Thursday, 12 June 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 12 June 2014

Race No. 1Cassign Design6:45 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KIRABILLI LOLA [M]5NBTD Goudge (Illowa)
2BELLA LESTRANGE [M]22752NBTS Elsum (Camperdown)
3RELENT (SA)[M]6NBTC Fox (Rosebrook)
4MISCHIEF MAKER [M]22243NBTA Courts (Lara)
5PIN WHEEL [M]27NBTP Osborn (Bungador)
6BULL BAR MAISIE [M]88873FSHA Harding (Hamilton)
7SAVE GERONIMO [M]FSHD Carr (Blowhard)
8SNITZEL VON KRUM [M]53257NBTJ Sheahan (Warrnambool)
9KINLOCH CREEK [M]Res.FSHP Crawley (Mortlake)
10OUR BANJO [M]Res.52644NBTN Carthew (Newcomb)
Race No. 2Koroit Street Tab7:04 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KENNETT’S CURSE [M]83436FSHR Keating (Portland)
2CUDGEE’S JASPER [M]4FSTDG Hunt (Cudgee)
3DAWN WAKER (NSW)[M]18FSHS Bruce (Warrnambool)
4NEXT GRANGE [M]23835NBTE Vigor (Anakie)
5SUPER DOT [M]62522NBTN Wynd (Lismore)
6CLASSIC CAPER [M]2NBTL Harrowfield (Colac)
7EL HURACAN [M]5NBTA Courts (Lara)
8SAN TAN TROUT [M]2FSHC Billington (North Portland)
9WHERE’S AVA [M]Res.37FSHG Bumpstead (Wendouree)
10KINLOCH CREEK [M]Res.FSHP Crawley (Mortlake)
Race No. 3Norfolk Butchers Dual Distance Ht17:21 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REMONSTRATE [5]72858FSTDR Keating (Portland)
2KEEP CALM [5]13411FSTDP Anderton (Devon Meadows)
3BADOOTA GIRL [5]26637NBTP Rowan (Warrnambool)
4TRUDAL BELLA [5]35767NBTM Gibbons (Lara)
5SCHMOO [5]31725FSTDJ Sharp (Lara)
6MAGIC MANTLE [5]64211FSHW Kirk (Melton West)
7MAJOR TALENT [5]38416FSHB Hodgson (Smythesdale)
8MISS SIBERIA [5]4815425.92(1)B Bunworth (Casterton)
Race No. 4Norfolk Butchers Dual Distance Ht27:37 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK GYPSY [5]77776FSHB Chapman (St Albans)
2SOUTHWOOD PLUTO [5]1154425.90(4)P Crawley (Mortlake)
3GRAND ILLUSION [5]35167FSHP Dapiran (Northwood)
4LEKTRA ROSE [5]24736NBTJ Sharp (Lara)
5SOFA SO GOOD [5]11252NBTI Vigor (Anakie)
6STARBRIGHT [5]11166NBTV Millington (Great Western)
7MISS JACOVELLA [5]1F212FSTDG Lane (Bushfield)
8CRACKERJACK DAD [5]4678325.86(1)M Gibbons (Lara)
Race No. 5Norfolk Butchers Dual Distance Ht37:59 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JACK’S PRINCE [5]75731NBTK Quinn (Cundare)
2LEKTRA STROKE [5]47565NBTJ Sharp (Lara)
3MEPUNGA LOCKY [5]4886625.53(3)S Elsum (Camperdown)
4TROPICAL OASIS [5]32314NBTB Dapiran (Northwood)
5SLEEVE’S REVENGE [5]65474FSHV Giles (Bamawm)
6DAKKA’S SHADOW [5]78833NBTA Courts (Lara)
7SHE CAN WHIRL [5]618T6NBTV Mcdonald (Yangery)
8BRODEN RAIN [5]84514FSHA Setford (Devon Meadows)
Race No. 6Norfolk Butchers Dual Distance Ht48:21 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRABHAM [5]51554FSHD Peckham (Allendale East)
2KOSI CAN [5]2452325.53(4)P West (Warrnambool)
3DERMOTT [5]14845FSHR Keating (Portland)
4MATILDA ARCADE [5]6721325.71(2)J Weir-smith (Dooen)
5IMA LEGEND [5]34725FSHD Minarelli (Cranbourne)
6WHY NOT ROWAN [5]83533NBTA Harding (Hamilton)
7LEKTRA DREAMER [5]25163NBTJ Sharp (Lara)
8TRUE TO GOD [5]4475625.71(7)V Mcdonald (Yangery)
Race No. 7Norfolk Butchers Dual Distance Ht58:46 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KETUT’S KAPUT [5]12112NBTE Vigor (Anakie)
2BARJAS [5]37353NBTD Hammerstein (Ararat)
3MAGNUM OASIS [5]1216625.90(3)B Dapiran (Northwood)
4SHOULD YOU DAIRE [5]51837NBTB Boers (Allestree)
5FLUKE OF FANTASY [5]1522325.49(1)P Crawley (Mortlake)
6MAJOR SMASH [5]25726NBTB Hodgson (Smythesdale)
7TYE ME UP [5]4844125.73(1)T Mcdonald (Yangery)
8NORTH ONTARIO [5]4731825.57(8)G Bumpstead (Wendouree)
Race No. 8Dulux Group9:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING DALLAS (NSW)[5]34166NBTP Dapiran (Northwood)
2DYNA OLWEN (NSW)[5]53116FSHR Camilleri (Lara)
3MOLLY BELLA [4]4253425.65(2)A Mcdowall (Nullawarre)
4MOLLY MICHELLE [5]38132NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
5TRULY LOYAL [4]7774325.81(4)D Fisher (Lara)
6MURF’S ANGEL (SA)[5]24413FSHD Peckham (Allendale East)
7BOURNE AGAIN (SA)[5]25325NBTD Peckham (Allendale East)
8POLISHED STEEL (NSW)[5]13733FSHA Craven (Wangaratta)
9MAD BOY MAX [5]Res.66888NBTS Blacksell (Cape Bridgewater)
Race No. 9Norfolk Butchers Dual Distance Ht69:29 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SOHO SHINGANA [5]14628NBTS O’brien (Gordon)
2MINER RUSH [5]21144FSTDG Bumpstead (Wendouree)
3MULTI KING [5]63673NBTJ Sharp (Lara)
4MR. NICE GUY [5]43624FSHR Keating (Portland)
5STARLIGHT SAFARI [5]77117NBTR Wombwell (Coleraine)
6GRAND LEGACY [5]16314FSHP Dapiran (Northwood)
7MITCH SPARRABUSH [5]31217NBTL Mitchell (Teesdale)
8JACK’S LEGEND [5]1555426.10(6)K Ward (Mount Moriac)
Race No. 10Kermonds Hamburgers9:51 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ROWCHESTER KING [4]8325F22.35(5)N Stanley (Portland)
2BONNIE’S REVENGE [5]64327FSHP Bartlett (Bamawm)
3NIC NAT NUI [4]5354322.02(5)K Bravo (Lovely Banks)
4DEE TEE [5]81734NBTG Lane (Bushfield)
5SOHO SWEET GAL [5]18761NBTH Quick (Llandeilo)
6IMA HARLEY [5]2732822.11(8)R Walsh (Koroit)
7PROWLING LAD [5]5767222.37(1)R Tartaglia (Newcomb)
8TARN STAR (NSW)[5]14812NBTG Campbell (Peechelba)
9KALLARA TIPENE [5]Res.44556NBTS Colpoys (Warneet)
Race No. 11Coast Fm & 3yb10:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DEE BEE GOLD [5]6678222.38(5)D Geyer (Moolap)
2GEORGE DELAKER (QLD)[5]55613FSHA Setford (Devon Meadows)
3WESTLAKE PRINZ [5]15545NBTC Billington (North Portland)
4HAGGIS LAD [5]2726122.55(1)M Gibbons (Lara)
5GET ME [5]28718NBTV Millington (Great Western)
6RUSTY PEG [5]5446322.31(5)E Steel (Nullawarre North)
7CHILI DIVA [5]43464FSHD Peckham (Allendale East)
8SEABROOK SNOW [5]32224NBTS Elsum (Camperdown)
9KALLARA TIPENE [5]Res.44556NBTS Colpoys (Warneet)