Thursday, 9 October 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 9 October 2014

Race No. 1Www.tab.com.au6:50 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MUMBLES MURRAY (NSW)[M]7FSTDD Brown (Lara)
2ZENOME BALE (NSW)[M]2235NBTM Delbridge (Balliang)
3EL SID (NSW)[M]1FSHS Fisher (Lara)
4PENNY BLOSSOM (SA)[M]6NBTS Bartholomew (Worrolong)
5MAZZETTI [M]3NBTS Bruce (Warrnambool)
6WELCOME BACK [M]FSHL Delbridge (Balliang)
7OUTLAW SPENCER (NSW)[M]26FSHM Bird (Colac)
8FEAR THE BEST [M]54223NBTJ Hunt (Lara)
9MIRACLE MAGGIE [M]Res.FSHK Jones (Sebastopol)
10MAG SPRING [M]Res.328FSHJ Hunt (Lara)
Race No. 2Cassign Design7:12 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1REINA DELA NOCHE [M]FSHA Courts (Lara)
2GOT HELD UP (NSW)[M]443NBTE Steel (Nullawarre North)
3ARRIVAL [M]6NBTL Johnson (Yarpturk)
4WHO’S THAT CHAP [M]24FSHS Van berkel (Torquay)
5DANNY BROOK [M]53833FSTDM Jones (Sebastopol)
6TEAR AWAY MINNIE [M]FSHR Mahony (Southern Cross)
7SOOKIE’S FANTASY (SA)[M]FSHS Bartholomew (Worrolong)
8PARSEC BALE (NSW)[M]FSHM Delbridge (Balliang)
9JUST ANGUS (NSW)[M]Res.7528NBTP Fulton (Ecklin South)
10CHRICHTON BALE (NSW)[M]Res.538NBTM Delbridge (Balliang)
Race No. 3Norfolk Butchers7:34 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HORSHAM MYTH (NSW)[5]25F41NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
2CUDGEE GEORGE [5]46125NBTG Hunt (Cudgee)
3RUBY DUTCHESS (NZ)[5]14123FSHB Jones (Lara)
4MISS JACOVELLA [5]25363NBTG Lane (Bushfield)
5TRON’S SON [5]73532NBTS Fisher (Lara)
6BE TWO BOMBER (NSW)[5]3114FSTDS Fisher (Lara)
7SEABROOK JOEL [5]1325.78(1)S Elsum (Camperdown)
8STOP MOOCHIN’ [5]31FSHJ Hunt (Lara)
9SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]Res.73123FSTDL Delbridge (Balliang)
10OPULENT ROSE [5]Res.5517826.61(3)R Brook (Elliminyt)
Race No. 4Kermonds Hamburgers Gdr7:58 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 650 metres at Warrnambool Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSIFIED MISS [5]27637FSTDA Warton (Colac)
2OUR SHIRAZ [5]25153FSHJ Higgins (Linton)
3SAINT GRACIE [M]42427FSTDA Cook (Koroit)
4COUTA MODEL (NSW)[M]76342FSHJ Magri (Avalon)
5MISS BO WICKED (NSW)[5]53366FSHD Geall (Lara)
6MISSY’S RETURN [5]42755FSHW Hartigan (Horsham)
7HONEYDUKES [5]63577NBTB O’keefe (Wangoom)
8ALLEN GUNDAM (NSW)[5]56634FSHT Womann (Lara)
9SCRATCHY [M]Res.44645FSHP Gabriel (Toolern Vale)
10BERNMAR PRINCESS [5]Res.45775FSTDP Teuma (Winslow)
Race No. 5Koroit Street Tab8:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COMPA ALLEN (NSW)[5]16761NBTM Delbridge (Balliang)
2EL ROSCOE [5]56455NBTM Karamatic (Lara)
3TRULY LOYAL [5]8834525.81(4)D Fisher (Lara)
4DEE TEE [5]37144NBTG Lane (Bushfield)
5MEPUNGA LEDGER [5]7726225.65(7)J Mcdowall (Nullawarre)
6OUT THIS WAY (NSW)[5]2371325.55(6)B Weis (Portland)
7DYNA RAPIDASH (NSW)[5]46132NBTJ Hunt (Lara)
8HURRICANE YELLA [5]83158NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
9BARBIE BOY [5]Res.1284525.70(8)R Gavin (Killarney)
10PRANCING LAD [5]Res.82642NBTR Gavin (Killarney)
Race No. 6Bendigo Bank (bitches) (gobis)8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $3,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1WAYFARER [5]2725425.85(5)D Brennan (Ross Creek)
2HETALIA BALE (NSW)[4]3273226.55(4)T Womann (Lara)
3IMA APPLE [4]1352425.65(6)J Riley (Wallington)
4STARBRIGHT TARA [5]17441FSHV Millington (Great Western)
5FRATELLI FRESH (NSW)[4]6361425.60(5)D Drew (Dennington)
6ZOE [4]1225125.52(1)D Brown (Lara)
7AND AWAY [5]57F74NBTT Sinnott (Yambuk)
8FLIPPIN’ GOOD [4]3741625.62(4)S Bonaccurso (Mount Mercer)
9OPULENT ROSE [5]Res.5517826.61(3)R Brook (Elliminyt)
Race No. 7Protectcorp Securities8:59 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELLY’S DREAM [5]57726NBTD Brennan (Ross Creek)
2GO ON THEN [5]33686NBTL Delbridge (Balliang)
3MOLLY’S SILVER (NSW)[5]43377FSTDL Delbridge (Balliang)
4PIPELINE HERO (NSW)[5]55824NBTM Bird (Colac)
5NOOSA ROCKET [5]3123125.92(4)D Fisher (Lara)
6COSMIC LILY [5]13126NBTD Brown (Lara)
7FIGHT CLUB [5]24615NBTD Fisher (Lara)
8JUST A TASTE [5]23117NBTK Karamatic (Lara)
9ALLEN WARLOCK (NSW)[5]Res.74627FSHJ Hunt (Lara)
10QUIVER BALE (NSW)[5]Res.76574FSHJ Hunt (Lara)
Race No. 8Macey’s Bistro9:21 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA LOCKY [5]5452F25.51(3)S Elsum (Camperdown)
2DYNA LEMMY (NSW)[5]42372NBTT Womann (Lara)
3KARAGIOZIS [5]1471125.55(8)B Weis (Portland)
4HAPPY TIGER (NSW)[5]63334FSHB Weis (Portland)
5SANTA STORM (NSW)[4]8276626.16(2)K Lloyd (Anakie)
6DYNA VANK (NSW)[5]28157NBTD Coleman (Lara)
7RILEY’S PLANET [4]1761125.56(2)D Brown (Lara)
8LEKTRA CONCRETE [5]6684825.56(5)P Simone (Pirron Yallock)
9SPYWARE [5]Res.T633526.08(8)A Courts (Lara)
10CRACKERJACK LAD [5]Res.56568NBTA Courts (Lara)
Race No. 9Carpetcourt9:43 PM (VIC time)
Free For All event over 390 metres at Warrnambool Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BELFORT [4]3856222.14(4)D Brennan (Ross Creek)
2MAGIC DIVA (NSW)[3]1122221.70(1)D Brown (Lara)
3TYE ME UP [4]4524722.28(8)T Mcdonald (Yangery)
4ELITE DIVA (NSW)[2]2111321.98(3)D Brown (Lara)
5MISS HARMONY [4]1121822.30(3)R Brewer (Camperdown)
6MR. SNACKMAN (NSW)[3]5135421.90(7)K Lloyd (Anakie)
7OUR LUCKY DAY [4]8717622.23(6)E Steel (Nullawarre North)
8ROGER THE RUNNER [3]4528521.85(2)M Wright (Allansford)
9BLACK BARRON LAD [4]Res.8574222.47(6)V Mcdonald (Yangery)
Race No. 10Eureka Sheds10:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STARBRIGHT [5]34353NBTV Millington (Great Western)
2WHITE SPYRO [5]8814722.14(5)M Mallia-magri (Avalon)
3CENTRALIAN [5]32346NBTN Lund (Longwarry)
4SEANNA CELESTE (NSW)[5]23315NBTE Lloyd (Anakie)
5KIRABILLI JAXSON [5]11445NBTR Drew (Dennington)
6VILA JOYA (NSW)[5]25211NBTJ Frewin (Anakie)
7DYNA PING (NSW)[5]21363NBTM Delbridge (Balliang)
8ALLEN HODNEY (NSW)[5]75863FSTDJ Hunt (Lara)
9BLACK LINEN (NSW)[5]Res.27385NBTT Mcdonald (Yangery)
10HAGGIS LAD [5]Res.2717422.55(1)M Gibbons (Lara)
Race No. 11Coast Fm & 3yb10:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GET ME [5]64554NBTV Millington (Great Western)
2BELENA PRINCE [5]27876NBTR Brewer (Camperdown)
3MAYBE VEGAS [5]26438NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
4CLASSIC CAPER [5]27733NBTL Harrowfield (Colac)
5LEKTRA LUTHER [5]8572222.48(4)P Simone (Pirron Yallock)
6RUMBALARA GIRL [5]4324622.67(2)E Steel (Nullawarre North)
7DYNA MALAISE (NSW)[5]63447FSTDJ Hunt (Lara)
8PULCIANO [5]215222.82(5)S Bruce (Warrnambool)
9MAGIC APPLE [5]Res.1674722.11(4)J Riley (Wallington)
10COSMIC QUEST (NSW)[5]Res.74547FSTDA Harding (Hamilton)