Thursday, 19 June 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 19 June 2014

Race No. 1Cassign Design6:50 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SAVE GERONIMO [M]6FSTDD Carr (Blowhard)
2HONEYDUKES [M]84743NBTB O’keefe (Wangoom)
3VOLATILE BALE (NSW)[M]27FSHT Womann (Lara)
4KENNETT’S CURSE [M]43636NBTR Keating (Portland)
5OLD JOCK [M]4FSHN Stanley (Portland)
6SUPER DOT [M]25227NBTN Wynd (Lismore)
7WHERE’S AVA [M]37FSHG Bumpstead (Wendouree)
8KINLOCH CREEK [M]FSHP Crawley (Mortlake)
9QUANTUM BALE (NSW)[M]Res.5FSHT Womann (Lara)
10DAWN WAKER (NSW)[M]Res.184NBTS Bruce (Warrnambool)
Race No. 2Norfolk Butchers Dual Distance S/f17:11 PM (VIC time)
S/E Semi Final event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND ILLUSION [5]51673FSTDP Dapiran (Northwood)
2SCHMOO [4]1725222.44(7)J Sharp (Lara)
3MAGNUM OASIS [5]21662FSTDB Dapiran (Northwood)
4MATILDA ARCADE [5]72131NBTJ Weir-smith (Dooen)
5MEPUNGA LOCKY [4]8866322.11(6)S Elsum (Camperdown)
6GRAND LEGACY [5]63141FSTDP Dapiran (Northwood)
7SLEEVE’S REVENGE [5]54744FSTDV Giles (Bamawm)
8MR. NICE GUY [5]36244FSTDR Keating (Portland)
9FLUKE OF FANTASY [5]Res.52235NBTP Crawley (Mortlake)
10BRABHAM [5]Res.15545FSTDD Peckham (Allendale East)
Race No. 3Norfolk Butchers Dual Distance S/f27:34 PM (VIC time)
S/E Semi Final event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TYE ME UP [4]8441322.28(8)T Mcdonald (Yangery)
2KETUT’S KAPUT [5]2112122.13(8)E Vigor (Anakie)
3LEKTRA ROSE [5]47364NBTJ Sharp (Lara)
4IMA LEGEND [5]47253FSTDD Minarelli (Cranbourne)
5MULTI KING [4]3673222.35(7)J Sharp (Lara)
6REMONSTRATE [5]28584NBTR Keating (Portland)
7KEEP CALM [5]34111NBTP Anderton (Devon Meadows)
8TROPICAL OASIS [5]23142FSTDB Dapiran (Northwood)
9MISS JACOVELLA [5]Res.F212522.19(4)G Lane (Bushfield)
10MISS SIBERIA [5]Res.8154522.72(4)B Bunworth (Casterton)
Race No. 4Norfolk Butchers Dual Distance S/f37:54 PM (VIC time)
S/E Semi Final event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TRUDAL BELLA [5]57673NBTM Gibbons (Lara)
2LEKTRA STROKE [4]7565122.13(4)J Sharp (Lara)
3MAJOR SMASH [5]57264FSTDB Hodgson (Smythesdale)
4SOUTHWOOD PLUTO [5]15442NBTP Crawley (Mortlake)
5KOSI CAN [5]45232FSTDP West (Warrnambool)
6MITCH SPARRABUSH [4]1217322.46(6)L Mitchell (Teesdale)
7TRUE TO GOD [5]47564NBTV Mcdonald (Yangery)
8SOFA SO GOOD [5]12521FSTDI Vigor (Anakie)
9JACK’S PRINCE [5]Res.57315NBTK Quinn (Cundare)
10SOHO SHINGANA [5]Res.46285FSTDS O’brien (Gordon)
Race No. 5Grv Vic Bred Ht18:16 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STAR TITAN [5]1125.62(8)C Hudson (Creswick)
2BAUMGARTNER [5]4545425.34(2)S Bonaccurso (Mount Mercer)
3BALLISTIC FIRE [5]53314FSHM Mallia-magri (Avalon)
4CROWBAR [5]38765NBTA Courts (Lara)
5MEPUNGA RANGER [5]6611525.19(2)S Elsum (Camperdown)
6HOOFLA [5]81457NBTE Vigor (Anakie)
7FLUKE OF FANTASY [5]5223525.49(1)P Crawley (Mortlake)
8MR. HARRISON [5]2718626.19(8)P Osborn (Bungador)
9LIGHT OF FAITH [5]Res.78187FSTDM Hynes (Drouin South)
10MINI MITCH [5]Res.7346625.57(3)T Womann (Lara)
Race No. 6Grv Vic Bred Ht28:40 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LUSHA BOOSHA [5]21866NBTM Vaughan (Newcomb)
2MIDNIGHT SWIRL [5]74211NBTM Mallia-magri (Avalon)
3MINER RUSH [5]11446NBTG Bumpstead (Wendouree)
4RIVERSIDE BILLIE [5]24173NBTR Gladman (Delacombe)
5GARJOHN [5]84114FSTDG Peach (Cape Clear)
6ELITE WATCH [5]68816FSTDJ Frewin (Anakie)
7ELLIE DUNBAR [5]46133FSHM Hynes (Drouin South)
8SEABROOK SAM [5]11T6TNBTS Elsum (Camperdown)
9MISS SAFARI [5]Res.87484NBTT Womann (Lara)
10DAKKA’S SHADOW [5]Res.83356NBTA Courts (Lara)
Race No. 7Grv Vic Bred Ht38:59 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET DIVA [5]64136FSTDM Lloyd (Anakie)
2BOLD FAITH [5]23258FSHJ Campbell (Drouin South)
3KIRABILLI JAXSON [5]8174525.85(3)R Drew (Dennington)
4QUILTY [5]22364FSHP Anderton (Devon Meadows)
5MOLLY MICHELLE [5]81322NBTJ Mcdowall (Nullawarre)
6PUNK PANTHER [5]22513FSHM Mallia-magri (Avalon)
7JACK’S PRINCE [5]57315NBTK Quinn (Cundare)
8MAELEE’S MIRACLE [5]17652NBTP Abela (Parwan)
9DAKKA’S SHADOW [5]Res.83356NBTA Courts (Lara)
10MINI MITCH [5]Res.7346625.57(3)T Womann (Lara)
Race No. 8Carpetcourt9:21 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CEE RONALDO [4]56162FSTDG Campbell (Peechelba)
2LEKTRA CRUISER [4]4537725.34(5)P Simone (Pirron Yallock)
3KANAME BALE (NSW)[5]5535125.81(2)J Hunt (Avalon)
4FIVE AM RISER [4]5848525.82(7)S Bruce (Warrnambool)
5ZIPPING DALLAS (NSW)[5]41663NBTP Dapiran (Northwood)
6QUESTION BALE (NSW)[5]2211125.54(8)J Hunt (Avalon)
7MOLLY BELLA [4]2534425.65(2)A Mcdowall (Nullawarre)
8GO SNIPER [4]4786425.70(2)K Ward (Mount Moriac)
9RUMBALARA GIRL [5]Res.33145FSTDE Steel (Nullawarre North)
10CROCKETT’S BOY [5]Res.7383826.16(6)E Steel (Nullawarre North)
Race No. 9Grv Vic Bred Ht49:43 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MICKY MAMBO [5]2635625.60(6)P Abela (Parwan)
2VELLOWAY [5]44261FSHJ Briffa (Lara)
3NOOSA TIGER [5]22388NBTD Lewis (Allansford)
4PUNK PIRATE [5]72485FSHM Mallia-magri (Avalon)
5TOY TSUNAMI [5]42362NBTP Westbrook (Corio)
6SOUTHWOOD LAURA [5]52525NBTR Drew (Dennington)
7SURE CHEAP [5]52322NBTK Mugavin (Killarney)
8LIGETY [5]62141FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
9MISS SAFARI [5]Res.87484NBTT Womann (Lara)
10CRACKERJACK DAD [5]Res.7835625.86(1)M Gibbons (Lara)
Race No. 10Grv Vic Bred Ht59:59 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REVEREND MATCHY [5]2654825.67(5)T Womann (Lara)
2WESTLAKE PRINZ [5]55451NBTC Billington (North Portland)
3SOHO SHINGANA [5]46285NBTS O’brien (Gordon)
4FLIPPIN’ GOOD [5]47255NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
5DUNSTALL [5]2254625.52(7)J Guy (Horsham)
6MISS JACOVELLA [5]F2125NBTG Lane (Bushfield)
7SHE CAN WHIRL [5]18T67NBTV Mcdonald (Yangery)
8BELLA LESTRANGE [5]27521NBTS Elsum (Camperdown)
9MISS TREWVAIN [5]Res.56631FSHT Womann (Lara)
10CRACKERJACK DAD [5]Res.7835625.86(1)M Gibbons (Lara)
Race No. 11Eureka Sheds10:23 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BERNIE MURRAY [4]2332722.31(4)P Keane (Koroit)
2MISTER MINT (NSW)[5]86371FSHJ Sheahan (Warrnambool)
3DEE BEE GOLD [5]6782222.38(5)D Geyer (Moolap)
4BONNIE’S REVENGE [5]43276NBTP Bartlett (Bamawm)
5LEKTRA TAYLOR [5]44383NBTP Simone (Pirron Yallock)
6OUT THIS WAY (NSW)[5]44212FSTDB Weis (Portland)
7DEE TEE [5]17343NBTG Lane (Bushfield)
8SABAH MAGIC (NSW)[4]1356721.98(5)G Campbell (Peechelba)
9OTTANTOTTO [5]Res.38128FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
10VILA JOYA (NSW)[5]Res.44655NBTJ Frewin (Anakie)