Wednesday 6th July 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 6th July 2011

Race No. 1Picking Winners 10106:34PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MOSS VALE1113NBTL J Britton (Nambeelup)
2KALDEN ABUBO122NBTD R Biddle (Bayswater)
3HINDENBURG22538NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4KALDEN ANASTASIA64334NBTD R Biddle (Bayswater)
5DIRTY TORQUE1534NBTK T Charles (Hopeland)
6HE’S TROUBLE65675NBTM Leach (Beverley)
7KUTA COYOTE37745NBTD S Rowe (Nambeelup)
8EARL THE GOAT3P873NBTD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 2 $35 Best Bet Pack06:49PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY ASSASSIN5631531.14G B Berry (Stake Hill)
2NOT IN KANSAS121130.96L J Britton (Nambeelup)
3MENINDI15658FSHD S Rowe (Nambeelup)
4JANITOR BALE87415FSHP J Hepple (Lexia)
5TEA AND PUFF3424231.08J F Carmody (Banjup)
6LOST IT8252830.94D A Coldstream (Nambeelup)
7FRUITYLICIOUS43436NBTD C Hobby (Nambeelup)
8EMPTY SHELL52673NBTD R Starkie (Casuarina)
9ROCK OBSESSION21481NBTK T Charles (Hopeland)
10LILLY ROCKS5516430.96K T Charles (Hopeland)
Race No. 3Advance Sensitive Skin07:05PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BUTTERS MONELLI1172130.82D C Hobby (Nambeelup)
2PNEUMONIA ALLEY8673230.83D S Rowe (Nambeelup)
3KERRIE’S GIFT8663830.90K J Glenny (Bakers Hill)
4LADY ASHBY5465330.89B Cook (Southern River)
5TOP CLASS DIVA7867330.71E Crudeli (Nambeelup Park)
6TURVINE6788731.00P J Hepple (Lexia)
7SERENA TO EXCEL2367130.71G W Martin (Southern River)
8HOGMANIA7853131.05G W Martin (Southern River)
Race No. 4Advance Puppy Plus07:26PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ROUSAY1171130.20L J Britton (Nambeelup)
2BIG NOTER3111130.44T L Bryant ()
3PAW EFFORT1422330.73J C Graham (Karnup)
4ASSASSIN’S QUEST1185130.50W Mcnally (Bouvard)
5SUPERIOR SHIRL7765630.86J F Carmody (Banjup)
6RIP IT UP2378630.76T J Gummow (Martin)
7MOVIE EXTRA6623430.84P Worthington (Nambeelup)
8BALLYDUFF5331630.49J F Carmody (Banjup)
Race No. 5Advance Senior All Breed07:48PM (WAtime)
Juvenile event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BAUTISTA4215430.73P Stuart (The Oaks)
2HOT IRISH11130.97B J Abercrombie (Banjup)
3ARIGATO53144FSHB J Abercrombie (Banjup)
4XENA BENZ1216231.26D C Hobby (Nambeelup)
5MISS QUEUE3225130.56L J Britton (Nambeelup)
6BOO BOO BUBBLES5534731.01D C Hobby (Nambeelup)
7OLIVIA’S ASSET3612330.52B W Thompson (Nambeelup )
8ROCK DYNAMITE5341331.07K T Charles (Hopeland)
9SWEET SCHEDULE2416830.87K W Duncan (Duncraig)
Race No. 6Advance Dental08:06PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MONTACETO4851730.73K J Glenny (Bakers Hill)
2ELITE JESSICA4775230.70G B Berry (Stake Hill)
3LORENZO2221330.66P Stuart (The Oaks)
4FIRE 7677530.60C M Bennett (Southern River)
5SO 7411830.62B J Abercrombie (Banjup)
6REDLINE SLUGGER5731130.76J F Carmody (Banjup)
7GOIN’ TRIPPIN’1727531.00J B Fleming (Harrisdale)
8SASSY GUESS5112130.78L J Britton (Nambeelup)
9MR. PRICKLEPANTS47574NBTK W Duncan (Duncraig)
10FLYING KOSTANZA64767NBTD M Menaglio (Gnangara)
Race No. 7Advance Weight Control08:25PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1EMBARGO42816NBTD R Starkie (Casuarina)
2COSMIC SPLENDOUR2415730.92A K Mclaren (Nambeelup)
3SHORT HAUL6855330.68G W Martin (Southern River)
4HORATIO CANE1642131.07D R Starkie (Casuarina)
5OXLEY OPAL2613530.78A K Mclaren (Nambeelup)
6SIR SLURPALOT2426431.12M J Beamish (Southern River)
7RONNIE RELTUB75626NBTG E Ellis (Armadale)
8COSMIC HAVOC87376NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 8Advance Arthricare08:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET BLITZ4768130.61G W Martin (Southern River)
2FLICKERING STORM46372NBTW Mcnally (Bouvard)
3TIKKABILLA1144230.38M J Beamish (Southern River)
4BERTIE SANNETTE8765430.65D M Menaglio (Gnangara)
5LET IT RIDE2753430.56C M Bennett (Southern River)
6SPRING RULER5321130.79J F Carmody (Banjup)
7FROM BEYOND5547730.50L J Britton (Nambeelup)
8CERTAINLY IS2283530.58P Evans (Wellard)
9FLYING KOSTANZA64767NBTD M Menaglio (Gnangara)
10MR. PRICKLEPANTS47574NBTK W Duncan (Duncraig)
Race No. 9Advance Growth Large Breed08:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1OENOPHILIAC12FSHL J Britton (Nambeelup)
2DUQUETTE44425NBTG W Martin (Southern River)
3KALDEN BEACHLEY32NBTD R Biddle (Bayswater)
4TIGGER DEBELLO74256NBTM J Beamish (Southern River)
5WAXER34657NBTE A Campana (Canningvale)
6DEVINE WRECK27723NBTP J Hepple (Lexia)
7INNOCENT BABY53752FSHA K Mclaren (Nambeelup)
8SAM MONELLI76463NBTD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 10Advance Australian Made09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GEMMA IN ACTION26537FSHK J Foxton (Oakford)
2PHASE THREE HO37626NBTL J Britton (Nambeelup)
3MEXICAN DANCER3264630.98B M Mcpherson (Southern River)
4COOL AMBROSIA8768430.75D N Magistro (Oakford)
5SHAE FLEX84447NBTL M Isaac (Harrisdale)
6THUNDER 7142431.81D S Rowe (Nambeelup)
7AIMER23262FSHL J Britton (Nambeelup)
8TEX GUNDI2647630.99C L Bainbridge (Heathridge)
9ROCK OBSESSION21481NBTK T Charles (Hopeland)
10LILLY ROCKS5516430.96K T Charles (Hopeland)
Race No. 11Advance Pet Nutrition09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CYAN CHIEF58462FSHC L Bainbridge (Heathridge)
2SWEATING BULLETS66422NBTD S Rowe (Nambeelup)
3FLUSHED AWAY2534331.01K J Glenny (Bakers Hill)
4PAKENHAM LASS51455FSHB J Abercrombie (Banjup)
5KENZIE MONELLI5721730.83B J Maclean (Southern River)
6SERIOUS SHAMBI3548730.94G B Berry (Stake Hill)
7IZZY’S GIRL3215630.96L J Britton (Nambeelup)
8GOTTA GET GET15731FSHM J Beamish (Southern River)
9LILLY ROCKS5516430.96K T Charles (Hopeland)
10ROCK OBSESSION21481NBTK T Charles (Hopeland)
Race No. 1209:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

15372417.24C L Bainbridge (Heathridge)
2HOME BY MIDNIGHT26541NBTD A Coldstream (Nambeelup)
3SNAPPA GOAL41888FSTDB M Mcpherson (Southern River)
4JONES GIRL15276FSTDB M Mcpherson (Southern River)
5MONY MONY3587117.24K J Foxton (Oakford)
6NAMES MAGIC75177FSTDG E Ellis (Armadale)
7ROMULUS15686FSHP R Sutherland ( Yunderup)
8PAUA TO SURVIVE2686117.30E Crudeli (Nambeelup Park)
9OUR GINJA NINJA74368FSTDD A Coldstream (Nambeelup)
10DAISY THOMAS31356FSHI T Wynn (Wellard)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments