Wednesday 26th October 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 26th October 2011

Race No. 1Jimmy & Pete Pick The Picks06:37PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC TYCOON45626NBTK W Duncan (Duncraig)
2FREEWAY THUNDER27663NBTK Harding (Southern River)
3WOODY’S LEGACY18NBTB J Maclean (Southern River)
4LEICA LOVER63254NBTK J Glenny (Bakers Hill)
5STANGA KRUZE58242NBTB J Abercrombie (Banjup)
6SHANGHAI KNIGHTS4238NBTK J Glenny (Bakers Hill)
7SIX PEE ARE45752NBTK J Glenny (Bakers Hill)
8KREUZER WAITE13NBTD C Hobby (Nambeelup)
9BATMAN AND ROBYN86847NBTK J Glenny (Bakers Hill)
10SANDEEZ STAR53585NBTK J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 2 $35 Best Bet Pack06:54PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1WONDER ROBYN44364NBTK J Glenny (Bakers Hill)
2MYSTICAL MAN12743NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
3LLANO83324NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
4FIRST DATE132NBTB J Abercrombie (Banjup)
5PADDY’S RACER26844NBTK J Glenny (Bakers Hill)
6ONE POWERBALL23276NBTK J Glenny (Bakers Hill)
7JUPITER’S CHOICE53588NBTP Worthington (Nambeelup)
8KARCHADA34441FSHG W Martin (Southern River)
9SANDEEZ STAR53585NBTK J Glenny (Bakers Hill)
10BATMAN AND ROBYN86847NBTK J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 3Prime Trophies07:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PIANO MAN6573230.87G B Berry (Nambeelup Park)
2VERSACE KID34524NBTK J Foxton (Oakford)
3BELLE SPECIAL1614230.79W A Skipper (Gosnells)
4SECRET CHILL7368131.23P J Glenny (Bakers Hill)
5RIVERSIDE BELLE26324FSTDW Mcnally (Bouvard)
6EXACTA BABE77572NBTJ A Wilson (Forrestdale)
7BOLLENHAGEN2266530.80B J Abercrombie (Banjup)
8FRANTIC AFFAIR5366730.70I J Vuletich (Brookton)
Race No. 4Kenwick Tyre & Auto Services07:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1NAMES MAGIC7674831.10G E Ellis (Armadale)
2DYNAMITE JARVIS7778331.05B M Mcpherson (Southern River)
3TINKLER3526530.61K Harding (Southern River)
4ALL ABOUT FRANKY2425730.90J E Iwanyk (Nambeelup)
5KERRIE’S GIFT2855530.90K J Glenny (Bakers Hill)
6TARA’S SPECIAL4415630.97B W Thompson (Nambeelup )
7FREEWAY RYDER5633231.04K Harding (Southern River)
8HYPNO LYN1263730.69K W Duncan (Duncraig)
9PAW EFFORT3864830.73J C Graham (Karnup)
Race No. 5Book Now For $25 Cup Day Lunch07:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1TINY LULU1624430.68D C Hobby (Nambeelup)
2MISS GULLIBLE6768130.93J A Wilson (Forrestdale)
3TIBBY CALLAN6841731.18K J Foxton (Oakford)
4SURF HUNTER5665730.41J E Iwanyk (Nambeelup)
5FREEWAY MILES3448730.45K Harding (Southern River)
6OFF THE CHART2367530.48L J Britton (Nambeelup)
7TYRANNIZE5743330.71B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8MAXIMOO12515NBTG B Berry (Nambeelup Park)
9FLOWERPOT FLIRT4476730.72J E Iwanyk (Nambeelup)
10ZELDA MONELLI56486NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 6Bayeranimal.com.au08:00PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LEGADEMA2716331.13K J Glenny (Bakers Hill)
2ROXY MAC4318130.43K N Mclennan (Barragup)
3SMILEY ASSASSIN7751631.12G B Berry (Nambeelup Park)
4SPECIAL KATH11121FSHW A Skipper (Gosnells)
5ROCKY LOGAN23323NBTC L Bainbridge (Heathridge)
6BARB MONELLI5223330.79D C Hobby (Nambeelup)
7YOU’RE FANCY2666130.83B J Abercrombie (Banjup)
8GO WILD DOZER13776NBTI J Vuletich (Brookton)
Race No. 7Fairplay Print08:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1STUBBORN KID88564NBTC L Bainbridge (Heathridge)
2CANTRILL266130.81E A Campana (Canningvale)
3MEXICAN DANCER7843630.98B M Mcpherson (Southern River)
4WYNBURN DELTA74351FSHB J Maclean (Southern River)
5COMBAT GAME76458NBTC M Bennett (Southern River)
6PURE BLACK MOON5447631.23B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7GOLDEN ACTION6757230.85K J Foxton (Oakford)
8BEER TALK2648531.04I J Vuletich (Brookton)
Race No. 8Community Newspaper 08:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BEAU ONE3111630.81L J Britton (Nambeelup)
2HOT RHYTHM2641431.60P J Glenny (Bakers Hill)
3PULL ‘EM UP76466NBTB M Mcpherson (Southern River)
4SHAE FLEX58557NBTP J Worthington (Nambeelup)
5LISA’S LEGACY75536NBTW A Skipper (Gosnells)
6JORJI BOY2361530.99I J Vuletich (Brookton)
7GEMMA IN ACTION5157731.11K J Foxton (Oakford)
8SWEET SCHEDULE4214230.84K W Duncan (Duncraig)
Race No. 9Skyracing.tv08:52PM (WAtime)
Juvenile event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1THUNDER CRACKER6541330.91K J Glenny (Bakers Hill)
2PATCH MONELLI7611230.99D C Hobby (Nambeelup)
3MY PREMIER2112130.60G B Berry (Nambeelup Park)
4WEST ON BLUEBIRD3212330.63L J Britton (Nambeelup)
6DOLLSTAN CRUISE1233130.72S L Richards (Wanneroo)
7 MONELLI6712630.50D C Hobby (Nambeelup)
8KALDEN ANASTASIA8258231.29G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 10Raptinracing.com09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LIL’ KEL66772NBTB J Abercrombie (Banjup)
2I’M EXCITING6848830.62B M Mcpherson (Southern River)
3BIG COOL BOY4514430.84I J Vuletich (Brookton)
4FREEWAY QUEEN4754630.75K Harding (Southern River)
5MISTY MONELLI3858330.72B J Maclean (Southern River)
6ANOTHER SHIRAZ86635NBTC L Bainbridge (Heathridge)
7STEADFAST MAX55414NBTB K Yates (Forrestdale)
8HIGHLY REGARDED67864NBTC M Bennett (Southern River)
Race No. 11Online Race Reviews09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1THAT’S BUDDY78556NBTJ M Thompson (Southern River)
2FONZIE RELTUB76782NBTG E Ellis (Armadale)
3MOBILE BULLET38463NBTD N Magistro (Oakford)
4AMAKI PACIFIC2331117.61P J Worthington (Nambeelup)
52356217.24C L Bainbridge (Heathridge)
6OUTLAW BOB4415217.34B J Maclean (Southern River)
7TOP 11822NBTG G Hall (Thornlie)
8REGENT SHIRAZ54543FSTDK Harding (Southern River)
9JUST CAN86423FSTDB J Maclean (Southern River)
10LIVE WIRE LAKODA43313NBTB Cook (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments