Saturday 22nd October 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 22nd October 2011

Race No. 1Solo07:07PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FREEWAY FAME2672237.52K Harding (Southern River)
2COSMIC SPLENDOUR1245637.62A K Mclaren (Nambeelup)
3MORTAL COMBAT2434537.65S Sammut (Millendon)
4BASHY’S BOY25535FSTDB I Smithson (Byford)
5JERSEY BALE3154237.39L J Britton (Nambeelup)
6COLD DRINK43326NBTN V Minutillo (Banjup)
7COOL CHECKOUT54334NBTL J Britton (Nambeelup)
8TIME TO SPEED1142337.49D C Hobby (Nambeelup)
9MULLUM MAGIC36466NBTG B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 2Solo07:31PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1UNO RELTUB2361330.56L J Britton (Nambeelup)
2NOT IN KANSAS1312130.33L J Britton (Nambeelup)
3EXPLICIT DANCER3126730.50B M Mcpherson (Southern River)
4SMILEY DYLAN5563630.33A K Mclaren (Nambeelup)
5ASTON THOMAS13281FSHT W Murray (Lewiston)
6OLIVIA’S ASSET7128630.52B W Thompson (Nambeelup )
7BEE TEE YOU4185130.57L J Britton (Nambeelup)
8BARNEY STINSON7331630.72K Harding (Southern River)
9TIC ATTACK3516131.24W P Jacobson ()
10PEDRO’S FINEST65765NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 3Solo07:48PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MUNGO PARK1224130.65L J Britton (Nambeelup)
2VOCAL ENFORCER2523130.25A K Mclaren (Nambeelup)
3SPRING LEGEND1125430.28J F Carmody (Banjup)
41548730.86B J Maclean (Southern River)
5LIVING IMAGE6851130.37K Harding (Southern River)
62111129.96P Stuart (Oakford)
7SASSY GUESS6672130.34L J Britton (Nambeelup)
8COOL WABBIT4582630.60L J Britton (Nambeelup)
9PEDRO’S FINEST65765NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
10TIC ATTACK3516131.24W P Jacobson (Northam)
Race No. 4Solo08:03PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING RULER3213230.46J F Carmody (Banjup)
2BANZAI PIPELINE5273230.16L J Britton (Nambeelup)
3OLIVER ALLEN3841530.21P Stuart (Oakford)
411123NBTK T Charles (Hopeland)
5NAPOLEON TIGER2542130.27K Harding (Southern River)
6GOOD ODDS KNOCKA1315130.51E A Campana (Canningvale)
7AVALANCHE ANGEL8754630.47L J Britton (Nambeelup)
8MCQUEEN1523330.37J E Iwanyk (Nambeelup)
9VANCOUVER KISS43744FSHA J Biddle (Wattle Grove)
10PEDRO’S FINEST65765NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 5Solo08:22PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BEST BEHAVIOUR5517430.51J E Iwanyk (Nambeelup)
2ASSASSIN’S QUEST2161230.39W Mcnally (Bouvard)
31121329.81P Stuart (Oakford)
4ROUSAY4753430.20L J Britton (Nambeelup)
5VALDAHREE1132530.54W P Jacobson (Northam)
6EVER GRACE6212330.38L J Britton (Nambeelup)
7KALDEN ATHENA6212130.39D R Biddle (Bayswater)
8HOW GOODS THAT1111730.39D C Hobby (Nambeelup)
9VANCOUVER KISS43744FSHA J Biddle (Wattle Grove)
10PEDRO’S FINEST65765NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 6Solo08:37PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

13124530.24L J Britton (Nambeelup)
2FLYING EMU5365530.18D C Hobby (Nambeelup)
3SURF A COIN4316330.42J H Crossley (Southern River)
4KID CUDI4316530.34J E Iwanyk (Nambeelup)
5BLUE GOOSE2427830.05T J Erenshaw (Canning Vale)
6ROOKIE BLUE7612130.60E A Campana (Canningvale)
7MISS QUEUE1411630.56L J Britton (Nambeelup)
8BIG NOTER2455230.44P Stuart (Oakford)
9VANCOUVER KISS43744FSHA J Biddle (Wattle Grove)
10TIC ATTACK3516131.24W P Jacobson (Northam)
Race No. 7Solo08:55PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1AMBASSADOR LOVE1473137.76T J Erenshaw (Canning Vale)
283145NBTG B Berry (Nambeelup Park)
3AUTUMN RAIN3312137.53J P Marsh (Canningvale)
4REEF RIDER2573238.36B J Maclean (Southern River)
5OR ELSE64384NBTW D Choules (Bakers Hill)
6HOGMANIA2222238.00G W Martin (Southern River)
7HYPNO LYN11263NBTK W Duncan (Duncraig)
8KALDEN ABUBO8361437.79B K Yates (Forrestdale)
9COLLEGE FUND51315NBTW P Jacobson (Northam)
10EGG BOUND87636NBTJ Dailly (Bakers Hill)
Race No. 8Solo09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LOTZA TALENT68317NBTB J Maclean (Southern River)
2MALOUDA4265330.52J F Carmody (Banjup)
3PEDRO’S FINEST65765NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
4GRIFFEN MAGIC4686230.72W D Choules (Bakers Hill)
5FINAL LESSON1214830.74B J Maclean (Southern River)
6KHAFRA6367630.44K Harding (Southern River)
7LAGOON PACKER2714230.79J J Gunning (Southern River)
8RUMBLE ZONE6645230.63M J Beamish (Southern River)
9FLOWERPOT FLIRT4476730.72J E Iwanyk (Nambeelup)
10HELLO HOORAY3675830.53P J Hepple (Lexia)
Race No. 9Solo09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ALL ABOUT FRANKY5242530.90J E Iwanyk (Nambeelup)
2ROCK DYNAMITE8251330.60K T Charles (Hopeland)
3BETH KEEPING4364230.72T J Erenshaw (Canning Vale)
4HANNAH KEEPING3537330.72B J Maclean (Southern River)
5RAPID OCTANE6518630.23J C Graham (Karnup)
6UNO SHAZZA3743430.92B J Maclean (Southern River)
7BLOOD OATH4225230.84W Rose (Nambeelup)
8THANKS DES65683NBTJ F Carmody (Banjup)
9HELLO HOORAY3675830.53P J Hepple (Lexia)
10FLOWERPOT FLIRT4476730.72J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 10Solo09:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BUFF HEAD1331737.87L J Rees (Byford)
2MENINDI63762FSTDD S Rowe (Nambeelup)
3PEDRO MONELLI66268NBTB J Maclean (Southern River)
4POSH CHLOE46574FSTDB I Smithson (Byford)
5NOTTO MONELLI1766337.89D C Hobby (Nambeelup)
6COLLEGE FUND51315NBTW P Jacobson (Northam)
7GEEZ MOUSE46558NBTD C Hobby (Nambeelup)
8SWEET SCHEDULE55421FSTDK W Duncan (Duncraig)
9TAKEOVER SAUSAGE56656NBTB M Mcpherson (Southern River)
10SURF HUNTER65665FSTDJ E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 11Solo10:12PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $7,095 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,245 3rd: $625 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ARIGATO34417NBTB J Abercrombie (Banjup)
21131141.58L J Britton (Nambeelup)
4SHORT HAUL3111442.50G W Martin (Southern River)
6SHAMBI GEM3175541.62G B Berry (Nambeelup Park)
8DARK MIRROR2542142.08L J Britton (Nambeelup)
Race No. 12Solo10:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ADJUSTABLE4643430.84B M Mcpherson (Southern River)
2IZZY’S GIRL6312730.62L J Britton (Nambeelup)
3IZZY MONELLI4834530.65B J Maclean (Southern River)
4FORMATT4672430.85A K Mclaren (Nambeelup)
5EBONY STORM2625130.87J P Marsh (Canningvale)
6SLASH GIBSON5574430.58M J Beamish (Southern River)
7MR. PRICKLEPANTS62334NBTK W Duncan (Duncraig)
8JESSE BE COOL1281230.79T J Erenshaw (Canning Vale)
9SURF HUNTER6566530.41J E Iwanyk (Nambeelup)
10VANCOUVER KISS43744FSHA J Biddle (Wattle Grove)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments