Saturday 23rd July 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 23rd July 2011

Race No. 1Balcatta Gas&air07:07PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MULLUM MAGIC5364630.58T J Erenshaw (Canning Vale)
2FORTY TWO BELOW7632430.31D C Hobby (Nambeelup)
3I’M HOT PROPERTY3437230.38C A White (West Pinjarra)
4CLEVELAND7636530.65P J Hepple (Lexia)
5COOPER BALE57622NBTL J Britton (Nambeelup)
6FLOWERPOT FLIRT8255330.72J E Iwanyk (Nambeelup)
7ASSASSIN’S QUEST8511430.39W Mcnally (Bouvard)
8LIVING IMAGE4472530.37K Harding (Southern River)
Race No. 2Mouritz Blitz07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY ACE3733431.00E A Campana (Canningvale)
2LET IT RIDE5344230.56C M Bennett (Southern River)
3SUPERSITE2811430.72M J Beamish (Southern River)
4BATTSY MONELLI3251330.51D C Hobby (Nambeelup)
5KELLY BUNDY62734NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
6COUNTRY SHARK8442230.70J E Iwanyk (Nambeelup)
7SWEET BLITZ6813230.61G W Martin (Southern River)
8GOTTA GET GET1121130.73M J Beamish (Southern River)
Race No. 3Gas&air Comercial07:50PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SERENA TO EXCEL11222NBTG W Martin (Southern River)
2FREEWAY FAME2544137.52K Harding (Southern River)
3CYAN CHIEF62632NBTC L Bainbridge (Heathridge)
4IZZY MONELLI66823NBTB J Maclean (Southern River)
5JULIAN’S GIRL67174NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6SHORT HAUL5331337.95G W Martin (Southern River)
7TEA AND PUFF24244NBTJ F Carmody (Banjup)
8REEF RIDER1326138.36B J Maclean (Southern River)
9CLEVELAND76365NBTP J Hepple (Lexia)
10REDLINE SLUGGER31165NBTJ F Carmody (Banjup)
Race No. 4July Ducted Deals08:12PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KRANKY KARL6728330.38J E Iwanyk (Nambeelup)
2BRENCOLE BALE4216830.24L J Britton (Nambeelup)
3WHATA SURF1847430.44L J Britton (Nambeelup)
4AVALANCHE ANGEL2361130.47L J Britton (Nambeelup)
5SASSY GUESS2151830.48L J Britton (Nambeelup)
6FLYING EMU1615330.18D C Hobby (Nambeelup)
7DOLLSTAN DREAM1363730.25S L Richards (Wanneroo)
8GONE TOO LONG3651130.66J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 5Jeff Mouritz’ Gas&air08:35PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $18,405 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,430 3rd: $1,715 Unplaced: $180.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING LEGEND2331330.28J F Carmody (Banjup)
2PEDROSA3124229.96P Stuart (The Oaks)
3BANZAI PIPELINE2512330.16L J Britton (Nambeelup)
4OLIVER ALLEN1673130.21P Stuart (The Oaks)
5VOCAL ENFORCER2113130.25A K Mclaren (Nambeelup)
6ROCK POOL8215130.07B J Abercrombie (Banjup)
7ROUSAY7113230.20L J Britton (Nambeelup)
8COOL WABBIT5213230.60L J Britton (Nambeelup)
9FLYING EMU1615330.18D C Hobby (Nambeelup)
10WHATA SURF1847430.44L J Britton (Nambeelup)
Race No. 6Fujitsu Air08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FORMATT1673330.85A K Mclaren (Nambeelup)
2DIVA SHIRAZ64884NBTE A Campana (Canningvale)
3PEDRO MONELLI2374630.98B J Maclean (Southern River)
4DIAMOND STRIKE5122731.13J E Iwanyk (Nambeelup)
5UNO MAC16257NBTM J Beamish (Southern River)
6GOOD ODDS GIRL7627230.97E A Campana (Canningvale)
7BARNEY STINSON4515830.72K Harding (Southern River)
8EBONY STORM2435430.90J P Marsh (Canningvale)
Race No. 7Willetton Gas&air09:17PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $7,095 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,245 3rd: $625 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KALDEN ATHENA41121NBTD R Biddle (Bayswater)
2SCUTTLEBUT4163241.81R M Valenti (Barragup)
3PICKLE MICKLE2113341.69L J Britton (Nambeelup)
4SWEET JAM1361541.98A J Biddle (Wattle Grove)
6TIME TO SPEED3321141.94D C Hobby (Nambeelup)
7JAZZY JUDY4163542.26D C Hobby (Nambeelup)
8SHAMBI GEM6546641.62G B Berry (Stake Hill)
Race No. 8Bonaire Integra09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1STEADFAST MAX35544NBTB K Yates (Forrestdale)
2STUBBORN KID77566NBTC L Bainbridge (Heathridge)
3RIPLEY REASON34432NBTG G Hall (Thornlie)
4UNO HEYZY7176130.74G B Berry (Stake Hill)
5SURF REVOLUTION4332131.05M J Beamish (Southern River)
6PREMIUM LOVE1112130.54L J Britton (Nambeelup)
7UNO SHAZZA5445530.92B J Maclean (Southern River)
8SANDY’S ARGUMENT4534530.93G G Hall (Thornlie)
9LADY ASHBY5348530.89B Cook (Southern River)
Race No. 9Gas&air Installs09:52PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1NOTTO MONELLI1114237.89D C Hobby (Nambeelup)
2SLASH GIBSON21443NBTM J Beamish (Southern River)
3ELITE JESSICA52166FSTDG B Berry (Stake Hill)
4I’M ANGUSP5454NBTR Terrington (Port Kennedy)
5TEX GUNDI76686NBTC L Bainbridge (Heathridge)
6FREEWAY MILES5566737.52K Harding (Southern River)
7KALDEN PETRONI62111FSTDD R Biddle (Bayswater)
8REDLINE SLUGGER31165NBTJ F Carmody (Banjup)
Race No. 10Toshiba Ducted Air10:12PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 642 Metres at Cannington Of $6,025 Prizemoney.
1st: $3,600 2nd: $1,030 3rd: $520 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1EXPLICIT DANCER2154637.51B M Mcpherson (Southern River)
2HALLPACK JACK7454437.20D C Hobby (Nambeelup)
4PHASE THREE HO26137NBTL J Britton (Nambeelup)
5ALLEN ZANDER52275FSHA L Dailly (Anakie)
7ALLEN SHAUL86678FSTDA L Dailly (Anakie)
8EVER GRACE1252537.45L J Britton (Nambeelup)
Race No. 11Gas&air Service10:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WEEGIE6325731.14B J Maclean (Southern River)
2HOGMANIA8531631.05G W Martin (Southern River)
3PIANO MAN2251131.06G B Berry (Stake Hill)
4DELKO54323NBTJ P Marsh (Canningvale)
5VENETO LANE2383330.95G G Hall (Thornlie)
6ALL ABOUT FRANKY68882NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
7KALDEN AURORA1217230.57D R Biddle (Bayswater)
8KANO’S ENDEAVOUR44465NBTL S Celenza (Girrawheen)
9LADY ASHBY5348530.89B Cook (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments