Thursday, 10 July 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 10 July 2014

Race No. 1Norfolk Butchers6:42 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MISCHIEF MAKER [M]43353NBTA Courts (Corio)
2COSMIC BUDDY [M]62865NBTK Gavin (Killarney)
3MISSY IRENE [M]3NBTG Taylor (Allansford)
4CERBERUS [M]6FSHM Quick (Haddon)
5BARBIE BOY [M]3T858NBTA Carman (Warrnambool)
6LITTLE CAVIAR [M]24273NBTP Teuma (Winslow)
7GRAND OCEAN [M]4NBTK Mugavin (Killarney)
8BANANA BLANKET [M]FSHL Harrowfield (Colac)
9DYNAMITE DIVA [M]Res.84456NBTL Johnson (Yarpturk)
10DR. DEBBIE [M]Res.68686NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 2Warrnambool Gotba7:05 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DAVROS [M]8FSHR Gavin (Killarney)
2EL HURACAN [M]5586NBTA Courts (Corio)
3OPULENT ROSE [M]755FSHR Brook (Elliminyt)
4RIVER ROMANCE [M]72877FSHT Womann (Lara)
5OCCUPATION LAD [M]52568NBTP Fish (Dennington)
6OLD JOCK [M]4546NBTN Stanley (Portland)
7AIDEN BAXTER (NSW)[M]745FSHT Womann (Lara)
8DEMOLITION GUY [M]637FSHM Bowerman (Raglan)
9CEE PORT [M]Res.6F778FSHE Boers (Allestree)
Race No. 3Koroit Street Tab Final (gobis)7:29 PM (VIC time)
Maiden Final event over 390 metres at Warrnambool Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1MEADOW VIEW [5]3122.67(3)P Keane (Koroit)
2THOMELI BEC [5]122.44(4)G Taylor (Allansford)
3HEZA APPLE [5]122.31(1)V Awramenko (Waurn Ponds)
4MAGIC APPLE [5]4122.11(4)J Riley (Wallington)
5DYNA NORFOLK (NSW)[5]2122.54(2)J Hunt (Avalon)
6DYNA BRAINIAC (NSW)[M]33232NBTA Dailly (Anakie)
7NEXT GRANGE [M]52272NBTE Vigor (Anakie)
8QUANTUM BALE (NSW)[M]562NBTT Womann (Lara)
9ZEPPELIN BALE (NSW)[M]Res.2NBTJ Hunt (Avalon)
10AROLOK MOLLY [M]Res.52NBTP Riches (The Sisters)
Race No. 4Kermonds Hamburgers7:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOCKI AND BOYS [5]27116FSHD Geyer (Moolap)
2BRUMBY BOY [5]65713NBTJ Maple (Little River)
3CLASSIC CAPER [5]2146NBTL Harrowfield (Colac)
4TIK TOK BOOM [5]74237FSTDK Gavin (Killarney)
5OSTI’S MOMENT (NSW)[5]36376NBTM Niele (Berringa)
6PSYCHOTIC BOB [5]21422.39(1)M Lloyd (Anakie)
7RUMBALARA GIRL [5]1452422.67(2)E Steel (Nullawarre North)
8CUDGEE’S JASPER [5]461622.42(1)G Hunt (Cudgee)
9RED CRY [5]Res.58688NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 5Bendigo Bank8:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DAKKA’S SHADOW [5]35663NBTA Courts (Corio)
2OUTLAW CHARLIE (NSW)[5]16617FSTDM Bird (Colac)
3REPEAT [5]58346FSHT Mitchell (Lara)
4STETSON EXCITE (NSW)[5]17316FSHB Weis (Portland)
5CETTE FOR GALORY [5]77525NBTR Britton (Lara)
6BLACK MACOY (QLD)[5]4725625.78(1)M Gibbons (Lara)
7HONEY BLOSSOM [5]48386NBTV Brook (Colac)
8CROCKETT’S BOY [5]3886426.16(6)E Steel (Nullawarre North)
9GEISHA ANGEL [5]Res.58855NBTC Ward (Portland)
Race No. 6Eureka Sheds8:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHOULD YOU DAIRE [5]37866NBTB Boers (Allestree)
2MAD BOY MAX [5]88886NBTS Blacksell (Cape Bridgewater)
3DYNA OLWEN (NSW)[5]76261NBTR Camilleri (Lara)
4KALDEN CRIXUS (WA)[5]14576FSTDR Drew (Dennington)
5PRANCING LAD [5]18453NBTR Gavin (Killarney)
6HOOFLA [5]57737NBTE Vigor (Anakie)
7BLACK SALT [5]78115FSHK Karamatic (Lara)
8MR. FOX [5]22815FSHR Britton (Lara)
9GEISHA ANGEL [5]Res.58855NBTC Ward (Portland)
Race No. 7Coast Fm & 3yb8:57 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CAIRNLEA ELLIE [4]5146622.10(8)R Britton (Lara)
2THRASHING OSTI (NSW)[4]1142122.08(8)M Niele (Berringa)
3MCGUIRE MAGIC [4]7514422.32(8)M Lloyd (Anakie)
4WHATTA BREW [4]7324822.26(7)R Brewer (Camperdown)
5ELITE WATCH [4]1652522.36(6)J Frewin (Anakie)
6SMILEY GEORGE [4]5137522.32(1)G George (Beulah)
7MR. PIPELINE (SA)[5]21472FSHJ Formosa (Heathcote)
8OUR LUCKY DAY [4]1186522.23(6)E Steel (Nullawarre North)
9RED CRY [5]Res.58688NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 8Www.tab.com.au9:21 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SURE CHEAP [4]2216825.29(7)K Mugavin (Killarney)
2SANTA STORM (NSW)[5]64141NBTK Lloyd (Anakie)
3HE WENT OFF [5]12F6425.35(2)I Vigor (Anakie)
4SHAW STREET RACE (NSW)[5]7337325.43(8)R Brewer (Camperdown)
5CRACKERJACK LAD [5]86436NBTA Courts (Corio)
6WE ARE GEELONG [5]87386FSHM Karamatic (Lara)
7PRINCE BALING (NSW)[4]4243225.81(3)D Drew (Dennington)
8NIMBLE TIGER [4]5485225.51(5)D Goudge (Illowa)
9GEISHA ANGEL [5]Res.58855NBTC Ward (Portland)
Race No. 9Protectcorp Securities9:43 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHIEF [5]F2222FSHR Britton (Lara)
2RUSTY PEG [5]6362322.31(5)E Steel (Nullawarre North)
3SEANNA CELESTE (NSW)[5]15262NBTE Lloyd (Anakie)
4JUST A TASTE [5]13336FSHK Karamatic (Lara)
5BELENA PRINCE [5]18T71NBTR Brewer (Camperdown)
6KIRABILLI JAXSON [5]17458NBTR Drew (Dennington)
7ELITE CIRCLE [5]41441NBTK Lloyd (Anakie)
8JAZZY OSTI (NSW)[5]15336NBTM Niele (Berringa)
9RED CRY [5]Res.58688NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 10Macey’s Bistro10:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE WASABI [5]64385NBTJ Weir-smith (Dooen)
2DYNA PRANKSTER (NSW)[5]31455FSHR Camilleri (Lara)
3HETALIA BALE (NSW)[5]4163FSTDT Womann (Lara)
4NO BOUNTY [5]13FSHS Daniliuk (Sunbury)
5MAYBE VEGAS [5]43585FSTDV Awramenko (Waurn Ponds)
6ACTIVATION (NSW)[5]621FSHG George (Beulah)
7IMA SCREW LOOSE [5]61634NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
8PEYTON PARADISE [5]53558FSHM Quick (Haddon)
9GEISHA ANGEL [5]Res.58855NBTC Ward (Portland)
Race No. 11Cassign Design10:22 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PROWLING LAD [5]2588522.37(1)R Tartaglia (Newcomb)
2USAIN BURST [5]14222FSHG George (Beulah)
3KETUT’S KAPUT [5]1217822.13(8)E Vigor (Anakie)
4OUT THIS WAY (NSW)[5]21254NBTB Weis (Portland)
5BOMBER OSTI (NSW)[5]12324NBTM Niele (Berringa)
6AUNTY JANET [5]13215FSHJ Formosa (Heathcote)
7DEE TEE [5]34213NBTG Lane (Bushfield)
8ALARMING [5]36162NBTJ Fothergill (Numurkah)
9RED CRY [5]Res.58688NBTP Herry (Mortlake)