Saturday 30th October 2010

Box Draw For – Saturday 30th October 2010

Race No. 1Canning Stake (1)07:05PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1CADENZIA15784L J Britton (Nambeelup)
2SIENNA MARY26611T J Erenshaw (Canning Vale)
3GASQUET13364K Charles (Baldivis)
4HELLO HOORAY12172P J Hepple (Lexia)
5SERIOUS KAOS55651S F Blair (Boddington)
6PEDRO’S DESTINY16744B J Abercrombie (Banjup)
7OCTANE BLONDE84585G W Martin (Southern River)
8SUDOKU PRINCESS47177T J Erenshaw (Canning Vale)
9AMARGOSA68788B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Mixed Stake 4/5 (530)07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PERSUADE54437J F Carmody (Banjup)
2ZOO JEANIE31671H J Carter (Boddington)
3CHELSEA BROWN22215J E Iwanyk (Nambeelup)
4BERTIE SANNETTE71364D M Menaglio (Gnangara)
5POCKET WATCH18818G W Martin (Southern River)
6SANDEEZ JACK15753K J Glenny (Bakers Hill)
7FLOWERPOT FLIRT62343J E Iwanyk (Nambeelup)
8HANNAH BANANAH23175J E Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Free To All (715)07:50PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $6,950 Prizemoney.
1st: $4,250 2nd: $1,215 3rd: $610 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

127712L J Britton (Nambeelup)
2WESTEND THOMAS23121B J Abercrombie (Banjup)
3COUNTESS OF CORK37114L J Britton (Nambeelup)
4TETRAHEDRON15135B J Abercrombie (Banjup)
5FLYING KOSTANZA46477D M Menaglio (Gnangara)
6LAGOON BIGGLES62633M J Beamish (Southern River)
7SIROCCO STYLE42247B I Smithson (Byford)
8EVER GRACE14434L J Britton (Nambeelup)
9POLLINATOR68886D M Menaglio (Gnangara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Free To All (530)08:05PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BLUE GOOSE66716T J Erenshaw (Canning Vale)
2LYRICAL RUMBLE35523J H Rennick (Barragup)
3COOL OBEE52442J E Iwanyk (Nambeelup)
4TIP TOP THOMAS42143T J Erenshaw (Canning Vale)
5HALLPACK JACK21443D C Hobby (Nambeelup)
6SPRING LEGEND18173J F Carmody (Banjup)
7BRENCOLE BALE24552L J Britton (Nambeelup)
8COSMIC SAPPHIRE21313J P Marsh (Canningvale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 508:27PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $61,200 Prizemoney.
1st: $40,000 2nd: $11,300 3rd: $5,700 Unplaced: $600.

No.NameFormTrainer

1BEST OF TIMES12P81G W Martin (Southern River)
2METHANE42712J F Carmody (Banjup)
3RICKY’S A ROBBER31221D C Hobby (Nambeelup)
4UNO KENDRA13311D C Hobby (Nambeelup)
5KRANKY KARL85362J E Iwanyk (Nambeelup)
6CHUCK MONELLI16261D C Hobby (Nambeelup)
7BRAMLEY14111D R Biddle (Bayswater)
8SMILEY DYLAN14151A K Mclaren (Nambeelup)
9BRENCOLE BALE24552L J Britton (Nambeelup)
10HELLO HOORAY12172P J Hepple (Lexia)
Race No. 6Association Stake08:47PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BRIDIE’S COLOUR56436J A Millsteed (Dawesville)
2SURF A COIN82111J H Crossley (Southern River)
3BEE TOP’S31444K Charles (Baldivis)
4OFF THE CHART74512L J Britton (Nambeelup)
5GUACAMOLE77728J E Iwanyk (Nambeelup)
6TENDER MOMENT52324L J Britton (Nambeelup)
756816B J Abercrombie (Banjup)
8FLYING EMU23213J A Millsteed (Dawesville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Canning Stake (2)09:05PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BENJI MAGIC38626L J Britton (Nambeelup)
2FLUSHED75816B Keel (Canning Vale)
3DEEP HEAT83478R D Blezard (Coolbellup)
4MISTER SWISH61136T J Erenshaw (Canning Vale)
5WAROO BALE11315P Stuart (The Oaks)
6MONIQUE MONELLI66275D C Hobby (Nambeelup)
7WHERE’S BILLY32253B M Mcpherson (Southern River)
8COUNTRY SPOT52342J E Iwanyk (Nambeelup)
9AMARGOSA68788B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Canning Stake (3)09:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1STOVE ROCKS33234D C Hobby (Nambeelup)
2LEAVING HOME57475B M Mcpherson (Southern River)
3TILL BUSTER11713L J Britton (Nambeelup)
4PIZZA PIE76858J E Iwanyk (Nambeelup)
5OLIVER ALLEN56475P Stuart (The Oaks)
618223T J Erenshaw (Canning Vale)
7THAT’S BUDDY35144S B Withers (Cardup)
8JACK HEALI86462H J Carter (Boddington)
9AMARGOSA68788B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Canning Stake (4)09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1AFTER THE BALL31113G Debski (Ballajura)
2PLETHORA35221D M Menaglio (Gnangara)
3SON OF PENSKE36774B J Maclean (Southern River)
4DR. LEONAROO44417L J Britton (Nambeelup)
5HYPNO LYN11115K W Duncan (Duncraig)
6WARABROOK BOY33834T J Erenshaw (Canning Vale)
7ROYAL GLOVE52467K J Glenny (Bakers Hill)
8WHERE’S A DANCER57555B M Mcpherson (Southern River)
9AMARGOSA68788B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Kanyana Stake09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FLORIAN TIMES25462C M Bennett (Southern River)
2LORENZO1132P Stuart (The Oaks)
3MICK’S MATE37534L J Britton (Nambeelup)
4TOCSIN31188J E Iwanyk (Nambeelup)
5WHERE’S BULL43734A K Mclaren (Nambeelup)
6RICCIARDO54212P Catanzaro (Hamilton Hill)
7REGENT SHIRAZ52342W Mcnally (Bouvard)
8RA RA RASPUTIN16471B Cook (Southern River)
9SPARTAN TIGER11546B J Maclean (Southern River)
10HERMEN BALE22345C M Bennett (Southern River)
Race No. 11Dolphin Stake (642)10:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1RESTORATION61344G Maiolo (Banjup)
2NIGHT BEAUTY41124K Charles (Baldivis)
3INTENSE SHIRAZ76671M J Beamish (Southern River)
4SWEET BLITZ63512G W Martin (Southern River)
5KIP DYNAMITE35225R Hulsinga (Stake Hill)
6WEEGIE33156B I Smithson (Byford)
7OXLEY BEAUTY41853A K Mclaren (Nambeelup)
8CLEVELAND71132P J Hepple (Lexia)
9AMARGOSA68788B J Maclean (Southern River)
10MONTACETO65436K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 12Rapid Stake10:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1PORPLYZIA33112C L Bainbridge (Heathridge)
2SEZNICK52163K Charles (Baldivis)
3TOGA25416D C Gardner (Bassendean)
463284B J Maclean (Southern River)
5ZOCTANE12525B J Maclean (Southern River)
6COCCOLICIOUS18124B Cook (Southern River)
7DESIGNED FORCE28726B J Maclean (Southern River)
8OCTANE BOLT85645B J Maclean (Southern River)
9COCO JOE33778B Cook (Southern River)
10MUSCLE HAWK15445P Catanzaro (Hamilton Hill)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments