Thursday, 7 August 2014

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Thursday, 7 August 2014

Race No. 1Norfolk Butchers6:40 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ILYS BALE (NSW)[M]FSHM Delbridge (Balliang)
2TEENIE BALE (NSW)[M]2FSHM Delbridge (Balliang)
3SILVER ROCKSTAR (NSW)[M]4FSHL Delbridge (Balliang)
4WARAMI SAM (NSW)[M]2FSHM Delbridge (Balliang)
5ALLEN GRUNDY (NSW)[M]8534FSTDJ Hunt (Avalon)
6ZENOME BALE (NSW)[M]2FSHM Delbridge (Balliang)
7SAVE GERONIMO [M]623NBTD Carr (Blowhard)
8COUPLE UP [M]27273FSHJ Cameron (Penshurst)
9RISA BALE (NSW)[M]Res.FSHM Delbridge (Balliang)
10GAMBIT BALE (NSW)[M]Res.FSHM Delbridge (Balliang)
Race No. 2Warrnambool Gotba7:04 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1UNOVA BALE (NSW)[M]7FSHM Delbridge (Balliang)
2SUPERLINER [M]5NBTC Hudson (Creswick)
3SUPER DOT [M]27735NBTN Wynd (Lismore)
4BRUISER BALE (NSW)[M]2FSHM Delbridge (Balliang)
5MISS TRON [M]67334NBTS Fisher (Lara)
6AROLOK MOLLY [M]52522NBTP Riches (The Sisters)
7STRONG FEATURES [M]FSHA Langton (Anakie)
8LIBSTAR [M]6874NBTR Mahony (Southern Cross)
9OCCUPATION LAD [M]Res.25687NBTP Fish (Dennington)
10FLYING DO DO [M]Res.65564NBTP Teuma (Winslow)
Race No. 3Koroit Street Tab7:21 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1YEVON BALE (NSW)[M]4FSHM Delbridge (Balliang)
2VAPOUR CAPER [M]23343NBTR Harrowfield (Colac)
3ARCHI BALE (NSW)[M]2FSHM Delbridge (Balliang)
4GHOST PROTOCOL [M]54524FSHD Chandler (Minyip)
5LITTLE CAVIAR [M]27357NBTP Teuma (Winslow)
6NORDIC KNIGHT [M]FSHA Langton (Anakie)
7SUTTON CLUB [M]FSHS Fisher (Lara)
8SAINT GRACIE [M]35FSTDA Cook (Koroit)
9HYMIE (QLD)[M]Res.42665FSTDG Campbell (Peechelba)
10OCCUPATION LAD [M]Res.25687NBTP Fish (Dennington)
Race No. 4Kermonds Hamburgers7:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMA SCREW LOOSE [5]34553NBTC Capuano (Anakie)
2NANCY’S GUESS (QLD)[5]74578FSHA Marum (Anakie)
3BANANA BLANKET [5]447122.65(2)L Harrowfield (Colac)
4SHE’S VIVACIOUS [5]1416FSTDS Daniliuk (Sunbury)
5BLACK LINEN (NSW)[5]53275FSHD Peckham (Allendale East)
6RUMBALARA GIRL [5]5248322.67(2)E Steel (Nullawarre North)
7MISS JACOVELLA [5]2125322.19(4)G Lane (Bushfield)
8LOCKI AND BOYS [5]71161FSHD Geyer (Moolap)
9GEE DOUBLE YOU (NSW)[5]Res.76576FSHS Coulson (Balliang)
10RED CRY [5]Res.68867NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 5Jim & Margo Williams Derby Ht18:04 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHOULD YOU DAIRE [5]37866NBTB Boers (Allestree)
2PRANCING LAD [5]53726NBTR Gavin (Killarney)
3HICKLETON (SA)[5]76488FSHA Harding (Hamilton)
4AUTHENTIC ACE (NSW)[5]8111725.71(1)L Harrowfield (Colac)
5AROLOK JANE [5]6623425.97(6)P Riches (The Sisters)
6DYNAMITE DIVA [5]45615NBTL Johnson (Yarpturk)
7BADOOTA GIRL [5]33663NBTP Rowan (Warrnambool)
8HOT THOMELI [5]3432225.32(6)G Taylor (Allansford)
Race No. 6Bendigo Bank8:21 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NAOMI ROSE [5]1F884FSTDC Morris-flynn (Wendouree)
2NOBLE HASTE [5]74326FSHR Taylor (Warracknabeal)
3WHO’S DOING WHAT (WA)[5]18426FSHT Price (Compton)
4COSMIC RUSH [5]76522NBTS Cachia (Anakie)
5LEKTRA BASSET [5]48552FSHD Chandler (Minyip)
6KIBOSH [5]24646NBTJ Kruisselbrink (Raglan)
7STARLIGHT SAFARI [5]14331NBTR Wombwell (Coleraine)
8FLAMING GOLD (SA)[5]63467NBTT Price (Compton)
Race No. 7Jim & Margo Williams Derby Ht28:43 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KNOCKA LESS (NSW)[5]521F6NBTK Finn (Warrnambool)
2DEE TEE [5]38114NBTG Lane (Bushfield)
3BLACK BETSY [5]42331NBTJ Burow (Penshurst)
4CLASSIC CAPER [5]6282625.93(6)L Harrowfield (Colac)
5OUR NIPPER [5]66471NBTN Stanley (Portland)
6WHY NOT ROWAN [5]75148NBTA Harding (Hamilton)
7RELLIM LESTA (NSW)[5]77586FSHE Boers (Allestree)
8KARAGIOZIS [5]31357NBTB Weis (Portland)
Race No. 8Macey’s Bistro9:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ZANDER’S EXPRESS [5]66568NBTJ Britton (Anakie)
2SIR LENNY [4]5112125.63(3)B Bunworth (Casterton)
3YOUNG GUNNER (NSW)[5]56323FSHD Peckham (Allendale East)
4HURRICANE ASH (NSW)[5]76523NBTG Campbell (Peechelba)
5MEPUNGA LOCKY [4]6165625.51(3)S Elsum (Camperdown)
6BRENT BALE (NSW)[5]3572625.41(4)M Delbridge (Balliang)
7TRULY LOYAL [4]3733125.81(4)D Fisher (Lara)
8LEKTRA CRUISER [4]3516425.34(5)P Simone (Pirron Yallock)
Race No. 9Jim & Margo Williams Derby Ht39:27 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN GIRL ANNA [5]81138NBTN Wynd (Lismore)
2PROBABLE (SA)[5]31274NBTC Fox (Rosebrook)
3MAD BOY MAX [5]88646NBTS Blacksell (Cape Bridgewater)
4COSMIC QUEST (NSW)[5]36177NBTA Harding (Hamilton)
5OSTERIA MOZZA (NSW)[5]87527NBTD Drew (Dennington)
6MISTER MINT (NSW)[5]71631NBTJ Sheahan (Warrnambool)
7HE’S NO JET [5]71355NBTP Carmichael (Elliminyt)
8CASARITO [5]22767FSTDB Casey (Penshurst)
Race No. 10Eureka Sheds9:46 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA ROLLY [5]57823NBTD Chandler (Minyip)
2MY TURANZA [5]61425NBTD Fisher (Lara)
3SASSY ANNA (WA)[5]12455NBTT Price (Compton)
4CHEEZLE LIPS [5]76356FSHA Marum (Anakie)
5LEKTRA PODSIADLY [5]85656FSHD Chandler (Minyip)
6DECKO BALE (NSW)[5]1FSHM Delbridge (Balliang)
7KAYDEN’S MICKEY [5]87576FSHD Jeffries (Anakie)
8FLUSHETTE (NSW)[5]88685FSHC Capuano (Anakie)
Race No. 11Coast Fm & 3yb10:04 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MINORITY (TAS)[5]61568NBTG Campbell (Peechelba)
2ANOTHER CITY [5]48342NBTK Anderton (Warrnambool)
3LEKTRA LUTHER [5]7825722.48(4)P Simone (Pirron Yallock)
4DEE BEE GOLD [4]6664722.38(5)D Geyer (Moolap)
5LEKTRA TAYLOR [5]83776NBTD Chandler (Minyip)
6BARB AND DEN [5]47284NBTC Dew (Anakie)
7SAY AGAIN (NSW)[5]73F4122.51(6)R Harrowfield (Colac)
8PROWLING LAD [5]8546422.37(1)R Tartaglia (Newcomb)
9LOUD POCKETS [5]Res.14885NBTD Jeffries (Anakie)
10TIK TOK BOOM [5]Res.77536NBTK Gavin (Killarney)