Wednesday 12th May 2010

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Wednesday 12th May 2010

Race No. 1Macey’s Bistro06:53PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PARKER BALE751S J Collins (Lake Goldsmith)

2FLYING JAZZ23744P R Lambert (Melton)

3MISS NATURAL28241C Billington (Portland)

4BLACKWHITE PETER42152K Lloyd (Anakie)

5ASTON JEMIMA65475M K Lloyd (Anakie)

6SOUTHWOOD BEAR6357FJ M Drennan (Laang)

7TEAR AWAY GIRL17284R M Mahony (Koroit)

8GOLD POTION76148G Mitchell (Keysborough)

9MIDWEEK HUSTLE24358K Brooks (Bringalbert)

10COOL VISION88676B C Mitchem (Coleraine)

Race No. 2Digicast Productions Final (gobis)07:09PM (VICtime)
Maiden Final event over 390 Metres at Warrnambool Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1TERRA BALE1G J Bate (Lara)

2ROXY RHODE1N L Mccullagh (Warrnambool)

3CULLEN BALE3G J Bate (Lara)

4WILLY GAULT4G A Anderton (Woolsthorpe)

5SERENITY BALE3G J Bate (Lara)

6LUDEY REDBACK2R Tartaglia (Newcomb)

7WERNETH WONDER2J R Maple (Little River)

8KASPAS VEEDUB4J R Maple (Little River)

9SNOW SURPRISE5B C Mitchem (Coleraine)

10SLIPAWAY BOB5P W Brouwer (Branxholme)

Race No. 3Norlane Hotel07:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1FRENCH MOON83841W C Elmer (Bacchus Marsh)

2VOLTURI BALE33553G J Bate (Lara)

3COLTON BALE2311S J Collins (Lake Goldsmith)

4WYCEE PUZZLED5331R D Brook (Elliminyt)

5CAN’T RECALL1123D I Burnett (Drysdale)

6BANKSIA SAINT73885B C Mitchem (Coleraine)

7LET HIM GO21J R Maple (Little River)

8MO ABOVE51816M A Mcguire (Moolap)

9SPARK A LIGHT47882K W Creece (Portland)

10TED THE HEELER23145D G Blake (Bringalbert)

Race No. 4Thomas Jewellers07:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1RAVISSANTE33378G R George (Beulah)

2SPIRIT OF TEDDY33321J R Maple (Little River)

3LEAH MORRIS88864P A Simone (Pirron Yallock)

4VINTAGE FLASH73358M A Mcguire (Moolap)

5KANYE COOL18547G Mitchell (Keysborough)

6HIZ GOT CHILLS13261K J Lunson (Keysborough)

7AIDEN BALE76375S J Collins (Lake Goldsmith)

8MEPUNGA JAZZ3F467J E Mcdowall (Nullawarre)

9CAPE ROXY75442S V J Bartholomew (Mount Gambier)

10DIXIE DEW87858M J Gibbons (Lara)

Race No. 5Dulux Paints08:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SHIRAZ VIEW36187S J Collins (Lake Goldsmith)

2SILENT ASSASSIN64578L A Grimmond (Scarsdale)

3SAM WINCHESTER62156A Stewart (Melton)

4FLYING INSIDE77444R C Jervies (Warrnambool)

5MICA BALE14143G J Bate (Lara)

6ZOE’S MISS36517R Tartaglia (Newcomb)

7MACH TEN32233D I Burnett (Drysdale)

8SINGING BEE4338TC Billington (Portland)

9BLACK AND BENT26885E L Lloyd (Anakie)

10BOOMA SAMMY46775H L Collins (Lake Goldsmith)

Race No. 6Grv Vbis Final (gobis)08:28PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 450 Metres at Warrnambool Of $576,040 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570,900.

No.NameFormTrainer

1MALTA31112P Galea (St Albans)

2DIN’S REQUEST51143K D Leek (Devons Meadows)

3LETHAL POWER1112J S Ennis (Lara)

4BARRABAS54341J S Ennis (Lara)

5SILVERWATER JACK31151A J Armstrong (Huntly)

6KIRABILLI ROVE35153R D Drew (Warrnambool)

7SNOW CRISP14411G R George (Beulah)

8TROYUDEN12522P J Mccoll (Kooroocheang)

9CAN’T RECALL1123D I Burnett (Drysdale)

10SEASPRAY SURFER17584K Bailey (Stratford)

Race No. 7Hammonds Paints08:48PM (VICtime)
Free For All event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1KIRABILLI BART55412D R Drew (Warrnambool)

2HOT JACK14112A Richardson (Bushfield)

3TUBB’S ANGEL57583D Tallentyre (Lara)

4SHEYLEA13151M M Hirtzel (Elaine)

5EIGHTH WONDER21576D I Burnett (Drysdale)

6LEEOR SAM11613D D Fennell (Glencoe)

7PURE INTENSITY85274P R Lambert (Melton)

8SUPERSMART PIPER37133C V Kelly (Warrnambool)

9BOTT’S ASSASSIN47378P A Simone (Pirron Yallock)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Bamstone09:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1HAYDER BALE43411G J Bate (Lara)

2WHITE NOISE44285I L Cockerell (Buckley)

3FIREBALL BABY24348P A Abela (Point Cook)

4KULU JEWEL33731C Billington (Portland)

5REMO ARCTIC78871G Mitchell (Keysborough)

6DYNA ROSE54845G J Bate (Lara)

7WATCH OUT PETEF111FG Mitchell (Keysborough)

8BARNSTORMER14141A Stewart (Melton)

9ALL ABOUT BAZ76677R Tartaglia (Newcomb)

10MADISON’S GIFT35486K Brooks (Bringalbert)

Race No. 9Recamic09:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TEE DEE26267R M Mahony (Koroit)

2VEDDER BALE13612G J Bate (Lara)

3EAGAN BALE36867S J Collins (Lake Goldsmith)

4MAGIC HAZARD53444K ( P Mugavin (Killarney)

5BENARA TRACY45641R L Patzel (Mount Gambier)

6ZLATAN15332L C Johnson (Warrnambool)

7TALONNER83332G R George (Beulah)

8SAFANA BALE31288S J Collins (Lake Goldsmith)

9JUDDY’S A BLUE37174G Mitchell (Keysborough)

10JACOB’S SHIRAZ76658A Mcdowall (Nullawarre)

Race No. 10Callaghan Motors09:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1WRITE TO MIKE51475S N Fisher (Yangery)

2BURNING IMPACT48686E L Lloyd (Anakie)

3ARAPILIES21884P A Smith (Wonwondah)

4NIKITA DELIGHT23251K Lloyd (Anakie)

5COOL CARD51276G Mitchell (Keysborough)

6REMA’S ONYX72153D J Fisher (Yangery)

7SO SAUCY81755M K Lloyd (Anakie)

8SURF THE DREAM21158L A Grimmond (Scarsdale)

9DIXIE DEW87858M J Gibbons (Lara)

10CAPE ROXY75442S V J Bartholomew (Mount Gambier)

Race No. 11Genr8 Marketing10:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PURE ETHYNOL11777K J Lunson (Keysborough)

2PATRICIA PEARL42285J L Stewart (Melton)

3NAUGHTISHUS35575P G Desmond (Waubra)

4TOP STIG62742W C Elmer (Bacchus Marsh)

5JUST POETIC27524S I Bartholomew (Mt Gambier West)

6WHO’S AL51767K P Gavin (Killarney)

7EL GARNO65417C Billington (Portland)

8QUICK EZE22652E L Lloyd (Anakie)

9LUKEY DUKEYF6875K J Daisley (Lismore)

10MIDWEEK HUSTLE24358K Brooks (Bringalbert)

Race No. 12Mclaren Sheet Metal10:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SLIPAWAY CANDY64268K Quinn (Cundare)

2EDINBURGH LOGAN33165A G Thomas (Skipton)

3CASPIAN BALE36753R L Patzel (Mount Gambier)

4BENARA JIM48323D D Fennell (Glencoe)

5TRAILBLAZERP2585R D Brook (Elliminyt)

6BET ON LEE22228M A Mcguire (Moolap)

7KIRABILLI JARVIS74434P A Simone (Pirron Yallock)

8DARK ARTS71515I L Cockerell (Buckley)

9JAKIAH BALE74475S J Collins (Lake Goldsmith)

10POP’S GLORY17766M J Gibbons (Lara)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of