Thursday, 6 November 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 6 November 2014

Race No. 1Cassign Design (bitches)6:56 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TEE PEE PANTHER [M]7NBTM Wright (Allansford)
2I’LL ROB YA [M]FSHM Lloyd (Anakie)
3LEKTRA VISION [M]33NBTP Lenehan (Toolong)
4EL BEE CEE [M]32FSHL Delbridge (Balliang)
5LADY TORAH [M]FSHN Gost (Little River)
6DYNA PHOEBE (NSW)[M]52T45FSTDJ Hunt (Lara)
7BENTA BALE (NSW)[M]3FSHJ Hunt (Lara)
8MOIRA’S MAGIC [M]4FSHG Lane (Bushfield)
9CARLANNA SHARNA [M]Res.3735FSHP Bull (Maryborough)
10MISS BO DEES (NSW)[M]Res.33745FSHW Gray (Wendouree)
Race No. 2Koroit Street Tab7:14 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HERCULES BALE (NSW)[M]FFSHS Collins (Lara)
2SANDRA DEE [M]FSHK Turner (Lara)
3NEW JOB JIMMY [M]54FSTDM Wright (Allansford)
4BRESHIA BALE (NSW)[M]4FSHJ Hunt (Lara)
5SAINT GAS [M]26532NBTG Elliott (Southern Cross)
6KILTY MAN [M]2FSHK Ward (Mount Moriac)
7MIGHTY SAM [M]86NBTP Keane (Koroit)
8EL HURACAN [M]65572NBTA Courts (Lara)
9FLYING DO DO [M]Res.42354NBTP Teuma (Winslow)
10THUNDER RAZ [M]Res.744FSHR Tartaglia (Newcomb)
Race No. 3Carpetcourt (bitches)7:32 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BECCY (NSW)[M]FSHP Fulton (Ecklin South)
2BARCIA BEEBEE [M]FSHK Lloyd (Anakie)
3BEBONY BALE (NSW)[M]FSHJ Hunt (Lara)
4JEM’S PRINCESS [M]3FSHM Turner (Lara)
5TONTORIA (NSW)[M]FSHC Treherne (Lara)
6SHIRAZ LADY [M]7FSHN Gost (Little River)
7LAURA DORA [M]3NBTJ Hunt (Lara)
8LIL WEEZY (NSW)[M]252NBTL Delbridge (Balliang)
9FARRON BALE (NSW)[M]Res.5346FSHS Collins (Lara)
10REINA DELA NOCHE [M]Res.6855FSTDA Courts (Lara)
Race No. 4Sam ‘barbie’ Grant Memorial Ht17:49 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GO WILD PHIL [5]856F7NBTK Ward (Mount Moriac)
2RAPID INCLINE [5]45387NBTR Tartaglia (Newcomb)
3SHOULD YOU DAIRE [5]65637NBTB Boers (Allestree)
4KEN’S PARTY [5]8445725.63(3)A Mcinnes (Elliminyt)
6TOY PRINCESS [5]55656NBTN Gost (Little River)
7HE’S NO JET [5]86385NBTP Carmichael (Elliminyt)
8LEMON PATCHWORK [5]77534NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
Race No. 5Kermonds Hamburgers8:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RECKO BALE (NSW)[5]81463FSHT Womann (Lara)
2CRACKERJACK LAD [5]56867NBTA Courts (Lara)
3FEAR THE BEST [5]13612NBTJ Hunt (Lara)
4HASHTAG DREW [5]73461FSTDM Wright (Allansford)
5NOOSA ROCKET [5]6517525.92(4)D Fisher (Lara)
6UNTHER BALE (NSW)[5]31725NBTM Delbridge (Balliang)
7RENEWABLE ENERGY (TAS)[5]78523FSHT Breen (Snake Valley)
8EYE ADAM (NSW)[5]44154NBTD Fisher (Lara)
9POWER MAKER [5]Res.74816NBTB Weis (Portland)
10MEADOW VIEW [5]Res.86788NBTP Keane (Koroit)
Race No. 6Protectcorp Securities8:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPYWARE [5]6361626.08(8)A Courts (Lara)
2SHATTERED ICE [5]86525NBTE Rinaldi (Lethbridge)
3DEE TEE [5]43812NBTG Lane (Bushfield)
4WICKED FOUR [5]328F1NBTP Patterson (Bet Bet)
5SAY AGAIN (NSW)[5]7647325.44(8)R Harrowfield (Colac)
6AMERICAN MUSCLE (NSW)[5]22236NBTC Treherne (Lara)
7RUSTY PEG [5]56781NBTE Steel (Nullawarre North)
8DYNA ARCLIGHT (NSW)[5]3635525.63(7)M Delbridge (Balliang)
9ALLEN GRUNDY (NSW)[5]Res.28878NBTJ Hunt (Lara)
10WHY NOT MARIE [5]Res.68657FSHW Gray (Wendouree)
Race No. 7Coast Fm & 3yb8:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JACKIE BAXTER (NSW)[5]11121FSTDT Womann (Lara)
2SYMMETRY LAD [4]7721221.97(4)S Kaliszewski (Melton)
3TIGER TOY [5]88214NBTN Gost (Little River)
4OPUS BALE (NSW)[5]22585FSHS Collins (Lara)
5DYNA PING (NSW)[5]42123NBTM Delbridge (Balliang)
6CHEVY SPARK (NSW)[4]8261122.17(7)E Lloyd (Anakie)
7AUTHENTIC ACE (NSW)[5]78284NBTL Harrowfield (Colac)
8CUDGEE DESTROYER [5]11734FSTDG Hunt (Cudgee)
9OUR LUCKY DAY [5]Res.6556522.23(6)E Steel (Nullawarre North)
10TAYLER’S SPECIAL [5]Res.F1477FSHJ Collins (Lara)
Race No. 8Macey’s Bistro9:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA MALAISE (NSW)[5]21311NBTJ Hunt (Lara)
2FRANCESCO (NZ)[5]47265NBTT Womann (Lara)
3RELIUS BALE (NSW)[5]46468NBTS Collins (Lara)
4HESTIA BALE (NSW)[5]32123FSHM Delbridge (Balliang)
5DESTINY BALE (NSW)[5]36571FSHS Collins (Lara)
6MEPUNGA LEDGER [4]2527125.38(5)J Mcdowall (Nullawarre)
7KARAGIOZIS [5]1154425.55(8)B Weis (Portland)
8VAPOUR CAPER [4]1781425.66(2)R Harrowfield (Colac)
9ALLEN GRUNDY (NSW)[5]Res.28878NBTJ Hunt (Lara)
10WHY NOT MARIE [5]Res.68657FSHW Gray (Wendouree)
Race No. 9Sam ‘barbie’ Grant Memorial Ht29:32 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BERNMAR PRINCESS [5]77555NBTP Teuma (Winslow)
2GO ROCKIN’ TEDDY [5]67486FSTDK Quinn (Cundare)
3SOUTHWOOD LAURA [5]44265NBTC Kelly (Warrnambool)
4WHY NOT OSCAR [5]75642NBTW Gray (Wendouree)
5ICE COSSACK [5]34613NBTE Rinaldi (Lethbridge)
6BARBIE BOY [5]8458325.70(8)R Gavin (Killarney)
7ICE FLICKA [5]86737NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
8MISS SAFARI [5]47277NBTT Womann (Lara)
Race No. 10Bendigo Bank9:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BEAUTY BALE (NSW)[5]71216FSHS Collins (Lara)
2SUTTON CLUB [5]25857FSTDS Fisher (Lara)
3BUZZ RAIDER [5]18641NBTC Billington (North Portland)
4PHASER BALE (NSW)[5]51231FSTDS Collins (Lara)
5DANCING MADI [5]2416322.41(1)G Hunt (Cudgee)
6AUGUSTA DREAMING [5]25122.78(4)M Wright (Allansford)
7PULCIANO [5]5264F22.82(5)S Bruce (Warrnambool)
8RUMBALARA GIRL [5]6574222.67(2)E Steel (Nullawarre North)
9MISSY IRENE [5]Res.5618622.64(2)A Carman (Warrnambool)
10TIK TOK BOOM [5]Res.68448NBTK Gavin (Killarney)
Race No. 11Eureka Sheds10:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA JUDAS (NSW)[5]14477FSHT Womann (Lara)
2SAVE GERONIMO [5]4541825.84(6)D Carr (Creswick)
3KIZMET KOOPER [5]125.92(1)G Taylor (Allansford)
4JUST ROBBED [5]861FSTDV Mcdonald (Yangery)
5HE THROWS BOMBS (NSW)[5]31221FSHC Treherne (Lara)
6MISS TREWVAIN [5]46432NBTT Womann (Lara)
7DYNA QUOTE (NSW)[5]28753NBTJ Hunt (Lara)
8GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]74344NBTM Lloyd (Anakie)
9POWER MAKER [5]Res.74816NBTB Weis (Portland)
10MEADOW VIEW [5]Res.86788NBTP Keane (Koroit)