Saturday 21st January 2012

Greyhound Box Draw For – Saturday 21st January 2012

Race No. 1Jumpin January07:02PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1UNO RELTUB6872130.43L J Britton (Nambeelup)
2BEAU ONE2111130.44L J Britton (Nambeelup)
3BIG JO KING1142630.39L J Britton (Nambeelup)
4HESTON BALE12321FSHA L Dailly (Anakie)
5NOTTO MONELLI1657830.37D C Hobby (Nambeelup)
6BANZAI PIPELINE1566430.16L J Britton (Nambeelup)
7BELARUS1181530.56J E Iwanyk (Nambeelup)
8OXLEY RULER3424130.46A K Mclaren (Nambeelup)
9DIGGER DALEY45364NBTB J Marshall (Southern River)
10TIMMY WOODCOCK63676NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 2Tab Cannington07:25PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD FOX2111230.58J F Carmody (Banjup)
2ROUSAY4312330.20L J Britton (Nambeelup)
3ROCK DYNAMITE6331230.60K T Charles (Hopeland)
4ASSASSIN’S QUEST3163730.39W Mcnally (Bouvard)
5FORTY TWO BELOW6461430.31D C Hobby (Nambeelup)
6SHINTARO SAMURAI46353NBTL J Britton (Nambeelup)
7ROXY MAC3252130.41K N Mclennan (Barragup)
8OCEAN DEEP7618130.41W Mcnally (Bouvard)
Race No. 3Free Entry On Perth Cup Night07:47PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $7,095 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,245 3rd: $625 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BUFF HEAD8714542.20L J Rees (Byford)
2FREEWAY MILES1144742.48K Harding (Southern River)
3MIATA1111141.30P Stuart (Oakford)
412111FSHA L Dailly (Anakie)
5SURF A COIN4112542.00J H Crossley (Southern River)
6FREEWAY FAME1313542.14K Harding (Southern River)
7EXACTA BABE8565142.81B J Maclean (Southern River)
8ROYAL GRIP6468542.39K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 4Sprintergold08:07PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

11261330.34A L Dailly (Anakie)
2BIG NOTER5114330.44P Stuart (Oakford)
3KID CUDI2884830.30J E Iwanyk (Nambeelup)
4EVER GRACE4721630.38L J Britton (Nambeelup)
5BLUE GOOSE7313730.05T J Erenshaw (Canning Vale)
6NOT IN KANSAS8132130.18L J Britton (Nambeelup)
7HOT IRISH2215230.39B J Abercrombie (Banjup)
8VOCAL ENFORCER6114230.25A K Mclaren (Nambeelup)
Race No. 5Fireworks On Feb 408:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BASHY’S BOY12258NBTB I Smithson (Byford)
2LION KING33477NBTP J Hepple (Lexia)
3HELLO HOORAY1764337.71P J Hepple (Lexia)
4JERSEY BALE5431737.39L J Britton (Nambeelup)
5PAKENHAM LASS25223NBTK Harding (Southern River)
6SERENA TO EXCEL2121137.50G W Martin (Southern River)
7ADELLE BALE13143FSHA L Dailly (Anakie)
8HOW GOODS THAT7674137.60D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 6Online Race Reviews08:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1AUTUMN RAIN6638530.71J P Marsh (Canningvale)
2OENOPHILIAC1212130.66L J Britton (Nambeelup)
3SPRING RULER2223430.46J F Carmody (Banjup)
4MOSS VALE2113830.38L J Britton (Nambeelup)
5HAYLEY’S MY MUM3133230.78A K Mclaren (Nambeelup)
6SMILEY ASSASSIN4381330.83G B Berry (Nambeelup Park)
7UNO MAC2542330.91C A White (West Pinjarra)
8CYAN CHIEF2154330.58C L Bainbridge (Heathridge)
9SHAMUS O’JAR54367NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
10VINTAGE VINE7512730.94P J Hepple (Lexia)
Race No. 7Perth Cup On Feb 409:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FEW TOO MANY2127430.86L J Britton (Nambeelup)
2SALUBRIOUS7438530.94K T Charles (Hopeland)
3FLOWERPOT FLIRT3536730.72J E Iwanyk (Nambeelup)
4TETRAHEDRON5453230.68B J Abercrombie (Banjup)
5MAXIMOO7261231.04G B Berry (Nambeelup Park)
6NOVEMBER TRIBUTE2514330.63P Stuart (Oakford)
7MONTACETO4766530.73K J Glenny (Bakers Hill)
8YUNDERUP MISS1225330.26A K Mclaren (Nambeelup)
9SERIOUS KAOS4221730.65D A Coldstream (Nambeelup)
10AVOID ISLAND73264FSHL J Britton (Nambeelup)
Race No. 8Brittons Formal Wear09:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LADY ASHBY84334NBTB Cook (Southern River)
2UNO LESSON15712NBTB J Maclean (Southern River)
3WILLODRIE21516NBTR M Valenti (Barragup)
4LARABELLA44136FSHB Cook (Southern River)
5KAY CEE EXPRESS51537NBTS B Withers (Cardup)
6BARNEY STINSON67856NBTK Harding (Southern River)
7KALDEN ABUBO47564FSTDB K Yates (Forrestdale)
8MORTAL COMBAT32534NBTS Sammut (Millendon)
Race No. 9 On Feb 409:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1EBONY STORM6251130.87J P Marsh (Canningvale)
2CANTRILL2242130.50E A Campana (Canningvale)
3JESSE BE COOL1424230.70T J Erenshaw (Canning Vale)
4HYPNO LYN2638430.69K W Duncan (Duncraig)
5EDDIE MONELLI7316130.92P J Hepple (Lexia)
6PATCH MONELLI3322630.99B K Yates (Forrestdale)
7MISS QUEUE3628830.56L J Britton (Nambeelup)
8KALDEN ATHENA1P83330.39D R Biddle (Bayswater)
9PUDZIANOWSKI22466NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
10SLASH GIBSON4658730.58B Cook (Southern River)
Race No. 10Skyracing.tv10:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BEST BEHAVIOUR3235530.51J E Iwanyk (Nambeelup)
2FEV’S FURY4585730.36P J Hepple (Lexia)
3GOOD ODDS GIRL5184530.53E A Campana (Canningvale)
4FLYING MACHINE1231130.46L J Britton (Nambeelup)
5ARIGATO1742230.54B J Abercrombie (Banjup)
6SWEATING BULLETS33226NBTD S Rowe (Nambeelup)
7EXPLICIT DANCER4623230.50B M Mcpherson (Southern River)
8MARCERI7264230.72A K Mclaren (Nambeelup)
9COOL MIDAS TOUCH6715430.72C L Bainbridge (Heathridge)
10OXLEY OPAL4647630.78D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 11Free Kids Rides Perth Cup Night10:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK ON VINE45786FSTDP J Hepple (Lexia)
2CHUBBY CHECKER33443NBTG R King (Martin)
3DIRTY TORQUE37373NBTK T Charles (Hopeland)
4BLOW A KISS52626NBTG W Martin (Southern River)
5CHALLIS17777NBTK B Falkingham (Muchea)
6AMBASSADOR LOVE7634537.76T J Erenshaw (Canning Vale)
7PULL ‘EM UP47678FSTDB M Mcpherson (Southern River)
8APACHE ICON76188FSTDB K Yates (Forrestdale)
9COUNT CALISTO15746NBTW D Choules (Bakers Hill)
10PEACHY2187537.68B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.10:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET SCHEDULE5233430.84K W Duncan (Duncraig)
2ANY DANGER7661731.19G W Martin (Southern River)
3BAFANA BAFANA1421830.89P Evans (Wellard)
4ROCK ROULETTE12236NBTK T Charles (Hopeland)
5ANOTHER SHIRAZ6667431.01C L Bainbridge (Heathridge)
6HALLPACK JIMMY3313431.06D C Hobby (Nambeelup)
7RUBY DAISY54451FSHB J Abercrombie (Banjup)
8COUNT THE BEES85658NBTW D Choules (Bakers Hill)
9KHAFRA3642530.44K Harding (Southern River)
10OR ELSE5328630.76W D Choules (Bakers Hill)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments