Saturday 2nd July 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 2nd July 2011

Race No. 1Christmas In July07:05PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1TRANSITION81514NBTM J Beamish (Southern River)
2WAROO BALE3223830.57P Stuart (The Oaks)
3JEANNIE’S GIFT13218NBTL J Britton (Nambeelup)
4GOOD ODDS GIRL4717630.97E A Campana (Canningvale)
5KELLY BUNDY62462FSHT J Erenshaw (Canning Vale)
6CEE CEE RAIDER1514531.12B J Maclean (Southern River)
7MCQUEEN32421NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
8FEV’S FURY5667430.36P J Hepple (Lexia)
9FLYING KOSTANZA64767NBTD M Menaglio (Gnangara)
10MR. PRICKLEPANTS47574NBTK W Duncan (Duncraig)
Race No. 2Hofman Engineering07:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1JAZZY JUDY7454137.58D C Hobby (Nambeelup)
2HOW I ROLL5655537.31L J Britton (Nambeelup)
3KALDEN ATHENA27641FSTDD R Biddle (Bayswater)
4BLUE GOOSE1222437.47T J Erenshaw (Canning Vale)
5KHAFRA4163437.35K Harding (Southern River)
6JAKE BALE8333437.32M J Beamish (Southern River)
7PURE OYSTER3631337.65B J Maclean (Southern River)
8CUTE CONDOLEZZA4374637.69B Cook (Southern River)
Race No. 3Hallpack Jack07:50PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,670 Prizemoney.
1st: $3,350 2nd: $960 3rd: $485 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

17424230.24L J Britton (Nambeelup)
2KRANKY KARL3176730.38J E Iwanyk (Nambeelup)
3GONE TOO LONG5122330.78J E Iwanyk (Nambeelup)
4LIVING IMAGE7554430.37K Harding (Southern River)
5CLEVELAND5317630.65P J Hepple (Lexia)
648667NBTA L Dailly (Anakie)
7EXPLICIT DANCER3732130.56B M Mcpherson (Southern River)
8COUNTRY SHARK3718430.70J E Iwanyk (Nambeelup)
98765430.65D M Menaglio (Gnangara)
Race No. 4Bramley08:15PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK POOL7128230.07B J Abercrombie (Banjup)
2SPRING LEGEND6612330.28J F Carmody (Banjup)
33861830.44L J Britton (Nambeelup)
4MAGPIE LOMAR3353430.63P Stuart (The Oaks)
5MULLUM MAGIC5245330.58T J Erenshaw (Canning Vale)
61153129.96P Stuart (The Oaks)
7OLIVER ALLEN1231630.21P Stuart (The Oaks)
8EVER GRACE5321230.51L J Britton (Nambeelup)
Race No. 5“the Westcha$e” (1)08:35PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1UNO HEYZY1171730.74G B Berry (Stake Hill)
2REEF RIDER7131330.79B J Maclean (Southern River)
3VOCAL ENFORCER2112130.25A K Mclaren (Nambeelup)
4EBONY STORM4212430.90J P Marsh (Canningvale)
5PEDRO MONELLI3112330.98D C Hobby (Nambeelup)
6UNO RELTUB8121230.56L J Britton (Nambeelup)
7FREEWAY FAME4551230.69K Harding (Southern River)
8LILLY ROCKS5516430.96K T Charles (Hopeland)
Race No. 6“the Westcha$e” (2)08:55PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK OBSESSION21481NBTK T Charles (Hopeland)
2SWEET SCHEDULE4241630.87K W Duncan (Duncraig)
3ADRIANO MONELLI6135331.32D C Hobby (Nambeelup)
4MINI EMILY1613330.35J P Marsh (Canningvale)
5SHIVINE7418130.56P J Hepple (Lexia)
6CHINESE WARRIOR12276NBTB J Maclean (Southern River)
7FREEWAY MILES6655630.45K Harding (Southern River)
8BLACK MANDAGERY18115NBTS A Lee (Barragup)
Race No. 7“the Westcha$e” (3)09:12PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MAD LINDY35884NBTP J Hepple (Lexia)
2DYNAMITE JARVIS6544331.05B M Mcpherson (Southern River)
3FINAL LESSON4175730.90B J Maclean (Southern River)
4NOTTO MONELLI1261130.64D C Hobby (Nambeelup)
5BOLLENHAGEN1172130.80B J Abercrombie (Banjup)
6PIANO MAN2832231.06G B Berry (Stake Hill)
7ROCK DYNAMITE5341331.07K T Charles (Hopeland)
8KALDEN KOMOTO4251230.70D R Biddle (Bayswater)
Race No. 8“the Westcha$e” (4)09:32PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $6,735 Prizemoney.
1st: $4,100 2nd: $1,170 3rd: $590 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1YOU BETCHA1887831.21K J Glenny (Bakers Hill)
2KALDEN AURORA1511230.57D R Biddle (Bayswater)
3UNO SHAZZA3745430.92B J Maclean (Southern River)
4MY PREMIER6221130.81G B Berry (Stake Hill)
5ROCK ON VINE1283230.78P J Hepple (Lexia)
6JESSE BE COOL8711430.80T J Erenshaw (Canning Vale)
7MAN FOR MAN1111FSHP B Smith (The Vines)
8BATTSY MONELLI3223230.51D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 9Vocal Enforcer09:47PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $7,095 Prizemoney.
1st: $4,350 2nd: $1,245 3rd: $625 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

13442141.69L J Britton (Nambeelup)
2SCUTTLEBUT1241641.81R M Valenti (Barragup)
3SHAMBI GEM3576541.62G B Berry (Stake Hill)
4TIME TO SPEED1133341.94D C Hobby (Nambeelup)
6DARK MIRROR35552NBTL J Britton (Nambeelup)
7SWEET JAM23413NBTA J Biddle (Wattle Grove)
8HALLPACK JACK4487441.91D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 10Surf A Coin10:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND 3315131.13J E Iwanyk (Nambeelup)
2COOL WABBIT2134530.68L J Britton (Nambeelup)
38773731.00E A Campana (Canningvale)
4SLASH GIBSON7452130.58M J Beamish (Southern River)
5COSMIC COOPER2176330.70A K Mclaren (Nambeelup)
6COOL MIDAS TOUCH3173530.88C L Bainbridge (Heathridge)
7IZZY MONELLI1466630.65D C Hobby (Nambeelup)
81115530.88B J Maclean (Southern River)
9MR. PRICKLEPANTS47574NBTK W Duncan (Duncraig)
10FLYING KOSTANZA64767NBTD M Menaglio (Gnangara)
Race No. 11Pillow Torque10:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1COOPER BALE46245NBTL J Britton (Nambeelup)
2TETRAHEDRON7281530.70B J Abercrombie (Banjup)
3CRYSTAL MAGIC1447830.65B J Maclean (Southern River)
4PLETHORA5655330.63D M Menaglio (Gnangara)
5MOVIE EXTRA1662330.84P Worthington (Nambeelup)
6FLOWERPOT FLIRT6368230.72J E Iwanyk (Nambeelup)
7BARNEY STINSON25145NBTK Harding (Southern River)
8DIVA SHIRAZ65648NBTE A Campana (Canningvale)
9BERTIE SANNETTE8765430.65D M Menaglio (Gnangara)
10KENZIE MONELLI5721730.83B J Maclean (Southern River)
Race No. 12Don’t Miss Christmas In July10:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HOGMANIA7853131.05G W Martin (Southern River)
2DON’T TELL BEC87582NBTD M Menaglio (Gnangara)
3WHERE’S A DANCER5273830.81B M Mcpherson (Southern River)
4KANO’S ENDEAVOUR33216NBTL S Celenza (Girrawheen)
5PREMIUM LOVE4111130.72L J Britton (Nambeelup)
6MISTY MONELLI6172330.72D C Hobby (Nambeelup)
7WEEGIE6433631.14B J Maclean (Southern River)
8SERENA TO EXCEL2367130.71G W Martin (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments