Sunday, 27 December 2015

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Sunday, 27 December 2015

Race No. 1Cassign Design5:57 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PETENTIM [M]33523FSHP Dunlevey (Cohuna)
2ZIEVA [M]272FSHD Geall (Lara)
3HANNEBERY THYME [M]72T78FSHD Taylor (Durham Lead)
4HOREY’S PAL [M]4FSHP Dunlevey (Cohuna)
5ELLA RHODE [M]32NBTN Mccullagh (Warrnambool)
6CATSFORD ALLAN [M]75323NBTC Kampman (Hawksdale)
7NIKITA’S MARLOW [M]7FSHL Harris (Somerville)
8IT’S AN ARANDT [M]4FSHM Zammit (Exford)
9MARLOW NIKITA [M]Res.6FSHT Kennedy-harris (Somerville)
10CHEEKY ELLYSE (SA)[M]Res.7FSHG Campbell (Anakie)
Race No. 2Wbl Fencing Specialists (1-4 Wins) Ht16:12 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND DANCER (NSW)[5]1711625.75(8)G Campbell (Anakie)
2HIDDEN EFFECTIVE (NSW)[6]38745NBTE Steel (Nullawarre North)
3ZAMBORA JAI (NSW)[7]54347FSHM Mallia-magri (Avalon)
4MEPUNGA NICK [5]26F4325.43(6)J Mcdowall (Nullawarre)
5SMOOTH SILVER (NSW)[5]26372NBTJ Formosa (Heathcote)
6CHEQUE HER OUT [5]41416FSHS Daniliuk (Sunbury)
7COUSIN COSMO [5]6425825.41(1)C Treherne (Lara)
8PROVEN SCARY [5]5562125.52(2)P Carter (Horsham)
9PRUE JAY [7]Res.85685FSHD Jones (Devon Meadows)
Race No. 3Wbl Fencing Specialists (1-4 Wins) Ht26:32 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CATCH FIRE [5]21118FSHP Clark (Wangaratta)
2ZELEMAR JOKER [4]3377825.99(5)P Carter (Horsham)
3LYNLEA JAKE [5]2617525.69(4)J Mcdowall (Nullawarre)
4DERBY GIRL [5]4324525.62(5)S Jervies (Warrnambool)
5ALLEN IMPOSE (NSW)[6]46514NBTT Womann (Lara)
6DREAM OF FAME [6]5611FFSHA Langton (Anakie)
7CHELSEA DROGBA [5]55334FSHJ Formosa (Heathcote)
8MOUYONG JIMMY [6]68773NBTW Duniam (Little River)
9PRUE JAY [7]Res.85685FSHD Jones (Devon Meadows)
Race No. 4Wbl Fencing Specialists (1-4 Wins) Ht36:56 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SPINNER [5]52367NBTT Jones (Devon Meadows)
2MIRACLE WHIP (NSW)[5]73251FSHD Geall (Lara)
3TEAR AWAY MOON [5]3624225.51(1)R Mahony (Southern Cross)
4TAIL PIPE [5]55121NBTS Ferguson (Avalon)
5SHELLINGTON [7]6125.71(4)T Womann (Lara)
6INFINITE SENOR [5]61367NBTJ Ward (Lake Goldsmith)
7OH LELE PETER [5]7363525.72(5)G Campbell (Anakie)
8AROLOK DORA [5]1343425.76(8)J Riches (The Sisters)
9PRUE JAY [7]Res.85685FSHD Jones (Devon Meadows)
Race No. 5Wbl Fencing Specialists (1-4 Wins) Ht47:14 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BENNY BIG HEAD [6]2434325.49(1)M Wright (Allansford)
2BARRIER REEF [6]3166225.71(1)T Womann (Lara)
3PINK SHOELACES [7]463125.77(8)A Langton (Anakie)
4TALANJEE STIFF [5]1622325.54(7)G Taylor (Allansford)
5PROVEN CROWN [5]12133FSHP Clark (Wangaratta)
6ENVIRONMENTALIST [7]54767NBTJ Ward (Lake Goldsmith)
7MEPUNGA TED [5]2115525.73(8)S Elsum (Camperdown)
8BREAK THE CODE [5]27541NBTS Daniliuk (Sunbury)
9PRUE JAY [7]Res.85685FSHD Jones (Devon Meadows)
Race No. 6Koroit Street Tab7:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SILVERTOP (NSW)[5]76638NBTJ Magri (Avalon)
2HERE’S ARCHIE (NSW)[5]48114FSTDD Geall (Lara)
3LE LUCA [5]42682NBTJ Formosa (Heathcote)
4MAHOGANY SAPHIRE [5]28787FSHA King (Sulky)
5GLASS ROOF [5]61246FSTDJ Britton (Anakie)
6IMA LONELY BOY (QLD)[5]16572NBTS Ferguson (Avalon)
7WISE HARVEY (WA)[5]11277NBTJ Britton (Anakie)
8COSMIC SHEZ (NSW)[5]15641FSHJ Fothergill (Heathcote)
9BRANDON’S WAY [5]Res.28867NBTT Jones (Devon Meadows)
10FIERY FOX [5]Res.64364FSHA King (Sulky)
Race No. 7Wbl Fencing Specialists (1-4 Wins) Ht57:59 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DREAM DATE [6]23153NBTA Langton (Anakie)
2REIGNLEE [5]21737NBTC Van lieshout (Mickleham)
3SUNDAY SIPPER [5]55452FSHP Dunlevey (Cohuna)
4TEXTA ARANDT [7]517FSHM Brealey (Exford)
5SAYWAH TONAYO [5]7312125.56(8)L Lenehan (Koroit)
6AROLOK HOBO [7]1435526.22(2)P Riches (The Sisters)
7MAXIMUM MELVA [6]35662NBTC Grenfell (Avalon)
8SMART ACTION (NSW)[5]13122FSHG George (Beulah)
9PRUE JAY [7]Res.85685FSHD Jones (Devon Meadows)
Race No. 8Macey’s Bistro8:22 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SAY AGAIN (NSW)[3]7554225.39(5)R Harrowfield (Colac)
2KIRABILLI ROSIE [3]5138725.36(2)R Drew (Dennington)
3SONIC DASH [4]7263425.57(3)A Langton (Anakie)
4CLASSY SPARKS [4]1473625.40(2)N Mcrae (Clyde)
5PLAY A KAZOO [4]2223825.38(1)G Glass (Kyabram)
6CHEAP CURRENCY [3]5274725.31(6)K Mugavin (Killarney)
7NOT HELD (NSW)[4]77664FSTDJ Fothergill (Heathcote)
8DIVA’S SHADOW [4]11815FSHJ Britton (Anakie)
Race No. 9Wbl Fencing Specialists (1-4 Wins) Ht68:39 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ERNIE OLD [4]7436225.70(3)L Morshead (Barongarook)
2UNIQUE AFFAIR [6]18375FSHC Van lieshout (Mickleham)
3BOOKBINDER [6]36737NBTC Treherne (Lara)
4BEYOND THE VALLY (SA)[5]35421NBTG Campbell (Anakie)
5MASTER BEKIM [6]46224FSHC Grenfell (Avalon)
6STEFANOVIC [5]23116NBTG Peach (Cape Clear)
7WHO’S DRIVING [7]17763NBTA Langton (Anakie)
8ALLEN JEER (NSW)[5]45211NBTT Womann (Lara)
9PRUE JAY [7]Res.85685FSHD Jones (Devon Meadows)
Race No. 10Eureka Sheds8:57 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WOOLLY WARBO [7]33253NBTM Wright (Allansford)
2ALTESSE [7]21538NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
3ROLL ‘EM MIGHTY [7]42225FSHJ Formosa (Heathcote)
4COSMIC COAD (NSW)[6]54177FSHR Colpoys (Bass)
5LEKTRA TURBO [7]82381NBTP Lenehan (Toolong)
6DEADSET JET [7]55273FSHT Deglaitis (Moolap)
7BIGBOY BROWNLESS [6]12688FSHS Chircop (Smythesdale)
8HEY THERE BARBIE [6]5F212NBTE Deglaitis (Moolap)
9NIKITA’S NITRO [6]Res.7F64TFSHT Kennedy-harris (Somerville)
10MISTEL ALLEN (NSW)[7]Res.68756FSHF Matthyssen (Red Lion)
Race No. 11Coast Fm & 3yb9:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SPANKY’S LEGACY (NSW)[5]87387FSHC Grenfell (Avalon)
2MISS ROSSI [4]2315122.03(1)T Womann (Lara)
3LITTLE POOKIE [5]23524NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
4MORSON SENOR [4]1452422.15(7)L Morshead (Barongarook)
5LOCKED OUT [5]34178FSHJ Formosa (Heathcote)
6MENDES [5]12113FSTDR Glass (Kyabram)
7HAWKA TRON [4]2776122.11(7)M Mallia-magri (Avalon)
8WILD DOUGLAS (NSW)[5]3431422.42(2)C Pirani (Boronia)
9ACQUITTED [5]Res.11186FSHL Harris (Somerville)
10COSMIC SHIRAZ (NSW)[5]Res.T7517FSHR Colpoys (Bass)
Race No. 12Carpetcourt9:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PARIS ROUBAIX [5]84451NBTS Hooke (Huntly)
2COSMIC LOLA [5]16336NBTC Treherne (Lara)
3TEAR AWAY BABE [5]41412NBTR Mahony (Southern Cross)
4STUMBLE [5]34124FSHJ Burch (Devon Meadows)
5RENNICANE [5]12244NBTR Glass (Kyabram)
6SHIFTY JACK [5]68612NBTA King (Sulky)
7COME ON LASSY [5]14337NBTJ Stavropoulos (Craigieburn)
8GUNMETAL DIVA [5]F8DD2FSHJ Formosa (Heathcote)
9PEP CEE KOLA [5]Res.7452722.23(1)S Kruckel (Lake Goldsmith)
10BRIGHT FLAME [5]Res.28186NBTR Martin (Merbein)