Wednesday 25th January 2012

Box Draw For – Wednesday 25th January 2012

Race No. 1Fitness First Cannington06:37PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CRAFTY HEN16NBTB Keel (Canning Vale)
2FIRST DATE53835NBTB J Abercrombie (Banjup)
3ESS ESS SHAMBI32632NBTG B Berry (Nambeelup Park)
4BATMAN AND ROBYN27477NBTK J Glenny (Bakers Hill)
5GEE BOSS42444NBTJ A Wilson (Forrestdale)
6MEKONG MOON55578NBTK J Glenny (Bakers Hill)
7KERRY MONELLI22722NBTD C Hobby (Nambeelup)
8SHANGHAI KNIGHTS85688NBTK J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 2Work Out With 06:54PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1PRODIGAL ONE22NBTG G Hall (Thornlie)
2SIX PEE ARE25564NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3BOND COLLECTOR26346NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
4RED FIJIAN41243NBTJ Dailly (Bakers Hill)
5JAKE’S BROTHER37476NBTM J Julien (Stoneville)
6MIRACLE SHIRAZ47351FSHB J Abercrombie (Banjup)
7ONE POWERBALL65888NBTK J Glenny (Bakers Hill)
8WHISPERING BAZZA73423NBTD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 3Fitness First Cannington07:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CEE CEE RAIDER5778831.12R D Blezard (Coolbellup)
2DYNAMITE JARVIS6535630.96B M Mcpherson (Southern River)
3RIPLEY REASON38535NBTG G Hall (Thornlie)
4LOST IT5355730.94G G Hall (Thornlie)
5NORTHBRIDGE HAWK1168331.29S Sammut (Millendon)
6PADDY’S RACER6867230.96K J Glenny (Bakers Hill)
7DEVINE FORTUNE36154NBTP J Hepple (Lexia)
8KHAFRA3642530.44K Harding (Southern River)
9RUBY DAISY44518NBTB J Abercrombie (Banjup)
10NADINE DREAM38766FSTDG W Batty (Bellevue)
Race No. 4We Put Your Fitness First07:35PM (WAtime)
Juvenile event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1GOOMALIBE LANE44123NBTM J Beamish (Southern River)
2PARIS CRASH1211530.74G B Berry (Nambeelup Park)
3CETANE7334330.91D C Hobby (Nambeelup)
4WHERE’S HE SHALL5587130.78L J Britton (Nambeelup)
5AL’S SPECIAL1111330.71W A Skipper (Gosnells)
6KALDEN BOLT1717130.71D R Biddle (Bayswater)
7LIGHT YEARS AWAY3112630.99D C Hobby (Nambeelup)
8JESSICA GALBA1312630.73T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 5Fitness First Cannington07:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1WIMOWEH3874730.88G W Martin (Southern River)
2YOU BETCHA3117830.87K J Glenny (Bakers Hill)
3FREEWAY RYDER8857131.03K Harding (Southern River)
4SPRING LEGACY6351130.58J F Carmody (Banjup)
5INDIGO RELTUB6773130.81L J Britton (Nambeelup)
6EMBARGO7738430.56D R Starkie (Casuarina)
7AYE AYE CAPTAIN3221831.02L J Britton (Nambeelup)
8PEACHY2187530.76B J Abercrombie (Banjup)
9BUTTERS MONELLI6648730.50B K Yates (Forrestdale)
10KERRIE’S GIFT8886630.90K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 6Get Your Fitness On Track08:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BELUCCI7313531.20M J Julien (Stoneville)
2PUREST HEART855P8NBTC L Bainbridge (Heathridge)
3RICCIARDO4754530.90P Catanzaro (Hamilton Hill)
4RANDOM ENCOUNTER64677NBTG G Hall (Thornlie)
5SIGNIFICANT BIT2130.78L J Britton (Nambeelup)
6MEXICAN DANCER3356330.98B M Mcpherson (Southern River)
7SERIOUS GAIN1186130.60B J Abercrombie (Banjup)
8HENLEY HOLLOW56453NBTK J Glenny (Bakers Hill)
9LEGADEMA6387631.12K J Glenny (Bakers Hill)
10SILVERTON6168530.97B W Thompson (Nambeelup )
Race No. 7Fitness First Cannington08:25PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CANADIAN CLUB8286330.77B J Abercrombie (Banjup)
2FREEWAY QUEEN7874430.75K Harding (Southern River)
3THUNDER CRACKER3471830.91K J Glenny (Bakers Hill)
4TARA’S SPECIAL4527730.97B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5VENETO LANE3247330.95G G Hall (Thornlie)
6VELOCITY SPIRIT62125FSHM J Beamish (Southern River)
7CRAFTY JOHN2622230.94P J Hepple (Lexia)
8TAKEOVER SAUSAGE23745NBTB M Mcpherson (Southern River)
9SHAE FLEX62411NBTP J Worthington (Nambeelup)
10BAFANA BAFANA4218130.89P Evans (Wellard)
Race No. 8Put Your Fitness First08:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SANDY’S ARGUMENT7775630.93G G Hall (Thornlie)
2LIGHTNING DANCER8637830.96B M Mcpherson (Southern River)
3NIFTY NIN87737NBTG W Batty (Bellevue)
4GOLDEN ACTION5525330.72J D Meuleman (Upper Swan)
5MERROO SHIRAZ52243NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6DEEPLY RED5261130.92B J Abercrombie (Banjup)
7GUNDI’S GHOST56532NBTJ M Thompson (Southern River)
8LEICA LOVER6362530.96K J Glenny (Bakers Hill)
9ANY DANGER6172631.19G W Martin (Southern River)
10TINKLER3478630.61K Harding (Southern River)
Race No. 9Fitness First Cannington09:00PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Cannington Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HEWAHE38725NBTM J Beamish (Southern River)
2RIVERSIDE BELLE11111NBTW Mcnally (Bouvard)
3PLUTO POWER86574FSHJ N Paikos (Tuart Hill)
4COCO JOE8675117.23B Cook (Southern River)
5FLOWCHART8113617.35J A Wilson (Forrestdale)
6ROMULUS8671217.45P R Sutherland (North Yunderup)
7AT THE BOWZER7581217.36B Cook (Southern River)
8LEDARO HOLLY3216317.24B Cook (Southern River)
9MISS GULLIBLE15675FSTDM A Morrone (Southern River)
10GRAMPS24227NBTM J Beamish (Southern River)
Race No. 10We Love Getting Results09:17PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1HIGH IMPULSE12FSHG Debski (Ballajura)
2OUR DIAZ22643NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3ROYAL TOKEN46566NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4MY LITTLE TUBBY1235NBTJ Dailly (Bakers Hill)
5 SHAMBI43558NBTG B Berry (Nambeelup Park)
6JEFF VADAR42225NBTD C Hobby (Nambeelup)
7UNDERSTUDY38858NBTM J Julien (Stoneville)
8KALDEN VIVACE41FSHD R Biddle (Bayswater)
Race No. 11Fitness First Cannington09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPY ACTION32221FSHJ D Meuleman (Upper Swan)
21564217.24C L Bainbridge (Heathridge)
3CHUCKY’S ANGEL88747FSHB Cook (Southern River)
4DAINTREE TEDDY63837NBTJ A Wilson (Forrestdale)
5LIVELY HAND41655NBTB K Yates (Forrestdale)
6COCCOLICIOUS4261217.33B Cook (Southern River)
7REGENT SHIRAZ41564NBTK Harding (Southern River)
8IN BRIEF64353NBTM J Beamish (Southern River)
9BALLYDUFF54247FSTDJ F Carmody (Banjup)
10MOVIE EXTRA66888NBTP Worthington (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments