Wednesday 25th August 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 25th August 2010

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)07:08PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1DARK HARD EARTH12H J Carter (Boddington)
2HEAD SPINNER56247K J Glenny (Bakers Hill)
3ECHO BOND85527W D Choules (Bakers Hill)
4GLOMING42352B J Abercrombie (Banjup)
5TIDAL MOON24423G E Ellis (Armadale)
6EARL THE GOAT34343J A Millsteed (Dawesville)
7QUEEN LI1T J Erenshaw (Canning Vale)
8OLYMPIC BOLT26732J D Edwards (Southern River)
9SOLD AMERICAN37P5J E Iwanyk (Nambeelup)
10JACK’S TICKER41284J Dailly (Bakers Hill)
Race No. 2Maiden Stake (530) (2)07:27PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1LEVER42J A Millsteed (Dawesville)
2YOUR CALL32162L J Britton (Nambeelup)
3JEZZA GIRL288B J Maclean (Southern River)
4WEST COAST23K J Glenny (Bakers Hill)
5SANDY’S ARGUMENT66862P S Harvey (Nambeelup)
6SPEEDY ENDEAVOUR86457L S Celenza (Girrawheen)
7FREE SCHEDULE34877K W Duncan (Duncraig)
8MIA’S BOY414P J Hepple (Lexia)
9SOLD AMERICAN37P5J E Iwanyk (Nambeelup)
10JACK’S TICKER41284J Dailly (Bakers Hill)
Race No. 3Canning Stake (1)07:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1DR. LEONAROO74714L J Britton (Nambeelup)
2ARABAT75823J D Edwards (Southern River)
3SHIRALEE’S TEARS81661M J Beamish (Southern River)
4PIZZA PIE57317J E Iwanyk (Nambeelup)
5SWEET BLITZ34846G W Martin (Southern River)
6EGO TRIP87648K J Glenny (Bakers Hill)
7OCTAHEDRON51687B J Maclean (Southern River)
8SERIOUS KAOS53288S F Blair (Boddington)
9KLINGER’S TOLL24443M J Beamish (Southern River)
10DISTURBIA88452D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 4Kanyana Stake (1)08:04PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1NAMES MAGIC53317G E Ellis (Armadale)
2TRENT’S WARRIOR73766M E D Andrade (Stoneville)
3KEVIN OH SEVEN25563L J Britton (Nambeelup)
4NUZZLE’S ME MUM42167J D Edwards (Southern River)
5FEIJOA41682B J Abercrombie (Banjup)
6SPARTAN TIGER54734B I Smithson (Byford)
7CLEVELAND34577P J Hepple (Lexia)
8FIERY ASSASSIN86251H J Carter (Boddington)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Canning Stake (2)08:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1EASTWOOD45882J A Millsteed (Dawesville)
2STARFISH CHASER62736M J Beamish (Southern River)
3ARTIE SANNETTE812P7J Dailly (Bakers Hill)
4FORTY TWO BELOW43121B J Abercrombie (Banjup)
5OSTI’S BRIDE78743C L Angwin (Southern River)
6WHERE’S WOMBY31817L J Britton (Nambeelup)
7HURRICANE SPHINX63138A J Donohoe (Meadow Springs)
8UNO KEYSY66677J E Iwanyk (Nambeelup)
9DISTURBIA88452D C Hobby (Nambeelup)
10KLINGER’S TOLL24443M J Beamish (Southern River)
Race No. 6Mixed Stake 3/4 (530)08:42PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ROYAL GLOVE14631K J Glenny (Bakers Hill)
2MY HOUSE27146B J Abercrombie (Banjup)
3SURF A COIN22142J H Crossley (Southern River)
4WINNING RINK75423M J Julien (Stoneville)
5SPUNKAFY62581B J Abercrombie (Banjup)
6SPRING LEGEND13142J F Carmody (Banjup)
7HARRY JONES62415J F Carmody (Banjup)
8AMARGOSA47468B J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Mixed Stake 4/5 (530)09:02PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DR. DANIEL18742J D Edwards (Southern River)
2TIANI BLIND83188J Dailly (Bakers Hill)
3PAW EFFORT23717J A Millsteed (Dawesville)
4CARNEL FLAME75242J F Carmody (Banjup)
5VETTEL88834B J Abercrombie (Banjup)
6ROYAL GRIP45412K J Glenny (Bakers Hill)
7AVALANCHE ANGEL22141L J Britton (Nambeelup)
8COOL AMBROSIA64351C M Bennett (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Canning Stake (3)09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1ON THE CASE51665J F Carmody (Banjup)
2JAKE BALE74266M J Beamish (Southern River)
3MICK’S MATE41427L J Britton (Nambeelup)
4COOL OBEE35434J E Iwanyk (Nambeelup)
5SON OF PENSKE63736B J Maclean (Southern River)
6HYPNO LYN54465K W Duncan (Duncraig)
7MAGIC THOUGHTS18681J Dailly (Bakers Hill)
8ZOO JEANIE51351H J Carter (Boddington)
9DISTURBIA88452D C Hobby (Nambeelup)
10KLINGER’S TOLL24443M J Beamish (Southern River)
Race No. 9Maiden Stake (530) (3)09:37PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1HIGH IMPACT54374H J Carter (Boddington)
2HICKSY MONELLI1D C Hobby (Nambeelup)
3MONTACETO43564K J Glenny (Bakers Hill)
4DRAW WEIGHT63463M J Julien (Stoneville)
5SCRAMBLED JOE51643S B Withers (Cardup)
6RICCIARDO28352B J Abercrombie (Banjup)
7SUPER SANDERS4J Dailly (Bakers Hill)
8RED SPHINX57575J D Edwards (Southern River)
9SOLD AMERICAN37P5J E Iwanyk (Nambeelup)
10JACK’S TICKER41284J Dailly (Bakers Hill)
Race No. 10Maiden Stake (530) (4)09:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1OUR GINJA NINJA186B J Maclean (Southern River)
2PLENTY POWER3687K W Duncan (Duncraig)
3WHERE’S SOMERTON5833P J Hepple (Lexia)
4STERN WHO2J A Millsteed (Dawesville)
5VAMPERELLA55666L S Celenza (Girrawheen)
6SNUGGLE ME82373J D Edwards (Southern River)
7OUR LADY LI4G Maiolo (Banjup)
8SLASH GIBSON1M J Beamish (Southern River)
9JACK’S TICKER41284J Dailly (Bakers Hill)
10SOLD AMERICAN37P5J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 11Kanyana Stake (2)10:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HI BEAMER181M J Beamish (Southern River)
2LUCKY ENDEAVOUR32212L J Britton (Nambeelup)
3LONE KEYSY73736S A Lee (Barragup)
4REAL CHARMER58764D Calleja (Oakford)
5ALARM RADAR26555P J Hepple (Lexia)
6RED NINJI37153L J Britton (Nambeelup)
7KERRIE’S GIFT25734K J Glenny (Bakers Hill)
8JOHNNY MEI WONG35163W D Choules (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Kanyana Stake (3)10:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TURVINE77345P J Hepple (Lexia)
2GOOLAH GIRL42545D C Hobby (Nambeelup)
3CONGRATZ16225L J Britton (Nambeelup)
4BLUEWATER76438J D Edwards (Southern River)
5NICKY’S PRINCESS66284K J Glenny (Bakers Hill)
6HERMEN BALE42264C M Bennett (Southern River)
7BUCKLE UP SHAZ28658J Dailly (Bakers Hill)
8GERONIMO FLYER54356G W Martin (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments