Wednesday 13th October 2010

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 13th October 2010

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)06:29PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1LADY VINE54443J S Atkins (The Vines)
2LOOK TWICE2527M J Julien (Stoneville)
3OCTANE CRUISE144G W Martin (Southern River)
4TAKEOVER SAUSAGE31B M Mcpherson (Southern River)
5LONELY KNIGHT3228G R King (Martin)
6RED SPHINX44465J D Edwards (Southern River)
7PEDRO DANCER74868B M Mcpherson (Southern River)
8KENZIE MONELLI25644D C Hobby (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Maiden Series06:45PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $4,450 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $715 3rd: $360 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1IT’S ALL FANTASY74521R Brankstone (Palmyra)
2WAXER2163E A Campana (Canningvale)
3VINCENT CAN GOGH87712C L Bainbridge (Heathridge)
4SWIFT SHIRAZ83431J D Edwards (Southern River)
5KALDEN KAMIKAZE112D R Biddle (Bayswater)
6FREDDY MERC42532M J Beamish (Southern River)
7EARL THE GOAT32733J A Millsteed (Dawesville)
8NOTTO MONELLI151D C Hobby (Nambeelup)
9MY BOY PEDRO2253R Brankstone (Palmyra)
10SCARLETT MONELLI87724B J Maclean (Southern River)
Race No. 3Juvenile Stake (530)07:05PM (WAtime)
Juvenile event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MORABITO13114B J Abercrombie (Banjup)
2SO 1114B J Abercrombie (Banjup)
3JESSE BE COOL3241N V Minutillo (Banjup)
4HICKSY MONELLI51662D C Hobby (Nambeelup)
5BACK IT JACK31615L M Isaac (Harrisdale)
6MARKED DOWN31151J B Fleming (Harrisdale)
7ROXY RUNWAY31522M J Beamish (Southern River)
8PILLOW TORQUE42416D R Biddle (Bayswater)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Kanyana Stake (1)07:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1COUNT GAVRICK88447P Worthington (Nambeelup)
2SINDARA21185P J Hepple (Lexia)
3MY HOUSE73643B J Abercrombie (Banjup)
4AUSSIE BAZZ78868C M Bennett (Southern River)
5DIAMOND 1312D A Coldstream (Nambeelup)
6PIPELINE SURFER62218L M Isaac (Harrisdale)
7MADE TO MEASURE1F333M J Beamish (Southern River)
8FREEWAY RYDER42533K Harding (Southern River)
9CLEVELAND25471P J Hepple (Lexia)
10FALCON FREEWAY37846K Harding (Southern River)
Race No. 5Canning Stake (1)07:40PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PRINCE OF PERSIA11131L J Britton (Nambeelup)
2BOOMING ACTION11211J D Meuleman (Upper Swan)
3FLUSHED13758B Keel (Canning Vale)
4SECRET QUEEN13131B J Abercrombie (Banjup)
5COOL MOHICAN24573C M Bennett (Southern River)
6ARTIE SANNETTE77662J Dailly (Bakers Hill)
7ZOO JEANIE54316H J Carter (Boddington)
8ROYAL GRIP42613K J Glenny (Bakers Hill)
9OCTANE BLONDE68458G W Martin (Southern River)
10WALTZING MATILDA13565H J Carter (Boddington)
Race No. 6Dawesville Stake08:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DR. DANIEL21434J D Edwards (Southern River)
2HARRY JONES66613J F Carmody (Banjup)
3KERRIE’S GIFT68615K J Glenny (Bakers Hill)
4HOTSHOT SPARKLE17626J Dailly (Bakers Hill)
5SERIOUS KAOS74556S F Blair (Boddington)
6BEAUFORT BOMBER52428P Worthington (Nambeelup)
7JODIE’S CHAMP35634B W Thompson (Nambeelup)
8ANDOLINI65878S Sammut (Millendon)
9SURFERS PARADISE58455K Harding (Southern River)
10BRAMLEY11141D R Biddle (Bayswater)
Race No. 7Kanyana Stake (2)08:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1COOL AMBROSIA46387C M Bennett (Southern River)
2PERFECT ENFORCER87765B M Mcpherson (Southern River)
3DANNI SUGAR65465J D Edwards (Southern River)
4FLAMENCO KID65476M J Julien (Stoneville)
5DEBLEESAN86542H J Carter (Boddington)
6START THE CAR21834G W Martin (Southern River)
7RESTORATION36134G Maiolo (Banjup)
8LILLY ROSE32465D C Hobby (Nambeelup)
9CLEVELAND25471P J Hepple (Lexia)
10FALCON FREEWAY37846K Harding (Southern River)
Race No. 8Canning Stake (2)08:40PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1CRYSTAL MAGIC17257B J Maclean (Southern River)
2PURE BLACK MOON61752B W Thompson (Nambeelup)
3MICK’S MATE24375L J Britton (Nambeelup)
4POCKET WATCH68188G W Martin (Southern River)
5MALOUDA34124J F Carmody (Banjup)
6ANKETELL BOB48355G W V Diemen (Munster)
7HELLO HOORAY15121P J Hepple (Lexia)
8GALACTIC ROSE36557C M Bennett (Southern River)
9JACK HEALI28646H J Carter (Boddington)
10KEVIN OH SEVEN22286L J Britton (Nambeelup)
Race No. 9Maiden Stake (530) (2)09:02PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MY BOY PEDRO2253R Brankstone (Palmyra)
2OUR LADY LI42677G Maiolo (Banjup)
3ASSASSIN’S FLYER4778G W Martin (Southern River)
4LANO LADY72565D C Lees (Nambeelup)
5VAMPERELLA67777L S Celenza (Girrawheen)
6OLYMPIC BOLT32256P Marotta (Middle Swan)
7MARVIN MARTIAN3B M Mcpherson (Southern River)
8SUGAR MONELLI52225D C Hobby (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Maiden Stake (530) (3)09:22PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SCARLETT MONELLI87724B J Maclean (Southern River)
2NITRO DANCER46577B M Mcpherson (Southern River)
3 CONDOLEZZA74654S Sammut (Millendon)
4ROMA GUNDI1366G V Reid (Crossman)
5*** VACANT BOX ***
6GEOFFY JONES1551L J Britton (Nambeelup)
7MANOLO BLAHNIK4247G W Martin (Southern River)
8ASSASSIN’S QUEST3J A Millsteed (Dawesville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Kanyana Stake (3)09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DETTORI47746J D Edwards (Southern River)
2MOVIE EXTRA83134P Worthington (Nambeelup)
334632K Harding (Southern River)
4OLLIE FLEA FLEA65645J A Millsteed (Dawesville)
5WILD NIMUAY16727P J Hepple (Lexia)
6HERMEN BALE47422C M Bennett (Southern River)
7GOOLAH GIRL23565D C Hobby (Nambeelup)
8JACK’S TICKER42615J Dailly (Bakers Hill)
9CLEVELAND25471P J Hepple (Lexia)
10FALCON FREEWAY37846K Harding (Southern River)
Race No. 12Kanyana Stake (4)09:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FREEWAY QUEEN57752K Harding (Southern River)
2MARLOO’S REVENGE66766L S Celenza (Girrawheen)
3TAKE ME BACK78776B M Mcpherson (Southern River)
4HEAD SPINNER54577K J Glenny (Bakers Hill)
5COSTLY ASSASSIN33313H J Carter (Boddington)
6FALSARIO87888C M Bennett (Southern River)
7FINAL HIGH43167B Cook (Canning Vale)
8IN BRIEF73111M J Beamish (Southern River)
9CLEVELAND25471P J Hepple (Lexia)
10FALCON FREEWAY37846K Harding (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments