Saturday 23rd October 2010

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 23rd October 2010

Race No. 1Canning Stake (1)07:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ELITE JESSICA21822T J Erenshaw (Canning Vale)
2BACK IT JACK31615L M Isaac (Harrisdale)
3BENJI MAGIC63862L J Britton (Nambeelup)
4STOVE ROCKS23323D C Hobby (Nambeelup)
5PLETHORA75352D M Menaglio (Gnangara)
6LEAVING HOME55747B M Mcpherson (Southern River)
7BOOMING ACTION12118J D Meuleman (Upper Swan)
8ZOO JEANIE43167H J Carter (Boddington)
9HERMEN BALE74223C M Bennett (Southern River)
10DEEP HEAT83478R D Blezard (Coolbellup)
Race No. 2All Stars Sprint (1)07:31PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1WARABROOK BOY23383T J Erenshaw (Canning Vale)
2LOTS OF MOOLAH32168L J Britton (Nambeelup)
3OCTANE SHOW27228D Mcdonald (Devon Meadows)
4KRANKY KARL28536J E Iwanyk (Nambeelup)
5ROCK POOL55681B J Abercrombie (Banjup)
6RICHIE WABBIT51635L J Britton (Nambeelup)
7UNO KENDRA11331D C Hobby (Nambeelup)
8ROYAL GLOVE25246K J Glenny (Bakers Hill)
9HELLO HOORAY51217P J Hepple (Lexia)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3All Stars Sprint (2)07:50PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1CHUCK MONELLI81626D C Hobby (Nambeelup)
2ULTRA RUMBLE18348J H Rennick (Barragup)
3NIGHT BEAUTY14112K Charles (Baldivis)
4BEER ASSASSIN42632M J Ferguson (Thirlmere)
5KALDEN ATHENA12111D R Biddle (Bayswater)
6OM SHANTI51724J E Iwanyk (Nambeelup)
754776L J Britton (Nambeelup)
8SPRING LEGEND11817J F Carmody (Banjup)
9HELLO HOORAY51217P J Hepple (Lexia)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4All Stars Sprint (3)08:12PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SANDEEZ JACK41575K J Glenny (Bakers Hill)
235663L J Britton (Nambeelup)
3DOLLSTAN DREAM18237S L Richards (Wanneroo)
4RICKY’S A ROBBER23122D C Hobby (Nambeelup)
5CHELSEA BROWN32221J E Iwanyk (Nambeelup)
6OFF THE CHART57451L J Britton (Nambeelup)
7BLUE GOOSE66671T J Erenshaw (Canning Vale)
8FORTY TWO BELOW17133B J Abercrombie (Banjup)
9HELLO HOORAY51217P J Hepple (Lexia)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5All Stars Sprint (4)08:27PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1METHANE54271J F Carmody (Banjup)
2SMILEY DYLAN71415A K Mclaren (Nambeelup)
3WHEELY SMART17116M Ferguson (Thirlmere)
4COUNTESS OF CORK33711L J Britton (Nambeelup)
5WHERE’S WOMBY82757L J Britton (Nambeelup)
6CODE ONE63712J E Iwanyk (Nambeelup)
724214T J Erenshaw (Canning Vale)
843318J H Rennick (Barragup)
9HELLO HOORAY51217P J Hepple (Lexia)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6All Stars Sprint (5)08:52PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

137136D M Menaglio (Gnangara)
2BRENCOLE BALE32455L J Britton (Nambeelup)
3JOANNE MONELLI13523D C Hobby (Nambeelup)
4HANNAH BANANAH82317J E Iwanyk (Nambeelup)
5FLYING EMU42321J A Millsteed (Dawesville)
6BEST OF TIMES212P8G W Martin (Southern River)
7KALDEN MAYHEM32177D R Biddle (Bayswater)
8MALOUDA41248J F Carmody (Banjup)
9HELLO HOORAY51217P J Hepple (Lexia)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7All Stars Sprint (6)09:17PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $9,450 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $1,715 3rd: $860 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1COOL OBEE15244J E Iwanyk (Nambeelup)
2ACCOUNTS54454G W Martin (Southern River)
3PAUA TO DETONATE13727K Harding (Southern River)
4PERSUADE15443J F Carmody (Banjup)
5JAKE BALE12113M J Beamish (Southern River)
6BRAMLEY11411D R Biddle (Bayswater)
731385L J Britton (Nambeelup)
8HALLPACK JACK22144D C Hobby (Nambeelup)
9HELLO HOORAY51217P J Hepple (Lexia)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Dolphin Stake (642)09:32PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BEAUFORT BOMBER24284P Worthington (Nambeelup)
2OXLEY BEAUTY24185A K Mclaren (Nambeelup)
3PILLOW TORQUE24161D R Biddle (Bayswater)
4MONTACETO46543K J Glenny (Bakers Hill)
5SWEET BLITZ46351G W Martin (Southern River)
6EVER GRACE31443L J Britton (Nambeelup)
7KIP DYNAMITE53522R Hulsinga (Baldivis)
8ROCKMOVES22523K Harding (Southern River)
9DEEP HEAT83478R D Blezard (Coolbellup)
10RESTORATION61344G Maiolo (Banjup)
Race No. 9Canning Stake (2)09:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1JACK HEALI28646H J Carter (Boddington)
2BEE TOP’S63144K Charles (Baldivis)
3LADY LAURA52442L M Isaac (Harrisdale)
4SIENNA MARY42661T J Erenshaw (Canning Vale)
5EXPLICIT DANCER42165B M Mcpherson (Southern River)
6RONNIE RELTUB18133L J Britton (Nambeelup)
7AMARGOSA46878B J Maclean (Southern River)
8FLOWERPOT FLIRT56234J E Iwanyk (Nambeelup)
9HERMEN BALE74223C M Bennett (Southern River)
10DEEP HEAT83478R D Blezard (Coolbellup)
Race No. 10Canning Stake (3)10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1AFTER THE BALL23111G Debski (Ballajura)
2TENDER MOMENT35232L J Britton (Nambeelup)
3SURF A COIN11821J H Crossley (Southern River)
4ROTKARA SOCKS41264T J Erenshaw (Canning Vale)
5COUNTRY SPOT15234J E Iwanyk (Nambeelup)
6WALTZING MATILDA13565H J Carter (Boddington)
7POCKET WATCH81881G W Martin (Southern River)
8WHERE’S A DANCER65755B M Mcpherson (Southern River)
9DEEP HEAT83478R D Blezard (Coolbellup)
10HERMEN BALE74223C M Bennett (Southern River)
Race No. 11Canning Stake (4)10:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S BILLY13225B M Mcpherson (Southern River)
2SERIOUS KAOS45565S F Blair (Boddington)
3SUDOKU PRINCESS14717T J Erenshaw (Canning Vale)
4PEDRO’S DESTINY31674B J Abercrombie (Banjup)
5PIZZA PIE17685J E Iwanyk (Nambeelup)
6HELLO HOORAY51217P J Hepple (Lexia)
7CLASSY32223L M Isaac (Harrisdale)
8STEALTHY MANDY44336C M Bennett (Southern River)
9HERMEN BALE74223C M Bennett (Southern River)
10DEEP HEAT83478R D Blezard (Coolbellup)
Race No. 12Swan Stake (715)10:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 715 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1DARK MIRROR23545L J Britton (Nambeelup)
2KALAMBI BYRD63712G B Berry (Stake Hill)
362771L J Britton (Nambeelup)
4BRIDIE’S COLOUR45643J A Millsteed (Dawesville)
5LAGOON BIGGLES46263M J Beamish (Southern River)
6GUACAMOLE47772J E Iwanyk (Nambeelup)
7WESTEND THOMAS22312B J Abercrombie (Banjup)
8MONIQUE MONELLI56627D C Hobby (Nambeelup)
9FLYING KOSTANZA64647D M Menaglio (Gnangara)
10SHORT ARMS62656D S Rowe (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments