Saturday, 14 March 2015

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday, 14 March 2015

Race No. 1Www.tab.com.au5:58 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1YA THERE [M]81652FSHN Parsons (Carrum Downs)
2IT’Z FAIR DINKUM [M]87666NBTA Marum (Anakie)
3BLUE MARMION [M]2FSHN Parsons (Carrum Downs)
4RIPSTICK ELLA [M]2FSHN Lund (Longwarry)
5DON’S LICKER [M]3FSHK Ward (Mount Moriac)
6OMA’S GIRL [M]FSHP Lambert (Melton)
7ALL VAPOUR [M]42433FSHD Jarvis (Sydenham)
8FARRAH BALE (NSW)[M]22433FSHJ Hunt (Lara)
9BOUNDA’S STORM [M]Res.35F5FSHA Marum (Anakie)
Race No. 2Norfolk Butchers6:18 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JUNNER BALE (NSW)[7]2537225.71(2)J Hunt (Lara)
2PROVEN SCARY [7]21522FSHB Divirgilio (Langwarrin)
3HOTSHOT BOOKER (QLD)[7]46468FSHJ Hardy (Darley)
4SOUTHWOOD ROSE [7]4845225.84(2)P Crawley (Mortlake)
5MARLE BALE (NSW)[7]22464FSTDJ Hunt (Lara)
6MYSTIQUE SPEEDY [7]3147FSHJ Wright (Bald Hills)
7DERBY GIRL [7]61535FSTDS Jervies (Warrnambool)
8HULA [7]6183425.59(6)A Panetta (Melton West)
9TEAR AWAY MINNIE [7]Res.5875825.89(6)R Mahony (Southern Cross)
Race No. 3Warrnambool Gotba6:39 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLOSSY THELLY [6]83766FSTDS Berriman (Ballarat East)
2COBRA COMMANDER [6]21341NBTS Waycott (Springhurst)
3GRACIE’S GUESS (QLD)[6]55855FSHA Marum (Anakie)
4WOLF SPY [6]531F5NBTR Gavin (Killarney)
6KILTANON TULLA (NSW)[6]3754822.43(4)M Whelan (Penshurst)
7CRYMELON ORBIT [6]33181FSTDI Bibby (Warracknabeal)
8KILTANON FAGAN (NSW)[6]2665322.57(2)M Mckinnon (Penshurst)
Race No. 4Koroit Street Tab6:54 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BEGIN AGAIN [7]43641FSHN Lund (Longwarry)
2ROCKSFERRY ROAD (NSW)[7]11755FSHV Cotton (Elaine)
3CASH YOU LATTE [7]3135FSHB Divirgilio (Langwarrin)
4RUMBLED [7]32435FSHB Shepheard (Glencoe)
5TEAR AWAY GUY [7]17564NBTR Mahony (Southern Cross)
6DOLLAR WONDER [7]27847NBTP Fulton (Ecklin South)
7SNITZEL VON KRUM [7]2162222.85(8)J Sheahan (Warrnambool)
8MAG SPRING [7]82217NBTP Crawley (Mortlake)
9COSMIC BUDDY [7]Res.8F687NBTK Gavin (Killarney)
Race No. 5Kermonds Hamburgers7:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STARZAR DIAMONDS [5]T8272FSHD Condon (Devon Meadows)
2SHOSHONE STAR (NSW)[5]57542NBTD Fisher (Lara)
3SCUNITZA SPEED [5]22634NBTB Panetta (Melton West)
4FORHEZA [5]55546NBTR Colpoys (Bass)
5PULCIANO [5]43141NBTS Bruce (Warrnambool)
6BENDIS BALE (NSW)[5]8176625.33(1)D Coleman (Lara)
7FLYNNIE [5]4432125.60(2)S Fisher (Lara)
8LISTER BALE (NSW)[5]11563FSHD Coleman (Lara)
9ZED’S BIRTHDAY [5]Res.7873525.88(3)P Osborn (Bungador)
10PRECIOUS PINK [5]Res.15774FSTDH Colpoys (Bass)
Race No. 6Eureka Sheds7:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING CASEY [5]4F21425.59(7)K Ward (Mount Moriac)
2RASHAD REASON (NSW)[5]51384NBTL Smith (Langwarrin)
3COSMIC LILY [5]32322NBTD Fisher (Lara)
4LEKTRA CRUISER [5]5753425.34(5)P Simone (Pirron Yallock)
5REVELATOR [5]23154FSHJ Condon (Devon Meadows)
6PREMIER HAWK [5]36228FSHA Panetta (Melton West)
7HIGH SIERRA (TAS)[5]31123FSHB Shepheard (Glencoe)
8MINORITY (TAS)[5]52858NBTG Campbell (Anakie)
9PRANCING LAD [5]Res.36375NBTR Gavin (Killarney)
10ICE CONTRACTOR [5]Res.8555425.87(1)R Colpoys (Bass)
Race No. 7Coast Fm & 3yb7:45 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1GEE CALLAN [4]4335622.36(2)R Colpoys (Bass)
2DYNA NODOKA (NSW)[4]8168522.41(7)T Womann (Lara)
3BOURBON CLUB [5]12122NBTB Shepheard (Glencoe)
4BRENDAN’S PUZZLE [5]61311FSHD Condon (Devon Meadows)
5LEKTRA LUTHER [5]5761F22.30(2)P Simone (Pirron Yallock)
6THERE’S A EARN [4]34632FSHB Divirgilio (Langwarrin)
7SEABROOK JOEL [5]24226FSTDS Elsum (Camperdown)
8ONE STEP BEYOND [4]1183722.37(1)D Geall (Lara)
9SISCO LEGEND [5]Res.78478FSTDA Marum (Anakie)
Race No. 8Carpetcourt8:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CERBERUS [4]2663425.69(5)M Quick (Haddon)
2BENTA BALE (NSW)[5]56111FSTDJ Hunt (Lara)
3CETTE AWAY [5]6127425.20(7)J Hunt (Lara)
4MY ILLUSION (NSW)[5]24174FSTDS Elsum (Camperdown)
5COBRA BALE (NSW)[5]85122NBTD Coleman (Lara)
6HELISKI (SA)[5]22643FSHB Shepheard (Glencoe)
7BE TWO BOMBER (NSW)[4]6422625.49(3)S Fisher (Lara)
8LEKTRA LETHAL [5]4745625.68(6)D Fisher (Lara)
9PRANCING LAD [5]Res.36375NBTR Gavin (Killarney)
10ICE CONTRACTOR [5]Res.8555425.87(1)R Colpoys (Bass)
Race No. 9Protectcorp Securities8:25 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HANGING IN THERE [6]32126FSHD Coleman (Lara)
2LITTLE GINNY [6]42127FSTDS Fisher (Lara)
3LEKTRA LOIS [6]22356NBTP Simone (Pirron Yallock)
4VELVET HAMMER (NSW)[6]22636FSHS Fisher (Lara)
5CRYMELON MONARCH [6]4116326.12(6)I Bibby (Warracknabeal)
6GALACTIC VIPER (SA)[6]86264NBTD Geall (Lara)
7KAUFMAN BALE (NSW)[6]51325NBTJ Hunt (Lara)
8MINSTREL PRINCE [6]58615FSHJ Condon (Devon Meadows)
Race No. 10Cassign Design8:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LORD DIAMOND [5]18861FSHD Coleman (Lara)
2DIAMOND ED [5]57515FSHF Ryan (Koo Wee Rup)
3UNO SEOUL [5]37432FSTDD Fisher (Lara)
4AQUA VITAE [5]24F51FSHD Condon (Devon Meadows)
5ANNIE WEAVER (NSW)[5]11211FSHM Hirtzel (Elaine)
6BORIS BEKIM [5]5237125.57(6)B Fish (Dennington)
7LOST AND LONELY [5]14132FSHS Waycott (Springhurst)
8TILLA BALE (NSW)[5]4F781NBTT Womann (Lara)
9ZED’S BIRTHDAY [5]Res.7873525.88(3)P Osborn (Bungador)
10PRECIOUS PINK [5]Res.15774FSTDH Colpoys (Bass)
Race No. 11Macey’s Bistro9:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING ALF [5]13778FSTDF Ryan (Koo Wee Rup)
2ANOTHER CITY [5]54533NBTK Anderton (Warrnambool)
3IN A DAZE [5]22142FSTDN Lund (Longwarry)
4ELITE STRESS [5]6542722.32(3)N Carthew (Newcomb)
5OPAL BALE (NSW)[5]21112FSTDT Womann (Lara)
6WATER BAG [5]65622NBTS Berriman (Ballarat East)
7WOOD CUTTER STAN [5]4727622.37(1)S Berriman (Ballarat East)
8UNDERBELLY ANGEL [5]86158NBTC Smith (Wonwondah)
9SISCO LEGEND [5]Res.78478FSTDA Marum (Anakie)
Race No. 12Greyhound Adoption Program9:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BEAU WEST [5]41334FSHD Geall (Lara)
2GINGER PIECES [5]61668FSHF Ryan (Koo Wee Rup)
3ANNABELLA GIRL [5]81431NBTH Baxter (Harrow)
4FANG LARKY [5]45716FSHD Jarvis (Sydenham)
5TYWIN BALE (NSW)[5]42154FSTDJ Hunt (Lara)
6SENORITA DAPHNE [5]28376NBTT Womann (Lara)
7SAVE GERONIMO [5]7515822.37(6)D Carr (Creswick)
8BRESHIA BALE (NSW)[5]37261NBTJ Hunt (Lara)
9SISCO LEGEND [5]Res.78478FSTDA Marum (Anakie)