Friday, 4 March 2016

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Friday, 4 March 2016

Race No. 1Norfolk Butchers3:33 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DON’S COLLISION [M]63772FSHK Ward (Mount Moriac)
2DYNA FLASH (NSW)[M]5NBTM Delbridge (Balliang)
3ALLEN ZECHS (NSW)[M]22345FSTDM Delbridge (Balliang)
4YVONNE ALLEN (NSW)[M]FSHM Delbridge (Balliang)
5AEROPLANE TOMMY [M]3227FSHC Darmanin (Melton South)
6MONALEEN DEEJAY [M]33142NBTD Murray (Napoleons)
7ARROW ALLEN (NSW)[M]532NBTM Delbridge (Balliang)
8DASH OF SCOTCH [M]4622NBTC Johannsen (Devon Meadows)
9DJAYS LARRY [M]Res.27335FSHA Daisley (Lismore)
10JEMMA’S FANTASY [M]Res.8374NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
Race No. 2Coast Fm & 3yb3:55 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SLIEVNAMON HILL [M]2FSHK Jordan (Little River)
2HURRICANE QUEEN (NSW)[M]7FFSHG Campbell (Anakie)
3JACK’S MISS [M]523NBTN Carthew (Newcomb)
4CHEETAH BAY [M]FSHG Mckenna (Koroit)
5JULAINE [M]6NBTN Stanley (Portland)
6VAUDEVILLE [M]4FSHJ Burow (Penshurst)
7CAT ZINGANO (WA)[M]1FSHJ Vandemaat (Healesville)
8BAD TEMPA [M]38NBTC Abbott (Edenhope)
9BLACK COLOSSUS [M]Res.FSHC Taylor (Neilborough)
10TRISTY ALLEN (NSW)[M]Res.FSHM Delbridge (Balliang)
Race No. 3Www.tab.com.au4:13 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JALAPENO FLASH (SA)[M]22FSHJ Borg (Maryborough)
2JACK EYE JIM [M]F2331NBTP Keane (Koroit)
3ALLEN SANTO (NSW)[M]455NBTM Delbridge (Balliang)
4WHEEL GET THERE [M]FSHG Campbell (Anakie)
5WOTA CHILL (SA)[M]27FSHG Borg (Maryborough)
6MR PERFECT (NSW)[M]23FSHA Richardson (Bushfield)
7ILLIAD ALLEN (NSW)[M]FSHM Delbridge (Balliang)
8ALLEN ROBERTO (NSW)[M]FSHM Delbridge (Balliang)
9RENEGADE REBEL [M]Res.44362FSHS Payne (Melton)
10MADAMBASH [M]Res.73486FSTDM Niele (Berringa)
Race No. 4Kermonds Hamburgers4:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 650 metres at Warrnambool Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BO WICKED (NSW)[5]43465NBTP Gabriel (Toolern Vale)
2UNSUB ANDY (NSW)[5]8461FFSTDP Byrne (Southern Cross)
3ONE CUP SHORT [5]75537FSHC Johannsen (Devon Meadows)
4DASHING DAVE [5]66447NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6MADEMOISELLE SOX [5]63267NBTN Vincent (Lal Lal)
7KOKODA ECLIPSE [5]51751NBTC Johannsen (Devon Meadows)
8KOKODA MOON [5]65885NBTC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 5Koroit Street Tab4:53 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROWCHESTER STAR [6]13465NBTN Stanley (Portland)
2CHATTERBOX ELLA (NSW)[6]7418625.69(4)C Kelly (Warrnambool)
3CAIRNLEA BILL [6]74567NBTP Herry (Mortlake)
4HYPER VENOM [6]74324FSHJ Barbara (Exford)
5BIGSHOW JETHRO [6]22445NBTP Gabriel (Toolern Vale)
6TANTRUM TOMMY [6]23821FSHH Mcadam (Diamond Creek)
7MASSIVE COM [6]23514FSHJ Barbara (Exford)
8QUICK STEP [6]41332NBTC Johannsen (Devon Meadows)
9NORDUL’S HOPE [6]Res.28518NBTN Wynd (Lismore)
10TOTES AMAZEBALLS [6]Res.37377NBTR Walsh (Koroit)
Race No. 6Cassign Design5:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HAPPY HUDSON [5]5383425.67(3)N Sheehan (Koroit)
2PRETTY BOMB [5]22212FSHA Paraskevas (Cranbourne South)
3WOBBLER [5]46128NBTL Morshead (Barongarook)
4WHO’S THAT CHAP [5]4355225.92(2)J Higgins (Linton)
5NEXT TO GO (NSW)[5]54522NBTR Camilleri (Lara)
6INITIAL FACTOR [5]66888NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
7FIREBALL JACK [5]11174NBTM Niele (Berringa)
8GELWIX [5]41471NBTC Taylor (Neilborough)
9GO GO ROSCO [5]Res.17125NBTL Delbridge (Balliang)
10DIREWOLF GHOST [5]Res.48556NBTN Stanley (Portland)
Race No. 7Carpetcourt5:33 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR LUCK [7]25221FSHH Mcadam (Diamond Creek)
2DROP A CLANGER (NSW)[7]1225.50(4)A Richardson (Bushfield)
3DYNA NAMI (NSW)[7]1FSHM Delbridge (Balliang)
4WHAT’S TO LIKE [7]17583FSHL Delbridge (Balliang)
5NULLA GIRL [7]6442525.94(5)P Fulton (Ecklin South)
6JACK’S RAINBOW [7]14525NBTN Carthew (Newcomb)
7DYNA LEROY (NSW)[7]4125.51(1)M Delbridge (Balliang)
8IMA EBAY [7]41648NBTJ Higgins (Linton)
9GINTO ZAC [7]Res.52768NBTN Wynd (Lismore)
10JARVIS RHODE [7]Res.7185FSTDN Mccullagh (Warrnambool)
Race No. 8Macey’s Bistro5:56 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TANNER’S ACE [5]53227FSHJ Barbara (Exford)
2COBRA COMMANDER [5]58212NBTS Waycott (Springhurst)
3ERNIE OLD [4]3858525.70(3)L Morshead (Barongarook)
4EVERS BALE (NSW)[5]22362FSHR Camilleri (Lara)
5MAXIMUM MELVA [5]67822NBTC Grenfell (Avalon)
6PENANCE ALLEN (NSW)[5]67366NBTR Coleman (Lara)
7SEABROOK SNOW [4]8446625.49(3)C Stanton (Clunes)
8ZONDA BALE (NSW)[5]17456NBTR Camilleri (Lara)
9GALLOPING ASHLEY [5]Res.34747FSHB Iredale (Pearcedale)
10KIMMY BALE (NSW)[5]Res.43255NBTR Coleman (Lara)
Race No. 9Eureka Sheds6:18 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1XAN MAI [6]1131FSHJ Barbara (Exford)
2GOLDEN BLAZE [6]25263NBTC Stanton (Clunes)
3SHAKE THE NIGHT [7]24224FSHC Johannsen (Devon Meadows)
4REMO WIND [7]T2224NBTA Daisley (Lismore)
5GOTTA PERMIT [6]15475NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6ICONIC CHIEF [7]214822.33(1)B Fish (Dennington)
7MOYARRA OPERARI [7]12322FSHS Waycott (Springhurst)
8ONE MISSISSIPPI [7]2414NBTM Niele (Berringa)
9NEW CLUB CRAWF [6]Res.1266322.20(2)M Wright (Allansford)
10SCOT’S DUNKER [7]Res.31622.78(7)K Breen (Lake Bolac)
Race No. 10Protectcorp Securities6:34 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RED SALLY [4]5733622.46(4)M Niele (Berringa)
2MORSON SENOR [5]2657322.15(7)L Morshead (Barongarook)
3TEKKI CHINA [5]54413NBTP Smith (Wonwondah)
4SEABROOK JOEL [4]3254722.33(7)C Stanton (Clunes)
5ALCHEMIST QUEST (NSW)[4]4541222.47(3)M Niele (Berringa)
6TAIL PIPE [4]2641122.25(7)S Ferguson (Avalon)
7CRACKERJACK MAX [4]68456FSTDS Ferguson (Avalon)
8ZOLTINA’S LEGACY [5]21731FSHJ Barbara (Exford)
9ELITE STRESS [5]Res.2468722.32(3)N Carthew (Newcomb)
10DON FIRE [5]Res.63648FSHP Gabriel (Toolern Vale)
Race No. 11Greyhound Adoption Program6:52 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMA LONELY GIRL [5]33887FSTDS Ferguson (Avalon)
2SWEEPING STRIKES [5]4481222.23(6)S Bonaccurso (Mount Mercer)
3MAKE ME CLASSY (NSW)[5]63483NBTM Niele (Berringa)
4ADVICE APLENTY [5]5351622.20(3)C Stanton (Clunes)
5OMA’S GIRL [5]2217222.21(7)L Delbridge (Balliang)
6HELL ON WHEELS [5]12215NBTS Waycott (Springhurst)
7WILD LAST STRESS [5]632T6FSTDK Ward (Mount Moriac)
8AROME PECHE (TAS)[5]86785NBTM Hynes (Anakie)
9BALI ALLEN (NSW)[5]Res.4784422.43(2)S Ferguson (Avalon)
10LITTLE MIX [5]Res.5441522.49(4)M Niele (Berringa)
Race No. 12Wannon Room Function Centre7:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ASTROLOGY (NSW)[5]1368122.21(6)M Delbridge (Balliang)
2EVENING IN PARIS (NSW)[5]54754NBTN Stanley (Portland)
3TEKKI TWIST [5]32312FSHC Smith (Wonwondah)
4DEMTEL [5]32387NBTC Stanton (Clunes)
5MAMMA MIA (SA)[5]51663FSHB Kent (Dry Creek)
6SOLITARY TEAR [5]81683FSHC Jackson (Neilborough)
7POP YA BUBBLE [5]45312NBTM Niele (Berringa)
8VALLETTA CHIEF [5]31226NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
9MR. CAUDO [5]Res.78661FSHN Stanley (Portland)
10PULCIANO [5]Res.6457422.40(4)S Bruce (Warrnambool)