Saturday 10th April 2010

Cannington – Saturday 10th April 2010

Race No. 1Mixed Stake 4/5 (530)07:05PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BRONTE’S STAR45152M J Julien (Stoneville)

2BARRACOUTA14558L J Britton (Nambeelup)

3RICHIE WABBIT28311L J Britton (Nambeelup)

4HALLPACK JACK14443D C Hobby (Nambeelup)

5SMILEY DYLAN11212A K Mclaren (Nambeelup)

6SITKA54426W Mcnally (Bouvard)

7KRANKY KARL72261J E Iwanyk (Nambeelup)

8RED DEMON32877M J Beamish (Southern River)

9CHLOE’S STAR74738M J Julien (Stoneville)

10SANDEEZ JACK33444K J Glenny (Bakers Hill)

Race No. 2Mixed Stake 3/4 (530)07:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1WARABROOK BOY53673P Sayer (Oakford)

2FANTASY MONELLI75357D C Hobby (Nambeelup)

3RAPID OCTANE15412J C Graham (Karnup)

4POWDER BLUE76131L J Britton (Nambeelup)

5RUMBLE SUPREME24284J H Rennick (Barragup)

6RICKY’S A ROBBER32322M J Beamish (Southern River)

7FRANQUIN37513J Dailly (Bakers Hill)

8CODE ONE12828J E Iwanyk (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Mixed Stake 3/4 (715)07:50PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 715 Metres at Cannington Of $6,235 Prizemoney.
1st: $3,750 2nd: $1,070 3rd: $540 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PEARL LANE44162P Sayer (Oakford)

2DISCO GIRL51574K J Foxton (Wellard)

3YOUR COMIN’ WITH65824B J Maclean (Southern River)

4KAY SIZE44111D R Biddle (Bayswater)

5THUMP BOXER46127B J Abercrombie (Banjup)

6KARTEISH COURTY63613P Sayer (Oakford)

7HOTSHOT MOLLY27231J Dailly (Bakers Hill)

8CRUNCH76236J E Iwanyk (Nambeelup)

9SHAMBI GEM21665B J Maclean (Southern River)

10OCTANE AL25588E Crudeli (Nambeelup Park)

Race No. 4Mixed Stake 1/2 (530)08:12PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1HOW I ROLL41811L J Britton (Nambeelup)

2OM SHANTI51333J E Iwanyk (Nambeelup)

3BRENCOLE BALE21111L J Britton (Nambeelup)

4SANDHOG28452W Mcnally (Bouvard)

5ZINI’S GUMP15265T J Erenshaw (Canning Vale)

6WASSIM BALE63131L J Britton (Nambeelup)

7FLYING SHAMBI33226G B Berry (Stake Hill)

8SILK MOON88737L J Britton (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Puppy Classic08:35PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $18,405 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,430 3rd: $1,715 Unplaced: $180.

No.NameFormTrainer

1LIQUIGAS36562B J Abercrombie (Banjup)

2DELAQUE41112P J Hepple (Lexia)

3I’M HOT PROPERTY43111C A White (West Pinjarra)

4LILLY ROSE41271D C Hobby (Nambeelup)

5KHAFRA75542J D Edwards (Southern River)

6PEDROSA11261P Stuart (The Oaks)

7UNO KENDRA31121D C Hobby (Nambeelup)

8LOW FLYIN’ LOFTY45222C Mcnamara (Wangara)

9JACKPOT SUNDAYP1313M J Beamish (Southern River)

10BOOMING ACTION17113J D Meuleman (Upper Swan)

Race No. 6Association Stake08:52PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1KALAMBI BYRD33634B J Maclean (Southern River)

2AMARGOSA11621B I Smithson (Byford)

3KULU TITAN24765P S Harvey (Nambeelup)

4ANEVAY53755J E Iwanyk (Nambeelup)

5KALDEN MISTIQUE67874W A Brown (West Swan)

6NONCORE72236G B Berry (Stake Hill)

7METHANE31431J F Carmody (Banjup)

8UNTAMED67221M J Julien (Stoneville)

9OCTANE AL25588E Crudeli (Nambeelup Park)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Canning Stake (1)09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1FACIAL46421P G Mills (Maddington)

2GASQUET43423K Charles (Baldivis)

3TOPLINE RELLY34648B I Smithson (Byford)

4MULLUM MAGIC22254T J Erenshaw (Canning Vale)

5CHELSEA BROWN16637J E Iwanyk (Nambeelup)

6THAT’S KARMA43743P Sayer (Oakford)

7BLACK BOLTER63443L J Britton (Nambeelup)

8LAGOON BIGGLES42115M J Beamish (Southern River)

9I’M EXCITING78462B M Mcpherson (Southern River)

10UNCLE CHRIS32546J F Carmody (Banjup)

Race No. 8Canning Stake (2)09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1LIVING IMAGE11164J D Edwards (Southern River)

2TINKLER22334A K Mclaren (Nambeelup)

3ABNER BALE37383L J Britton (Nambeelup)

4SPEEDOS61664P J Hepple (Lexia)

5CHUCK MONELLI12715D C Hobby (Nambeelup)

6RIVA DIVA28676B M Mcpherson (Southern River)

7PROVEN CHAYSE24644A J Biddle (Wattle Grove)

8FLOWERPOT FLIRT24343J E Iwanyk (Nambeelup)

9STAR FALL26445K J Glenny (Bakers Hill)

10EGO TRIP86565P Sayer (Oakford)

Race No. 9Canning Stake (3)09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PROSECCO44435K J Glenny (Bakers Hill)

2PUNCHBOWL TRENT56324J F Carmody (Banjup)

3FLYING EMU22334J A Millsteed (Dawesville)

4HANNAH BANANAH85383J E Iwanyk (Nambeelup)

5EXPLICIT DANCER55322B M Mcpherson (Southern River)

6JACK HEALI74122J C Graham (Karnup)

7FITZY BALE54627L J Britton (Nambeelup)

8COURTEISH KARLIE25161P Sayer (Oakford)

9MISS SLICK74745M J Julien (Stoneville)

10JAKE BALE53626J P Marsh (Canningvale)

Race No. 10Dolphin Stake (642)09:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GRINNER52348J F Carmody (Banjup)

2STEADFAST MAX58237B K Yates (Westminster)

3DEEP HEAT53765D C Hobby (Nambeelup)

4AVALON CHIEF55688J S Atkins (The Vines)

5DARK MIRROR31415L J Britton (Nambeelup)

6MONIQUE MONELLI56168D C Hobby (Nambeelup)

7DETTORI62153J D Edwards (Southern River)

8KLICK65488D F Beckett (Southern River)

9SPEED OF SHAMBI37345B J Maclean (Southern River)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Canning Stake (4)10:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ARABAT12738J D Edwards (Southern River)

2LIANA MONELLI82357D C Hobby (Nambeelup)

3SPRING SAPPHIRE57378J F Carmody (Banjup)

4DASHING BOMB61663A K Mclaren (Nambeelup)

5LEAVING HOME75247B M Mcpherson (Southern River)

6SON OF PENSKE57724B J Maclean (Southern River)

7STRETCH HUMMER83123J E Iwanyk (Nambeelup)

8VICTOR LANE36234L J Britton (Nambeelup)

9SWEET BLITZ12574G W Martin (Southern River)

10CHLOE’S STAR74738M J Julien (Stoneville)

Race No. 12Kanyana Stake10:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SURF’S OUT56141K Charles (Baldivis)

2JACKPOT SUNDAYP1313M J Beamish (Southern River)

3EXPRESS SHAMBI57717G B Berry (Stake Hill)

4CERTAINLY IS23818K J Foxton (Wellard)

5ALON’S CHOICE44264M J Beamish (Southern River)

6TEN CARAT LANKAN27836B Cook (Canning Vale)

7LIBERACE41755A K Mclaren (Nambeelup)

8JAZZY JUDY86563J F Carmody (Banjup)

9PORPLYZIA34775C L Bainbridge (Heathridge)

10CEDE NULLIS88853P Sayer (Oakford)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of