Saturday 26th March 2011

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday 26th March 2011

Race No. 1Young Star Maiden Ht105:39PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1SCOTTY’S ESCAPE62344S R Blacksell (Cape Bridgewater)
2KARMA RHODEN L Mccullagh (Warrnambool)
3STORMY WEATHER38A Langton (Anakie)
4GOTTA GET GETD N Mcdonald ()
5TOP END MATE8B M Rogers (Coleraine)
6QUIET TOMG J Elliott (Southern Cross)
7MY LITTLE LIBBY42762A Cole (Lara)
8LAST RESULTP Griffen (Claretown)
9MISS MADAM PEDRO85J Mugavin (Crossley)
10BEVVEY JOAN53P85S J Morvell (Ballarat)
Race No. 2Young Star Maiden Ht205:59PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1BLOW A KISS43773A Langton (Anakie)
2MISS TREW STAR3T Womann (Lara)
3CHIKI REVENGEG R Hansen (Daisy Hill)
4KILTANON RUFUS1523M G Mckinnon (Penshurst)
5EL SPORTOJ S Ennis (Lara)
6TOTAL CONTROL6J R Britton (Anakie)
7PERFECT DALLAS43327P B Crawley (Mortlake)
8SMUGGERW L Miller (Skipton)
9WHERE’S LEIGHA Mcdowall (Nullawarre)
10FACEMAN PECK42448P F J Herry (Mortlake)
Race No. 3Young Star Maiden Ht306:19PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1UNRELENTINGD N Mcdonald (Cranbourne)
2LOOKING MAGICAL152K W Miller (Skipton)
3PERFECT DELIGHT24653P B Crawley (Mortlake)
4FANTASY DIAMONDJ E Mcdowall (Nullawarre)
5MOBO GIRLR M Mahony (Koroit)
6KUUSOU RUMBA36J R Britton (Anakie)
7MAMSELLE8I S Bibby (Warracknabeal)
8CHARLIE ROLLENS873J S Ennis (Lara)
9SERENA SLAMW E Hansen (Daisy Hill)
10FLAMING MISSF58T Womann (Lara)
Race No. 4Macey’s Bistro (gobis)06:39PM (VICtime)
Grade 5 event over 650 Metres at Warrnambool Of $197,655 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195,900.

No.NameFormTrainer

1WYNDHAM FLYER36553N A Stanley (Portland)
2CUDGEE’S MADISON45343G R Hunt (Allansford)
3MIDORI STORM47766M J Riley (Langwarrin)
4TRANS EXPRESS47367S W Bruce (Warrnambool)
5WARRICK QUEEN37476P L Rowan (Warrnambool)
6BRAVERA11887E M King (Sulky)
7RAY LIMES44257R P Brewer (Camperdown)
8JAMAICAN RUBY38176R W Walsh (Koroit)
9YES DARLING78567A R Harding (Hamilton)
10WELCOME LASS77756D A Jones (Devon Meadows)
Race No. 5Norlane Hotel06:59PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1MAGIC JAY MAN27223S W Bruce (Warrnambool)
2ARAZI1851FA Langton (Anakie)
3TEDDY RHODE42172N L Mccullagh (Warrnambool)
4PROFICIENT15354D N Mcdonald (Cranbourne)
5SUPER TRAIN22122J R Maple (Little River)
6RAINBOW’S GIFT16164N M Carthew (Newcomb)
7LET HIM GO73513J R Maple (Little River)
8GONZALO BALE12415M A Delbridge (Balliang)
9PERFECT FIVE38117P B Crawley (Mortlake)
10EMMA FROST26724J R Britton (Anakie)
Race No. 6Ray Jervies Memorial Final (gobis)07:18PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 450 Metres at Warrnambool Of $304,000 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $600 3rd: $300,900.

No.NameFormTrainer

1KHUMBU23282R J Britton (Lara)
2NEWMAN’S COUNTY81161N A Stanley (Portland)
3LETHAL POWER61121J S Ennis (Lara)
4WOLF RYDER54351M J Gibbons (Lara)
5CRASH CART KEV32211J R Maple (Little River)
6ZENA BALE44751G J Bate (Lara)
7’S ME DAD77412G W Hopes (Reservoir)
8MOJITO HONITO25641N A Stanley (Portland)
9SELYNYA SURPRISE42822S A Coates (St Albans Park)
10TEDDY RHODE42172N L Mccullagh (Warrnambool)
Race No. 7Greyhound Products Shop07:43PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1SELYNYA SURPRISE42822S A Coates (St Albans Park)
2FLINT BALE63734G J Bate (Lara)
3BOOMA BRODIE21867M J Gibbons (Lara)
4OUR MATE HENRY13285P J Keane (Koroit)
556226A Langton (Anakie)
6MATE’S HONOUR13166J S Ennis (Lara)
7PEDRO’S FINEST71111D N Mcdonald (Cranbourne)
8HOLSTEIN MISS87436T Womann (Lara)
9PEDRO BOY63687T Womann (Lara)
10TEE DEE68257R M Mahony (Koroit)
Race No. 8Midfield Meat 08:04PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormTrainer

1COCO BALE84773G J Bate (Lara)
2MEPUNGA LEEZA65778J R Britton (Anakie)
3CONNEMARA SUZY17111J Maye (Drysdale)
4SURE ON PEDRO15526G J Bate (Lara)
5WARNING LABEL31211A Langton (Anakie)
6STRONG INTENTION31425J S Ennis (Lara)
7TRAMIGO43531M A Delbridge (Balliang)
8MERCURY VAPOUR26141S Waycott (Springhurst)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Bamstone08:27PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S LORRY11226M A Delbridge (Balliang)
2MEPUNGA TITAN57433J E Mcdowall (Nullawarre)
3LITTLE SHIRAZ41353K ( P Mugavin (Killarney)
4KANYE COOL41112A Richardson (Bushfield)
5MOVEMBER MAC47153L C Johnson (Warrnambool)
6CASH BY TWO18416J R Britton (Anakie)
7EXCEL LIKE POWER12162J S Ennis (Lara)
8BELLA CAPRI42532G R Hansen (Daisy Hill)
9ANNMALA MAGIC22751M J Gibbons (Lara)
10BELLA BIANCO53826W E Hansen (Daisy Hill)
Race No. 10Shortec Security08:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1LIGHTNING THIEF321M L Mallia-Magri (Lara)
2TRACKSIDE17J S Ennis (Lara)
3EXPRESS ENFORCER48152K ( P Mugavin (Killarney)
4TRANSITION51257D N Mcdonald (Cranbourne)
5CRYMELON TALON42725I S Bibby (Warracknabeal)
6SECOND CORNER34137G F Taylor (Allansford)
7AGENT JONES53832J B Hosking (Panmure)
8BULLICOURT BEAU71628W E Hansen (Daisy Hill)
9TAKE TAKE TAKE54461R D Brook (Elliminyt)
10AROLOK SHEIK83718J H Riches (The Sisters)
Race No. 11Mclaren Sheet Metal (tier 3)09:06PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Warrnambool Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1TEXAS NED18558B F Courts (Heidelberg West)
2CAMEO ROSE31172A M Williams (Mount Gambier)
3YABBIE’S A CAMO37585K J Daisley ()
4MICK’S WISH62727P B Crawley (Mortlake)
5TIGER FLY35411C Billington (Portland)
6LUCKY CARA67863E S Henderson (Point Cook)
7LORELLA MISS26746P F J Herry (Mortlake)
8POWERAGE78646D J Good (Skipton)
9MOZZIE GALORE65858A M Mcinnes (Elliminyt)
10GOLD COLLISION75184B A Baxter (Harrow)
Race No. 12Greyhound Adoption Program (tier 3)09:26PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Warrnambool Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1SHE’S A JET87275P G Carmichael (Elliminyt)
2RUBI RUBI RUBI66334R M Mahony (Koroit)
3BRADEESHA STAR65153P A Simone (Pirron Yallock)
4WIMOWEH62143A Langton (Anakie)
5NAPOLEON HARRY47838G W Hopes (Reservoir)
6RADICAL RODNEY33451A M Williams (Mount Gambier)
7WILLY GAULT24845G A Anderton (Woolsthorpe)
8HEZ A CERT68873G R Hansen (Daisy Hill)
9CUGA BANDIT67216C Billington (Portland)
10OH PEDRO78787A R Harding (Hamilton)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments