Sunday, 5 October 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Sunday, 5 October 2014

Race No. 1Www.tab.com.au6:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1STAR SHAKER (NSW)[M]64427FSTDT Matthyssen (Talbot)
2CAWBOURNE MIGHTY (NSW)[M]48245FSHT Monaghan (Blakeville)
3FLIGHT MASTER [M]72746FSHJ Fothergill (Numurkah)
4MISS FERGIE FERG [M]384FSHJ Fothergill (Numurkah)
6TEAR AWAY KUDA [M]336NBTR Mahony (Southern Cross)
7HASHTAG JORDAN [M]186NBTM Wright (Allansford)
8VAPOUR PATCH [M]26522FSHB Baxter (Harrow)
Race No. 2Cassign Design6:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KIRABILLI SHAY [M]2248NBTB Baxter (Harrow)
2LITTLE CAVIAR [M]34554NBTP Teuma (Winslow)
3REMEMBERING HOGY [M]F323NBTK O’grady (Warrnambool)
4DARLEY LAD [M]43283FSHT Monaghan (Blakeville)
5BARBAROSE BOY [M]58F68NBTP Brouwer (Branxholme)
6MILLY MOLLY MOO [M]42NBTC Ward (Portland)
7RICOCHET JESSY [M]77676FSHK Ashton (Charlton)
8IT’Z FAIR DINKUM [M]T7725FSHA Marum (Anakie)
9RAINBOW REBEL [M]Res.F6435FSHH Baxter (Harrow)
10BAD BOY BRUTUS [M]Res.7475FSHK Breen (Lake Bolac)
Race No. 3Protectcorp Securities6:48 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SECRET MANTRA [M]53FSHK Ashton (Charlton)
2MISSY IRENE [M]3356NBTA Carman (Warrnambool)
3CAN OF COKE [M]586FSHT Monaghan (Blakeville)
4FLYING DO DO [M]64644NBTP Teuma (Winslow)
5VALENTINE BELLE (NSW)[M]16664FSHB Cook (Sebastopol)
6SLOW COOKER (NSW)[M]38467NBTP Brouwer (Branxholme)
7BULL BAR MAISIE [M]65827NBTA Harding (Hamilton)
8OCCUPATION LAD [M]73287NBTP Fish (Dennington)
9COSMIC BUDDY [M]Res.73355NBTK Gavin (Killarney)
10DR. DEBBIE [M]Res.74667NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 4Carpetcourt7:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Warrnambool Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TIK TOK BOOM [5]74868NBTK Gavin (Killarney)
2MISS BELENA [5]66543FSHN Partridge (Carranballac)
3HASHTAG DREW [5]31722.65(1)M Wright (Allansford)
4SUNSHINE DIVA [5]51875NBTJ Brouwer (Branxholme)
5NORMA’S MOMENT (SA)[5]36877NBTK Breen (Lake Bolac)
6DARLEY TUESDAY [5]17615FSHT Monaghan (Blakeville)
7PROBABLE (SA)[5]27446NBTC Fox (Rosebrook)
8BAZZAGREY [5]66327NBTP Smith (Wonwondah)
9BLACK LINEN (NSW)[5]Res.72738NBTT Mcdonald (Yangery)
10LEAH BELENA [5]Res.15638NBTN Partridge (Carranballac)
Race No. 5Coast Fm & 3yb7:31 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Warrnambool Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1THREE CARD TRICK (NSW)[5]T7861NBTK Quinn (Cundare)
2MACBURNER [5]83833NBTR Walsh (Koroit)
3BARBIE BOY [5]1712825.70(8)R Gavin (Killarney)
4ARDEKAY (NSW)[5]73467FSHA Marum (Anakie)
5BEN WIGAN [5]64856FSTDB Cook (Sebastopol)
6TOY TSUNAMI [5]37283NBTP Westbrook (Corio)
7LEEANNDA MATE [5]18746NBTB Reid (Lovely Banks)
8MISS GRITHINBUSH [5]8327525.86(2)N Wynd (Lismore)
9OUTLAW CHARLIE (NSW)[5]Res.72885NBTM Bird (Colac)
10PIPELINE HERO (NSW)[5]Res.55824NBTM Bird (Colac)
Race No. 6Eureka Sheds7:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Warrnambool Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CAZAR ROSE [5]1353725.98(1)R Walsh (Koroit)
2PRANCING LAD [5]54826NBTR Gavin (Killarney)
3LE LUCA [5]57123NBTJ Formosa (Heathcote)
4BIT OF ALRIGHT [5]74665FSHJ Formosa (Heathcote)
5MINER RUSH [5]67483NBTG Bumpstead (Wendouree)
6JACK’S PRINCE [5]47663NBTK Quinn (Cundare)
7DARLEY SUNDAY [5]14447FSHT Monaghan (Blakeville)
8SISCO LEGEND [5]57227NBTA Marum (Anakie)
9OUTLAW CHARLIE (NSW)[5]Res.72885NBTM Bird (Colac)
10OPULENT ROSE [5]Res.5517826.61(3)R Brook (Elliminyt)
Race No. 7Bendigo Bank8:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Warrnambool Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL SOUND [5]47888FSHJ Brouwer (Branxholme)
2DEE BEE GOLD [5]7647522.38(5)D Geyer (Moolap)
3NINJA BACKMAN [5]34617NBTK Tabb (Norlane)
4FINE WITH AMY [5]27656NBTJ Formosa (Heathcote)
5STYLISH RULER [5]52554NBTJ Formosa (Heathcote)
6GIMME BUTTERFLYS [5]31887NBTJ Fothergill (Numurkah)
7ALARMING [5]25253NBTJ Fothergill (Numurkah)
8CAPACITY [5]1476722.16(4)A Mooney (Amherst)
9BLACK LINEN (NSW)[5]Res.72738NBTT Mcdonald (Yangery)
10BEST SONG EVER [5]Res.4677822.79(7)K Chivell (Sunbury)
Race No. 8Macey’s Bistro8:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Warrnambool Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRAL STAIRCASE [5]8884725.61(7)R Brook (Elliminyt)
2SOUTHWOOD LAURA [5]68444NBTC Kelly (Warrnambool)
3EFFIE TRINKETT [5]36357NBTJ Formosa (Heathcote)
4CHOIR MASTER [5]76313FSHJ Fothergill (Numurkah)
5SIR LENNY [5]5744125.63(3)B Bunworth (Casterton)
6WHY NOT MARIE [5]36686FSHW Gray (Wendouree)
7WHY NOT OSCAR [5]24325FSTDW Gray (Wendouree)
8FEAR HER [5]46833NBTJ Formosa (Heathcote)
9BLACK BARRON LAD [5]Res.78574NBTV Mcdonald (Yangery)
10COSMIC DAICOS [5]Res.43468FSHK Chivell (Sunbury)
Race No. 9Kermonds Hamburgers8:45 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Warrnambool Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHOULD YOU DAIRE [5]78656NBTB Boers (Allestree)
2FLASH PRESTIGE [5]45876NBTK Breen (Lake Bolac)
3GO ROCKIN’ TEDDY [5]6866722.67(6)K Quinn (Cundare)
4INVISIBLE STARS [5]1217FNBTA Paraskevas (Cranbourne South)
5WHY NOT BEAU [5]88758NBTA Harding (Hamilton)
6FLIPPIN’ GOOD [5]53741NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
7TERRA VERDE [5]113F4FSTDH Baxter (Harrow)
8HIGH ALIMONY [5]7123722.46(1)D Cook (Sebastopol)
9BLACK LINEN (NSW)[5]Res.72738NBTT Mcdonald (Yangery)
10BEST SONG EVER [5]Res.4677822.79(7)K Chivell (Sunbury)
Race No. 10Koroit Street Tab9:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Warrnambool Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SLIPAWAY JENIFER [5]8714FSTDK Quinn (Cundare)
2BOOROLONGA BOY [5]67715FSHK Chivell (Sunbury)
3CHAINSAW CHARLIE [5]24311NBTD Cook (Sebastopol)
4BERNMAR PRINCESS [5]84577FSHP Teuma (Winslow)
5LITTLE BIT MORE [5]81772FSHW Hartigan (Horsham)
6DYNAMITE DIVA [5]15655NBTL Johnson (Yarpturk)
7RELENT (SA)[5]52136FSTDC Fox (Rosebrook)
8EM JO LEW [5]53356FSHJ Formosa (Heathcote)
9COSMIC QUEST (NSW)[5]Res.74547NBTA Harding (Hamilton)
10GRACIE’S GUESS (QLD)[5]Res.58865FSHA Marum (Anakie)
Race No. 11Warrnambool Gotba9:20 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Warrnambool Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE BIT CRAZY [5]2666FFSHH Hartigan (Horsham)
2DARLEY CHILLY [5]26454FSHT Monaghan (Blakeville)
3COSMIC GENE [5]47118FSHR Harty (Cottles Bridge)
4RELLIM LESTA (NSW)[5]76575NBTE Boers (Allestree)
5OTTANTOTTO [5]55855NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
6BLACK BETSY [5]16423NBTJ Burow (Penshurst)
7WHY NOT ROWAN [5]53486NBTA Harding (Hamilton)
8RICK THE ROCK [5]57186NBTE Matthyssen (Talbot)
9BLACK LINEN (NSW)[5]Res.72738NBTT Mcdonald (Yangery)
10LEAH BELENA [5]Res.15638NBTN Partridge (Carranballac)