Saturday 19th February 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 19th February 2011

Race No. 1Mixed Stake 3/4 (530)07:05PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1KRANKY KARL42451J E Iwanyk (Nambeelup)
2MIGHTY MERLIN21541A K Mclaren (Nambeelup)
3TIP TOP THOMAS51866T J Erenshaw (Canning Vale)
4MARKED DOWN41212J B Fleming (Harrisdale)
5WARABROOK BOY21125T J Erenshaw (Canning Vale)
6FORTY TWO BELOW84737B J Abercrombie (Banjup)
7BIG JO KING11611L J Britton (Nambeelup)
8WHATA SURF23342L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Mixed Stake 4/5 (530)07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MALOUDA41477J F Carmody (Banjup)
2FLOWERPOT FLIRT33453J E Iwanyk (Nambeelup)
3I’M HOT PROPERTY24523C A White (West Pinjarra)
4KAY SIZE54534M J Julien (Stoneville)
5SOLD AMERICAN15516J E Iwanyk (Nambeelup)
6RAPID OCTANE67655J C Graham (Karnup)
7PROVEN PEPPER31211T J Erenshaw (Canning Vale)
8ROYAL GLOVE21822K J Glenny (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Summer Chase (1)07:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1OXLEY BEAUTY56217A K Mclaren (Nambeelup)
2HOW I ROLL71353L J Britton (Nambeelup)
3COSMIC HAVOC47275L M Isaac (Harrisdale)
4IN BRIEF62114M J Beamish (Southern River)
5ROCK POOL38228B J Abercrombie (Banjup)
6MISS HEPBURN68276F Roberts (Huntingdale)
7RESTORATION56261G Maiolo (Banjup)
8SCUTTLEBUT11351R M Valenti (Barragup)
9SWEET BLITZ45678G W Martin (Southern River)
10TEX GUNDI87475C L Bainbridge (Heathridge)
Race No. 4Summer Chase (2)08:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1AVALANCHE ANGEL12621L J Britton (Nambeelup)
2WESTEND THOMAS34333B J Abercrombie (Banjup)
3OXLEY SPIRIT71322A K Mclaren (Nambeelup)
4LAGOON BIGGLES66563M J Beamish (Southern River)
5WHERE’S BILLY27441B M Mcpherson (Southern River)
6ARMATREE TIGER46445T J Erenshaw (Canning Vale)
7HELLO HOORAY35362P J Hepple (Lexia)
8JAZZY JUDY42811D C Hobby (Nambeelup)
9DETTORI66744J D Edwards (Southern River)
10MONIQUE MONELLI52678B J Maclean (Southern River)
Race No. 5Summer Chase (3)08:25PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1OLIVER ALLEN25451P Stuart (The Oaks)
2ACCOUNTS14144G W Martin (Southern River)
3QUICK KOKO33143J F Carmody (Banjup)
4DARK MIRROR42114L J Britton (Nambeelup)
5EXPLICIT DANCER33263B M Mcpherson (Southern River)
6MULLUM MAGIC82414T J Erenshaw (Canning Vale)
7SURF A COIN23342J H Crossley (Southern River)
8SUGAR MONELLI13262B J Maclean (Southern River)
9DETTORI66744J D Edwards (Southern River)
10CLEVELAND25754P J Hepple (Lexia)
Race No. 6Summer Chase (4)08:42PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1NANNA’S DRIVE12332L S Celenza (Girrawheen)
2ALLEN ULRICK61513P Stuart (The Oaks)
3MEGA PIXEL73282J N Paikos (Tuart Hill)
4PLETHORA76145D M Menaglio (Gnangara)
5EVER GRACE13231L J Britton (Nambeelup)
6WISE PENNY51275G W Martin (Southern River)
7SIENNA MARY35445T J Erenshaw (Canning Vale)
8RUMBLE SUPREME37522J H Rennick (Barragup)
9KHAFRA22465J D Edwards (Southern River)
10BILL’S HOPE68666C L Bainbridge (Heathridge)
Race No. 7Free To All (530)08:57PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BLUE GOOSE25177T J Erenshaw (Canning Vale)
2DOLLSTAN DREAM13136S L Richards (Wanneroo)
3JAKE BALE72218M J Beamish (Southern River)
4OXLEY RULER43551A K Mclaren (Nambeelup)
5SPRING LEGEND14822J F Carmody (Banjup)
6CHUCK MONELLI48331D C Hobby (Nambeelup)
7LIQUIGAS83184B J Abercrombie (Banjup)
8UNO KENDRA77613D C Hobby (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Canning Stake (1)09:15PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1CHELSEA BROWN46546J E Iwanyk (Nambeelup)
2MONTACETO77552K J Glenny (Bakers Hill)
3NOTTO MONELLI21422D C Hobby (Nambeelup)
4OUR CICERO18374B Keel (Canning Vale)
5ULTIMATE COUNTRY25535J E Iwanyk (Nambeelup)
6BERTIE SANNETTE58835D M Menaglio (Gnangara)
7ARABAT86877J D Edwards (Southern River)
8BANZAI PIPELINE33646L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Canning Stake (2)09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1EMBROCADERO53344A K Mclaren (Nambeelup)
2SWEET BLITZ45678G W Martin (Southern River)
3BLACK AND BENT47614S J V D Klashorst (Camillo)
4HILLY11271J D Edwards (Southern River)
5SINDARA73265P J Hepple (Lexia)
6COUNTRY SHARK53231J E Iwanyk (Nambeelup)
7NALINGA LAD13736J E Iwanyk (Nambeelup)
8ELITE COAST38562P S Harvey (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Canning Stake (3)09:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1REGENT SHIRAZ62242W Mcnally (Bouvard)
2KHAFRA22465J D Edwards (Southern River)
3GONE TOO LONG45353J E Iwanyk (Nambeelup)
4GOOD ODDS GIRL45184E A Campana (Canningvale)
5TENDER MOMENT26214L J Britton (Nambeelup)
6COOL OBEE22646J E Iwanyk (Nambeelup)
7SANDEEZ JACK27476K J Glenny (Bakers Hill)
8POLLINATOR64877D M Menaglio (Gnangara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Kanyana Stake10:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TINTAGLIA42175D M Menaglio (Gnangara)
2TEX GUNDI87475C L Bainbridge (Heathridge)
3SO VOCAL33421A K Mclaren (Nambeelup)
4MALI23363J D Edwards (Southern River)
5FULHAM PRIDE87427B J Maclean (Southern River)
6ENDEAVOURS GIRL68555L S Celenza (Girrawheen)
7GIGOLO BOY14464B J Abercrombie (Banjup)
8FINAL HIGH67426B Cook (Southern River)
9MARLOO’S REVENGE45844L S Celenza (Girrawheen)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Mixed Stake 4/5 (297)10:37PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1NURSE TRINA85327P S Harvey (Nambeelup)
2BEAUTY’S BEST67538C M Bennett (Southern River)
3COCO JOE73221B Cook (Southern River)
4DESPERADO51463P S Harvey (Nambeelup)
5KIMBERLEY QUEEN27545B M Mcpherson (Southern River)
6FLOWCHART23175B J Maclean (Southern River)
7MISS GUCCI61778P S Harvey (Nambeelup)
8MARLEY LANE62561C M Bennett (Southern River)
9REGENT MERLIN67757N G Maclean (Huntingdale)
10TEN CARAT LANKAN76788B Cook (Southern River)