Thursday, 13 November 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 13 November 2014

Race No. 1Warrnambool Gotba6:42 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD BUST [M]56FSTDJ Hunt (Lara)
2COLLOQUIAL (WA)[M]2FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
3SUPER BRONIE [M]34762FSHJ Collins (Lara)
4STORM FORCE (NSW)[M]3562NBTP Fulton (Ecklin South)
5JUSTICE DAY (NSW)[M]5FSHJ Hunt (Lara)
6NECRO BALE (NSW)[M]5247FSTDS Collins (Lara)
7GOT HELD UP (NSW)[M]43222NBTE Steel (Nullawarre North)
8KIOLA LACHLAN (SA)[M]FSHP Carmichael (Elliminyt)
9MISS BO DEES (NSW)[M]Res.33745FSHW Gray (Wendouree)
10LILAC EVENING [M]Res.72417NBTV Brook (Colac)
Race No. 2Cassign Design (gobis Reg. Only) (gobis)7:00 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $2,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1TEAR AWAY SCAR [M]78NBTR Mahony (Southern Cross)
2ORANGE FISHEGGS [M]472FSTDM Quick (Haddon)
3KIRABILLI STEVE [M]FSHD Goudge (Illowa)
4EL CARADO [M]325FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
5MISS MAYFLOWER [M]8FSHT Womann (Lara)
6SAINT GRACIE [M]42724NBTA Cook (Koroit)
7CRYMELON MONARCH [M]FSHI Bibby (Warracknabeal)
8CRYMELON ORBIT [M]5FSHI Bibby (Warracknabeal)
9LILAC EVENING [M]Res.72417NBTV Brook (Colac)
10ALL PRANCER [M]Res.65346FSHP Gabriel (Toolern Vale)
Race No. 3Koroit Street Tab7:17 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LOTS OF YAP [5]27141NBTB Boers (Allestree)
2RED FUSION [5]21FSHG George (Beulah)
3TRON’S SON [5]24463NBTS Fisher (Lara)
4SAINT GAS [5]6532125.80(5)G Elliott (Southern Cross)
5GUARDIAN BALE (NSW)[5]36324FSTDJ Hunt (Lara)
6KIZMET KOOPER [5]1525.92(1)G Taylor (Allansford)
7THUNDER FLAME [5]81327FSHH Collins (Lara)
8TEAR AWAY KUDA [5]1722325.87(6)R Mahony (Southern Cross)
9BELA SAFIRA [5]Res.41467NBTJ Warton (Colac)
10JUST ROBBED [5]Res.8614NBTV Mcdonald (Yangery)
Race No. 4Warrnambool To Geelong 20/11 Ht17:32 PM (VIC time)
S/E Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1NELIEL BALE (NSW)[5]76615FSHJ Hunt (Lara)
2TAYLER’S SPECIAL [5]F1477FSHJ Collins (Lara)
3BILLS BACK [4]1413122.33(5)C Smith (Wonwondah)
4MAGIC DIVA (NSW)[2]1121121.70(1)D Fisher (Lara)
5HETTIE ALLEN (NSW)[5]44227FSHS Collins (Lara)
6SAVE GERONIMO [5]54182NBTD Carr (Creswick)
7CHEVY SPARK (NSW)[4]2611322.17(7)E Lloyd (Anakie)
8USAIN BUZZA [4]1376222.24(5)J Sharp (Lara)
9SUSPICIOUS TESSA [5]Res.4517FFSHM Lloyd (Anakie)
Race No. 5Kermonds Hamburgers Gdr7:52 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Warrnambool Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1GREYWINDS BUTCH (NSW)[5]77465NBTT Womann (Lara)
2MISS JACOVELLA [5]8T111FSTDG Lane (Bushfield)
3MID AIR CRASH (NSW)[4]3313337.44(1)K Mitchell (Casterton)
4MISS SHIRLEEN [5]57333FSTDN Stanley (Portland)
6SARSHA [5]66236NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
7PRESTO DESTINI [5]75724FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
8DESTINI SHADOW [5]46861NBTE Rinaldi (Lethbridge)
Race No. 6Sam ‘barbie’ Grant Memorial Final8:13 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 450 metres at Warrnambool Of $5,710 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570.

No.NameFormBestTrainer

1RAPID INCLINE [4]3874125.51(2)R Tartaglia (Newcomb)
2LEMON PATCHWORK [5]75343NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
3GO ROCKIN’ TEDDY [5]74864NBTK Quinn (Cundare)
4WHY NOT OSCAR [5]64253NBTW Gray (Wendouree)
5SOUTHWOOD LAURA [4]4265125.76(3)C Kelly (Warrnambool)
6ICE COSSACK [5]46132NBTE Rinaldi (Lethbridge)
7HE’S NO JET [5]63852NBTP Carmichael (Elliminyt)
8GO WILD PHIL [5]56F74NBTK Ward (Mount Moriac)
9ICE FLICKA [5]Res.67375NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
10TOY PRINCESS [5]Res.56565NBTN Gost (Little River)
Race No. 7Warrnambool To Geelong 20/11 Ht28:33 PM (VIC time)
S/E Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TYE ME UP [5]477F822.28(8)T Mcdonald (Yangery)
2SO CONFUSED [4]5588T22.25(3)J Collins (Lara)
3SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]46174NBTL Delbridge (Balliang)
4DODGY DEALER [2]4616222.14(1)J Sharp (Lara)
5FULL OF GRACE [3]2511221.93(5)P Craig (Langwarrin)
6GOLDEN SHOW GIRL (NSW)[4]1111122.13(8)M Wallworth (Gisborne)
7ELITE STRESS [5]44245NBTN Carthew (Newcomb)
8RELIUS BALE (NSW)[5]64683FSTDS Collins (Lara)
9SUSPICIOUS TESSA [5]Res.4517FFSHM Lloyd (Anakie)
Race No. 8Macey’s Bistro8:50 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RADINKA BALE (NSW)[5]73317FSTDS Collins (Lara)
2WILD LAST STRESS [5]16745FSHK Ward (Mount Moriac)
3OLD JOCK [4]3475125.62(4)N Stanley (Portland)
4USAIN BURST [5]15552NBTG George (Beulah)
5DYNA LEMMY (NSW)[4]3721725.35(2)T Womann (Lara)
6KALDEN CRIXUS (WA)[5]2728725.93(4)R Drew (Dennington)
7DEE TEE [4]3812125.61(3)G Lane (Bushfield)
8SANTA’S SPECIAL (NSW)[5]56361NBTE Lloyd (Anakie)
9FRANCESCO (NZ)[5]Res.72655NBTT Womann (Lara)
10PLATINUM SHEN (TAS)[5]Res.34365NBTB Rogers (Tahara)
Race No. 9Warrnambool To Geelong 20/11 Ht39:07 PM (VIC time)
S/E Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE DIVA (NSW)[2]3221221.98(3)D Fisher (Lara)
2SCHMOO [4]2123522.44(7)J Sharp (Lara)
3ELITE FAZE [4]5267221.87(8)E Lloyd (Anakie)
4ROGER THE RUNNER [4]2858821.85(2)M Wright (Allansford)
5BEAUTY BALE (NSW)[5]12164NBTS Collins (Lara)
6GO ON THEN [5]54616NBTL Delbridge (Balliang)
7RUSTY PEG [4]6781822.28(5)E Steel (Nullawarre North)
8KIFINTI [5]53764NBTJ Sharp (Lara)
9SUSPICIOUS TESSA [5]Res.4517FFSHM Lloyd (Anakie)
Race No. 10Carpetcourt9:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN QUARIAN (NSW)[5]33423NBTJ Hunt (Lara)
2VAPOUR CAPER [5]7814425.66(2)R Harrowfield (Colac)
3STOP MOOCHIN’ [5]15651NBTJ Hunt (Lara)
4CRUISEN BILLY [5]13842FSTDG Peach (Cape Clear)
5SAY AGAIN (NSW)[5]6473525.44(8)R Harrowfield (Colac)
6MAGIC GALO (NSW)[5]58414FSTDR Drew (Dennington)
7EYE ADAM (NSW)[5]41542NBTD Fisher (Lara)
8WHY NOT MARIE [5]86575FSHW Gray (Wendouree)
9BRANDON’S WAY [5]Res.17662FSHB Rogers (Tahara)
10KICK LIKE MICK [5]Res.54728FSHJ Collins (Lara)
Race No. 11Warrnambool To Geelong 20/11 Ht49:48 PM (VIC time)
S/E Heat event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA STROKE [4]7724622.13(4)J Sharp (Lara)
2RUMBALARA GIRL [5]5742622.67(2)E Steel (Nullawarre North)
3DYNA SHINKO (NSW)[5]71766NBTJ Hunt (Lara)
4PHASER BALE (NSW)[5]12312NBTS Collins (Lara)
5SUPERLINER [5]11236NBTC Hudson (Creswick)
6UNBOUND (NSW)[3]1114122.03(4)K Chivell (Sunbury)
7DIMPLE WAY (NSW)[2]4254621.95(8)D Fisher (Lara)
8CUDGEE DESTROYER [5]17344NBTG Hunt (Cudgee)
9SUSPICIOUS TESSA [5]Res.4517FFSHM Lloyd (Anakie)