Saturday 28th August 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 28th August 2010

Race No. 1Mixed Stake 4/5 (530)07:12PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1POWDER BLUE12375L J Britton (Nambeelup)
2UNTAMED46653M J Julien (Stoneville)
3LIQUIGAS34752B J Abercrombie (Banjup)
4FITZY BALE52218L J Britton (Nambeelup)
5CHELSEA BROWN42563J E Iwanyk (Nambeelup)
6NIGHT BEAUTY44315K Charles (Baldivis)
7GRIPEN BALE22341P Stuart (The Oaks)
8OXLEY RULER16361A K Mclaren (Nambeelup)
9BILL’S HOPE38775C L Bainbridge (Heathridge)
10CHLOE’S STAR78446M J Julien (Stoneville)
Race No. 2Mixed Stake 3/4 (530)07:35PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1OM SHANTI41445J E Iwanyk (Nambeelup)
2FRANQUIN61573J Dailly (Bakers Hill)
3LOTS OF MOOLAH23617L J Britton (Nambeelup)
4MULLUM MAGIC74134T J Erenshaw (Canning Vale)
5WISE PENNY34326G W Martin (Southern River)
6RICKY’S A ROBBER43233D C Hobby (Nambeelup)
7RAPID OCTANE43872J C Graham (Karnup)
8BEE TOP’S33633K Charles (Baldivis)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Canning Stake (1)07:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ROCK POOL61125B J Abercrombie (Banjup)
2I’M EXCITING51887B M Mcpherson (Southern River)
3SHANE O’MAC36571J E Iwanyk (Nambeelup)
4BRIGHT SPOT63326M J Beamish (Southern River)
5KIP DYNAMITE11136R Hulsinga (Baldivis)
6HELLO HOORAY43552P J Hepple (Lexia)
7TENDER MOMENT12628L J Britton (Nambeelup)
8STEALTHY MANDY21674C M Bennett (Southern River)
9LEAVING HOME47435B M Mcpherson (Southern River)
10UNO KEYSY66677J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 4W.a. Bred Championship (city)08:20PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $21,470 Prizemoney.
1st: $14,000 2nd: $4,000 3rd: $2,000 Unplaced: $210.

No.NameFormTrainer

1SANDEEZ JACK38232K J Glenny (Bakers Hill)
2PILLOW TORQUE32113D R Biddle (Bayswater)
3KALDEN MAYHEM11351D R Biddle (Bayswater)
4KALDEN GEISHA62413C M Bennett (Southern River)
5TONKA TRUCK72532L J Britton (Nambeelup)
6TWO TOO MANY13111L J Britton (Nambeelup)
7KALDEN ATHENA15172D R Biddle (Bayswater)
8HALLPACK JACK52561D C Hobby (Nambeelup)
9UNTAMED46653M J Julien (Stoneville)
10PEDRO’S DESTINY32154B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 5Free To All (530)08:40PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SMILEY DYLAN12364A K Mclaren (Nambeelup)
2SILK MOON15641L J Britton (Nambeelup)
3KRANKY KARL15113J E Iwanyk (Nambeelup)
4METHANE43471J F Carmody (Banjup)
5REGENT DIAMOND88888L J Britton (Nambeelup)
6BLUE GOOSE23231T J Erenshaw (Canning Vale)
7VICTOR LANE78681L J Britton (Nambeelup)
8FLYING EMU55122J A Millsteed (Dawesville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Dolphin Stake (642)08:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TETRAHEDRON51415B J Abercrombie (Banjup)
2EVER GRACE41432L J Britton (Nambeelup)
3SURFERS PARADISE21715K Harding (Southern River)
4BLACK VELVETEEN72612B J Abercrombie (Banjup)
5DELAQUE77815P J Hepple (Lexia)
6TEX GUNDI46434G V Reid (Crossman)
7PAW EFFORT23717J A Millsteed (Dawesville)
8MISS HEPBURN66753F Roberts (Huntingdale)
9BELLS REPORT67444J F Carmody (Banjup)
10UNO KEYSY66677J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 7Canning Stake (2)09:15PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1KLINGER’S TOLL24443M J Beamish (Southern River)
2WHERE’S WOMBY31817L J Britton (Nambeelup)
3WHERE’S A DANCER82177B M Mcpherson (Southern River)
4ARMATREE TIGER23522T J Erenshaw (Canning Vale)
5INSTANT ROCKSTAR45177M J Beamish (Southern River)
6FLYING KOSTANZA74248D M Menaglio (Gnangara)
7PIZZA PIE57317J E Iwanyk (Nambeelup)
8MALOUDA81243J F Carmody (Banjup)
9CHLOE’S STAR78446M J Julien (Stoneville)
10LEAVING HOME47435B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 8Canning Stake (3)09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PLETHORA37154D M Menaglio (Gnangara)
2COOL OBEE35434J E Iwanyk (Nambeelup)
3DISTURBIA88452D C Hobby (Nambeelup)
4INTENSE SHIRAZ45526M J Beamish (Southern River)
5ELITE JESSICA46165D R Biddle (Bayswater)
6BUCKLE UP ERIC86827J Dailly (Bakers Hill)
7EXPLICIT DANCER35515B M Mcpherson (Southern River)
8TINKLER56224A K Mclaren (Nambeelup)
9BILL’S HOPE38775C L Bainbridge (Heathridge)
10CHLOE’S STAR78446M J Julien (Stoneville)
Race No. 9Kanyana Stake09:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1POLLINATOR75256D M Menaglio (Gnangara)
2LET IT RIDE56125C M Bennett (Southern River)
3WHERE’S BILLY46215B M Mcpherson (Southern River)
4OLLIE FLEA FLEA22652J A Millsteed (Dawesville)
5BELLELULIA54122A K Mclaren (Nambeelup)
6PEDRO’S DESTINY32154B J Abercrombie (Banjup)
7AVALANCHE ANGEL22141L J Britton (Nambeelup)
8JACKPOT SUNDAY24244M J Beamish (Southern River)
9FINAL HIGH44586B Cook (Canning Vale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Free To All (642)10:12PM (WAtime)
FFA event over 642 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1RICHIE WABBIT71142L J Britton (Nambeelup)
2THUMP BOXER43542B J Abercrombie (Banjup)
3*** VACANT BOX ***
4KAY SIZE13312M J Julien (Stoneville)
5WHERE’S NED23365W Mcnally (Bouvard)
6*** VACANT BOX ***
7LAGOON BIGGLES21381M J Beamish (Southern River)
8WHITFIELD BALE11211P Stuart (The Oaks)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments