Saturday 30th July 2011

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday 30th July 2011

Race No. 1Peter’s Project05:36PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1GLENFERRIE LASSFSHK Lloyd (Anakie)
2SELF SABOTAGE67445NBTR C Duncan (Portland)
3GROOVY MAC4FSHM Meyer (Deer Park)
4LIKA MENACE8FSHA Courts (Corio)
5PURE MAGANDA2FSHN Wynd ()
6FIRST RECITALFSHN A Stanley (Portland)
7BART JORDAN26NBTM A Delbridge (Balliang)
8EXQUISITE GEMFSHW C Newson (Eaglehawk)
9AMBERLY QUEEN678F4NBTM J Gibbons (Lara)
10BAHGALLAH GIRL8567NBTM J Gibbons (Lara)
Race No. 2Norlane Hotel05:51PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1MISS DRYSDALE25FSHN Wynd (Lismore)
2FORRESTER28863NBTM J Gibbons (Lara)
3PAPER CHASER663NBTM K Lloyd (Anakie)
4PLATINUM GEMFSHW C Newson (Eaglehawk)
5GOLDEN NEWS2FSHC M Taylor (Raywood)
6JORDAN TO ADENFSHM A Delbridge (Balliang)
7ZOE’S PROMISEFSHL Z Lenehan (Koroit)
8CALICO MAGIC4NBTN D Sheehan (Koroit)
9SUPERSMART JET74755NBTD J Rowan (Warrnambool)
10WHO BE WHAT3784FSHF W Hand (Warracknabeal)
Race No. 3Bamstone06:07PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1WEROMBI ROADFSHC Billington (Portland)
2ROCKY LECERF5NBTM Wright (Allansford)
3CONCHALIO22341FSHC M Taylor (Raywood)
4GAME CHANGER3644NBTB N Morse ()
5CRYSTAL CARNAGE88277FSTDS J Sturgess (Smythsdale)
6WONGAWILLI VILA56338FSTDG J Bate (Lara)
7WOLLOMBI ARANDT37177NBTP A Simone (Pirron Yallock)
8MR. BLUE PANTS7NBTS W Bruce (Warrnambool)
9BE BACK478FSHN D Massina (Golden Square)
10GRAND BELLA786NBTR M Mahony (Koroit)
Race No. 4Macey’s Bistro Final ()06:24PM (VICtime)
Maiden Final event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,552,405 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $1,551,000.

No.NameFormBestTrainer

1EL MOROCCO63NBTB A Baxter (Harrow)
2KIRABILLI DARCY2442NBTR D Drew (Dennington)
3QUIET BRAD25125.58G J Elliott (Southern Cross)
4BATHILDA BAGSHOT125.99L Cockerell (Buckley)
5DOMAIN ROAD24233NBTK P Jakobi ()
6LYRA BELLACQUA26126.05N A Stanley (Portland)
7TALANJEE MAGGIE62NBTG F Taylor (Allansford)
8HORIZON FAST26325NBTF W Hand (Warracknabeal)
9WICKED MAGIC33NBTI R Garland ()
10WICKED TRIP34NBTI R Garland (Bendigo)
Race No. 5Wgrc Members Trophy Ht106:41PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER TRAIN82515NBTJ R Maple (Little River)
2RAZZ’S BOY16641NBTE F Caruana (Tarneit)
3WISHED7455622.52G F Taylor (Allansford)
4WALK DON’T RUN27754FSHL M Allen (Darnum)
5HILL TOP SAM52743FSHM A Delbridge (Balliang)
6MORE LIGHTNING1416522.30K ( P Mugavin (Killarney)
7CYCLONE COUNTRY12822NBTR L Massina (Golden Square)
8TRUE HOUSE72143NBTK Lloyd (Anakie)
9AQUA SURF17388NBTR L Patzel (Mount Gambier)
10POETIC SHIRAZ6347FNBTW M Wilson (Mumbannar)
Race No. 6Port Fairy Netball Club07:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1CHYNA RUN17FSTDM A Delbridge (Balliang)
2DOUBLE CENTURY18271FSTDM Robinson (Clifton Springs)
3NAVAJO PUZZLE12438FSTDR L Massina (Golden Square)
4MINNI MOOKSTA71633NBTR M Mahony (Koroit)
5ARVO’S HANNAH32112NBTM A Delbridge (Balliang)
6HE AIN’T CASPER76212NBTR Harrowfield (Colac)
7BIT FAMOUS3843325.64M Wright (Allansford)
8BRADEESHA STAR44422NBTP A Simone (Pirron Yallock)
9MODERN STONE46555NBTK ( P Mugavin (Killarney)
10ARVO’S BIANCA13365FSHM A Delbridge (Balliang)
Race No. 7Wgrc Members Trophy Ht207:24PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1QUEEN NAYIS5417222.38M J Gibbons (Lara)
2TURKISH DELIGHT42353FSTDN A Stanley (Portland)
3RED LIGHT ROONEY47777NBTJ D Frewin (Newtown)
4WHERE’S LORRY7222222.32L Delbridge (Balliang)
5GINGER DEEDS1664722.54G F Taylor (Allansford)
6BIG JOEY1724322.39K R Ward (Mount Moriac)
7ELLA ALLEN12253NBTG J Bate (Lara)
8TIGER FLY6121722.44C Billington (Portland)
9POETIC SHIRAZ6347FNBTW M Wilson (Mumbannar)
10AQUA SURF17388NBTR L Patzel (Mount Gambier)
Race No. 8Port Fairy Football Club07:49PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DANDY DREAM6163725.51B N Morse (Cranbourne)
2RAINBOW’S GIFT42131NBTN M Carthew (Newcomb)
3BUNJI2637125.42T J Allen (Darnum)
4AROLOK SHEIK5188725.98J H Riches (The Sisters)
5SOLVED MOMENT2131625.58T J Price ( East)
6NEWMAN’S COUNTY214F425.52N A Stanley (Portland)
7KATSIDIS1343525.51G J Bate (Lara)
8ARVO’S GOTCHA72657NBTM A Delbridge (Balliang)
Race No. 9Wgrc Members Trophy Ht308:05PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1KREUZER MURPHY52727NBTE F Caruana (Tarneit)
2OCEAN MAGIC18421NBTK ( P Mugavin (Killarney)
3RIDICULOUS13363NBTL M Barty (Marong)
4JIMMY COCO55638NBTL R Sturgess (Smythesdale)
5MISS ALOUETTE16114FSHK R Ward (Mount Moriac)
6EUMERALLA LASS46222NBTN D Sheehan (Koroit)
7KIRABILLI KRUISE64637NBTR D Drew (Dennington)
8EMILY LIMES12422.35R P Brewer (Camperdown)
9AQUA SURF17388NBTR L Patzel (Mount Gambier)
10POETIC SHIRAZ6347FNBTW M Wilson (Mumbannar)
Race No. 10Wgrc Members Trophy Ht408:29PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1PORTLEE LADY1122.53P A Simone (Pirron Yallock)
2PRAIRIE PUZZLE16265NBTR L Massina (Golden Square)
3DRIBBLES DOUGLAS72284NBTK R Ward (Mount Moriac)
4JUMPING JIMMY62378NBTA L Meyer (Hoppers Crossing)
5VAPOUR MIST7471322.77N D Sheehan (Koroit)
6YABBIE’S A CAMO34414NBTK J Daisley (Lismore)
7GALBA JACK7651122.04J R Maple (Little River)
8SONIC CHICK22283NBTM A Delbridge (Balliang)
9AQUA SURF17388NBTR L Patzel (Mount Gambier)
10POETIC SHIRAZ6347FNBTW M Wilson (Mumbannar)
Race No. 11Wgrc Members Trophy Ht508:49PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1OUT OF PRINT4416422.62N A Stanley (Portland)
2CLAMP CHAMP22288FSHN D Massina (Golden Square)
3MONOLITA4434622.42C G Fox (Port Fairy)
4EGYPTIAN RULER25553NBTD R Knight (Smythesdale)
5TEN YEARS GONE51117FSHA Paraskevas (Kilmany)
6MINNIE POWER32112FSHL M Allen (Darnum)
7ANNMALA MAGIC56155NBTM J Gibbons (Lara)
8MOVEMBER MAC5833422.30L C Johnson (Warrnambool)
9POETIC SHIRAZ6347FNBTW M Wilson (Mumbannar)
10AQUA SURF17388NBTR L Patzel (Mount Gambier)
Race No. 12Greyhound Products Online (tier 3)09:08PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Warrnambool Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CREDIBLE WITNESS74516NBTS J Sturgess (Smythsdale)
2EBONY VIRUS34166NBTK J Daisley (Lismore)
3RAY LIMES27545NBTR P Brewer (Camperdown)
4FOLLOW MY DAD78755FSHG Couldridge (Newstead)
5OUR MO75667NBTS R Blacksell (Cape Bridgewater)
6BLONDE DYNAMITE62382NBTB A Baxter (Harrow)
7MAGIC JAY MAN4243526.01S W Bruce (Warrnambool)
8MOZZIE GALORE6837525.68A M Mcinnes (Elliminyt)
9CHAMBERLAIN46345NBTM J Gibbons (Lara)
10MODERN STONE46555NBTK ( P Mugavin (Killarney)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments