Wednesday 19th January 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 19th January 2011

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)06:39PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PIANO MAN231G B Berry (Stake Hill)
2PEACHY51B J Abercrombie (Banjup)
3YOU BETCHA17T J Gummow (Martin)
4CUTE CONDOLEZZA2382PS Sammut (Millendon)
5LONELY KNIGHT22462D R Starkie (Casuarina)
6OR ELSE27848W D Choules (Bakers Hill)
7SHAZZLE MONELLI3128D C Hobby (Nambeelup)
8DEB’S ME MUM533W D Choules (Bakers Hill)
9PULL ‘EM UP52566B M Mcpherson (Southern River)
10LOOK TWICE27785M J Julien (Stoneville)
Race No. 2Maiden Stake (530) (2)06:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MACCA’S TORNADO11643B J Maclean (Southern River)
2OCTANE CRUISE55254G W Martin (Southern River)
3COUNT CALISTO3132W D Choules (Bakers Hill)
4TWO FREE DRINKS35522P S Harvey (Nambeelup)
5DIRECT CHALLENGE22735K F Irving (Maddington)
6VENETO LANE22253L J Britton (Nambeelup)
7TAHITIAN TERROR63763M J Julien (Stoneville)
8SWEET FUSER18554T M Glenny (Wundowie)
9LOADED DICE66665K J Glenny (Bakers Hill)
10JUPITER’S CHOICE33468S Sammut (Millendon)
Race No. 3Juvenile Stake (530)07:12PM (WAtime)
Juvenile event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1DYNAMITE JARVIS23537B M Mcpherson (Southern River)
2COSMIC SPLENDOUR46511A K Mclaren (Nambeelup)
3BALLYDUFF72336J F Carmody (Banjup)
4ROCK DYNAMITE111K Charles (Baldivis)
5FREEWAY FAME44213K Harding (Southern River)
6CANADIAN CLUB47671B J Abercrombie (Banjup)
7SO SPONTANEOUS43326B J Abercrombie (Banjup)
8ASTON CLAYTON3111P S Harvey (Nambeelup)
9PURE OYSTERP1374D C Hobby (Nambeelup)
10LOST IT82655B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 4Kanyana Stake (1)07:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1KYBER PASS24873K J Glenny (Bakers Hill)
2SNOUTER27114D C Hobby (Nambeelup)
3YIPPA’S OH NINE15756K J Foxton (Oakford)
4SURF’S UP JOE22783W A Skipper (Gosnells)
5WOLFIE’S PSYCHO54632G W V Diemen (Munster)
6NAMES MAGIC14764G E Ellis (Armadale)
7MOVIE EXTRA34878P Worthington (Nambeelup)
8SUGAR MONELLI47561B J Maclean (Southern River)
9OUR GINJA NINJA46476D A Coldstream (Nambeelup)
10CRAZY OCTANE54584J B Fleming (Harrisdale)
Race No. 5Canning Stake (1)07:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1TENDER MOMENT51822L J Britton (Nambeelup)
2ANKETELL BOB82333G W V Diemen (Munster)
3DARK HARD EARTH55624D A Coldstream (Nambeelup)
4MICK’S MATE34311L J Britton (Nambeelup)
5CARLSON BALE72567G G Hall (Thornlie)
6DYNAMIC DYLAN45211J Dailly (Bakers Hill)
7DIGGER DALEY13125B J Marshall (Southern River)
8MALOUDA78874J F Carmody (Banjup)
9AGENT MAXWELL38243J Dailly (Bakers Hill)
10BUCKLE UP ERIC48852J Dailly (Bakers Hill)
Race No. 6Dawesville Stake08:07PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HANNAH KEEPING51213K J Foxton (Oakford)
2WEEGIE51647B I Smithson (Byford)
3BUCKLE UP SHAZ43378J Dailly (Bakers Hill)
4BIG JO KING13121L J Britton (Nambeelup)
5FINAL HIGH86516B Cook (Southern River)
6DEEP HEAT51655R D Blezard (Coolbellup)
7ETHAN ALLEN61326G G Hall (Thornlie)
8QUICK KOKO33143J F Carmody (Banjup)
9COSTLY ASSASSIN33245H J Carter (Boddington)
10AGENT MAXWELL38243J Dailly (Bakers Hill)
Race No. 7Kanyana Stake (2)08:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FIRST RENDITION1111H J Carter (Boddington)
2LUCKY ENDEAVOUR26224W D Choules (Bakers Hill)
3PEDRO DANCER15868B M Mcpherson (Southern River)
4TIDAL MOON45478G E Ellis (Armadale)
5CHARMA GUNDI37745G V Reid (Crossman)
6SO VOCAL21553A K Mclaren (Nambeelup)
7NOTTO MONELLI33112D C Hobby (Nambeelup)
8TERROR RHYTHM18465D A Coldstream (Nambeelup)
9CRAZY OCTANE54584J B Fleming (Harrisdale)
10LOST IT82655B J Abercrombie (Banjup)
Race No. 8Canning Stake (2)08:40PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1PRINCE OF PERSIA22332L J Britton (Nambeelup)
2BLACK EYED AIDAN15252M J Beamish (Southern River)
3PERSUADE35754J F Carmody (Banjup)
4ELITE COAST36233P S Harvey (Nambeelup)
5SLEDGING46535J Dailly (Bakers Hill)
6SERIOUS KAOS45656D A Coldstream (Nambeelup)
7MARKED DOWN14124J B Fleming (Harrisdale)
8I’M HOT PROPERTY88222C A White (West Pinjarra)
9AGENT MAXWELL38243J Dailly (Bakers Hill)
10BUCKLE UP ERIC48852J Dailly (Bakers Hill)
Race No. 9Maiden Stake (530) (3)08:57PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1TAKEOVER SAUSAGE76767B M Mcpherson (Southern River)
2GUNDI’S GHOST47726G V Reid (Crossman)
3WHERE’S MAC16286W D Choules (Bakers Hill)
4ROCK RECALL21K Charles (Baldivis)
5FREEWAY MILES14252K Harding (Southern River)
6TAHITIAN TIGER34545M J Julien (Stoneville)
7SMILE TRIBECA45327P J Glenny (Bakers Hill)
8MIA’S BOY35764P J Hepple (Lexia)
9REAL BLITZ34487W P Jacobson (Northam)
10MANOLO BLAHNIK84844G W Martin (Southern River)
Race No. 10Kanyana Stake (3)09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ALPINE WAY16737K Harding (Southern River)
2GRIFFEN MAGIC84144W D Choules (Bakers Hill)
3WHERE’S FREDDY32464K J Foxton (Oakford)
4BLACKOUT PEDRO31818R Brankstone (Palmyra)
5MOGAH MISS67875S Sammut (Millendon)
6BEAUFORT BOMBER56585P Worthington (Nambeelup)
7ADRIANO MONELLI21111D C Hobby (Nambeelup)
8AUSSIE BAZZ52465C M Bennett (Southern River)
9OUR GINJA NINJA46476D A Coldstream (Nambeelup)
10OCTANE BOLT22655B J Maclean (Southern River)
Race No. 11Kanyana Stake (4)09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SHORT HAUL44422G W Martin (Southern River)
2I’M EXCITING58524B M Mcpherson (Southern River)
3JACKPOT SUNDAY33855M J Beamish (Southern River)
4DEEMONU23122J B Fleming (Harrisdale)
5KERRIE’S GIFT52432K J Glenny (Bakers Hill)
6LADY ASHBY31345A K Mclaren (Nambeelup)
7DOOF DOOF27448P Worthington (Nambeelup)
8RA RA RASPUTIN87788B Cook (Southern River)
9LOST IT82655B J Abercrombie (Banjup)
10OCTANE BOLT22655B J Maclean (Southern River)
Race No. 12Kanyana Stake (5)09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1COUNT GAVRICK75226P Worthington (Nambeelup)
2LIL’ KEL21225C L Angwin (Southern River)
3FLUSHED AWAY42566K J Glenny (Bakers Hill)
4RUNWAY BLITZ42532M J Beamish (Southern River)
5SNAPPA GOAL73667B M Mcpherson (Southern River)
6SUPERIOR SHIRL74373J F Carmody (Banjup)
7ALARM RADAR25476P J Hepple (Lexia)
8BOZZY’S BACK87211J C Graham (Karnup)
9OUR GINJA NINJA46476D A Coldstream (Nambeelup)
10OCTANE BOLT22655B J Maclean (Southern River)