Thursday, 2 October 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 2 October 2014

Race No. 1Norfolk Butchers6:47 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SANZ GOLD [M]14735NBTG Buchanan (Sunday Creek)
2ELBO BALE (NSW)[M]527FSHJ Hunt (Lara)
3OCCUPATION LAD [M]73287NBTP Fish (Dennington)
4COUNTERFEITER (NSW)[M]32854FSHR Britton (Lara)
5RARE HUSTLER [M]33447NBTL Mitchell (Lara)
6DYNAMIC DASH [M]56235NBTM Niele (Berringa)
7ELITE TORNADO [M]757NBTJ Frewin (Anakie)
8NECRO BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
9CRUISING THYME [M]Res.8885FSHK Mitchell (Lara)
Race No. 2Warrnambool Gotba7:03 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GUSTOW BALE (NSW)[M]7NBTS Collins (Lara)
2LOTS OF YAP [M]4NBTB Boers (Allestree)
3BOLD CAPER [M]67353NBTA Mcinnes (Elliminyt)
4GOT HELD UP (NSW)[M]44NBTE Steel (Nullawarre North)
5FEAR THE BEST [M]52542NBTJ Hunt (Lara)
6MEPUNGA JESS [M]83NBTS Elsum (Camperdown)
7ULTIMA BALE (NSW)[M]4FSHS Collins (Lara)
8STEALTHY WHO [M]4FSHR Boyce (Korumburra)
9TEAR AWAY KUDA [M]Res.336NBTR Mahony (Southern Cross)
10HASHTAG JORDAN [M]Res.186NBTM Wright (Allansford)
Race No. 3Koroit Street Tab7:21 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MAZZETTI [M]FSHS Bruce (Warrnambool)
2STAR SHAKER (NSW)[M]66442NBTT Matthyssen (Talbot)
3MISS CLOUD NINE [M]22327FSHL Mitchell (Lara)
4LIBSTAR [M]47435NBTR Mahony (Southern Cross)
5TWISTED OUTLAW (NSW)[M]56826FSHL Mitchell (Lara)
6MONALEEN COMET [M]286FSHD Murray (Napoleons)
7COSMIC BUDDY [M]27335NBTK Gavin (Killarney)
8MORDOR BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
Race No. 4Kermonds Hamburgers Final (gobis)7:37 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Warrnambool Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC TATE (NSW)[5]125.62(7)J Galea (Rowsely)
2STORM FORCE (NSW)[M]3NBTP Fulton (Ecklin South)
3SLIPAWAY ROBBIE [M]43NBTK Quinn (Cundare)
4MISS MONALEEN [5]2126.10(1)D Murray (Napoleons)
5SEABROOK JOEL [5]125.78(1)S Elsum (Camperdown)
6GOVERNOR BALE (NSW)[M]2NBTS Collins (Lara)
7JUST ANGUS (NSW)[M]752NBTP Fulton (Ecklin South)
8ROCKA HULA BABY [M]2NBTD Brown (Lara)
9MEPUNGA JESS [M]Res.83NBTS Elsum (Camperdown)
10LOTS OF YAP [M]Res.4NBTB Boers (Allestree)
Race No. 5Bendigo Bank7:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BARN A SHAKIN [5]61351FSHC Billington (North Portland)
2FLYING ALF [5]17881FSHK Scott (Koo Wee Rup)
3DYNA CHASER (NSW)[5]23342NBTS Collins (Lara)
4ANGSANA (NSW)[5]1662NBTD Drew (Dennington)
5MAGNETO BALE (NSW)[5]11776FSHS Collins (Lara)
6GAME MAKER [5]11342FSTDR Britton (Lara)
7TAP AND GO [5]38178NBTJ Hunt (Lara)
8BARBIE BOY [5]1712825.70(8)R Gavin (Killarney)
9WHY NOT OSCAR [5]Res.24325FSTDW Gray (Wendouree)
10MR. OPTIMISTIC (NSW)[5]Res.68627FSHA Marum (Anakie)
Race No. 6Eureka Sheds8:21 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DELI ALLEN (NSW)[5]65714NBTS Collins (Lara)
2ELLY’S DREAM [5]55772NBTD Brennan (Ross Creek)
3CRACKERJACK BABE [5]86556NBTM Gibbons (Lara)
4MARGINS (NSW)[5]11FSHB Ennis (Lara)
5FEARSOME MINT (NSW)[5]66663NBTM Lloyd (Anakie)
6ENNIS BALE (NSW)[5]6326725.58(1)J Hunt (Lara)
7WE’RE OFF HERE [5]18331FSHB Keel (Devon Meadows)
8DYNA MALAISE (NSW)[5]82634FSHJ Hunt (Lara)
9SPYWARE [5]Res.5T63326.08(8)A Courts (Lara)
10PRANCING LAD [5]Res.54826NBTR Gavin (Killarney)
Race No. 7Coast Fm & 3yb8:40 PM (VIC time)
Grade 4 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MOLLY MICHELLE [4]3352725.54(1)J Mcdowall (Nullawarre)
2VOLCANIC ROCK [4]1468425.56(6)M Niele (Berringa)
3VAPOUR CAPER [4]1541725.66(2)R Harrowfield (Colac)
4SKINNY VINNIE [4]7175425.27(2)R Britton (Lara)
6DYNA NORFOLK (NSW)[4]4115625.37(4)J Hunt (Lara)
7BUCKLE UP MASON (TAS)[4]33127NBTJ Hunt (Lara)
8ALLEN MALIK (NSW)[4]12362FSTDS Collins (Lara)
Race No. 8Macey’s Bistro (gobis Reg. Only) (gobis)8:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND CHIEF [5]15FSHP Anderton (Devon Meadows)
2CUDGEE DESTROYER [5]1111725.28(2)G Hunt (Cudgee)
3SHE’S VIVACIOUS [5]15151NBTS Daniliuk (Sunbury)
4KOLORA PRINCESS [5]24831NBTP Hubbard (Mortlake)
5BLACK SUPERMAN [5]42681FSTDR Britton (Lara)
6COUP D’ETAT [5]13424NBTB Buchanan (Sunday Creek)
7AZZA AZZA AZZA [5]11114NBTW Vassallo (Devon Meadows)
8MEPUNGA LEDGER [5]5772625.65(7)J Mcdowall (Nullawarre)
9PRANCING LAD [5]Res.54826NBTR Gavin (Killarney)
10WHY NOT OSCAR [5]Res.24325FSTDW Gray (Wendouree)
Race No. 9Carpetcourt (gobis Reg. Only) (gobis)9:21 PM (VIC time)
Special Event event over 390 metres at Warrnambool Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SUKI SUKI [3]1526621.89(2)M Niele (Berringa)
2KEEP CALM [5]11111NBTP Anderton (Devon Meadows)
3COUP DE MAIN [5]5T576FSHG Buchanan (Sunday Creek)
4SIR TIM [5]18378FSHA Marum (Anakie)
5CAIRNLEA ELLIE [3]6616122.10(8)P Hubbard (Mortlake)
6MICHU [5]35415NBTD Geall (Lara)
7FINE DINER [5]21272NBTL Hellmuth (Pearcedale)
8RICK THE ROCK [5]57186NBTE Matthyssen (Talbot)
9BRAN NUE KOONORA [5]Res.77778FSHA Marum (Anakie)
Race No. 10Protectcorp Securities9:43 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1STARVIN’ SEAGULL [5]12188NBTM Gibbons (Lara)
2ESSENTIALLY [5]64118FSHW Vassallo (Devon Meadows)
3TERRA VERDE [5]113F4FSTDH Baxter (Harrow)
4DEE TEE [5]33714NBTG Lane (Bushfield)
5LUMPSTAR [5]56821NBTM Niele (Berringa)
6BELFORT [4]7385622.14(4)D Brennan (Ross Creek)
7TWYCROFT BETTY [5]66157FSHF Matthyssen (Red Lion)
8TWENTYFOUR CARAT [5]37176FSHH Collins (Lara)
9PUZZLE ‘EM [5]Res.77188FSHK Mitchell (Lara)
10BRAN NUE KOONORA [5]Res.77778FSHA Marum (Anakie)
Race No. 11Cassign Design10:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CAST AND CREW [5]1848NBTR Britton (Lara)
2TIK TOK BOOM [5]87486NBTK Gavin (Killarney)
3MAYBE NOW [5]75378FSHK Mitchell (Lara)
4PULCIANO [5]21522.82(5)S Bruce (Warrnambool)
5KANGA KEL (NSW)[5]3145FSHH Collins (Lara)
6TERRIFYING [5]37265NBTA Courts (Lara)
7DUGAN (NSW)[5]43576FSHA Marum (Anakie)
8HASHTAG DREW [5]31722.65(1)M Wright (Allansford)
9PUZZLE ‘EM [5]Res.77188FSHK Mitchell (Lara)
10BRAN NUE KOONORA [5]Res.77778FSHA Marum (Anakie)