Thursday, 3 March 2016

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 3 March 2016

Race No. 1Koroit Street Tab6:29 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BUNGALOO PEARL (WA)[M]63FSHJ Little (Kongorong)
2WILBUR [M]84NBTP Fulton (Ecklin South)
3LADY DEMACRETIS (NSW)[M]558FSHM Hynes (Anakie)
4JOEY MOETIS [M]62NBTG Taylor (Allansford)
5PEE CRIPPS (NSW)[M]FSHJ Sharp (Lara)
6YENTIL BALE (NSW)[M]7FSTDT Mitchell (Lara)
7MOOLOOLABA MAGIC (QLD)[M]FSHD Burnett (Little River)
8SPOOKY SPOOK (NSW)[M]27NBTD Taylor (Durham Lead)
9DYNAMITE RICHO [M]Res.23243NBTA Richardson (Bushfield)
10DANCE PARTY [M]Res.67887NBTA Graham (Portland)
Race No. 2Eureka Sheds (vic Bred) Ht16:54 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MARK’S BOY [M]26FSHS Galea (Rowsely)
2OLLIE AGIRA [M]4FSHV Inguanti (Gnotuk)
3DYNAMITE HARMONY [M]FSHJ Mcdowall (Nullawarre)
4COUSINS [M]53FSHP Crawley (Mortlake)
5AVATAR THOR [M]26FSHS Galea (Rowsely)
6LEINSTER [M]242FSTDK Mugavin (Killarney)
7CRACKERJACK PETE [M]8FSTDB Bravo (Lovely Banks)
8MOREIRA MAGIC [M]7233NBTJ Bell (Woodford)
9BOSTON SHUFFLE [M]Res.34622NBTT Salter (Crowlands)
10CRACKERJACK SAM [M]Res.T8536NBTA Courts (Corio)
Race No. 3Cassign Design (vic Bred) Ht27:21 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RISING ASSETS [M]246NBTD Taylor (Durham Lead)
2UNLOCKED [M]24255NBTG Peach (Cape Clear)
3SUMMERTRON [M]FSHV Inguanti (Gnotuk)
4LLOYD CHRISTMAS [M]43541NBTM Mcguire (Raglan)
5ALOUETTE JACK [M]324NBTK Ward (Mount Moriac)
6AVATAR FOX [M]5FSHS Galea (Rowsely)
7DYNAMITE DRIFTER [M]235FSTDJ Mcdowall (Nullawarre)
8ROUTINE ADVICE [M]35452FSHP Smith (Wonwondah)
9JEMMA’S FANTASY [M]Res.8374NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
10AVA’S GIRL [M]Res.57254NBTG Bumpstead (Wendouree)
Race No. 4Kermonds Hamburgers7:41 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MARIS GOLD [7]2372425.86(8)G Campbell (Anakie)
2ELLA RHODE [6]21138FSTDN Mccullagh (Warrnambool)
3AROLOK OLLIE [7]35522NBTJ Riches (The Sisters)
4MEAT TITAN (NSW)[6]171FSHB Divirgilio (Langwarrin)
5AROLOK HOBO [6]3156326.22(2)P Riches (The Sisters)
6DONTRON [7]6F31F25.78(3)N Carthew (Newcomb)
7LONNIE LAD [6]22441NBTP Thomson (Ocean Grove)
8MEPUNGA TYLER [6]1531425.24(1)J Mcdowall (Nullawarre)
9CHATTERBOX ELLA (NSW)[6]Res.7418625.69(4)C Kelly (Warrnambool)
10WARBO [7]Res.4713FSHJ Sharp (Lara)
Race No. 5Life Members Ht18:01 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOT HELD UP (NSW)[5]5536725.60(7)E Steel (Nullawarre North)
2STRAIGHT AWAY [5]51467FSTDT Mitchell (Lara)
3EUMERALLA DONNY [5]13232NBTJ Hardy (Bunkers Hill)
4HOWIES FLYER [5]68276NBTP Carmichael (Elliminyt)
5HETALIA BALE (NSW)[5]6353626.55(4)T Womann (Lara)
6SILVERTOP (NSW)[5]36647NBTJ Magri (Avalon)
7CRUISEN BILLY [5]8175825.62(1)G Peach (Cape Clear)
8QUEEN KABOOM [5]365F825.46(6)J Sheahan (Grassmere)
9FORHEZA [5]Res.67875NBTR Colpoys (Bass)
Race No. 6Life Members Ht28:17 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISSISSIPPI GIRL (NSW)[5]47746FSTDT Womann (Lara)
2SAYWAH TONAYO [5]1214525.56(8)L Lenehan (Koroit)
3PUNK STAR LASS [5]82552NBTJ Magri (Avalon)
4TEAR AWAY BABE [5]2535425.62(5)R Mahony (Southern Cross)
5MAXIMUM CHEZ [5]43383NBTA Courts (Corio)
6AUGUSTA DREAMING [5]24385NBTS Bruce (Warrnambool)
7RUFF STATE [5]11816FSHB Bravo (Lovely Banks)
8NAIL CLIPPER (NSW)[5]47785FSHJ Sheahan (Grassmere)
9FORHEZA [5]Res.67875NBTR Colpoys (Bass)
Race No. 7Coast Fm & 3yb (1-4 Wins) Final8:32 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 450 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DRAGON GLASS (NSW)[5]81172NBTC Mercieca (St Albans)
2MEPUNGA MIDGET [6]32T8225.48(5)J Mcdowall (Nullawarre)
3LEKTRA JEWEL [5]48762NBTP Lenehan (Toolong)
4ARABELLA FIGG [7]42433NBTI Cockerell (Buckley)
5TAZ’S MAN [6]3642325.19(5)G Bumpstead (Wendouree)
6AVATAR JET [6]1414125.53(5)R Boehm (Cranbourne South)
7CRACKERJACK CHOC [6]8712125.59(1)A Courts (Corio)
8ULTIMATE MAGIC (NSW)[6]317125.44(8)A Azzopardi (Londonderry)
9AROLOK HOBO [6]Res.3156326.22(2)P Riches (The Sisters)
10BALI ALLEN (NSW)[5]Res.47844NBTS Ferguson (Avalon)
Race No. 8Macey’s Bistro8:49 PM (VIC time)
Free For All event over 450 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1CHEAP CURRENCY [3]5117225.31(6)K Mugavin (Killarney)
2LEKTRA OUTLAW [4]77674NBTP Lenehan (Toolong)
3MAGIC SUCCESS [1]2413625.36(8)J Bell (Woodford)
4BILLS BACK [1]1111425.16(6)C Smith (Wonwondah)
5HUSH NOW (NSW)[4]7335625.34(1)B Bravo (Lovely Banks)
6LET IT DEVELOP (NSW)[4]22351FSHA Azzopardi (Londonderry)
7PUNK PANTHER [3]4411525.28(6)J Magri (Avalon)
8NOONBARRA JOE [4]3832225.36(3)K Turner (Lara)
Race No. 9Carpetcourt9:07 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THOMELI ROAR [6]2353222.23(5)G Taylor (Allansford)
2MAD ANNIE [7]72F68NBTM Vaughan (Newcomb)
3BANJO BREEZE [6]13452FSHJ Little (Kongorong)
4ICONIC ROCK [6]1272122.26(3)D Carr (Blowhard)
5FLASH DEEDS [7]2433222.43(7)G Taylor (Allansford)
6SEA MIST [7]222122.12(7)N Mccullagh (Warrnambool)
7WICKED EXPLOSION [6]12175FSHR Boehm (Cranbourne South)
8ALLEN EARNER (NSW)[6]23334NBTT Womann (Lara)
9ICONIC CHIEF [7]Res.214822.33(1)B Fish (Dennington)
10LEKTRA BRAVO [6]Res.24162NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 10Life Members Ht39:32 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRACKERJACK PEST [5]14275NBTA Courts (Corio)
2PRETTY BOY GRIGG [5]32353NBTM Turner (Lara)
3GOLD CUP [5]4137625.73(5)B Shillington (Lara)
4DYNA LEMMY (NSW)[5]3547625.35(2)T Womann (Lara)
5MINUTE RIVER [5]43438NBTB Divirgilio (Langwarrin)
6JUST PUSH PLAY [5]51638NBTJ Sharp (Lara)
7MICK RYDIAN (NSW)[5]31123NBTG Campbell (Anakie)
8COSMIC COAD (NSW)[5]53231NBTR Colpoys (Bass)
9FORHEZA [5]Res.67875NBTR Colpoys (Bass)
Race No. 11Norfolk Butchers9:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TOBIAS RUMBLE (NSW)[5]11166FSHA Azzopardi (Londonderry)
2PONTING’S NAIL [5]54633NBTP Lenehan (Toolong)
3BIG SHOW MULLO (NSW)[5]66111FSHJ Sharp (Lara)
4LYNLEA JAKE [4]5411625.69(4)J Mcdowall (Nullawarre)
5SLIPAWAY ROBBIE [4]3111825.75(2)K Quinn (Cundare)
6COSMIC SHIRAZ (NSW)[4]5841525.71(1)R Colpoys (Bass)
7WORLD OF NOISE [5]1221125.24(5)A Paraskevas (Cranbourne South)
8BRILLIANT SHOT (NSW)[5]12123FSHA Azzopardi (Londonderry)
Race No. 12Protectcorp Securities10:11 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN JEER (NSW)[5]33252FSTDT Womann (Lara)
2SCANEZ ELECT [5]23845NBTB Divirgilio (Langwarrin)
3ZELEMAR ZING [5]341FF22.38(3)W Franklin (Willaura)
4CALL ME DAISY [5]8817322.38(5)R Gore (Bushfield)
5NOOK AND CRANNY [5]38377NBTR Harrowfield (Colac)
6SHAMELESS BANDIT [5]77471FSHG Campbell (Anakie)
7PINGU (SA)[5]36621NBTG Campbell (Anakie)
8BANANA BLANKET [5]2348522.07(4)L Harrowfield (Colac)
9GOOD ODDS SAMMY (NSW)[5]Res.33632NBTA Courts (Corio)
10DRAPER BALE (NSW)[5]Res.42675NBTT Mitchell (Lara)