Wednesday 17th November 2010

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 17th November 2010

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)06:39PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MY BOY PEDRO53324T J Erenshaw (Canning Vale)
2TAHITIAN TIGER32373M J Julien (Stoneville)
3SUGAR MONELLI56464B J Maclean (Southern River)
4LOADED DICE78567K J Glenny (Bakers Hill)
5PULL ‘EM UP63426B M Mcpherson (Southern River)
6SHIRALLEE COBALT3385J Dailly (Bakers Hill)
7TAKEOVER SAUSAGE18576B M Mcpherson (Southern River)
8BOLLENHAGENB J Abercrombie (Banjup)
9VALLEE TEMPLE45425B A Lynch (Ballajura)
10MANOLO BLAHNIK24748G W Martin (Southern River)
Race No. 2Maiden Stake (530) (2)06:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1OCTANE CRUISE62232G W Martin (Southern River)
2CANADIAN CLUB26B J Abercrombie (Banjup)
3ADRIANO MONELLI512D C Hobby (Nambeelup)
4PEDRO DANCER68444B M Mcpherson (Southern River)
5GOIN’ CRAZY54337J B Fleming (Harrisdale)
6JUPITER’S CHOICE34S Sammut (Millendon)
7GORGEOUS MARK726J Dailly (Bakers Hill)
8PRIMORDIALB J Abercrombie (Banjup)
9RED SPHINX53555J D Edwards (Southern River)
10OXLEY TYCOON17144K W Duncan (Duncraig)
Race No. 3Kanyana Stake (1)07:13PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FALCON FREEWAY63417K Harding (Southern River)
2IZZY MONELLI21157D C Hobby (Nambeelup)
3MOGAH MISS68727S Sammut (Millendon)
4JOHNNY MEI WONG24272W D Choules (Bakers Hill)
5NAMES MAGIC73615G E Ellis (Armadale)
6KERRIE’S GIFT53775K J Glenny (Bakers Hill)
7PHYSIO PITT33168K J Glenny (Bakers Hill)
8DANNI SUGAR22352J D Edwards (Southern River)
9DEEP HEAT78458R D Blezard (Coolbellup)
10GIGOLO BOY45766B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 4Kanyana Stake (2)07:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MONTACETO43647K J Glenny (Bakers Hill)
2DETTORI77466J D Edwards (Southern River)
3TIDAL MOON35432G E Ellis (Armadale)
4FALSARIO78887M Leach (Beverley)
5BEAUFORT BOMBER47555P Worthington (Nambeelup)
6NICKY’S PRINCESS78756K J Glenny (Bakers Hill)
7SNOUTER3121D C Hobby (Nambeelup)
8LISA’S LEGACY46374W A Skipper (Gosnells)
9QUICK KOKO33546J F Carmody (Banjup)
10FREEWAY RYDER83456K Harding (Southern River)
Race No. 5Canning Stake (1)07:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ARMATREE TIGER15412T J Erenshaw (Canning Vale)
2AGENT MAXWELL51357K J Foxton (Oakford)
3WHATA SURF63325L J Britton (Nambeelup)
4STARFISH CHASER62714M J Beamish (Southern River)
5SINDARA73417P J Hepple (Lexia)
6KALDEN GEISHA76243C M Bennett (Southern River)
7CHALLIS51523K B Falkingham (Muchea)
8MALOUDA12487J F Carmody (Banjup)
9BUCKLE UP ERIC46866J Dailly (Bakers Hill)
10POCKET WATCH81856G W Martin (Southern River)
Race No. 6Mixed Stake 3/4 (530)08:10PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1COSTLY ASSASSIN33561H J Carter (Boddington)
2ETHAN ALLEN32522G G Hall (Thornlie)
3STAR FALL57263K J Glenny (Bakers Hill)
4DYNAMIC DYLAN25434J Dailly (Bakers Hill)
5HERMEN BALE45215C M Bennett (Southern River)
6REGENT MERLIN53213N G Maclean (Huntingdale)
7WILD SPEED58878J Dailly (Bakers Hill)
8CHARLIE CHEETAH58728J Dailly (Bakers Hill)
9EMBROCADERO15538A K Mclaren (Nambeelup)
10UNO KEYSY77676P J Worthington (Nambeelup)
Race No. 7Mixed Stake 4/5 (530)08:25PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GEOFFY JONES21841L J Britton (Nambeelup)
2JAZZY JUDY61486D C Hobby (Nambeelup)
3CADENZIA78464L J Britton (Nambeelup)
4MOVIE EXTRA44651P Worthington (Nambeelup)
5LIMBURG WHERE85226W A Skipper (Gosnells)
6REDHAWK ROCKET68616D Calleja (Oakford)
7BUCKLE UP SHAZ76844J Dailly (Bakers Hill)
8HARRY JONES61366J F Carmody (Banjup)
9CLASSY22326L M Isaac (Harrisdale)
10WHERE’S BULL73414A K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 8Canning Stake (2)08:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1CARNEL FLAME14517J F Carmody (Banjup)
2TETRAHEDRON51351B J Abercrombie (Banjup)
3KEVIN OH SEVEN64137L J Britton (Nambeelup)
4GOIN’ TRIPPIN’14228J B Fleming (Harrisdale)
5BLACK GUN22121D R Starkie (Casuarina)
6MON CHERIE51438P A Gough (Tapping)
7ROTKARA SOCKS12646T J Erenshaw (Canning Vale)
8ALON’S CHOICE36182M J Beamish (Southern River)
9KHAFRA51456J D Edwards (Southern River)
10ARTIE SANNETTE41555J Dailly (Bakers Hill)
Race No. 9Kanyana Stake (3)08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ENOUGH SAID41124B J Abercrombie (Banjup)
2ALPINE WAY22566K Harding (Southern River)
3SNOW EXPENSE36633G G Hall (Thornlie)
4FORTIFIED BOND13155L M Isaac (Harrisdale)
5JACK’S TICKER58623J Dailly (Bakers Hill)
6SLASH GIBSON15261M J Beamish (Southern River)
7TONTONAN21735K J Glenny (Bakers Hill)
8SWIFT SHIRAZ76635J D Edwards (Southern River)
9BURMAH CHOKE56685C L Angwin (Southern River)
10MICK’S MATE34254L J Britton (Nambeelup)
Race No. 10Maiden Stake (530) (3)09:12PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1TAHITIAN TERROR5447M J Julien (Stoneville)
2TEA AND PUFF53323J F Tonkin (Gosnells)
3LOST ITB J Abercrombie (Banjup)
4WHITE VINE FEVER5618B Cook (Southern River)
5MIA’S BOY4146P J Hepple (Lexia)
6DYNAMITE JARVIS3514B M Mcpherson (Southern River)
7BLACKOUT PEDRO232R Brankstone (Palmyra)
8BARONESS JESS44623B A Lynch (Ballajura)
9MAYNE BREAK58475M Leach (Beverley)
10GINGER MONELLI3346B J Maclean (Southern River)
Race No. 11Kanyana Stake (4)09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1OLYMPIC BOLT61534P Marotta (Middle Swan)
2ALARM RADAR55546P J Hepple (Lexia)
3FRANTIC AFFAIR25316I J Vuletich (Brookton)
4AUSSIE BAZZ85568C M Bennett (Southern River)
5LIL’ KEL56582C L Angwin (Southern River)
6HOTSHOT SPARKLE78683J Dailly (Bakers Hill)
7HILLY12222J D Edwards (Southern River)
8WHAT NOW BATTY74882K J Glenny (Bakers Hill)
9KYBER PASS26754K J Glenny (Bakers Hill)
10TEN CARAT LANKAN44767B Cook (Southern River)
Race No. 12Kanyana Stake (5)09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S FREDDY34323K J Foxton (Oakford)
2FLUSHED AWAY34152K J Glenny (Bakers Hill)
3DARK HARD EARTH88134H J Carter (Boddington)
4MOONLIGHT SHADOW73237K J Glenny (Bakers Hill)
5MARLOO’S REVENGE45445L S Celenza (Girrawheen)
6PORPLYZIA11216C L Bainbridge (Heathridge)
7SUGAR TOOTH66456P Marotta (Middle Swan)
8MALI68734J D Edwards (Southern River)
9INSURGENT62766K Harding (Southern River)
10COUNT GAVRICK74674P Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments