINT GRACIE [M]54525NBTA Cook (Koroit)
2RASHA REASON (NSW)[M]6FSHA Dailly (Anakie)
3GRAFF BALE (NSW)[M]FSHN Davis (Lara)
4ZOOPER GIRL [M]6FSHL Delbridge (Balliang)
5STARLING BALE (NSW)[M]FSHN Davis (Lara)
6CHELSEA LASS (NSW)[M]68FSHL Delbridge (Balliang)
7PADDY’S NEMO [M]FSHS Fisher (Lara)
8CLASSY ARROW [M]FSHC Abbott (Edenhope)
9FANTASY MOLLY [M]Res.437NBTA Mcdowall (Nullawarre)
10LITTLE CAVIAR [M]Res.54386NBTP Teuma (Winslow)
Race No. 2Cassign Design12:28 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MARLE BALE (NSW)[7]24643NBTJ Hunt (Lara)
2NOOK AND CRANNY [7]3177625.50(1)R Harrowfield (Colac)
3JUST A DOT [7]61443NBTN Vincent (Lal Lal)
4SLIPAWAY JENIFER [7]53236NBTK Quinn (Cundare)
5MABUTI GIRL [7]31225.90(3)N Wynd (Lismore)
6INDIA PALE [7]41765FSHR Fisher (Lara)
7LYNLEA JIDDY [7]4625325.90(8)J Mcdowall (Nullawarre)
8MICK RYDIAN (NSW)[7]56351FSHG Campbell (Anakie)
9HUCKLEBERRY BLUE [7]Res.144FSHJ Westerlo (Clyde)
10MOLLY BROWN [7]Res.F724425.77(7)A Mcdowall (Nullawarre)
Race No. 3Warrnambool Gotba12:44 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSIC CAPER [6]2334225.93(6)L Harrowfield (Colac)
2NUNYA TRON [6]3113FSHS Barker (Elphinstone)
3DUST MAKER (NSW)[6]34213NBTE Steel (Nullawarre North)
4RENNICANE [6]112FSHM Delbridge (Balliang)
5LITTLE GINNY [6]21274NBTS Fisher (Lara)
6DAIMYO [6]53473NBTR Britton (Lara)
7LYNLEA JAKE [6]6152325.69(4)J Mcdowall (Nullawarre)
8GALACTIC VIPER (SA)[6]62643NBTD Geall (Lara)
Race No. 4Coast Fm & 3yb1:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BORIS BEKIM [5]2371525.57(6)B Fish (Dennington)
2CHAPPY [5]75145NBTT Deglaitis (Moolap)
3UNO SEOUL [5]37432FSTDD Fisher (Lara)
4WHY NOT OSCAR [5]8412325.62(5)W Gray (Wendouree)
5LUDWIG BALE (NSW)[5]84414FSHD Coleman (Lara)
6PLUM STAR [5]76331FSHM Giddings (Toolleen)
7BRESHIA BALE (NSW)[5]37261NBTJ Hunt (Lara)
8GYPSY BLING [5]62311FSTDC Westerlo (Clyde)
9NAH WEE’S GIRL [5]Res.25832NBTC Johannsen (Devon Meadows)
10JULES’ FANCY [5]Res.245F8NBTC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 5Kermonds Hamburgers (1-4 Wins) Gdr1:23 PM (VIC time)
Restricted Win event over 650 metres at Warrnambool Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S A STEAL [6]22114FSHK Hunt (Eaglehawk)
2MADEMOISELLE SOX [5]47114NBTN Vincent (Lal Lal)
3ZIPPING BASIL (NSW)[5]45144FSHR Britton (Lara)
4NATURALLY CURLY (SA)[5]11648FSHR Britton (Lara)
5MANBO MAN [5]43355FSHD Geall (Lara)
6OUR SHIRAZ [4]7763437.73(2)J Higgins (Linton)
7COSMIC VEE BEE (NSW)[5]86446FSHR Britton (Lara)
8POACHER FLASH [5]22236NBTM Giddings (Toolleen)
9ULALA BALE (NSW)[6]Res.27655FSTDM Delbridge (Balliang)
10BERNMAR PRINCESS [7]Res.55547FSTDP Teuma (Winslow)
Race No. 6Macey’s Bistro (gobis Reg. Only) (gobis)1:43 PM (VIC time)
Special Event event over 450 metres at Warrnambool Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ICE TORONADO [5]7625625.84(8)E Rinaldi (Lethbridge)
2PUNK PIRATE [4]2184725.44(4)M Mallia-magri (Avalon)
3TRAIL BLAZING [3]6454125.14(8)T Womann (Lara)
4MEPUNGA RANGER [1]1122125.14(3)S Elsum (Camperdown)
5UPSET BOY [5]4473325.29(2)T Sinnott (Yambuk)
6SISCO FURY [5]75688NBTA Marum (Anakie)
7RUN RIGHT BACK [5]22372FSHJ Higgins (Linton)
8NOOSA ROCKET [4]1651825.34(5)D Fisher (Lara)
Race No. 7Koroit Street Tab2:03 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SEABROOK JOEL [4]4226125.44(8)S Elsum (Camperdown)
2MY ILLUSION (NSW)[5]41745NBTS Elsum (Camperdown)
3SALEGREYS POWER [5]76216NBTC Johannsen (Devon Meadows)
4WHITE MACOY (QLD)[4]8312F25.40(8)A Courts (Lara)
5WEALTHY SCHOONER [5]67254NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6SNAPPER’S MATE [5]33623NBTR Fisher (Lara)
7SAY AGAIN (NSW)[4]4281325.39(5)R Harrowfield (Colac)
8HURRICANE ASH (NSW)[5]4573425.71(4)G Campbell (Anakie)
9LEKTRA CRUISER [5]Res.7534625.34(5)P Simone (Pirron Yallock)
10TERRORIZER [5]Res.56747NBTG Campbell (Anakie)
Race No. 8Ray Jervies Memorial (1-6 Wins) Final (gobis)2:24 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 450 metres at Warrnambool Of $4,900 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $600 3rd: $300 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MAYFLOWER [4]5411425.35(4)T Womann (Lara)
2MUMBLES MURRAY (NSW)[4]2173225.69(1)M Nash (Little River)
3BLINGSTEEN [5]73222NBTC Westerlo (Clyde)
4EROLL BALE (NSW)[5]7745125.31(7)A Dailly (Anakie)
5BLACK MACOY (QLD)[4]6444225.78(1)M Gibbons (Lara)
6SEE HIM NEXT [5]4617225.60(3)M Mallia-magri (Avalon)
7MAXIMUM MADDY [5]2337125.50(1)M Gibbons (Lara)
8WAYFARER [4]2726125.43(3)D Brennan (Ross Creek)
9LYNLEA JAKE [6]Res.6152325.69(4)J Mcdowall (Nullawarre)
10ELBOW ROOM [5]Res.11353NBTI Bibby (Warracknabeal)
Race No. 9Carpetcourt2:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1YARIS BALE (NSW)[5]51311NBTD Coleman (Lara)
2JOSHUA TREE (NSW)[5]55142NBTB Gatt (Melton West)
3LEKTRA LETHAL [5]4565325.68(6)D Fisher (Lara)
4FEARSOME MINT (NSW)[5]73585NBTM Lloyd (Anakie)
5ORIENTAL TSUNAMI [5]37257FSHM Giddings (Toolleen)
6LOVING ANGELS [5]58T43FSHC Johannsen (Devon Meadows)
7GOOD JUDGE BUDDY [5]8357125.70(7)C Johannsen (Devon Meadows)
8MINORITY (TAS)[5]28585NBTG Campbell (Anakie)
9BAZZAGREY [5]Res.41525NBTP Smith (Wonwondah)
10LORD DIAMOND [5]Res.88618FSHD Coleman (Lara)
Race No. 10Eureka Sheds3:08 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1KOKO KOLA [3]1335122.27(8)S Kruckel (Lake Goldsmith)
2SWEET DIVA [3]5654822.13(7)M Lloyd (Anakie)
3MR. SNACKMAN (NSW)[3]3332321.90(7)K Lloyd (Anakie)
4ELLY’S DREAM [4]6152222.63(1)D Brennan (Ross Creek)
5JAI ALAI [4]5162822.01(2)C Johannsen (Devon Meadows)
6ONE STEP BEYOND [4]1837222.37(1)D Geall (Lara)
7I’LL ROB YA [4]5235422.10(5)M Lloyd (Anakie)
8CEE RONALDO [4]7458621.97(6)G Campbell (Anakie)
Race No. 11Warrnambool Fencing Specialists3:25 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DOLLAR WONDER [6]7847122.31(6)P Fulton (Ecklin South)
2HUGH MADE WHO [7]51182NBTD Geall (Lara)
3UMIKO BALE (NSW)[6]44521FSTDJ Hunt (Lara)
4PHIL’S IN LUCK [7]46314FSHM Giddings (Toolleen)
5MR. OPTIMISTIC (NSW)[6]44733FSTDG Campbell (Anakie)
6RUBY’S ENTITY [6]77213FSHB Vandemaat (Mooroolbark)
7BOOBERRY [7]3736422.16(3)C Johannsen (Devon Meadows)
8WEZ GORDY [7]414NBTL Delbridge (Balliang)
9MEPUNGA ATOM [7]Res.8451622.80(7)J Mcdowall (Nullawarre)
10BANA BALE (NSW)[7]Res.46531NBTT Womann (Lara)
Race No. 12Warrnambool Racing Club3:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALDERAAN [5]5217TFSTDC Johannsen (Devon Meadows)
2SEABROOK SAM [5]86131FSTDS Elsum (Camperdown)
3BERNIE MURRAY [5]7362722.31(4)P Keane (Koroit)
4MULTI KING [5]4337622.35(7)B Gatt (Melton West)
5UNCOOL ALBERT [5]58831NBTM Gibbons (Lara)
6LOONEY LUCY [5]55521FSHM Giddings (Toolleen)
7ANOTHER CITY [5]54533NBTK Anderton (Warrnambool)
8TEKKI YVETTIA [5]14358NBTP Smith (Wonwondah)
9BEAU WEST [5]Res.41334FSHD Geall (Lara)
10ELITE STRESS [5]Res.6542722.32(3)N Carthew (Newcomb)