Wednesday 20th October 2010

Box Draw For – Wednesday 20th October 2010

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)06:29PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1OCTANE CRUISE1446G W Martin (Southern River)
2ASSASSIN’S FLYER47782G W Martin (Southern River)
3NITRO DANCER65773B M Mcpherson (Southern River)
4LADY VINE44433J S Atkins (The Vines)
5DRAW WEIGHT66525B J Maclean (Southern River)
6FREDDY MERC25325M J Beamish (Southern River)
7SUGAR MONELLI22256D C Hobby (Nambeelup)
8LOADED DICE48478K J Glenny (Bakers Hill)
9VAMPERELLA77775L S Celenza (Girrawheen)
10LANO LADY25657D C Lees (Nambeelup)
Race No. 2Maiden Stake (530) (2)06:49PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MARVIN MARTIAN33B M Mcpherson (Southern River)
2EEYORE DEBELLO75428M J Beamish (Southern River)
3WAXER21634E A Campana (Canningvale)
4OXLEY TYCOON171K W Duncan (Duncraig)
5SHORT HAUL3G W Martin (Southern River)
6PHUTAIA1K J Foxton (Wellard)
7RED SPHINX44655J D Edwards (Southern River)
8GEOFFY JONES15512L J Britton (Nambeelup)
9LANO LADY25657D C Lees (Nambeelup)
10PEDRO DANCER48684B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 3Maiden Stake (530) (3)07:08PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1GOLDEN WEST18867B J Maclean (Southern River)
2TAKEOVER SAUSAGE318B M Mcpherson (Southern River)
3MANOLO BLAHNIK42474G W Martin (Southern River)
4TEA AND PUFF255J F Tonkin (Gosnells)
5OR ELSE322W D Choules (Bakers Hill)
6AMBER’S MISS65571G B Berry (Stake Hill)
7WEST ON MAX1L J Britton (Nambeelup)
8LONELY KNIGHT32282G R King (Martin)
9VAMPERELLA77775L S Celenza (Girrawheen)
10PEDRO DANCER48684B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 4Mixed Stake 3/4 (530)07:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DR. DANIEL14341J D Edwards (Southern River)
2KERRIE’S GIFT86153K J Glenny (Bakers Hill)
3DEBLEESAN65421H J Carter (Boddington)
4MICK’S MATE43753L J Britton (Nambeelup)
5JODIE’S CHAMP56342B W Thompson (Nambeelup)
6SECRET QUEEN31313B J Abercrombie (Banjup)
7TONKA TRUCK54456L J Britton (Nambeelup)
8MARKED DOWN11514J B Fleming (Harrisdale)
9EMBROCADERO45211A K Mclaren (Nambeelup)
10SERIOUS KAOS45565S F Blair (Boddington)
Race No. 5Canning Stake (1)07:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ANKETELL BOB83552G W V Diemen (Munster)
2ROYAL GRIP26135K J Glenny (Bakers Hill)
3CRYSTAL MAGIC72574B J Maclean (Southern River)
4PURE BLACK MOON17526B W Thompson (Nambeelup)
5KEVIN OH SEVEN22286L J Britton (Nambeelup)
6MORABITO31142B J Abercrombie (Banjup)
7WAROO BALE21131P Stuart (The Oaks)
8ARTIE SANNETTE76624J Dailly (Bakers Hill)
9CERTAINLY IS21135K J Foxton (Wellard)
10POWDER BLUE75242L J Britton (Nambeelup)
Race No. 6Canning Stake (2)08:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1TILL BUSTER61171L J Britton (Nambeelup)
2BANK ON DOOM41121S B Withers (Cardup)
3FLUSHED37581B Keel (Canning Vale)
4BLACK GUN32132D R Starkie (Casuarina)
5HOTSHOT SPARKLE76267J Dailly (Bakers Hill)
6SURF A COIN11821J H Crossley (Southern River)
7BEAUFORT BOMBER24284P Worthington (Nambeelup)
8ELITE COAST78114P S Harvey (Nambeelup)
9GOIN’ TRIPPIN’37114J B Fleming (Harrisdale)
10PLETHORA75352D M Menaglio (Gnangara)
Race No. 7Kanyana Series (530) (1)08:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1NOTTO MONELLI1516D C Hobby (Nambeelup)
2MIGHTY MERLIN1A K Mclaren (Nambeelup)
3MOVIE EXTRA31344P Worthington (Nambeelup)
4JACK’S TICKER26155J Dailly (Bakers Hill)
5FREEWAY QUEEN77521K Harding (Southern River)
6SO 11143B J Abercrombie (Banjup)
7PIPELINE SURFER22182L M Isaac (Harrisdale)
8NICKY’S PRINCESS63278K J Glenny (Bakers Hill)
9POLLINATOR16888D M Menaglio (Gnangara)
10COOL AMBROSIA38757C M Bennett (Southern River)
Race No. 8Kanyana Series (530) (2)08:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FLORIAN TIMES22546C M Bennett (Southern River)
2FREEWAY RYDER25338K Harding (Southern River)
3IN BRIEF31114M J Beamish (Southern River)
4PNEUMONIA ALLEY24644D S Rowe (Nambeelup)
5HICKSY MONELLI16626D C Hobby (Nambeelup)
6BLUEWATER64388J D Edwards (Southern River)
7MEXICAN DANCER85766B M Mcpherson (Southern River)
8DARK HARD EARTH31288H J Carter (Boddington)
9COTTINGLY88888P Worthington (Nambeelup)
10EXTENDED PLAY68768P Worthington (Nambeelup)
Race No. 9Kanyana Series (530) (3)08:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TEAR DROP TOM78455C M Bennett (Southern River)
2LIGHTNING DANCER65287B M Mcpherson (Southern River)
3RICCIARDO25421P Catanzaro (Hamilton Hill)
4COSTLY ASSASSIN33133H J Carter (Boddington)
5KENZIE MONELLI56441D C Hobby (Nambeelup)
6COUNT GAVRICK84474P Worthington (Nambeelup)
7FALCON FREEWAY78463K Harding (Southern River)
8MALI52766J D Edwards (Southern River)
9EXTENDED PLAY68768P Worthington (Nambeelup)
10ALON’S CHOICE23436M J Beamish (Southern River)
Race No. 10Kanyana Series (530) (4)09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1AUSSIE BAZZ88685C M Bennett (Southern River)
2PERFECT ENFORCER77656B M Mcpherson (Southern River)
3SINDARA11857P J Hepple (Lexia)
4SWIFT SHIRAZ34317J D Edwards (Southern River)
546322K Harding (Southern River)
6ROXY RUNWAY15225M J Beamish (Southern River)
7NEWS FROM HOME54118L M Isaac (Harrisdale)
8FASTA DAN ROD15713B W Thompson (Nambeelup)
9COTTINGLY88888P Worthington (Nambeelup)
10LORENZO1132P Stuart (The Oaks)
Race No. 11Kanyana Series (530) (5)09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HERMEN BALE74223C M Bennett (Southern River)
2TAKE ME BACK87762B M Mcpherson (Southern River)
3MOGAH MISS15568S Sammut (Millendon)
4IT’S ALL FANTASY45212L M Isaac (Harrisdale)
5JAIL TIME41472P Worthington (Nambeelup)
6DANNI SUGAR54652J D Edwards (Southern River)
7FOUR WAY FASHION44146A K Mclaren (Nambeelup)
8WILD NIMUAY67278P J Hepple (Lexia)
9HI BEAMER71325M J Beamish (Southern River)
10FLOWCHART13786J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 12Mixed Stake 3/4 (297)09:42PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DODGE THE RUMOUR66241S B Withers (Cardup)
2LONDON FREEWAY35543K Harding (Southern River)
3SMOKE ALARM11272B J Maclean (Southern River)
4DISTANT MEMORY84867C M Bennett (Southern River)
5THAT’S BUDDY73514S B Withers (Cardup)
6KIMBERLEY QUEEN37668B M Mcpherson (Southern River)
7CADEL47813B J Mclean (St Davids Estate)
8MONY MONY11178K J Foxton (Wellard)
9ALBIE DOUBLE YOU31716L J Britton (Nambeelup)
10GOIN’ INSANE61435J B Fleming (Harrisdale)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments