Saturday 2nd July 2011

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday 2nd July 2011

Race No. 1Macey’s Bistro05:37PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1BILL’S ROCKET257FSHG J Guy (Charlton)
2CREDIBLE WITNESS31674FSTDS J Sturgess (Smythsdale)
3OUT OF PRINT2344NBTN A Stanley (Portland)
4FARMER VICKI26NBTP J Osborn (Cobden)
5SERIOUS TOKEN78376NBTM J Gibbons (Lara)
6FIRST IMPACT7673NBTK Pitstock (Warrnambool)
7MOSCARDO5FSTDG Dalton (Hazelwood )
8KIRABILLI DARCY24FSHR D Drew (Dennington)
9MINNI MOOKSTA7FSTDR M Mahony (Koroit)
10LYNLEA PRINCE8FSTDJ E Mcdowall (Nullawarre)
Race No. 2Peter’s Project Final ()05:59PM (VICtime)
Maiden Final event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,552,405 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $1,551,000.

No.NameFormBestTrainer

1EL HENLEY62343NBTJ M Karamatic (Lara)
2ALOUETTE LASS3342NBTK R Ward (Mount Moriac)
3DIDDY DAIRE363NBTS A Bishop (Bushfield)
4IMPURITY378126.12G Dalton (Hazelwood North)
5GOTTA BE DAIRE2NBTS A Bishop (Bushfield)
6DON’S FANTASY5125.77N Vincent (Lal Lal)
7SOUTHWOOD SHELLY24662NBTJ M Drennan (Laang)
8LILY WHERE’S MUM3462126.02J M Karamatic (Lara)
9VINTAGE DIAMOND3NBTG Dalton (Hazelwood North)
10OUT OF PRINT2344NBTN A Stanley (Portland)
Race No. 3Norlane Hotel06:16PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1OUR MATE HENRY28587NBTP J Keane (Koroit)
2MISS PROMISCUOUS5561122.38L C Johnson (Warrnambool)
3GINGER DEEDS1622.54G F Taylor (Allansford)
4BLACK EXPRESSO115FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
5MORE LIGHTNING42122.51K ( P Mugavin (Killarney)
6MOBO GIRL83512NBTR M Mahony (Koroit)
7NEYTIRI71681NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
8BORREGO3411222.30C G Fox (Port Fairy)
9QUEEN NAYIS6616F22.38M J Gibbons (Lara)
10WHO TOLD SCOOBY57468NBTP W Brouwer (Branxholme)
Race No. 4Bamstone06:34PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FALCON’S OSIX34722FSHS N Fisher (Lara)
2COBOLCO BANDITO4223222.17P J Madden (Koroit)
3PURE ETHANE71725NBTG J Guy (Charlton)
4TINA SPARKLE61443NBTC J Elliot (Lancefield)
5BIG JOEY2231122.39K R Ward (Mount Moriac)
6WILD JACK JUNIOR5276522.03K R Ward (Mount Moriac)
7PEPSI POWER6352722.07R Harrowfield (Colac)
8RIDICULOUS33133FSHL M Barty (Marong)
Race No. 5Shortec Security06:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA BRUCE21173FSHG J Bate (Lara)
2STEP DANCE75633FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
3CARRAK35412FSHR L Massina (Golden Square)
4FROMELLES65447FSHG Watts (Lara)
5DYNA DARA21311FSHG J Bate (Lara)
6BOLDER35141NBTC Fisher (Brim)
7OUR LISA54147FSHG Watts (Lara)
8GO DIEGO GO2F42525.80S A Bishop (Bushfield)
9OUR PRESLEY87616FSHG Watts (Lara)
10MISS JARRAH71675NBTJ M Karamatic (Lara)
Race No. 6Norfolk Butchers Dual Distance Final07:11PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 450 Metres at Warrnambool Of $6,800 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormBestTrainer

1BUSH LAD44532NBTD J Fleming (Alvie)
2MOLLY DIAMOND3787126.09A Mcdowall (Nullawarre)
3CANDY FLOSS5111225.51J M Karamatic (Lara)
4MANDY SHIRAZ31422NBTG J Guy (Charlton)
5NEWMAN’S COUNTY5512125.52N A Stanley (Portland)
6RAINBOW’S GIFT13421NBTN M Carthew (Newcomb)
7MOLLY MOLLOY44471NBTC J Elliot (Lancefield)
8KID COLOSSUS1316225.78B J Shepheard (Glencoe)
9TINA SPARKLE61443NBTC J Elliot (Lancefield)
10MEPUNGA LEEZA2475325.52J E Mcdowall (Nullawarre)
Race No. 7 Bank07:33PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1ALETA ALLEN77473FSHG J Bate (Lara)
2WHERE’S LUKE71473NBTS N Fisher (Lara)
3BAHAMA BEAUTY4765425.70N A Stanley (Portland)
4BARRY BLOWOUT87524NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
5THECLA BALE56776NBTG J Bate (Lara)
6RAM MAN26871NBTN D Massina (Golden Square)
7FUEL PUMP34286NBTB E Finn (Herne Hill)
8SIDE BY SIDE11144FSTDL Bridges (Bald Hills)
9TIM TAM TIM71756NBTM A Mcguire (Raglan)
Race No. 8Greyhound Products Available07:49PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1HAMEL81565NBTG Watts (Lara)
2MOVEMBER MAC3158325.45L C Johnson (Warrnambool)
3BLEDISLOE1787725.62D J Fisher (Lara)
4DYNA COREY1221425.66G J Bate (Lara)
522371NBTG J Bate (Lara)
6DANDY DREAM1616325.51B N Morse ()
7UP AND AWAY22385FSHG J Bate (Lara)
8ALLEN MONARO3615525.75G J Bate (Lara)
9BIT FAMOUS1481625.64M Wright (Allansford)
Race No. 9Digicast Productions08:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SAFANA BALE54838NBTM A Mcguire (Raglan)
2CASH BY TWO56257NBTM Wright (Allansford)
3MEPUNGA TITAN1265622.33J E Mcdowall (Nullawarre)
4HE AIN’T CASPER3335722.28R Harrowfield (Colac)
5KIRABILLI KRUISE21564NBTR D Drew (Dennington)
6PRAIRIE PUZZLE16116NBTR L Massina (Golden Square)
7FLYING JAZZ4525422.35P R Lambert (Melton)
8WISHED6137422.52G F Taylor (Allansford)
9QUEEN NAYIS6616F22.38M J Gibbons (Lara)
10WHO TOLD SCOOBY57468NBTP W Brouwer (Branxholme)
Race No. 10The Vet 08:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1HENLIN HOOVER4765625.73E M Steel (Nullawarre North)
2CAMO’S BLUEDOLL42215NBTM E Cameron (Penshurst)
3SING SING64315NBTC Fisher (Brim)
4TURKISH DELIGHT1425.80N A Stanley (Portland)
5MO ABOVE38238NBTM A Mcguire (Raglan)
6ENTICE ME JULIET22521FSHJ M Karamatic (Lara)
7SOUTHWOOD SANDY6518325.65J M Drennan (Laang)
8SECRET BOY4125125.92J O’Neill ()
9EXTRA CLASSY63528FSTDM A Mcguire (Raglan)
10MATANG4658425.63E M Steel (Nullawarre North)
Race No. 11Bingo Sales (tier 3)08:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Warrnambool Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CHAMBERLAIN78746NBTM J Gibbons (Lara)
2MIZZY 33655NBTS Steiner (Warneet)
3CAMO’S FORCER51637NBTM E Cameron (Penshurst)
4PUZZLE TEDDY6788122.69K J Daisley (Lismore)
5BLACK BEN’S SON3758722.58J Brouwer (Branxholme)
6MY GIRL SPIC77774FSHG A Smart (Drouin)
7BETH BABE’S BOY8T63522.50P W Brouwer (Branxholme)
8ANNMALA MAGIC57554NBTM J Gibbons (Lara)
9CARRA WINSLOW88788NBTR S Proctor (Westmere)
10EBONY VIRUS44553NBTK J Daisley (Lismore)
Race No. 12Clancey Bros Menswear09:11PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1CALEB BALE31828NBTJ M Sturgess (Smythesdale)
2BLACK CHAMPAGNE54573FSHG Dalton (Hazelwood North)
3NAVAJO PUZZLE24211FSHR L Massina (Golden Square)
4CUGA BANDIT5536422.22C Billington (Portland)
5JIMMY COCO33855NBTL R Sturgess (Smythesdale)
6LEKTRA GOLD25517NBTS N Fisher (Lara)
7DRIBBLES DOUGLAS26667NBTK R Ward (Mount Moriac)
8EGYPTIAN RULER12555NBTD R Knight (Smythesdale)
9WHO TOLD SCOOBY57468NBTP W Brouwer (Branxholme)
10QUEEN NAYIS6616F22.38M J Gibbons (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments