Saturday 20th November 2010

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 20th November 2010

Race No. 1Mixed Stake 4/5 (530)07:05PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1INTELLECTUAL41251P G Mills (Wahgunyah)
2BOGIE BRAVE54185L J Britton (Nambeelup)
3SIENNA MARY11513T J Erenshaw (Canning Vale)
4WARABROOK BOY34232T J Erenshaw (Canning Vale)
5WISE PENNY26875G W Martin (Southern River)
6BLACK GUN22121D R Starkie (Casuarina)
7OLIVER ALLEN75124P Stuart (The Oaks)
8ARABAT24187J D Edwards (Southern River)
9TIP TOP THOMAS43547T J Erenshaw (Canning Vale)
10OXLEY SPIRIT75476A K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 2Mixed Stake 3/4 (530)07:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BEST BEHAVIOUR43813J E Iwanyk (Nambeelup)
2COOL OBEE42762J E Iwanyk (Nambeelup)
3CHELSEA BROWN15126J E Iwanyk (Nambeelup)
4ULTRA RUMBLE34873J H Rennick (Barragup)
5RAPID OCTANE38467J C Graham (Karnup)
6KRANKY KARL62486J E Iwanyk (Nambeelup)
7VICTOR LANE76517L J Britton (Nambeelup)
8BRENCOLE BALE55266L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Free To All (715)07:47PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $6,950 Prizemoney.
1st: $4,250 2nd: $1,215 3rd: $610 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BEST OF TIMES81212G W Martin (Southern River)
2SIROCCO STYLE47553B I Smithson (Byford)
3PICKLE MICKLE12167L J Britton (Nambeelup)
4WESTEND THOMAS21211B J Abercrombie (Banjup)
5EVER GRACE34426L J Britton (Nambeelup)
6COSMIC SAPPHIRE13363J P Marsh (Canningvale)
7COUNTESS OF CORK14346L J Britton (Nambeelup)
8BEE TOP’S44562K Charles (Baldivis)
9MONTACETO43647K J Glenny (Bakers Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Free To All (530)08:12PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PEDROSA47128P Stuart (The Oaks)
2JAKE BALE13574M J Beamish (Southern River)
3SPRING LEGEND73145J F Carmody (Banjup)
4ACCOUNTS54411G W Martin (Southern River)
5LYRICAL RUMBLE23211J H Rennick (Barragup)
6LIVING IMAGE21625J D Edwards (Southern River)
7BRAMLEY11132D R Biddle (Bayswater)
8OM SHANTI72462J E Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Young Stars Classic08:33PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $34,420 Prizemoney.
1st: $22,500 2nd: $6,380 3rd: $3,195 Unplaced: $335.

No.NameFormTrainer

1KILTY LAD81111K M Bravo (Lovely Banks)
2RAFFLES1182B J Abercrombie (Banjup)
3LORENZO32221P Stuart (The Oaks)
4ROCK POOL81611B J Abercrombie (Banjup)
5BOOMING ACTION18821J D Meuleman (Upper Swan)
6BLACK WOLF41331D R Biddle (Bayswater)
7TONNELI BALE16531G J Bate (Lara)
8WHERE’S A DANCER55582B M Mcpherson (Southern River)
9BATTSY MONELLI1412D C Hobby (Nambeelup)
10GALLARDO72412P Stuart (The Oaks)
Race No. 6Association Stake08:52PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BLUE GOOSE16853T J Erenshaw (Canning Vale)
2ALLEN ULRICK73734P Stuart (The Oaks)
3DOLLSTAN DREAM37771S L Richards (Wanneroo)
4TOCSIN88857J E Iwanyk (Nambeelup)
5RICKY’S A ROBBER21631D C Hobby (Nambeelup)
6OFF THE CHART12314L J Britton (Nambeelup)
7PARAGON STAR45626J E Iwanyk (Nambeelup)
8TENDER MOMENT24632L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Canning Stake (1)09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1WHATA SURF63325L J Britton (Nambeelup)
2DR. DANIEL22613J D Edwards (Southern River)
3EMBROCADERO55381A K Mclaren (Nambeelup)
4HI BEAMER53124M J Beamish (Southern River)
5EXPLICIT DANCER65526B M Mcpherson (Southern River)
6STOVE ROCKS34323D C Hobby (Nambeelup)
7SANDEEZ JACK53248K J Glenny (Bakers Hill)
8BANK ON DOOM21516S B Withers (Cardup)
9DILSTON TYPHOON21645L J Britton (Nambeelup)
10FRANTIC TIMES85878G L Crudeli (Byford)
Race No. 8Canning Stake (2)09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MINEOLA SANTA15643G R Horne (Nambeelup)
2OCTANOL11687D C Hobby (Nambeelup)
3ELITE JESSICA22327T J Erenshaw (Canning Vale)
4HANNAH BANANAH75732J E Iwanyk (Nambeelup)
5SEND IT35733L M Isaac (Harrisdale)
6TILL BUSTER13718L J Britton (Nambeelup)
7RIP IT UP12816T J Gummow (Martin)
8SECRET QUEEN33115B J Abercrombie (Banjup)
9ROYAL GLOVE46765K J Glenny (Bakers Hill)
10LEAVING HOME47546B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 9Canning Stake (3)09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1LET IT RIDE34128C M Bennett (Southern River)
2DISTURBIA73428D C Hobby (Nambeelup)
3TONKA TRUCK61635L J Britton (Nambeelup)
4HELLO HOORAY72216P J Hepple (Lexia)
5THAT’S BUDDY51448S B Withers (Cardup)
6WHERE’S BILLY25384B M Mcpherson (Southern River)
7OXLEY RULER24512A K Mclaren (Nambeelup)
8NIGHT BEAUTY12425K Charles (Baldivis)
9SMASHED ‘EM63366G R Horne (Nambeelup)
10QUEUE RAID25887T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 10Canning Stake (4)09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1AFTER THE BALL11314G Debski (Ballajura)
2MY HOUSE63313B J Abercrombie (Banjup)
3FLOWERPOT FLIRT34344J E Iwanyk (Nambeelup)
4WAROO BALE31563P Stuart (The Oaks)
5PRINCE OF PERSIA31234L J Britton (Nambeelup)
6UNCLE CHRIS66853J F Carmody (Banjup)
7CLASSY23263L M Isaac (Harrisdale)
8ROYAL GRIP53373K J Glenny (Bakers Hill)
9ROXY RUNWAY51214M J Beamish (Southern River)
10LUXURY KING57746B J Mclean (St Davids Estate)
Race No. 11Swan Stake (715)10:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1KALAMBI BYRD27288G B Berry (Stake Hill)
2BILL’S HOPE68687C L Bainbridge (Heathridge)
3SWEET BLITZ12155G W Martin (Southern River)
4OXLEY BEAUTY53745A K Mclaren (Nambeelup)
5HALLPACK JACK43451D C Hobby (Nambeelup)
6PILLOW TORQUE16114D R Biddle (Bayswater)
7SHORT ARMS64233D S Rowe (Nambeelup)
8MONIQUE MONELLI75754B J Maclean (Southern River)
9MONTACETO43647K J Glenny (Bakers Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Kanyana Stake10:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GALLARDO72412P Stuart (The Oaks)
2RUNWAY BLITZ42265M J Beamish (Southern River)
3LADY ASHBY6F21A K Mclaren (Nambeelup)
4WEST ON MAX1143L J Britton (Nambeelup)
5TIBBY CALLAN21183J D Meuleman (Upper Swan)
6RESTORATION44622G Maiolo (Banjup)
7SHORT HAUL35148G W Martin (Southern River)
8BATTSY MONELLI1412D C Hobby (Nambeelup)
9LILLY ROSE65376B J Maclean (Southern River)
10WILD NIMUAY27877P J Hepple (Lexia)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments