Wednesday 16th February 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 16th February 2011

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)06:39PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S MAC62862W D Choules (Bakers Hill)
2LILLY ROCKS15K Charles (Baldivis)
3AUTUMN RAIN36327J P Marsh (Canningvale)
4BOO BOO BUBBLES1D C Hobby (Nambeelup)
5USUAL SUSPECT1432J F Tonkin (Gosnells)
6LANO LADY61846D C Lees (Nambeelup)
7HOGMANIA124G W Martin (Southern River)
8SURF REVOLUTION52642M J Beamish (Southern River)
9JET SEVENTEEN55275C L Bainbridge (Heathridge)
10UNO SHAZZA256C A White (West Pinjarra)
Race No. 2Maiden Stake (530) (2)06:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1COUNT CALISTO31326W D Choules (Bakers Hill)
2SHAZZLE MONELLI85732D C Hobby (Nambeelup)
3MY MATE BLACKIE32241K J Foxton (Oakford)
4BUCKETS FYFE353J C Graham (Karnup)
5ROCK RAMPAGE23K Charles (Baldivis)
6POWER RAGE25R W Reilly (Herron)
7EARL THE GOAT733P8P J Hepple (Lexia)
8MINI EMILY2J P Marsh (Canningvale)
9CHUDALUP ROCK3186J Dailly (Bakers Hill)
10TAHITIAN TERROR35346M J Julien (Stoneville)
Race No. 3Juvenile Stake (530)07:12PM (WAtime)
Juvenile event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SLEDGING52122J Dailly (Bakers Hill)
2COSMIC SPLENDOUR12467A K Mclaren (Nambeelup)
3SO SPONTANEOUS32688B J Abercrombie (Banjup)
4PRIMORDIAL151B J Abercrombie (Banjup)
5TOKKAN17387M J Beamish (Southern River)
6DYNAMITE JARVIS74183B M Mcpherson (Southern River)
7BOZZY’S BACK14241J C Graham (Karnup)
8SHORT HAUL21135G W Martin (Southern River)
9SNOUTER14886D C Hobby (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Kanyana Stake (1)07:30PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1JACKPOT SUNDAY85564B Cook (Southern River)
2COUNT GAVRICK67458P Worthington (Nambeelup)
3FALCON FREEWAY67385K Harding (Southern River)
4REDLINE SLUGGER31262J F Carmody (Banjup)
5CANADIAN CLUB16244B J Abercrombie (Banjup)
6LUCKY ENDEAVOUR62244W D Choules (Bakers Hill)
7TOON FLYER51524J P Marsh (Canningvale)
8MOGAH MISS75538S Sammut (Millendon)
9SLICK CONDOLEZZA47857B J Abercrombie (Banjup)
10GIGOLO BOY14464B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 5Canning Stake (1)07:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1NAOMI KEEPING32412T J Erenshaw (Canning Vale)
2BUCKLE UP ERIC52862J Dailly (Bakers Hill)
3WHERE’S WOMBY24832L J Britton (Nambeelup)
4BANZAI PIPELINE33646L J Britton (Nambeelup)
5COSTLY ASSASSIN24542H J Carter (Boddington)
6CARLSON BALE67588G G Hall (Thornlie)
7DYNAMIC DYLAN21122J Dailly (Bakers Hill)
8SLASH GIBSON17P47M J Beamish (Southern River)
9CHALLIS25364K B Falkingham (Muchea)
10ELITE JESSICA24764M Leach (Beverley)
Race No. 6Dawesville Stake08:10PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ZOO KITA23711H J Carter (Boddington)
2ALON’S CHOICE34371M J Beamish (Southern River)
3PORPLYZIA64154C L Bainbridge (Heathridge)
4PEACHY11171B J Abercrombie (Banjup)
5LADY ASHBY54214A K Mclaren (Nambeelup)
6ETHAN ALLEN26663G G Hall (Thornlie)
7OXLEY SOVEREIGN14448D C Hobby (Nambeelup)
8ALPINE WAY73313K Harding (Southern River)
9PICCOLO BOY58332L J Britton (Nambeelup)
10AVALANCHE ANGEL12621L J Britton (Nambeelup)
Race No. 7Mixed Stake 4/5 (530)08:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1KYBER PASS35323K J Glenny (Bakers Hill)
2KERRIE’S GIFT25216K J Glenny (Bakers Hill)
3SOVEREIGN COIN33451J H Crossley (Southern River)
4I’M EXCITING24233B M Mcpherson (Southern River)
5VOCAL ENFORCER11538A K Mclaren (Nambeelup)
6SO VOCAL33421A K Mclaren (Nambeelup)
7SUPERIOR SHIRL31745J F Carmody (Banjup)
8HONEY CHOPS22113D N Neilsen (Halls Head)
9AVALANCHE ANGEL12621L J Britton (Nambeelup)
10PICCOLO BOY58332L J Britton (Nambeelup)
Race No. 8Canning Stake (2)08:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BETH KEEPING61611T J Erenshaw (Canning Vale)
2POCKET WATCH16387G W Martin (Southern River)
3ARTIE SANNETTE32868J Dailly (Bakers Hill)
4MICK’S MATE13363L J Britton (Nambeelup)
5FOXZAMI ICE41781N V Minutillo (Banjup)
6SNOW EXPENSE67353G G Hall (Thornlie)
7AGENT MAXWELL32612J Dailly (Bakers Hill)
8DEBLEESAN31751H J Carter (Boddington)
9COSMIC HAVOC47275L M Isaac (Harrisdale)
10CONROY FLEX55145L J Britton (Nambeelup)
Race No. 9Maiden Stake (530) (3)09:02PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SIR SLURPALOT12324M J Beamish (Southern River)
2VOCAL SUPREME3235T J Erenshaw (Canning Vale)
3YOU BETCHA72542T J Gummow (Martin)
4FREEWAY MILES52563K Harding (Southern River)
5FORMATT48181A K Mclaren (Nambeelup)
6FRANTIC FINESSE21672G B Berry (Stake Hill)
7TINY LULU2D C Hobby (Nambeelup)
8MIDORI CRUISER42238K J Foxton (Oakford)
9BUCKLE UP BRIAN32178J Dailly (Bakers Hill)
10DEB’S ME MUM5336W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 10Kanyana Stake (2)09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1QUEEN LI71213T J Erenshaw (Canning Vale)
2LADY VINE32817P J Hepple (Lexia)
3MOVIE EXTRA87868P Worthington (Nambeelup)
4NAMES MAGIC64255G E Ellis (Armadale)
5CUTE CONDOLEZZAP3641S Sammut (Millendon)
6FREEWAY FAME33256K Harding (Southern River)
7RUNAWAY RHYTHM32824J H Rennick (Barragup)
8DEEP HEAT54378R D Blezard (Coolbellup)
9SLICK CONDOLEZZA47857B J Abercrombie (Banjup)
10GIGOLO BOY14464B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 11Kanyana Stake (3)09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GRIFFEN MAGIC41442W D Choules (Bakers Hill)
2BUCKET OF BEER55673B Cook (Southern River)
3OCTANE CRUISE25441G W Martin (Southern River)
4BUCKLE UP SHAZ78876J Dailly (Bakers Hill)
5WEIRD AL MONELLI22783D C Hobby (Nambeelup)
6MIA’S BOY41318P J Hepple (Lexia)
7FREEWAY QUEEN85746K Harding (Southern River)
8FLUSHED AWAY65352K J Glenny (Bakers Hill)
9SLICK CONDOLEZZA47857B J Abercrombie (Banjup)
10GIGOLO BOY14464B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 12Rapid Stake09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MR. FOLEY14862L M Isaac (Harrisdale)
2MASTER FINISH83572G G Hall (Thornlie)
3LEDARO HOLLY14213B Cook (Southern River)
4SWEET ROMANCE85322S A Lee (Barragup)
5KAYLA ANGEL35421I T Wynn (Wellard)
6CLOSER TO FINE25263J M Thompson (Southern River)
7OCTANE GLADE32621B J Maclean (Southern River)
8AROUND A BUCK82451G G Hall (Thornlie)
9PAUA TO SURVIVE61138E Crudeli (Nambeelup Park)
10GO WILD SOPHIE64414G W V Diemen (Munster)